VIDLIK project - освітній соціально-культурний проект

 VIDLIK project - освітній соціально-культурний проект

100%

119 доброчинців

43 708зібрано (з 36 073 грн)

0 год. залишилось

Збір коштів завершено

VIDLIK project - проект, що дає старт сучасному мистецтву в маленьких містах та селах України. #vidlikprojectщастя

Блог

Відомості про здійснення проєкту

    VIDLIKproject - освітній соціально-культурний проект, спрямований на розвиток культури в маленьких містах та селах України шляхом залучення молоді в мистецьку та соціальну діяльність. Це 10-денна експедиція команди проекту в певний населений пункт, під час якої місцеві підлітки та молодь створять власний продукт мистецтва та отримають необхідну теоретичну базу знань і навичок для майбутньої творчої діяльності. Оскільки проект має на меті охопити всю країну, його програма змінюється в залежності від потреб регіону.

#vidlikопитує

Ми поставили кілька питань Васі з с. Середньостатистичне село. І виявили, що він:

 • “після школи сплю, намотую кола по стадіону або сижу з пивком біля білого дому”;
 • “хочу якось повпливати на улюблений гурт, щоб вони приїхали в моє рідне село”, але для того, щоб потрапити на концерт, Вася їде в Київ;
 • для того, щоб сходити на класну виставу, Вася нікуди не їде, бо “театр - це нудота. Раз ходив з мамою, пам’ятаю, шо то шось смішне було”;
 • щоб заробити “поїду в Польщу збирати полуницю, як Саня”;
 • взагалі, Вася мріє поїхати з свого села, "бо тут неможливо! Поїду підкорювати столицю. Повернутись? Повернутись сюди мене змусить тільки безвихідь в інших містах" (сміється).

Насправді, Вася має багато імен - це і Юля з м. Каховка Херсонської обл., і Рома з с. Оброшино Львівської обл., і Каріна з м. Щастя Луганської обл., і Макс з с. Нижчі Луб’янки Тернопільської обл.
А в Києві ми щодня розриваємось між кількістю цікавих подій в один і той же час. Чи  може цим похвалитись середньостатистичне село? Ні! І знаєте що, #vidlikнасцезадовбало.
Нам достатньо цього, щоб почати діяти. А вам? Якщо ні, от трошки цифр:
 • В Україні 112 театрів. Скільки з них знаходяться в селах чи містах - невідомо, таких даних просто немає (в статті Вікіпедії ми нарахували 17, і не факт, що вони працюють);
 • Причиною смертей двох третин молоді віком від 15 до 20 років стало отруєння алкогольними напоями або нещасні випадки, які трапилися у стані сп'яніння;
 • У сільській місцевості смертність від алкоголізму вище міської в 2-3 рази;
 • 246 тисяч українських селян щороку відкривають робочі візи.

#vidlikстартує. Перше місто проекту - м. Щастя Луганської обл. 5-14 січня 2018 року


#vidlikпрацює
    Учасниками проекту стануть підлітки та молодь, бо саме цьому віку притаманна найбільша кількість енергії та найгірше розуміння того, у якому напрямку рухатись, і саме за ними майбутнє нашої країни.
    Влаштуємо для місцевих підлітків та молоді справжній 10-денний творчий марафон, що стане також прикладом альтернативного проведення часу. Програма проекту включає різні майстер-класи, тренінги, лекції, декілька заходів, процеси створення вистави та арт-простору.  Протягом 10 днів проекту будуть створені умови для того, щоб учасники могли спробувати себе у різних творчих напрямках.
    Підлітки стануть не просто спостерігачами, а безпосередніми учасниками всіх творчих процесів. Таким чином вони отримають не тільки необхідну теоретичну базу для створення власних мистецьких проектів, а й практичну, а також пройдуть власний творчий шлях від ідеї до оплесків. Творчість - найкращий інструмент для самопізнання, найкращий мотиватор для виявлення локальних та глобальних проблем, тому обрано саме такий формат роботи.


   Реалізація проекту передбачає використання тільки локального ресурсу та активну співпрацю з місцевою владою, аби довести, що творчість та активна діяльність не залежать від географії, кількості населення або бюджетів. Таким чином поширюється ідея "продуктивного патріотизму". Звучить трохи пафосно, але чому ні?

    Це все допоможе місцевим підліткам та молоді продовжувати займатись культурною діяльністю і після проекту.
    В рамках проекту доведемо, що українська сучасна культура існує, більше того - вона говорить мовою сьогодення про сьогодення.


А доводити будемо ділом:

#vidlikтеорія - все, що треба знати про документальний театр та про створення власних проектів

 • 4 лекції з арт-менеджменту на основі майбутньої вистави. Учасники проекту познайомляться з організацією творчого процесу, а також дізнаються, що таке дедлайни, і що з ними робити, коли вони горять.
 • Окремі майстер-класи з творчих професій допоможуть розібратись хто такий драматург, режисер, художник, як працювати зі світлом та звуком.
 • 2 заняття з профорієнтації, під час яких учасники об’єднаються в робочі групи різних напрямків (режисери, драматурги, менеджери, художники тощо), до кожної приєднається ментор з команди VIDLIK project для практичної частини проекту.


#vidlikпрактика - нові навички та власні таланти в дії

 • Створення власної документальної вистави. Драматургічний текст буде створено учасниками протягом 4 днів на основі 5 творчих завдань: розповідей про друзів, дім, побут, мрії, словом - про життя містечка. Творчі пошуки та репетиції робочих груп відбуватимуться протягом 4 днів, паралельно працюватимуть групи менеджерів та піарщиків. Важливо, що підлітки говоритимуть зі сцени про власне світосприйняття, про те, що дійсно їх хвилює, вони зможуть рефлексувати на важливі для них теми, знайти відгук та позбавитись почуття самотності чи зацикленності. Вистава актуалізуватиме локальні проблеми, що сприяє поширенню дискусії та пошуків шляхів їх подолання. Прем’єра відбудеться у 9 день проекту окремим великим івентом.  
 • Створення нового арт-простору. Команда разом з учасниками оберуть простір, який давно не використовується і спробують максимально наповнити його протягом 9 днів. Підлітки зможуть по-справжньому покреативити, створюючи атмосферу та дизайн своїми руками та своїми силами. “Наше місце” під час проекту стане майстернею, а після - вільною платформою для творчості та альтернативного проведення часу. Це дійсно надихає та дає поштовх для розвитку мистецької діяльності в майбутньому.
 • 10 різних тренінгів, що допоможуть учасникам розкрити власні таланти, відчути унікальність кожної особистості, позбавитись комплексів та затисків. Тренінги, проводяться в ігровій формі, бо творчість - це простір повної свободи, дурощів, де кожен може бути тим, ким він є насправді.


#vidlikподії 

 • Виства VIDLIK project "Київська перепічка" - документальна вистава про життя столиці та команди - 1 день проекту;
 • “VIDLIK project у Щасті” - інтерактивна екскурсія містом для знайомства з учасниками, у якій екскурсоводами стануть самі підлітки, а команда проведе перші тренінги під відкритим небом - 2 день;
 • “Різдво з VIDLIK project” - інтерактивне свято з конкурсами, іграми та подарунками для дітей та дорослих - 3 день;
 • "Вечорниці 2к17" - інтерактивна презентація творів сучасних українських митців - 6 день;
 • Прем’єра новоствореної документальної вистави - 9 день;
 • “І шо?” - розмова останнього дня - разом з учасниками обговоримо створену виставу: що вдалося, що - ні; підведемо підсумки по всіх напрямках проекту і вирішимо, що з цим всім тепер робити - 10 день.


#vidlikнаслідки. Життя після проекту
    Унікальний формат проекту дає можливість кожному відчути магію театру, включитися в процес створення чогось нового, знайти вихід своїм переживанням. Все-таки культура має йти в ногу з сьогоднішнім днем і формувати простір для розвитку особистості.
    Ми переконані, що проект надихає, що після цих 10 днів  обов'язково утвориться група творчих людей, які будуть продовжувати діяти, залучаючи до культурної діяльності всіх жителів містечка, а отримані під час проекту навички, допоможуть у цьому. Знайомство з сучасною культурою спричинить відхід від шароварщини і вплине на розвиток сучасного мистецтва. Крім того, новостворена творча група почне інструментами мистецтва говорити про актуальні проблеми і шукати вирішення, а не тікати від них. Загалом, поява власного культурного та розважального контенту в регіонах спричинить розвиток самого регіону, стане поштовхом до трансформації мислення, саморозвитку та активує громадську діяльність.


    Ми плануємо створити цілу мережу таких ініціатив по всій Україні. Ми хочемо створити велику всеукраїнську платформу для творчості молодих митців, що матиме не аби який вплив на розвиток сучасної української культури.
    На базі проекту будемо проводити гастролі, форуми для учасників з різних міст з метою створення тісної міжміської комунікації та руйнування нав’язаних стереотипів, для налагодження діалогу між мешканцями з різних регіонів, незалежно від того, якою мовою вони розмовляють. Ми хочемо об’єднати молодь навколо української культури, стимулюючи розвиток громадянського суспільства. Поширення ідеї “продуктивного патріотизму” по всій країні приведе до розвитку українського села та зменшить рівень трудової еміграції.
    І ми вже працюємо в цьому напрямку. Наступними учасниками проекту стане молодь с. Калинівка Вінницької обл. та м. Каховка Херсонської обл.

Бо великі зміни починаються з маленьких ідей. Бо #мояхатанезкраю

#vidlikшукаєдопомоги

    Проект вже готовий виїжджати. Всі тренінги, майстер-класи розроблені, завершуємо планування івентів, успішно співпрацюємо з місцевою владою.

    Оскільки  проект волонтерськийі всі заходи проекту безкоштовні, ми потребуємо фінансової допомоги. Гроші потрібні щоб купити купу канцелярії, допоміжних матеріалів для створення простору та вистави, інвентар для тренінгів (все придбане залишиться у новоствореному просторі), виготовити брендовані подаруночки для учасників проекту, купити квитки, оплатити проживання учасників команди та не померти з голоду:)

#vidlikлюди

    Буває дуже хочеться солоденького або на море. А нам хочеться розвивати сучасне мистецтво. Команда проекту - збір різних людей, як за діяльністю, так і за географією, але всі об'єднані однією мрією, яка вогником запалює усіх нас щодня.


   

Разом ми реалізовували такі проекти: 16+ТЕАТР з виставами для дітей та підлітків, серед яких іронічна комедія "16+", перформативна виставка картин "Життя in SOЦ", дитяча перформативна вистава "Потеряшки", перформативна техно-ніч "Error night", публіцистична вистава "Біль твоєї країни", були учасниками інших вистав, фестивалів та конкурсів, також організовували благодійні покази вистав для дітей та підлітків у м. Харків, м. Черкаси, с. Коропиші, м. Маріуполь. Організовували благодійні свята та покази для дітей переселенців, серед них: день Святого Миколая, день Захисту дітей у м. Маріуполь, м. Київ, м. Васильків. Кожен учасник команди паралельно реалізовував різні важливі проекти, такі як "ClassAct: Схід-Захід", проекти Театру Переселенця, драматургічний фестиваль "Тиждень актуальної п'єси", освітній проект для старшокласників "IChoose", дитяча театральна студія для дітей переселенців "Халабуда".


Євгенія Відіщева - головний менеджер, режисер. 

Організатор\проектний менеджер: Соціально-культурний проект ClassAct: Схід-Захід, вистава "Водка. Єбля. Телевізор"; Локальний театральний фестиваль "Лютий"; Освітній драматургічний фестиваль "Тиждень актуальної п’єси"; інтерактивні свята для дітей переселенців; Фестиваль театру під відкритим небом Osten-Saken off-stage fest смт Немішаєве. Керівник дитячої театральної студії "Халабуда". Режисер: відкрите читання "Номера" О.Сєнцова, інтерактивна вистава "Праведники", Театр Переселенця - документальна вистава "Йди"; "Києве мій?"; Дикий Театр - "ZOO"; PostPlayТеатр, 16+ТЕАТР - іронічна комедія "16+" та інші проекти.

Руслан Березовий - головний художник, режисер, актор. 

Технічний директор “Дикого театру”, викладач сценічної мови. Фестиваль театру під відкритим небом Osten-Saken off-stage fest смт Немішаєве; керівник дитячої театральної студії для дітей переселенців "Халабуда"; актор 16+ТЕАТРУ (вистава "16+").Катерина Савченко - менеджер з натхнення, PR-менеджер, актриса. 

Культуролог. Менеджер із зв’язків з партнерами освітнього проекту для старшокласників "IChoose"; менеджер з дозвілля соціально-культурного проекту "Class act: Схід-Захід"; Talent Management, Team Leader, PR manager в міжнародній молодіжній організації AIESEC; актриса Театру Переселенця ("Де Схід?", "Водка.Єбля.Телевізор.") та 16+ТЕАТРУ (вистава "16+").Ілля Шликов - менеджер Щастя ♥ 

Учасник проектів "Діти та військові", Театр Переселенця; учасник кіношколи KidsMovie - "Кіношкола в АТО"; волонтер соціально-культурного проекту  "Class act: Схід-Захід". Живе в м. Щастя.Віра Вовк - менеджер зв'язків з адміністрацією міст, актриса. 

Лайфхакер. Молодіжний лідер м. Каховка; переможниця всеукраїнського конкурсу "Земля наш спільний дім" м. Каховка; актриса 16+ТЕАТРУ (перформативна вистава "Життя in Soц", дитяча інтерактивна вистава "Потеряшки", "16+", День захисту дітей в м. Маріуполь).Іван Коваленко - flash-координатор проекту. 

Активіст ГО "Teenergizer"; волонтер проекту ООН "Сталі цілі розвитку", проектний менеджер Social Action for the Youth.
Арсеній Пилипенко - фотограф, оператор.  

Фотограф - соціально-культурний проект "Class act: Схід-Захід". 

Артур Риженко - менеджер зв'язків з громадскістю. 

Психолог, активіст. Тернопіль♥
Марія Перегонцева - медіа-менеджер, актриса.  

Учасниця всеукраїнського конкурсу "Молодь обирає здоров‘я"; актриса "Пригоди козаків у Грузії", "Новорічна казка у мера"; актриса 16+ТЕАТРУ (перформативна вистава "Життя in Soц").
Дмитро Куксов - адміністратор проекту, режисер. 

Майстер абсурду. Актор, режисер театру "Шарж" (вистава "Під одним небом", "Пташиний двір", "Коммікс") та 16+ТЕАТРУ (вистава "16+", дитячі свята).
Людмила Бєлоусова - координатор проекту, контент-менеджер, актриса. 


Волонтер  соціально-культурного проекту  "Class act: Схід-Захід"; актриса інтерактивних дитячих свят, театральної студії "Халабуда", документальної вистави “Темної-темної ночі”; актриса 16+ТЕАТРУ (перформативна вистава "Життя in Soц", "16+")Сергій Сивак - координатор по с. Калинівка, ді-джей, блогер. 

Метролог, активіст, засновник проекту "Хапачя" - зелений туризм у рідному с. Харпачка. Відбудовує будинки в с.Калинівка, щотижня приїздить на зустрічі в Київ :)


Альона Романченко - фінансовий менеджер. 

Хореограф, керівник, викладач дитячої театральної студії для дітей-переселенців "Халабуда"; організатор свята Святого Миколая, Дня захисту дітей; менеджер 16+ТЕАТРУ.Станіслав Білас - музикант, звукорежисер, актор. 

Контент-менеджер, звукорежисер прямих ефірів он-лайн радіо "Аристократи". Актор 16+ТЕАТРУ (перформативна вистава "Життя in Soц", дитяча інтерактивна вистава "Потеряшки", "16+", День захисту дітей в м.Маріуполь), учасник - Освітній драматургічний фестиваль "Тиждень актуальної п'єси".Надія Мацюк - менеджер зв'язків з партнерами, хореограф, актриса. 

Інструктор-педагог дитячого фітнесу. Спортивно-хореогрфічний ансамбль "Візінова" на базі художньої гімнастики, акробатики, танцю, циркового мистецтва; учасниця масштабних подій на великих сценах України; гастролі: Німеччина, Ліван, Іспанія, Польща, Норвегія, Швеція, Китай; організатор дитячих свят; актриса 16+ТЕАТРУ (вистава "16+"), учасниця благодійних свят для дітей.


VIDLIK project не має аналогів в Україні за рахунок територіального охоплення та широкого спектру діяльності.

Ми не обіцяємо зробити з учасників геніальних митців, але ми дамо вихід їх творчості. 

Без вас ми не впораємось, допоможіть нам добігти в перше місто - Щастя, Луганської області

5-14 січня 2018

VIDLIK project і Вася будуть Вам безмежно вдячні!


ми плануємо багато подій найближчим часом, приєднуйтесь до нас на facebook та instagram
для зв'язку [email protected]
#vidlikproject бо #мояхатанезкраю
#vidlikЩастя

Винагороди

Підтримайте проєкт та оберіть винагороду

 • Внесок від 50 грн

  Дякуємо листівочкою від Наді. Трошки домашнього затишку. #vidlikплюшки

  2 доброчинці

  4 залишилось

 • Внесок від 50 грн

  Дякуємо! Холодно? Не обіцяємо, що листівочка зігріє, але настрій підійме точно ) #vidlikплюшки

  5 доброчинців

  1 залишилось

 • Внесок від 50 грн

  Дякуємо листівочкою! А ось так наша Надя відчуває простір і красу. #vidlikплюшки

  2 доброчинці

  4 залишилось

 • Внесок від 70 грн

  Дякуємо! Багато людей вчать, як правильно вимовляти букву «Р». А от Катя спробує навчити вас картавити. Якщо не вийде, скоромовки хоч послухаєте, це смішно. #vidlikплюшки

  3 доброчинці

  3 залишилось

 • Внесок від 70 грн

  Дякуємо! Бонус: більше не треба ламати мозок над тим, як скласти кубік рубіка! Приходьте на майстер-клас до Руслана, це краще нудних схем в інтернеті. #vidlikплюшки

  3 доброчинці

  3 залишилось

 • Внесок від 150 грн

  Дякуємо! Цей подарунок ідеально підійде тим, хто планує влаштувати незабутнє побачення. Ваня покаже найгарніші потаємні високі місця столиці. #vidlikплюшки

  3 доброчинці

  3 залишилось

 • Внесок від 200 грн

  Дякуємо! Даруємо квиточки від Теatre-ua на прем’єру вистави “Мама завжди захистить”, автор і режисер - В. Гавура. 26 грудня о 20.00 на Сцені 6! #vidlikплюшки

  0 доброчинців

  2 залишилось

 • Внесок від 200 грн

  Про історію живопису для початківців швидко, весело та безболісно. Як відрізнити бароко від рококо. Маленькі лайфхаки, як визначити, кому з художників належить картина. У які корисні додатки грати :)

  2 доброчинці

  4 залишилось

 • Внесок від 250 грн

  Дякуємо! Даруємо майстер-клас гри на гітарі від Люди. Або на укулєльці :) #vidlikплюшки

  1 доброчинець

  3 залишилось

 • Внесок від 300 грн

  Дякуємо! Дикий театр дарує квиточки на суперкруту виставу “Віталік”, автор - В. Ченський, режисер - М. Голенко. Разом з Віталіком чекаємо 21 грудня о 20.00 на Сцені 6! #vidlikплюшки

  0 доброчинців

  6 залишилось

 • Внесок від 300 грн

  Дякуємо! Запрошуємо на чай. Мафія, Уно, Манчкін, гітара, щирі розмови - все як годиться. Розкажемо про командні ігри, які зможуть врятувати навіть найнуднішу тусовку. Або потанцюємо #vidlikплюшки

  3 доброчинці

  2 залишилось

 • Внесок від 450 грн

  Дякуємо! Даруємо фотосесію. Фотосесія від Сєні - Краща ава во Всєлєнной. А ще можна зробити акторське портфоліо :) #vidlikплюшки

  5 доброчинців

  2 залишилось

 • Внесок від 500 грн

  Дякуємо! Є пісня про Наталі, Катюшу, хлопця, який хоче в Тамбов, а про вас нема? То які питання, Стас та Русік напишуть авторську пісню спешл фо ю! #vidlikплюшки

  2 доброчинці

  4 залишилось

 • Внесок від 1000 грн

  Дякуємо! Машин лєксус кращий за справжній. По-перше він дешевший, а по-друге - його можна з’їсти. І водійське посвідчення для цього отримувати не обов’язково. #vidlikплюшки

  0 доброчинців

  3 залишилось

 • Внесок від 1200 грн

  Дякуємо! Рюкзанка. Рюкзак + бананка. Рюкзак, что складається в бананку. Хендмейд від Жені, головного менеджера :) #vidlikплюшки

  1 доброчинець

  2 залишилось

 • Внесок від 200 грн

  Це шо? Це супер #vidlikплюшки! Квиточки на концерт ЦеШо! Atlas, 3 грудня – це про фейсбук, війну, любов, небо, голоси та пляшку пива.

  1 доброчинець

  0 залишилось

Команда

Спільнокошт

Внески доброчинців у проєкт

Ділитись з друзями

Цікаво також

10 проєктів зараз чекають на твою підтримку

Будь ласка, авторизуйтесь!

Заповніть всі поля, щоб увійти в особистий кабінет.

Реєстрація

Заповніть всі поля, щоб приєднатися до Великої Ідеї.

Забули пароль? Натисніть, щоб відновити.

Або швидко зареєструйтеся

Натискаючи кнопку 'Зареєструватися' ви погоджуєтесь з умовами конфіденційності, правилами сайту та спільнокошту.

Відновлення паролю

Введіть зареєстрованний email, щоб отримати інструкцію по відновленню паролю.

Новий пароль

Встановіть новий пароль для вашого акаунта на Big Idea.

Відновлення паролю

Якщо ваш email було зареєстровано, ви отримаєте інструкція по відновленню пароля на пошту.

Ваш пароль було змінено. За бажанням ви можете його змінити також в особистому кабінеті.

Постав питання команді проєкту