







- 119доброчинців
- 0 залишилось год.
- зібрано (з 36 073 грн)
- Завершено
Головне
VIDLIK project - проект, що дає старт сучасному мистецтву в маленьких містах та селах України. #vidlikprojectщастя
Блоги
Відомості про здійснення проекту
Історія
VIDLIKproject - освітній соціально-культурний проект, спрямований на розвиток культури в маленьких містах та селах України шляхом залучення молоді в мистецьку та соціальну діяльність. Це 10-денна експедиція команди проекту в певний населений пункт, під час якої місцеві підлітки та молодь створять власний продукт мистецтва та отримають необхідну теоретичну базу знань і навичок для майбутньої творчої діяльності. Оскільки проект має на меті охопити всю країну, його програма змінюється в залежності від потреб регіону.
#vidlikопитує
Ми поставили кілька питань Васі з с. Середньостатистичне село. І виявили, що він:
Насправді, Вася має багато імен - це і Юля з м. Каховка Херсонської обл., і Рома з с. Оброшино Львівської обл., і Каріна з м. Щастя Луганської обл., і Макс з с. Нижчі Луб’янки Тернопільської обл.
- “після школи сплю, намотую кола по стадіону або сижу з пивком біля білого дому”;
- “хочу якось повпливати на улюблений гурт, щоб вони приїхали в моє рідне село”, але для того, щоб потрапити на концерт, Вася їде в Київ;
- для того, щоб сходити на класну виставу, Вася нікуди не їде, бо “театр - це нудота. Раз ходив з мамою, пам’ятаю, шо то шось смішне було”;
- щоб заробити “поїду в Польщу збирати полуницю, як Саня”;
- взагалі, Вася мріє поїхати з свого села, "бо тут неможливо! Поїду підкорювати столицю. Повернутись? Повернутись сюди мене змусить тільки безвихідь в інших містах" (сміється).
А в Києві ми щодня розриваємось між кількістю цікавих подій в один і той же час. Чи може цим похвалитись середньостатистичне село? Ні! І знаєте що, #vidlikнасцезадовбало.
Нам достатньо цього, щоб почати діяти. А вам? Якщо ні, от трошки цифр:
- В Україні 112 театрів. Скільки з них знаходяться в селах чи містах - невідомо, таких даних просто немає (в статті Вікіпедії ми нарахували 17, і не факт, що вони працюють);
- Причиною смертей двох третин молоді віком від 15 до 20 років стало отруєння алкогольними напоями або нещасні випадки, які трапилися у стані сп'яніння;
- У сільській місцевості смертність від алкоголізму вище міської в 2-3 рази;
- 246 тисяч українських селян щороку відкривають робочі візи.
#vidlikстартує. Перше місто проекту - м. Щастя Луганської обл. 5-14 січня 2018 року
Підлітки стануть не просто спостерігачами, а безпосередніми учасниками всіх творчих процесів. Таким чином вони отримають не тільки необхідну теоретичну базу для створення власних мистецьких проектів, а й практичну, а також пройдуть власний творчий шлях від ідеї до оплесків. Творчість - найкращий інструмент для самопізнання, найкращий мотиватор для виявлення локальних та глобальних проблем, тому обрано саме такий формат роботи.
Реалізація проекту передбачає використання тільки локального ресурсу та активну співпрацю з місцевою владою, аби довести, що творчість та активна діяльність не залежать від географії, кількості населення або бюджетів. Таким чином поширюється ідея "продуктивного патріотизму". Звучить трохи пафосно, але чому ні?
Це все допоможе місцевим підліткам та молоді продовжувати займатись культурною діяльністю і після проекту.
В рамках проекту доведемо, що українська сучасна культура існує, більше того - вона говорить мовою сьогодення про сьогодення.
А доводити будемо ділом:
- 4 лекції з арт-менеджменту на основі майбутньої вистави. Учасники проекту познайомляться з організацією творчого процесу, а також дізнаються, що таке дедлайни, і що з ними робити, коли вони горять.
- Окремі майстер-класи з творчих професій допоможуть розібратись хто такий драматург, режисер, художник, як працювати зі світлом та звуком.
- 2 заняття з профорієнтації, під час яких учасники об’єднаються в робочі групи різних напрямків (режисери, драматурги, менеджери, художники тощо), до кожної приєднається ментор з команди VIDLIK project для практичної частини проекту.
#vidlikпрактика - нові навички та власні таланти в дії
- Створення власної документальної вистави. Драматургічний текст буде створено учасниками протягом 4 днів на основі 5 творчих завдань: розповідей про друзів, дім, побут, мрії, словом - про життя містечка. Творчі пошуки та репетиції робочих груп відбуватимуться протягом 4 днів, паралельно працюватимуть групи менеджерів та піарщиків. Важливо, що підлітки говоритимуть зі сцени про власне світосприйняття, про те, що дійсно їх хвилює, вони зможуть рефлексувати на важливі для них теми, знайти відгук та позбавитись почуття самотності чи зацикленності. Вистава актуалізуватиме локальні проблеми, що сприяє поширенню дискусії та пошуків шляхів їх подолання. Прем’єра відбудеться у 9 день проекту окремим великим івентом.
- Створення нового арт-простору. Команда разом з учасниками оберуть простір, який давно не використовується і спробують максимально наповнити його протягом 9 днів. Підлітки зможуть по-справжньому покреативити, створюючи атмосферу та дизайн своїми руками та своїми силами. “Наше місце” під час проекту стане майстернею, а після - вільною платформою для творчості та альтернативного проведення часу. Це дійсно надихає та дає поштовх для розвитку мистецької діяльності в майбутньому.
- 10 різних тренінгів, що допоможуть учасникам розкрити власні таланти, відчути унікальність кожної особистості, позбавитись комплексів та затисків. Тренінги, проводяться в ігровій формі, бо творчість - це простір повної свободи, дурощів, де кожен може бути тим, ким він є насправді.
#vidlikподії
- Виства VIDLIK project "Київська перепічка" - документальна вистава про життя столиці та команди - 1 день проекту;
- “VIDLIK project у Щасті” - інтерактивна екскурсія містом для знайомства з учасниками, у якій екскурсоводами стануть самі підлітки, а команда проведе перші тренінги під відкритим небом - 2 день;
- “Різдво з VIDLIK project” - інтерактивне свято з конкурсами, іграми та подарунками для дітей та дорослих - 3 день;
- "Вечорниці 2к17" - інтерактивна презентація творів сучасних українських митців - 6 день;
- Прем’єра новоствореної документальної вистави - 9 день;
- “І шо?” - розмова останнього дня - разом з учасниками обговоримо створену виставу: що вдалося, що - ні; підведемо підсумки по всіх напрямках проекту і вирішимо, що з цим всім тепер робити - 10 день.
Ми плануємо створити цілу мережу таких ініціатив по всій Україні. Ми хочемо створити велику всеукраїнську платформу для творчості молодих митців, що матиме не аби який вплив на розвиток сучасної української культури.
На базі проекту будемо проводити гастролі, форуми для учасників з різних міст з метою створення тісної міжміської комунікації та руйнування нав’язаних стереотипів, для налагодження діалогу між мешканцями з різних регіонів, незалежно від того, якою мовою вони розмовляють. Ми хочемо об’єднати молодь навколо української культури, стимулюючи розвиток громадянського суспільства. Поширення ідеї “продуктивного патріотизму” по всій країні приведе до розвитку українського села та зменшить рівень трудової еміграції.
І ми вже працюємо в цьому напрямку. Наступними учасниками проекту стане молодь с. Калинівка Вінницької обл. та м. Каховка Херсонської обл.
Бо великі зміни починаються з маленьких ідей. Бо #мояхатанезкраю
#vidlikшукаєдопомоги
Проект вже готовий виїжджати. Всі тренінги, майстер-класи розроблені, завершуємо планування івентів, успішно співпрацюємо з місцевою владою.
Оскільки проект волонтерський і всі заходи проекту безкоштовні, ми потребуємо фінансової допомоги. Гроші потрібні щоб купити купу канцелярії, допоміжних матеріалів для створення простору та вистави, інвентар для тренінгів (все придбане залишиться у новоствореному просторі), виготовити брендовані подаруночки для учасників проекту, купити квитки, оплатити проживання учасників команди та не померти з голоду:)
#vidlikлюди
Буває дуже хочеться солоденького або на море. А нам хочеться розвивати сучасне мистецтво. Команда проекту - збір різних людей, як за діяльністю, так і за географією, але всі об'єднані однією мрією, яка вогником запалює усіх нас щодня.
Разом ми реалізовували такі проекти: 16+ТЕАТР з виставами для дітей та підлітків, серед яких іронічна комедія "16+", перформативна виставка картин "Життя in SOЦ", дитяча перформативна вистава "Потеряшки", перформативна техно-ніч "Error night", публіцистична вистава "Біль твоєї країни", були учасниками інших вистав, фестивалів та конкурсів, також організовували благодійні покази вистав для дітей та підлітків у м. Харків, м. Черкаси, с. Коропиші, м. Маріуполь. Організовували благодійні свята та покази для дітей переселенців, серед них: день Святого Миколая, день Захисту дітей у м. Маріуполь, м. Київ, м. Васильків. Кожен учасник команди паралельно реалізовував різні важливі проекти, такі як "ClassAct: Схід-Захід", проекти Театру Переселенця, драматургічний фестиваль "Тиждень актуальної п'єси", освітній проект для старшокласників "IChoose", дитяча театральна студія для дітей переселенців "Халабуда".
Євгенія Відіщева - головний менеджер, режисер.
Організатор\проектний менеджер: Соціально-культурний проект ClassAct: Схід-Захід, вистава "Водка. Єбля. Телевізор"; Локальний театральний фестиваль "Лютий"; Освітній драматургічний фестиваль "Тиждень актуальної п’єси"; інтерактивні свята для дітей переселенців; Фестиваль театру під відкритим небом Osten-Saken off-stage fest смт Немішаєве. Керівник дитячої театральної студії "Халабуда". Режисер: відкрите читання "Номера" О.Сєнцова, інтерактивна вистава "Праведники", Театр Переселенця - документальна вистава "Йди"; "Києве мій?"; Дикий Театр - "ZOO"; PostPlayТеатр, 16+ТЕАТР - іронічна комедія "16+" та інші проекти.
Руслан Березовий - головний художник, режисер, актор.
Технічний директор “Дикого театру”, викладач сценічної мови. Фестиваль театру під відкритим небом Osten-Saken off-stage fest смт Немішаєве; керівник дитячої театральної студії для дітей переселенців "Халабуда"; актор 16+ТЕАТРУ (вистава "16+").
Катерина Савченко - менеджер з натхнення, PR-менеджер, актриса.
Культуролог. Менеджер із зв’язків з партнерами освітнього проекту для старшокласників "IChoose"; менеджер з дозвілля соціально-культурного проекту "Class act: Схід-Захід"; Talent Management, Team Leader, PR manager в міжнародній молодіжній організації AIESEC; актриса Театру Переселенця ("Де Схід?", "Водка.Єбля.Телевізор.") та 16+ТЕАТРУ (вистава "16+").
Ілля Шликов - менеджер Щастя ♥
Учасник проектів "Діти та військові", Театр Переселенця; учасник кіношколи KidsMovie - "Кіношкола в АТО"; волонтер соціально-культурного проекту "Class act: Схід-Захід". Живе в м. Щастя.
Віра Вовк - менеджер зв'язків з адміністрацією міст, актриса.
Лайфхакер. Молодіжний лідер м. Каховка; переможниця всеукраїнського конкурсу "Земля наш спільний дім" м. Каховка; актриса 16+ТЕАТРУ (перформативна вистава "Життя in Soц", дитяча інтерактивна вистава "Потеряшки", "16+", День захисту дітей в м. Маріуполь).
Іван Коваленко - flash-координатор проекту.
Активіст ГО "Teenergizer"; волонтер проекту ООН "Сталі цілі розвитку", проектний менеджер Social Action for the Youth.
Арсеній Пилипенко - фотограф, оператор.
Фотограф - соціально-культурний проект "Class act: Схід-Захід".
Артур Риженко - менеджер зв'язків з громадскістю.
Психолог, активіст. Тернопіль♥
Марія Перегонцева - медіа-менеджер, актриса.
Учасниця всеукраїнського конкурсу "Молодь обирає здоров‘я"; актриса "Пригоди козаків у Грузії", "Новорічна казка у мера"; актриса 16+ТЕАТРУ (перформативна вистава "Життя in Soц").
Дмитро Куксов - адміністратор проекту, режисер.
Майстер абсурду. Актор, режисер театру "Шарж" (вистава "Під одним небом", "Пташиний двір", "Коммікс") та 16+ТЕАТРУ (вистава "16+", дитячі свята).
Людмила Бєлоусова - координатор проекту, контент-менеджер, актриса.
Волонтер соціально-культурного проекту "Class act: Схід-Захід"; актриса інтерактивних дитячих свят, театральної студії "Халабуда", документальної вистави “Темної-темної ночі”; актриса 16+ТЕАТРУ (перформативна вистава "Життя in Soц", "16+")
Сергій Сивак - координатор по с. Калинівка, ді-джей, блогер.
Метролог, активіст, засновник проекту "Хапачя" - зелений туризм у рідному с. Харпачка. Відбудовує будинки в с.Калинівка, щотижня приїздить на зустрічі в Київ :)
Альона Романченко - фінансовий менеджер.
Хореограф, керівник, викладач дитячої театральної студії для дітей-переселенців "Халабуда"; організатор свята Святого Миколая, Дня захисту дітей; менеджер 16+ТЕАТРУ.
Станіслав Білас - музикант, звукорежисер, актор.
Контент-менеджер, звукорежисер прямих ефірів он-лайн радіо "Аристократи". Актор 16+ТЕАТРУ (перформативна вистава "Життя in Soц", дитяча інтерактивна вистава "Потеряшки", "16+", День захисту дітей в м.Маріуполь), учасник - Освітній драматургічний фестиваль "Тиждень актуальної п'єси".
Надія Мацюк - менеджер зв'язків з партнерами, хореограф, актриса.
Інструктор-педагог дитячого фітнесу. Спортивно-хореогрфічний ансамбль "Візінова" на базі художньої гімнастики, акробатики, танцю, циркового мистецтва; учасниця масштабних подій на великих сценах України; гастролі: Німеччина, Ліван, Іспанія, Польща, Норвегія, Швеція, Китай; організатор дитячих свят; актриса 16+ТЕАТРУ (вистава "16+"), учасниця благодійних свят для дітей.
VIDLIK project не має аналогів в Україні за рахунок територіального охоплення та широкого спектру діяльності.
Ми не обіцяємо зробити з учасників геніальних митців, але ми дамо вихід їх творчості.
Без вас ми не впораємось, допоможіть нам добігти в перше місто - Щастя, Луганської області
5-14 січня 2018
VIDLIK project і Вася будуть Вам безмежно вдячні!
Подарунки
Підтримайте проект та оберіть подарунок
Спільнокошт
Внески доброчинців у втілення проекту
Команда
Автор(-ка) проекту
Євгенія
ВідіщеваЄвгенія Відіщева
ЦІКАВО ТАКОЖ
17 проектів зараз чекають твоєї підтримки
-
Проєкт "Книги, що говорять" в умовах війни
Озвучення аудіокниг шкільної програми для дітей з порушеннями зору та дітей, які у зв'язку з повномасштабним вторгненням рф змушені були виїхати за кордон
-
32
-
-
-
-
Маніпулятор та міні єкскаватор 131 батальйону ЗСУ на нуль
Швидке облаштування захисних укріплень - запорука життя воїнів ! Збираємо кошти на техніку яка швидко та якісно готуватиме окопи та укріплення для 131 батальйону
-
113
-
-
-