186 %
 • 372 830зібрано (з 200 000 грн)
 • Завершено
Збір коштів завершено

Головне

VoxCheck - перший фактчекінговий проект в Україні. Незалежна команда експертів перевіряє публічні заяви топ-політиків на достовірність та популізм. Ми змінюємо якість української політики

Блоги

Відомості про здійснення проекту

Історія

VoxCheck - це єдиний фактчек-проект в Україні, який систематично перевіряє висловлювання топових політиків. Ми створюємо публічний механізм притягнення політиків до відповідальності за неправдиву риторику, розповсюджуючі інформацію про їхню брехню. VoxCheck заснований і працює на базі незалежної аналітичної платформи VoxUkraine. Ми не підпорядковані ані владі, ані олігархам, ані політичним партіям і жодним чином з ними не пов’язані.

НАМИ ЗРОБЛЕНО

Ми почали перевіряти виступи публічних осіб у грудні 2015-го і за цей час зробили 6 великих фактчеків, які прочитали понад 150 000 українців. Наші партнери - найбільші незалежні ЗМІ. Наприклад, на Українській Правді було опубліковано перевірку програмного інтерв’ю спікера Верховної Ради Володимира Гройсмана, на Liga.net - перевірку промов депутатів під час прийняття бюджету та аналіз щорічної промови президента, журнал «Новое Время» опублікував  перевірку антикорупційних промов Михайла Саакашвілі.

Загалом ми перевірили риторику 23 впливових персон та виявили в їхніх промовах понад півсотні недостовірних фактів і грубих маніпулювань. Чому це важливо? Україна страждає від популізму й некомпетентності, і один із дієвих інструментів, який може боротися з цими «хворобами» молодої демократії, - якісний контроль політичної риторики.

ХТО МИ

VoxCheck виник та розвивається на базі незалежної аналітичної платформи VoxUkraine, яку два роки тому створили професійні економісти з України, Європи та США. Мета VoxUkraine - модернізація України, підтримка економічних реформ і підвищення рівня економічної дискусії. За цей час учасники VoxUkraine написали більше 400 статей, які прочитали понад 4 млн людейз усього світу. VoxUkraine реалізував низку проектів: розробив єдиний у світі кількісний індекс прогресу реформ IMoRe, організував симпозіум Escape from USSR, провів освітній семінар "Макроекономіка від перших осіб" та готує дводенний семінар "Мікроекономіка від перших осіб". З фінансовим аудитом VoxUkraine за минулий рік можна ознайомитись за посиланням.

The Symposium “Ukraine: Escape from Post-Soviet Legacy?”

Симпозіум VoxUkraine “Ukraine: Escape from Post-Soviet Legacy?” (Квітень 2015)

НАША МЕТА

Наша мета дуже амбітна - підвищити рівень політичної дискусії в Україні, створивши механізм притягнення політиків до публічної відповідальності за брехню. Ми переконані: систематична та об'єктивна перевірка промов вітчизняних топ-політиків зменшить рівень брехні й некомпетентності в їхній риториці і з часом підвищить якість вітчизняної політики.

Це не наш винахід: перевірка висловлювань політиків на достовірність - потужний світовий тренд. Інститути фактчекінгу вже існують у Великобританії, США, Італії, Грузії та інших країнах. За даними дослідження американських учених, у державах, де існує фактчек, кількість фактичних помилок і маніпулювання в політичній риториці нижча.  

Чотири місяці ми на волонтерських засадах перевіряли найбільш важливі події й висловлювання. За цей час ми навчилися вишукувати брехню та маніпуляції в промовах політиків та доступно розповідати про це десяткам тисяч людей. 

Ми хочемо і надалі робити фактчек, проте сьогодні нам критично не вистачає ресурсів - ані людських, ані фінансових. Щоб продовжувати робити фактчек, підвищити його якість і частоту виходу матеріалів, нам потрібно найняти на роботу висококваліфікованих фахівців.

НАША КОМАНДА

Олена Шкарпова, редактор VoxCheсk

 

Олена Шкарпова, лідер проекту VoxCheck, відомий економічний журналіст, працювала в журналах Forbes-Україна, Контракти та ін.

  

Борис Давиденко, СЕО і головний редактор VoxUkraine

 

Борис Давиденко, головний редактор, СЕО VoxUkraine. Відомий український журналіст, очолював ділову редакцію liga.net, екс-шеф-редактор Forbes-Україна

 

Тимофій Милованов, президент Київської школи економіки, член редколегії VoxUkraine

 

Тимофій Милованов, професор економіки Піттсбурзького університету, президент Київської школи економіки, співзасновник VoxUkraine 

 

Олександр Жолудь, економіст Міжнародного центру перспективних досліджень, член редколегії VoxUkraine

 

Олександр Жолудь, економіст Міжнародного центру перспективних досліджень, член редколегії VoxUkraine

 

Ілона Сологуб, дослідник Київської школи економіки, член редколегії VoxUkraine

 

Ілона Сологуб, дослідник Київської школи економіки, член редколегії VoxUkraine

  

Олена Білан, старший аналітик Dragon Capital, член редколегії VoxUkraine

 

Олена Білан, головний економіст інвесткомпанії Dragon Capital, член редколегії VoxUkraine

 

 НАШІ ПЛАНИ

- щоденний випуск спростувань окремих висловлювань політиків;

- двічі на місяць публікація матеріалів за результатами значних подій та виступів;

- рейтинг найпоширеніших помилок і міфів;

- організація фактчек-конференції із залученням іноземних експертів.

БЮДЖЕТ

Для реалізації цих планів нам потрібно найняти на роботу повний робочий день трьох людей: редактора та двох аналітиків. Сумарний обсяг їхньої заробітної плати - близько 50 000 грн на місяць (68 450 грн з податками). Крім цього, проекту потрібні послуги перекладача, двох шифрувальників та бухгалтера. За нашими розрахунками, це ще 12 000 грн на місяць. Сумарні витрати на оренду частини офісу протягом шести місяців 60 000 грн (10 000 грн на місяць). Офісна техніка (три комп'ютери, монітори, клавіатури) - 60 000 одноразово. Як бачите найбільші статті витрат у нашому бюджеті - це зарплати. Ми просимо українську спільноту профінансувати два місяці оплати праці наших фактчекерів, а також закупку техніки  - загальною сумою 200 000 грн. Надалі діяльність команди VoxCheck ми розраховуємо фінансувати з донорських фондів, до яких ми вже звернулись та від частини з них отримали тверде "так".

Пам'ятайте, що брехня та безвідповідальність політиків впливають на рівень життя кожного українця. VoxCheck змушує політиків казати правду. Долучайтесь, підтримайте незалежну команду VoxCheck! А додаткові кошти, які ми отримаємо понад запланованого від доброчинців, допомогуть нам краще і довше робити свою роботу - фактчек в Україні.

Подарунки

Підтримайте проект та оберіть подарунок

Подарyнки 5
 • Внесок від 100 грн

  Значок VoxCheck "Змушую політиків говорити правду"

  38 доброчинців

  162 залишилось

 • Внесок від 350 грн

  Кружка VoxCheck "Змушую політиків говорити правду"

  51 доброчинець

  49 залишилось

 • Внесок від 500 грн

  Футболка VoxCheck "Змушую політиків говорити правду"

  13 доброчинців

  87 залишилось

 • Внесок від 2500 грн

  Безкоштовне відвідування будь-якого семінару VoxUkraine впродовж року

  4 доброчинці

  6 залишилось

 • Внесок від 1000 грн

  Бестселер Тома Пікетті «Капітал у двадцять першому столітті», який скоро виходить українською

  15 доброчинців

  0 залишилось

Спільнокошт

Внески доброчинців у втілення проекту

Loading...

Команда

comments powered by Disqus

ЦІКАВО ТАКОЖ

17 проектів зараз чекають твоєї підтримки