439 доброчинців
372 830₴зібрано (з 200 000 грн)
0 год. залишилось
ЗАВЕРШЕНО
100%
439 доброчинців
372 830₴зібрано (з 200 000 грн)
0 год. залишилось
ЗАВЕРШЕНО
Відомості про здійснення проєкту
НАМИ ЗРОБЛЕНО
Ми почали перевіряти виступи публічних осіб у грудні 2015-го і за цей час зробили 6 великих фактчеків, які прочитали понад 150 000 українців. Наші партнери - найбільші незалежні ЗМІ. Наприклад, на Українській Правді було опубліковано перевірку програмного інтерв’ю спікера Верховної Ради Володимира Гройсмана, на Liga.net - перевірку промов депутатів під час прийняття бюджету та аналіз щорічної промови президента, журнал «Новое Время» опублікував перевірку антикорупційних промов Михайла Саакашвілі.
Загалом ми перевірили риторику 23 впливових персон та виявили в їхніх промовах понад півсотні недостовірних фактів і грубих маніпулювань. Чому це важливо? Україна страждає від популізму й некомпетентності, і один із дієвих інструментів, який може боротися з цими «хворобами» молодої демократії, - якісний контроль політичної риторики.
ХТО МИ
VoxCheck виник та розвивається на базі незалежної аналітичної платформи VoxUkraine, яку два роки тому створили професійні економісти з України, Європи та США. Мета VoxUkraine - модернізація України, підтримка економічних реформ і підвищення рівня економічної дискусії. За цей час учасники VoxUkraine написали більше 400 статей, які прочитали понад 4 млн людейз усього світу. VoxUkraine реалізував низку проектів: розробив єдиний у світі кількісний індекс прогресу реформ IMoRe, організував симпозіум Escape from USSR, провів освітній семінар "Макроекономіка від перших осіб" та готує дводенний семінар "Мікроекономіка від перших осіб". З фінансовим аудитом VoxUkraine за минулий рік можна ознайомитись за посиланням.
Симпозіум VoxUkraine “Ukraine: Escape from Post-Soviet Legacy?” (Квітень 2015)
НАША МЕТА
Наша мета дуже амбітна - підвищити рівень політичної дискусії в Україні, створивши механізм притягнення політиків до публічної відповідальності за брехню. Ми переконані: систематична та об'єктивна перевірка промов вітчизняних топ-політиків зменшить рівень брехні й некомпетентності в їхній риториці і з часом підвищить якість вітчизняної політики.
Це не наш винахід: перевірка висловлювань політиків на достовірність - потужний світовий тренд. Інститути фактчекінгу вже існують у Великобританії, США, Італії, Грузії та інших країнах. За даними дослідження американських учених, у державах, де існує фактчек, кількість фактичних помилок і маніпулювання в політичній риториці нижча.
Чотири місяці ми на волонтерських засадах перевіряли найбільш важливі події й висловлювання. За цей час ми навчилися вишукувати брехню та маніпуляції в промовах політиків та доступно розповідати про це десяткам тисяч людей.
Ми хочемо і надалі робити фактчек, проте сьогодні нам критично не вистачає ресурсів - ані людських, ані фінансових. Щоб продовжувати робити фактчек, підвищити його якість і частоту виходу матеріалів, нам потрібно найняти на роботу висококваліфікованих фахівців.
НАША КОМАНДА
Олена Шкарпова, лідер проекту VoxCheck, відомий економічний журналіст, працювала в журналах Forbes-Україна, Контракти та ін.
Борис Давиденко, головний редактор, СЕО VoxUkraine. Відомий український журналіст, очолював ділову редакцію liga.net, екс-шеф-редактор Forbes-Україна
Тимофій Милованов, професор економіки Піттсбурзького університету, президент Київської школи економіки, співзасновник VoxUkraine
Олександр Жолудь, економіст Міжнародного центру перспективних досліджень, член редколегії VoxUkraine
Ілона Сологуб, дослідник Київської школи економіки, член редколегії VoxUkraine
Олена Білан, головний економіст інвесткомпанії Dragon Capital, член редколегії VoxUkraine
НАШІ ПЛАНИ
- щоденний випуск спростувань окремих висловлювань політиків;
- двічі на місяць публікація матеріалів за результатами значних подій та виступів;
- рейтинг найпоширеніших помилок і міфів;
- організація фактчек-конференції із залученням іноземних експертів.
БЮДЖЕТ
Для реалізації цих планів нам потрібно найняти на роботу повний робочий день трьох людей: редактора та двох аналітиків. Сумарний обсяг їхньої заробітної плати - близько 50 000 грн на місяць (68 450 грн з податками). Крім цього, проекту потрібні послуги перекладача, двох шифрувальників та бухгалтера. За нашими розрахунками, це ще 12 000 грн на місяць. Сумарні витрати на оренду частини офісу протягом шести місяців 60 000 грн (10 000 грн на місяць). Офісна техніка (три комп'ютери, монітори, клавіатури) - 60 000 одноразово. Як бачите найбільші статті витрат у нашому бюджеті - це зарплати. Ми просимо українську спільноту профінансувати два місяці оплати праці наших фактчекерів, а також закупку техніки - загальною сумою 200 000 грн. Надалі діяльність команди VoxCheck ми розраховуємо фінансувати з донорських фондів, до яких ми вже звернулись та від частини з них отримали тверде "так".
Пам'ятайте, що брехня та безвідповідальність політиків впливають на рівень життя кожного українця. VoxCheck змушує політиків казати правду. Долучайтесь, підтримайте незалежну команду VoxCheck! А додаткові кошти, які ми отримаємо понад запланованого від доброчинців, допомогуть нам краще і довше робити свою роботу - фактчек в Україні.
Підтримайте проєкт та оберіть винагороду
Соціальні мережі та інші посилання проєкту
Внески доброчинців у проєкт
11 проєктів зараз чекають на твою підтримку
Будь ласка, авторизуйтесь!
Заповніть всі поля, щоб увійти в особистий кабінет.
Реєстрація
Заповніть всі поля, щоб приєднатися до Великої Ідеї.
VoxCheck: змушуємо політиків казати правду
Відновлення паролю
Введіть зареєстрованний email, щоб отримати інструкцію по відновленню паролю.
Новий пароль
Встановіть новий пароль для вашого акаунта на Big Idea.