4 %
 • 18 485зібрано (з 500 000 грн)

Головне

Цьому не навчають у школі й вишах,– як бути гідним та успішним членом громади та досягти позитивних зрушень у суспільстві та у власному житті. ВУМ - наука змінювати ваше життя!

Історія

Відкритий Університет Майдану – перший в Україні рух із впровадження громадянської освіти.

Відкритий Університет Майдану виник під час «Революції Гідності» у грудні 2013 року. Тоді найкращі представники бізнес-шкіл, університетів та громадські діячі читали безкоштовні лекції учасникам Майдану. Основна їх тематика, яка залишається і нині - як нам побудувати державу нашої мрії.

Місія ВУМ – «Революція у головах людей»: ми віримо, що навчання громадянським компетенціям є, по суті, єдиним шляхом до якісних змін в суспільстві.

Після Революції гідності мільйони українців сподівалися на швидкі позитивні зміни в країні і дуже мало хто розумів, що для кардинальних змін потрібна щоденна важка і копітка праця, яка, до того ж, зустрічатиме шалений опір. Як результат - в суспільстві поширюються зневіра і розчарування. Багато громадян втратили віру в себе, в те, що вони спроможні щось змінити в своїй країні та почати жити краще. Але – не ми! Ми точно знаємо, що в кожного зараз є вибір - опустити руки, та просто спостерігати, або ж цілеспрямовано працювати для змін. ВУМ - для тих, у кого сталася революція в головах, хто вже не хоче жити по-старому, але, можливо, ще не дуже добре розуміє, як діяти, щоб змінити все на краще. Наша мета – надихнути тих, хто вірить в шанс України стати сильною незалежною державою і готовий почати з себе. Ми навчаємо того, як стати справжнім відповідальним громадянином, що і як треба робити щоб тут і зараз добитися змін у власному житті та житті своєї громади.

Ми - ті, хто не опустив руки! Ми - ті, хто вірить в Україну та щодня працює над змінами!

Просто зараз на online.vum.org.ua ти можеш ознайомитися із нашими безкоштовними освітніми програмами. ВУМ – це відкритий університет, де здобути освіту може кожен.

Якщо ти бажаєш змін, приєднуйся до спільноти ВУМ: навчайся, приходь на наші заходи, долучайся до наших активностей, розповідай друзям, поширюй інформацію! Ми вдячні за будь яку допомогу та підтримку!

Наші переконання розділяють наші лектори - найкращi викладачi бiзнес шкiл, успiшнi практики та експерти, громадські та культурні діячі:

 Викладачі ВУМ

Отже, ми навчаємо того, чого не навчають у школі й вишах,– як бути  гідним та успішним  членом громади та досягти позитивних зрушень у власному житті та у суспільстві.

Мета ВУМ: сприяти формуванню критичної маси агентів змін - проактивних громадян, ефективних та відповідальних власників своєї країни.

Як ми йдемо до нашої мети:

ВУМ прагне використовувати новітні навчальні технології, базуючись на підході змішаного навчання – поєднуючи навчання online та offline (по всій Україні). Саме тому у 2014 році ми розпочали навчальну програму «Школа Свідомого Громадянина» із розвитку громад в регіонах. Ця програма була покликана поширити розуміння проактивної громадянської позиції та свідомого громадянства, і проводилася у форматі 2-денних тренінгів. «Родзинкою» програми були стратегічні сесії для громад міст, які давали можливість одразу втілювати набуті знання та практикувати навички в роботі над реальними «больовими точками» і зонами розвитку. Впродовж двох років, завдяки спілкуванню з сотнями учасників цього проекту, ми змогли сформувати базу найбільш затребуваних тем для онлайн-навчання, а також почати рух по інтеграції громадянських ініціатив в різних регіонах України.

Успішні кейси

Сьогодні ВУМ – це громадська організація із центром у Києві, що має 24 регіональних осередки і зосереджена на освітній роботі серед дорослих громадян.

Відповідаючи на величезний запит на нові знання, в 2015 році ми створили платформу дистанційної громадянської освіти ВУМ online (www.online.vum.org.ua) з рівним доступом до знань для кожного громадянина.

Успіхи ВУМ

Наша стратегія

На нашу думку, доступна онлайн-освіта – це головний інструмент, який дозволить нам швидко залучити до навчання максимальну кількість українців та дати їм доступ до курсів, які охоплюють весь спектр громадянських компетенцій, від провідних фахівців сучасності. Сподіваємось, що ВУМ-online стане не тільки інструментом навчання, але також шляхом до побудови певних інтелектуальних зв’язків в українському суспільстві.

В перспективі, ще більш важливим напрямком є впровадження розвитку громадянських компетенцій в курс шкільної освіти. Тільки це дозволить нам здійснити засадничі зміни в суспільстві. Разом із фахівцями – педагогами, психологами, науковцями ми розпочали роботу над курсом громадянської освіти для молодших школярів.

До кінця  2018 року ми маємо на меті розбудувати ВУМ та реалізувати такі проекти в 4-х найбільш актуальних та перспективних для генерації суспільних змін напрямках:

 • Створити  60 актуальних online курсiв з розвитку громадянських компетенцій
 • Впровадити пілотну програму  громадянської освіти для  молодших школярів
 • Запустити програму «Школа Свідомого Чиновника» для представників нової генерації на держслужбі (спираючись на регіональні осередки ВУМ)
 • Запустити навчальну програму (оффлайн) для мешканців Донецької та Луганської областей

Ми розумiємо, що заявленi цiлi амбiцiйнi, тому заради їхнього втілення активно співпрацюємо з:

Співпрацюємо

Iдеальнi результати та наслiдки дiяльностi ВУМу:

В Україні більше ніхто не голосує «за гречку». Чиновники є чемними професіоналами, свідомими своєї місії – допомагати громадянам. Активні місцеві громади разом вирішують, яким чином має розвиватися село / район / місто / область. Волонтерство, підтримка культури та науки є найвищими чеснотами в суспільстві.                                 

У ближчій, 2-річній перспективі, ми бачимо такі результати нашої діяльності:

 • 500 тис. унікальних користувачів платформи online.vum.org.ua
 • 24 навчальних події по усій Україні
 • 1000 проектів активної дії і їх донесення суспільству
 • 25 активних осередків ВУМ в усіх ключових містах України
 • 3 освітні програми offline з виведенням їх у подальшому у online формат

Бар’єри:

Команда ВУМу схиляється до думки, що бар’єри iснують лише в нашiй головi. Безумовно, на своєму шляху ми зустрічаємо виклики, такі як : страх перед змiнами, слабка культура самоосвiти, низький рiвень довіри, нерозумiння процесiв, якi вiдбуваються у державi, низька соцiальна взаємодiя. Але ми щодня працюємо саме над тим, щоб за допомогою освіти та просвітництва подолати їх.

Бюджет на 6 місяців, грн.:

 1. Інституційна діяльність команди ГО - 150 000
 2. Організація навчальних подій в регіонах - 36 000
 3. Розробка нових навчальних та дистанційних продуктів/курсів - 60 000
 4. Маркетинг та PR навчальних курсів - 234 000
 5. Обладнання для презентацій - 5 500

Подарунки

Підтримайте проект та оберіть подарунок

Подарунків 8
 • Внесок від 200 грн

  Лекція Михайла Крикунова "Соціальний маркетинг"

  7 доброчинців

  293 залишилось

 • Внесок від 200 грн

  Лекція Євгена Глібовицького "Реформи - куди поспішати повільно"

  4 доброчинці

  296 залишилось

 • Внесок від 200 грн

  Журнал "Innovations Journal`2016" від kmbs

  3 доброчинці

  197 залишилось

 • Внесок від 200 грн

  Лекція від Валерія Пекаря "Інтегральна динаміка"

  6 доброчинців

  494 залишилось

 • Внесок від 400 грн

  Футболка поло в стилі ВУМ

  1 доброчинець

  99 залишилось

 • Внесок від 600 грн

  Книга Олексій Геращенко "Економіка XXI" з автографом від автора від видавництва "Folio"

  1 доброчинець

  99 залишилось

 • Внесок від 600 грн

  Книга Дарон Аджемоглу, Джеймс Робінсон "Чому нації занепадають" від видавництва "Наш Формат"

  2 доброчинці

  98 залишилось

 • Внесок від 600 грн

  Книга Валерій Пекар "Різнобарвний менеджмент" з автографом автора від видавництва "Folio"

  2 доброчинці

  98 залишилось

Спільнокошт

Внески доброчинців у втілення проекту

Loading...

Команда

Блоги

Відомості про здійснення проекту

comments powered by Disqus

ЦІКАВО ТАКОЖ

12 проектів зараз чекають твоєї підтримки

 • harbuz

  Журнал "harbuz" - це перше естетичне періодичне видання для дітей в Україні, спрямоване на розвиток щасливої та творчої особистості.

  Ustyna
  Luka
  • 21
  • 45
   днів
  • 0
   грн
 • Козацька чайка "Пресвята Покрова"

  Реставрація козацької чайки "Пресвята Покрова"

  Julian
  Kukhlevskyy
  • 53
  • 100
   днів
  • 0
   грн