Фестиваль протидії насильству

 Фестиваль протидії насильству

3%

5 доброчинців

3 750зібрано (з 100 000 грн)

0 год. залишилось

Нажаль, проєкт не зміг зібрати необхідну суму коштів

В 2017 році відкрив свої двері Жіночий кризовий центр в м.Черкаси за адресою вул.Кобзарська, 1. З листопада по грудень 2018 ми хочемо провести Фестиваль протидії насильству !

Сьогодні ми живемо в часи швидких змін. Звісно ж змінюються і взаємовідносини між чоловіками та жінками. В Україні, як і в інших цивілізованих країнах світу, й досі невирішеною залишається проблема домашнього насильства. Жертвами насильства може бути будь хто із членів сім’ї: чоловіки, діти, а найчастіше від нього страждають жінки.

Щорічно 1,1 мільйон українок стикаються з фізичною та сексуальною агресією в сім'ї. 600 представниць слабкої статі гинуть в Україні від домашнього насильства. Лише 10 % з 1 млн жінок, які піддаються насильству, наважуються про це говорити.

За даними Українського інституту соціальних досліджень, лише 27% жінок вважають образи проявом насильства і тільки 32% подібним чином оцінюють приниження. Для 49% респонденток насильство — це побої, а 56% згодні вважати насильством зґвалтування.

Кожен день поліція фіксує 348 фактів домашнього насильства, і в 70-80% випадків його жертвами стають жінки.

В 2017 році  депутати Черкаської міської ради виділили нам на пільгових умовах приміщення для повноцінного функціонування  Жіночого кризового центру в м.Черкаси.

Тоді, задля привернення уваги, у рамках всесвітньої кампанії #16_днів_проти_насильстваЧеркаське відділення мережі ЛЖВ  взяли участь у міжнародному проекті Inside Out Project, долучившись до 260 тисяч учасників цього проекту із 129 країн. За допомогою фото-інсталяції  та постерів ми прагнули привернути увагу до проблеми агресії у суспільстві. Наші портрети МОВЧКИ сказали: «Не МОВЧИ!». Сказали кожній жінці, яка може постраждати від гендерного насильства. 

Домашнє насильство є не просто проблемою, а "війною на маленькому полігоні".

Але далеко не всі знають, що окрім фізичного та сексуального існують ще два види насильства:

− економічне (умисне позбавлення одним членом сім’ї іншого житла,їжі, одягу, майна чи коштів; це також заборона на роботу, навчання, жорстке обмеження у фінансах і вимога детальної звітності - нерідко при забороні заробляти самостійно);

− психологічне (словесні образи, погрози, переслідування з метою залякування і отримання влади одних членів сім'ї над іншими, змушення постійно відчувати провину, примусова ізоляція від зовнішнього світу, заборони зустрічатися з друзями і навіть родичами).

Знайте, що домашнє насильство існує у всіх без винятку соціальних групах, з ним стикаються незалежно від рівня доходів, освіти й положення в суспільстві. Не можна мовчати й миритися з насильством, бо воно завжди йде по колу і за видимим примиренням зростає нова хвиля.

Щоб убезпечити себе й не стати жертвою домашнього насильства, потрібно зрозуміти, що грубість і образи найчастіше є наслідками низької самооцінки агресора та нестабільності психіки, яка обертається бажанням контролювати або знущатися над іншими для того, щоб відчувати себе повноцінним.

У родині потрібно всім учасникам вміти шукати компроміси. Неможна заради інших повністю жертвувати своїми власними інтересами, бажаннями,прагненнями, життям. Віддаючи себе родині, варто залишати час для себе,своєї роботи, навчання та розвитку, що є важливим і для кожної жінки особисто, і для сім’ї в цілому.

Важливо сказати, що калічаться не тільки жіночі долі. Люди, які виросли в умовах регулярних сімейних конфліктів, дорослішаючи, втричі частіше стають жертвами або агресорами, ніж ті, хто не стикався з подібним у дитинстві. Вирішення проблеми насилля неможливе без змін у мисленні та поведінці людей. Гордість, жадібність та егоїзм у серці схильної до насилля людини мають поступитися місцем любові, повазі до інших і турботі про них.

Лише уявіть яким би могло бути життя без насильства: діти росли добрими та чесними людьми, не намагалися б вдавати з себе краще, ніж є насправді. Дорослі не примушували робити те, що не відповідає їх сутності, привчали до правди, навчали бути самими собою.

Адже бути дитиною – це коли на устах сміх, а на душі — мир, а бути батьками — це нести всю велич і гордість світу, тому що все в житті людини починається з сім’ї, із ніжної колискової казки, бо сім’я — то є святиня людського духу, благородних людських почуттів: кохання, вірності,піклування, родинного тепла й затишку.

Отже, для життя без насильства важливими є самоповага та почуття внутрішньої гідності, а також підтримка близьких, рідних та оточуючих, коли люди є небайдужими до чужого болю, а кожна людина постійно намагається докласти максимум зусиль для надання допомоги тим, кому вона потрібна.

І в  якості альтернативи для тих, хто вирішив не терпіти –  ми запропонували відвідати новий Жіночий кризовий центр. 

За словами Олени Стрижак, голови правління "Позитивні Жінки", протягом 2017 року послугами нашого «Жіночого кризового центру для постраждалих від домашнього насильства» скористалися 25 осіб, із них – 11 дітей, кожна зі своєю унікальною історією та проблемою, вирішити яку допомогли співробітники організації.

В цьому році  ми хочемо привернути увагу суспільства до проблеми та пошуку її вирішення за допомогою майстер-класів, виставки в рамках Фестиваля протидії насильству під Патронатом Міністерства Охорони Здоров'я України! А саме:

  • Організувати  та провести прес конференцію на тему: Подальший розвиток та фінансування центру допомоги жінкам «Мережка»  та привернути увагу до існування проблеми насильства у Черкаському регіоні, залучити державні структури до вирішення соціальної проблеми, запустити процес виділення коштів на проведення капітальних ремонтних робіт центру допомоги жінкам «Мережка» для жінок, які в тому числі постраждали від насильства. Започаткувати  регулярні прямі ефіри за участі юриста задля інформування та консультацій з питань запобігання та вирішення ситуацій насильства.
  • Провести арт-терапевтичні майстер-класи «Зміни світ навколо себе» для жінок та покращити емоційний стан жінок, що в свою чергу впливає на оточення (діти, родина).  Допомогти усвідомити особисту проблематику та прийняти рішення відвідувати у подальшому психолога, групові психологічні заходи,  провести особисту психотерапію.
  • Зробити виставку та продаж робіт, виготовлених учасницями групи самодопомоги «Черкащанка+» 
  • Проведести  два інформаційно-просвітницьких занять на тему «Насильство: розпізнай, уникай, живи» для студентів на базі ЧДТУ та бізнес колледжу та  підвищити рівень знань щодо розпізнання ситуації можливого виникнення насильства. Проінформовати про існування центру та послуги, які він надає.
  • Сформувати групу волонтерів, які проводять на регулярній основі інформаційні заходи у навчальних закладах для студентської молоді на тему: «Насильство:розпізнай, уникай, живи».
  • Організувати терапевтичні майстер класи з майстрами Хендмейд для жінок, які постраждали від насильства, та тих, які проживають у центрі допомоги жінкам «Мережка». Таким чином  частково знизити рівень тривоги, відчаю та невпевненості у собі жительок центру. 
  • Виготовити та розповсюдити у місті Черкаси та Черкаській області поліграфічної продукції для привернення уваги до проведення кампанії «16 днівпроти гендерного насилля» з метою  проінформовати та залучити до заходів кампанії громаду міста Черкаси.
  • Провести психотерапевтичні тренінги «Жіноче коло» на базі організації БО «Черкаська Мережа» для жінок, що зазнали насильства, з метою надання психоемоційної підтримки 
  • Зробити цикл з 10 інформаційних занять для підлітків «Шляхи вирішення конфліктів без насильства» на базі існуючого підліткового клубу «Оpen space»  та підвищити  рівень знань підлітків щодо шляхів вирішення конфліктних ситуацій.
  • Провести конкурсу з метою створення соціального відео ролику та  його ротації  на телебаченні та фестивалях

Також ми закликаємо до співпраці  усіх небайдужих задля безпечного та щасливого майбутнього нашої нації!

  1.   Організація та проведення прес конференції на тему: Подальший розвиток та фінансування центру допомоги жінкам «Мережка» - 1000, 00 грн.

    Мета:  привернути увагу до існування проблеми насильства у Черкаському регіоні, залучити державні структури до вирішення соціальної проблеми, запустити процес виділення коштів на проведення капітальних ремонтних робіт центру допомоги жінкам «Мережка» для жінок, які в тому числі постраждали від насильства. Започаткувати  регулярні прямі ефіри за участі юриста задля інформування та консультацій з питань запобігання та вирішення ситуацій насильства.

    2. Арт-терапевтичні майстер-класи «Зміни світ навколо себе» для жінок – 8 000, 00 грн. 

    Мета: покращити емоційний стан жінок, що в свою чергу впливає на оточення (діти, родина).  Допомогти усвідомити особисту проблематику та прийняти рішення відвідувати у подальшому психолога, групові психологічні заходи,  провести особисту психотерапію.

    3. Виставка та продаж робіт, виготовлених учасницями групи самодопомоги «Черкащанка+» - 3 000, 00 грн. – кошти від продажу  буде передано на потреби жіночогоценру «Мережка».

    Мета:  привернути увагу до проблеми насильства, залучити волонтерів для роботи з жінками.

    4. Проведення двох інформаційно-просвітницьких занять на тему «Насильство: розпізнай, уникай, живи» для студентів на базі ЧДТУ та бізнес колледжу – 4 000, 00 грн.

    Мета:  підвищити рівень знань щодо розпізнання ситуації можливого виникнення насильства. Проінформовати про існування центру та послуги, які він надає.

    Сформувати групу волонтерів, які проводять на регулярній основі інформаційні заходи у навчальних закладах для студентської молоді на тему: «Насильство:розпізнай, уникай, живи».

    5. Терапевтичні майстер класи з майстрами Хендмейд для жінок, які постраждали від насильства, та тих, які проживають у центрі допомоги жінкам «Мережка» - 8 000,00 грн .

    Мета:  частково знизити рівень тривоги, відчаю та невпевненості у собі жительок центру. Усвідомлення наявності власних проблемних механізмів, які потребують глибинної психокорекційної роботи. Покращити  міжособистісні відносини у жіночій групі.

    6. Виготовлення та розповсюдження у місті Черкаси та Черкаській області поліграфічної продукції для привернення уваги до проведення кампанії «16 днівпроти гендерного насилля» - 5 000, 00 грн.

    Мета: проінформовати та залучити до заходів кампанії громаду міста Черкаси.

    7. Психотерапевтичні тренінги «Жіноче коло» на базі організації БО «Черкаська Мережа» для жінок, що зазнали насильства, з метою надання психоемоційної підтримки – 4 заняття для 10-ох жінок - 8 000, 00 грн.

    Мета: надати психоемоційну підтримку, покращити емоційний стан жінок, що позитивно вплине на її стосунки з дитиною та емоційний стан дитини.

    8. Цикл з 10 інформаційних занять для підлітків «Шляхи вирішення конфліктів без насильства» на базі існуючого підліткового клубу «Оpen space» - 10 000, 00 грн. 

    Мета: підвищити  рівень знань підлітків щодо шляхів вирішення конфліктних ситуацій.

    9. Проведення конкурсу з метою створення соціального відео ролику:

    - Реклама на телебаченні телеканал Рось(оплата 6 гривень\секунду), та інші місцеві ЗМІ – 18 000, 00 грн.

    - Оплата майстер-класів для фахівців – 3 000, 00 грн.

    - Оренда приміщення – 3 500, 00 грн.

    - Цінні призи – 11 500, 00 грн.

    - Кава-пауза – 3 000, 00 грн.

    - Канцелярські витрати – 4 000, 00 грн.

    Мета: створити соціальний відео ролик та проінформувати  загал про проблему насильства. Привернути увагу громади, влади, депутатської комісії до соціальної важливості запобіганню різних видів насильства

Винагороди

Підтримайте проєкт та оберіть винагороду

  • Внесок від 100 грн

    Дякуємо за довіру, щира подяка на сторінці проекту у соціальній мережі або вітальним е-мейлом від команди Позитивних Жінок

    2 доброчинці

    99998 залишилось

  • Внесок від 300 грн

    Цеглинка з вашим ФІО або ім'ям на стіні подяки в Жіночому Кризовому Центрі в м.Черкаси

    0 доброчинців

    100000 залишилось

  • Внесок від 500 грн

    Консультація з психологом Жіночого Кризового Центру або мережі Позитивні Жінки

    0 доброчинців

    10000 залишилось

  • Внесок від 800 грн

    Вітальна новорічна листівка від ілюстратора AN.KA. Це художниця, яка народилась у м. Києві. Її роботи з 2015 року виставляються у віртуальному музеї всесвітньовідомої галереї Saatchi (Лондон)

    0 доброчинців

    10000 залишилось

  • Внесок від 1000 грн

    Якрава і незабутня зустріч з ініціаторами проекту та цікава фотосесїя з ними! Або екскурсія містом Черкаси

    0 доброчинців

    100 залишилось

  • Внесок від 5000 грн

    Інтерактивна лекція для молоді щодо протидії дискримінації та злочинам ненависті серед молоді та школьників від команди Позитивних Жінок

    0 доброчинців

    10000 залишилось

Контакти проєкту

Соціальні мережі та інші посилання проєкту

Команда

Спільнокошт

Внески доброчинців у проєкт

Блог

Відомості про здійснення проєкту

Ділитись з друзями

Цікаво також

15 проєктів зараз чекають на твою підтримку

Будь ласка, авторизуйтесь!

Заповніть всі поля, щоб увійти в особистий кабінет.

Реєстрація

Заповніть всі поля, щоб приєднатися до Великої Ідеї.

Забули пароль? Натисніть, щоб відновити.

Або швидко зареєструйтеся

Натискаючи кнопку 'Зареєструватися' ви погоджуєтесь з умовами конфіденційності, правилами сайту та спільнокошту.

Відновлення паролю

Введіть зареєстрованний email, щоб отримати інструкцію по відновленню паролю.

Новий пароль

Встановіть новий пароль для вашого акаунта на Big Idea.

Відновлення паролю

Якщо ваш email було зареєстровано, ви отримаєте інструкція по відновленню пароля на пошту.

Ваш пароль було змінено. За бажанням ви можете його змінити також в особистому кабінеті.

Постав питання команді проєкту