







- 54доброчинці
- 0 залишилось год.
- зібрано (з 11 100 грн)
- Завершено
Головне
Участь Спільного резидента у програмі the Expended Muzychi History (Розширена Історія Музичів) відбудеться, якщо фінансування буде зібрано колективно
Блоги
Відомості про здійснення проекту
Історія
У 2009 році ми з чоловіком ініціювали приватну резиденцію для іноземних художників і кураторів у Музичах. Наша ініціатива не є великою – приймає лише двох митців на рік – але, все ж таки, лишається однією з небагатьох художніх резиденцій, що нині існують в Україні. У нас немає сумнівів, що резиденція – один із важливих та найцікавіших форматів мистецького процесу. Нам подобається займатися резиденцією, ми не збираємося зупиняти діяльність програми, ми хочемо експерименту та нового досвіду.
За п’ять років існування резиденції ми усвідомили, що її характер має прямий зв’язок із тим фактом, що наша програма – це приватна ініціатива. Ми надто незалежні: можемо дозволити собі не перейматися звітуванням нашої діяльності, можемо аж так не замислюватися про її ефективність. Ми надто авторитарні: тільки вдвох вирішуємо, хто із митців до нас їде і на яких умовах. Саме тому цього року ми запропонували керувати процесами нашої приватної резиденції спільноті! Третій резидент в Музичах цього року може стати резидентом від спільноти – «Спільним» резидентом.
Спочатку з’явилося питання: хто саме має стати тим самим Спільним резидентом? Мистецькі інституції, художники та поціновувачі запропонували вісім кандидатів. Хтось пропонував мега-зірок мистецтва, хтось – своїх друзів, хтось – того, кого вважав дуже важливим для України. Зрештою, «Спільного резидента» обрали шляхом голосування. Участь у процедурі взяли близько 100 осіб. Була навіть створена наглядова комісія, яка спостерігала за процесом. Цікаво, що в результаті голосування найбільше прихильників здобув не художник, а куратор мистецьких заходів.
Наразі, коли ім’я Спільного резидента відомо – це кураторка Ніні Палавандішвілі з Грузії – вирішено, що її участь у програмі відбудеться, якщо фінансування буде зібрано колективно, використовуючи механізм Спільнокошт.
Бюджет двотижневого перебування Ніні Палавандішвілі в резиденції складає 16 000 грн., включаючи проїзд кураторки з Грузії до Музичів і в зворотній бік, організацію публічних заходів за участю резидентки, вечірки та адміністративні витрати програми.
Інвестиція з боку організаторів резиденції у приїзд Спільного резидента становить 5 000 грн. Плюс – готовність нести відповідальність та опікуватися Спільним резидентом.
Отже, щоб Ніні Палавандішвілі приїхала до Музичів, необхідно зібрати 11 100 грн.
Важливо зазначити, що ми передали Ніні Палавандішвілі весь список побажань і очікувань щодо її перебування в Музичах від людей, котрі голосували за її кандидатуру. Це публічна лекція, відвідування майстерень художників та інституцій, індивідуальні зустрічі щодо обміну інформації про грузинський контекст та власний досвід реалізації проектів, можливість співпраці, сувеніри з Грузії.
Подарунки
Підтримайте проект та оберіть подарунок
Спільнокошт
Внески доброчинців у втілення проекту
Команда
Автор проекту
Alevtina
Kakhidze
ЦІКАВО ТАКОЖ
58 проектів зараз чекають твоєї підтримки
-
Яна та чарівний саквояж
БО "Брайт Кідз" створив проєкт "Яна та чарівний саквояж", який є продовженням проєкту "Майбутні професії", в рамках якого ми допомагаємо дітям з інвалідністю та їхнім матерям отримати освіту.
-
4
-
-
-
-
ФІЛОСОФСЬКИЙ САД: ДІАЛОГИ ПРО УКРАЇНСЬКУ КРЕАТИВНУ ЕКОНОМІКУ
Подкасти та іронічні лонгріди «Філософського Саду» — це відкриті бесіди з музикантами, філософами, режисерами, митцями, літературознавцями, акторами, кураторами компаній у галузі креативних індустрій.
-
25
-
-
-