Будуємо кемпінг в Актовському каньйоні

 Будуємо кемпінг в Актовському каньйоні

100%

137 доброчинців

82 554зібрано (з 60 000 грн)

0 год. залишилось

Збір коштів завершено

Соціальний бізнес-проект у сфері туризму орієнтований на розвиток сільської території поблизу Національного природного парку «Бузький гард»

Блог

Відомості про здійснення проєкту

Проблема сільских територій одна з найбільш важливих в Україні сьогодні. Найбільше в селі відчуваються проблеми безробіття, відсутність поняття благоустрою та розвитку території шляхом залучення інвестицій або грантових коштів. Значна кількість таких населених пунктів розташована поблизу привабливих природних об’єктів та має значний туристичний потенціал, проте, ці сільські громади досить часто не в змозі ефективно використати такі можливості для залучення додаткових коштів, та їх подальшого використання у розбудові та розвитку села і, разом з тим, покращення умов побуту та дозвілля його мешканців. 

Вперше відвідавши Актовський каньйон, який розташований в серці Миколаївської області – 20 хвилин від райцентру, ми були вражені тим, що сюди постійно з’їжджаються туристи з різних куточків країни, у той час, як поряд з таким дивовижним місцем знаходиться звичайне бідне українське село.

Ми говоримо про село Актове, що у Вознесенському районі Миколаївщини. Село позбавлено доріг, тут немає якісного транспортного сполучення – єдиний автобус їздить лише один раз на тиждень, якщо водій захоче. У селі практично відсутнє вуличне освітлення, немає якісної питної води, не налагоджена система вивозу сміття. Щодо дозвілля, будинок культури, який мав стати центром культурного життя селян, уже багато років перебуває в аварійному стані – коштів на його ремонт у сільскої ради, знову ж таки, немає. Тут немає жодної садиби зеленого туризму, закладу де можна скуштувати блюда традиційної кухні, власно кажучі — туристу тут немає де пообідати та заночувати.

Ми впевнені, що будь-яка комерційна туристична діяльність має бути направлена на користь відповідної місцевої громади, а вона, в свою чергу, вкладала б ці кошти у розвиток інфраструктури та вирішення соціальних питань місцевого населення.

Що ми вже зробили

Для досягнення нашої мети ми об’єдналися та створили громадську організацію «Фонд оновлення села» та вирішили побудувати соціальний бізнес, який буде орієнтований на розвиток сільської території.

Цей проект — спроба реалізувати механізм соціального підприємництва у мальовничому селі Актове, яке має величезний туристичний потенціал. Цей потенціал ми намагаємось використати для організації тут зручного відпочинку, який поєднував би беспосереднє перебування на природі та відповідний рівень комфорту. Кошти від туристичних послуг, зібрані тут, ми в повному обсязі направимо на вирішення інфраструктурних та соціальних проблем села, зокрема налагодження водопостачання, благоустрій території, вивіз сміття.

Наразі ми відвели земельну ділянку з виходом на Актовський каньйон та підготували її для будівництва кемпінгу і дуже просимо вашої допомоги в придбанні будівельних матеріалів.

Механізм реалізації соціального підприємництва

Ми створюємо умови для комфортного відпочинку в Актовскьому каньйоні з метою заробітку коштів, які в повному обсязі направляємо на вирішення соціальниї та інфраструктурних проблем села: налагодження водопроводу, благоустрій, прибирання сміття, створення арт-центру на базі будинку культури.

Гості нашого кемпінгу сплачують туристичні послуги (місця в наметовому містечку, аренда альтанок, прокат спорядження, харчування, еккурсії), переводячі гроші на рахунок неприбуткової громадської організації «Фонд оновлення села», яка, в свою чергу, займається питаннями реалізації проектів, направлених на розвиток села.

Для замовлення туристичних послуг та популяризації кемпінгу ми створили сайт aktovo.com, завдяки якому наші гості зможнуть отримати інформацію про відпочинок в Актовскьому каньйоні та дізнатися як їх кошти допомагають сільській громаді.

Чому Актовський каньйон популярний серед туристів?

Актовський каньйон — це унікальним комплексом лісової та водної екосистем з ансамблем скель і гранітних валунів. Природне явище аналогів якому немає в Європі. За геолого-ландшафтними показниками Актовський каньйон схожий на відомі всьому світу каньйони Північної Америки з глибиною понад 70 метрів, та площею 250 гектарів.

Наша команда

Ми — молода та амбіційна команда друзів, які працюють в різних сферах, але всіх нас цікавить розвиток територій, урбаністика та місцеве самоврядування. Вперше ми відвідали Актове в 2013 році, коли були з екскурсією в каньйоні. Ми відразу ж закохались у це місце та вирішили провести тут фестиваль «Цього літа на селі», під час якого міська молодь могла насолодитися відпочинком на природі, позбувшись стереотипів щодо сільського життя.

Поступово ми переконалися, що туризм може стати реальною можливістю модернізації села: створивши тут місця для комфортного проживання та праці в гармонії з природою. Для цього ми заснували в селі громадську організацію «Фонд оновлення села».

Задля реалізації наших планів щодо відродження села, один з членів нашої команди взяв участь у виборах до районної ради, отримавши рекордний рівень підтримки від жителів села Актово - 59% голосів.

Олександр Максименко, депутат Вознесенської районної ради

Олександр очолює організацію «Фонд оновлення села». В цьому році, взимку, він відправився в село, щоб знімати відео про проблеми місцевих жителів, публікуючи та коментуючи їх у своєму відеоблозі на YouTube. Це викликало значний суспільний резонанс про село заговорили в кабінетах як районної, так і обласної адміністрацій. Місцева преса охоче публікувала відеоролики, а багато міських жителів змінили свої упередження щодо проблем сільських територій. 

Олег Деренюга, головний редактор інтернет-видання «НикВести»

За напрямком своєї діяльності Олег займається висвітленням роботи органів місцевого самоврядування в Миколаївській області. Його публікації присвячені низькій якості муніципальних програм та неефективному використанню бюджетних коштів. Він приєднався до нашої команди, щоб на практиці, на прикладі конкретного села, реалізувати свої ідеї в місцевому самоврядуванні.

Катерина Середа, модератор сайту aktovo.com

Катя вже багато років займається популяризацією інформаційних ресурсів у соціальних мережах, втілює успішні рекламні кампанії. Вона погодилась протягом року модерувати наш сайт та забезпечувати онлайн-комунікацію з відвідувачами.

Олег Соколик, начальник управління сім’ї, дітей та молоді Миколаївської міської ради

Олег — представник нового покоління державних службовців, який має великий досвід роботи з молодіжними громадськими організаціями, студентською та учнівською молоддю. Він допоможе нам залучити активну молодь міста Миколаєва для популяризації соціального кемпінгу.

На що нам потрібні кошти

Для того, щоб завершити будівництво кемпінгу нам потрібна допомога у придбанні будівельних матеріалів, проведенні електрики, спорудженні альтанок, благоустрою території.

Винагороди

Підтримайте проєкт та оберіть винагороду

 • Внесок від 100 грн

  Сувенір на згадку про дивовижну красу каньону в селі Актове

  11 доброчинців

 • Внесок від 200 грн

  По приїзду в наше село вас та ваших друзів чекатиме безкоштовна екскурсія по Актовскьому каньону

  28 доброчинців

 • Внесок від 400 грн

  Радо запропонуємо вам на уікенд місце в нашому кемпінгу. Ви отримаєте зручний двухспальний намет, по два килимка та спальники

  18 доброчинців

 • Внесок від 400 грн

  Збір чабрецю, меліси та м’яти для заварювання справжнього трав’яного чаю

  6 доброчинців

 • Внесок від 500 грн

  Територія Актовського каньону повна різноманітних трав, які роблять надзвичайно корисним місцевий мед, невелику баночку якого ми з радістю подаруємо вам

  7 доброчинців

 • Внесок від 800 грн

  Ваш відпочинок в каньоні буде набагато комфортнішим, якщо вам буде де сидіти і захиститись від сонця

  0 доброчинців

 • Внесок від 1000 грн

  Офіційна подяка за розвиток села від громадської організації «Фонд оновлення села», яка буде опублікована на сторінках сайту aktovo.com та у соціальних мережах

  2 доброчинці

 • Внесок від 1500 грн

  З радістю примемо велику компанію ваших друзів та надамо в аренду всю теріторію кемпінгу

  6 доброчинців

Контакти проєкту

Соціальні мережі та інші посилання проєкту

Спільнокошт

Внески доброчинців у проєкт

Ділитись з друзями

Цікаво також

10 проєктів зараз чекають на твою підтримку

Будь ласка, авторизуйтесь!

Заповніть всі поля, щоб увійти в особистий кабінет.

Реєстрація

Заповніть всі поля, щоб приєднатися до Великої Ідеї.

Забули пароль? Натисніть, щоб відновити.

Або швидко зареєструйтеся

Натискаючи кнопку 'Зареєструватися' ви погоджуєтесь з умовами конфіденційності, правилами сайту та спільнокошту.

Відновлення паролю

Введіть зареєстрованний email, щоб отримати інструкцію по відновленню паролю.

Новий пароль

Встановіть новий пароль для вашого акаунта на Big Idea.

Відновлення паролю

Якщо ваш email було зареєстровано, ви отримаєте інструкція по відновленню пароля на пошту.

Ваш пароль було змінено. За бажанням ви можете його змінити також в особистому кабінеті.

Постав питання команді проєкту