







- 137доброчинців
- 0 залишилось год.
- зібрано (з 60 000 грн)
- Завершено
Головне
Соціальний бізнес-проект у сфері туризму орієнтований на розвиток сільської території поблизу Національного природного парку «Бузький гард»
Блоги
Відомості про здійснення проекту
Історія
Проблема сільских територій одна з найбільш важливих в Україні сьогодні. Найбільше в селі відчуваються проблеми безробіття, відсутність поняття благоустрою та розвитку території шляхом залучення інвестицій або грантових коштів. Значна кількість таких населених пунктів розташована поблизу привабливих природних об’єктів та має значний туристичний потенціал, проте, ці сільські громади досить часто не в змозі ефективно використати такі можливості для залучення додаткових коштів, та їх подальшого використання у розбудові та розвитку села і, разом з тим, покращення умов побуту та дозвілля його мешканців.
Вперше відвідавши Актовський каньйон, який розташований в серці Миколаївської області – 20 хвилин від райцентру, ми були вражені тим, що сюди постійно з’їжджаються туристи з різних куточків країни, у той час, як поряд з таким дивовижним місцем знаходиться звичайне бідне українське село.
Ми говоримо про село Актове, що у Вознесенському районі Миколаївщини. Село позбавлено доріг, тут немає якісного транспортного сполучення – єдиний автобус їздить лише один раз на тиждень, якщо водій захоче. У селі практично відсутнє вуличне освітлення, немає якісної питної води, не налагоджена система вивозу сміття. Щодо дозвілля, будинок культури, який мав стати центром культурного життя селян, уже багато років перебуває в аварійному стані – коштів на його ремонт у сільскої ради, знову ж таки, немає. Тут немає жодної садиби зеленого туризму, закладу де можна скуштувати блюда традиційної кухні, власно кажучі — туристу тут немає де пообідати та заночувати.
Ми впевнені, що будь-яка комерційна туристична діяльність має бути направлена на користь відповідної місцевої громади, а вона, в свою чергу, вкладала б ці кошти у розвиток інфраструктури та вирішення соціальних питань місцевого населення.
Що ми вже зробили
Для досягнення нашої мети ми об’єдналися та створили громадську організацію «Фонд оновлення села» та вирішили побудувати соціальний бізнес, який буде орієнтований на розвиток сільської території.
Цей проект — спроба реалізувати механізм соціального підприємництва у мальовничому селі Актове, яке має величезний туристичний потенціал. Цей потенціал ми намагаємось використати для організації тут зручного відпочинку, який поєднував би беспосереднє перебування на природі та відповідний рівень комфорту. Кошти від туристичних послуг, зібрані тут, ми в повному обсязі направимо на вирішення інфраструктурних та соціальних проблем села, зокрема налагодження водопостачання, благоустрій території, вивіз сміття.
Наразі ми відвели земельну ділянку з виходом на Актовський каньйон та підготували її для будівництва кемпінгу і дуже просимо вашої допомоги в придбанні будівельних матеріалів.
Механізм реалізації соціального підприємництва
Ми створюємо умови для комфортного відпочинку в Актовскьому каньйоні з метою заробітку коштів, які в повному обсязі направляємо на вирішення соціальниї та інфраструктурних проблем села: налагодження водопроводу, благоустрій, прибирання сміття, створення арт-центру на базі будинку культури.
Гості нашого кемпінгу сплачують туристичні послуги (місця в наметовому містечку, аренда альтанок, прокат спорядження, харчування, еккурсії), переводячі гроші на рахунок неприбуткової громадської організації «Фонд оновлення села», яка, в свою чергу, займається питаннями реалізації проектів, направлених на розвиток села.
Для замовлення туристичних послуг та популяризації кемпінгу ми створили сайт aktovo.com, завдяки якому наші гості зможнуть отримати інформацію про відпочинок в Актовскьому каньйоні та дізнатися як їх кошти допомагають сільській громаді.
Чому Актовський каньйон популярний серед туристів?
Актовський каньйон — це унікальним комплексом лісової та водної екосистем з ансамблем скель і гранітних валунів. Природне явище аналогів якому немає в Європі. За геолого-ландшафтними показниками Актовський каньйон схожий на відомі всьому світу каньйони Північної Америки з глибиною понад 70 метрів, та площею 250 гектарів.
Наша команда
Ми — молода та амбіційна команда друзів, які працюють в різних сферах, але всіх нас цікавить розвиток територій, урбаністика та місцеве самоврядування. Вперше ми відвідали Актове в 2013 році, коли були з екскурсією в каньйоні. Ми відразу ж закохались у це місце та вирішили провести тут фестиваль «Цього літа на селі», під час якого міська молодь могла насолодитися відпочинком на природі, позбувшись стереотипів щодо сільського життя.
Поступово ми переконалися, що туризм може стати реальною можливістю модернізації села: створивши тут місця для комфортного проживання та праці в гармонії з природою. Для цього ми заснували в селі громадську організацію «Фонд оновлення села».
Задля реалізації наших планів щодо відродження села, один з членів нашої команди взяв участь у виборах до районної ради, отримавши рекордний рівень підтримки від жителів села Актово - 59% голосів.
Олександр Максименко, депутат Вознесенської районної ради
Олександр очолює організацію «Фонд оновлення села». В цьому році, взимку, він відправився в село, щоб знімати відео про проблеми місцевих жителів, публікуючи та коментуючи їх у своєму відеоблозі на YouTube. Це викликало значний суспільний резонанс – про село заговорили в кабінетах як районної, так і обласної адміністрацій. Місцева преса охоче публікувала відеоролики, а багато міських жителів змінили свої упередження щодо проблем сільських територій.
Олег Деренюга, головний редактор інтернет-видання «НикВести»
За напрямком своєї діяльності Олег займається висвітленням роботи органів місцевого самоврядування в Миколаївській області. Його публікації присвячені низькій якості муніципальних програм та неефективному використанню бюджетних коштів. Він приєднався до нашої команди, щоб на практиці, на прикладі конкретного села, реалізувати свої ідеї в місцевому самоврядуванні.
Катерина Середа, модератор сайту aktovo.com
Катя вже багато років займається популяризацією інформаційних ресурсів у соціальних мережах, втілює успішні рекламні кампанії. Вона погодилась протягом року модерувати наш сайт та забезпечувати онлайн-комунікацію з відвідувачами.
Олег Соколик, начальник управління сім’ї, дітей та молоді Миколаївської міської ради
Олег — представник нового покоління державних службовців, який має великий досвід роботи з молодіжними громадськими організаціями, студентською та учнівською молоддю. Він допоможе нам залучити активну молодь міста Миколаєва для популяризації соціального кемпінгу.
На що нам потрібні кошти
Для того, щоб завершити будівництво кемпінгу нам потрібна допомога у придбанні будівельних матеріалів, проведенні електрики, спорудженні альтанок, благоустрою території.
Подарунки
Підтримайте проект та оберіть подарунок
Спільнокошт
Внески доброчинців у втілення проекту
Команда
Автор(-ка) проекту
Oleg
DerenugaOleg DerenugaАвтор проекту
Oleksandr
MaksymenkoOleksandr MaksymenkoУчасник
Andriy
NikolayevAndriy NikolayevУчасник
Nikita
HudyakovNikita HudyakovМедиа
Katherine
SeredaKatherine SeredaУчасник
Oleg
SokolikOleg SokolikУчасник
Evgeniya
DulkoEvgeniya Dulko
ЦІКАВО ТАКОЖ
17 проектів зараз чекають твоєї підтримки
-
Рейди по боротьбі з незаконними рубками та браконьєрством
Збираємо кошти на бензин для здійснення рейдів по боротьбі з незаконними рубками та браконьєрськими засідками по Київській та Чернігівській областям.
-
3
-
-
-
-
Забезпечення надійного зв'язку для 131 батальйону
Допоможіть забезпечити надійний зв'язок 131 батальйону на бойових позиціях на нулі.
-
21
-
-
-