48 доброчинців
50 800₴зібрано (з 250 000 грн)
0 год. залишилось
ЗАВЕРШЕНО
20%
48 доброчинців
50 800₴зібрано (з 250 000 грн)
0 год. залишилось
ЗАВЕРШЕНО
iMoRe (Індекс моніторингу реформ) - перший проект аналітичної платформи VoxUkraine, заснований на початку 2015 року. Він відслідковує темп реформ в країні. Кожні два тижні сорок експертів оцінюють за шкалою від мінус п'яти до п'яти всі ухвалені закони, постанови та інші нормативні акти, що змінюють правила гри в сферах, дотичних до економіки. Далі ми розраховуємо індекс раунду та визначаємо реформи та антиреформи. А головне - пояснюємо їх суть читачам. iMoRe прагне інформувати суспільство щодо швидкості та глибини процесу реформ в країні. ЗМІ найчастіше приділяють увагу лише найбільш резонансним темам, до того ж неспеціалістам часто важко оцінити, наскільки суттєвими та важливими були ті чи інші нормативні зміни.
Ідею створити інструмент для моніторингу реформ запропонував професор Олександр Мотиль (американський історик українського походження, професор політології в Ратгерському університеті США). Заснували Індекс та розробили методологію розрахунку члени редколегії VoxUkraine: Олена Білан, Вероніка Мовчан та Ілона Сологуб, за активної участі Віталія Ваврищука. З серпня 2016 року керівником проекту іМоРе призначено Тетяну Тищук.
Проаналізували та оцінили понад 900 нормативних актів
Написали 111 релізів з описом ухвалених змін, які прочитало понад 500 000 людей
Проаналізували внесок кожного депутата в реформування країни в проекті ККД Депутата (фінансування проекту відбулось за рахунок читачів)
Випустили рейтинг міністерств та дослідили, як змінювалася реформаторська активність Парламенту, Адміністрації президента, Уряду та Національного банку.
Випустили двомовний Провідник реформ: шість досягнень та сім невдач реформ з часів перемоги Майдану.
Завоювали довіру читачів та експертів: на індекс посилаються вітчизняні й західні think tanks, експерти, громадські діячі та президенти у своїй щорічній доповіді.
Почали аналізувати імплементацію реформ і розібрались, як насправді втілюються антикорупційні закони та постанови.
Весь цей час ми оцінювали лише те, що записано в нормативних актах, але постійно чули запит на оцінку того, як ці норми втілюються на практиці. Аналіз імплементації - комплексне і складне завдання, реалізація якого потребує вашої підтримки!
Наша мета - щоб реформи рухались у правильному напрямку, без затягування та саботування. Це можливо через постійний громадський контроль і тиск. Результати останнього квартального огляду показують, що реформаторський запал помітно згас і темп реформ є найнижчим за час спостережень. Але і це не ключове.
Восени в нас буде новий склад парламенту та кабінету міністрів. Щоб зрозуміти, чи країна рухається в правильному напрямку, треба проаналізувати, де ми опинились зараз.
Українці повинні знати, які зміни має ухвалити Верховна Рада, і що саме повинна імплементувати виконавча влада.
Мало просто ухвалити потрібний закон, його норми мають втілитись в життя та сприяти покращенню добробуту українців. Ми прагнемо подивитись, що насправді змінилось, чи дійсно реформи на папері відповідають реальності, та де є прогалини, які варто невідкладно виправити.
Протягом 6 місяців VoxUkraine проаналізує стан впровадження ключових реформ в Україні та випустить серію статей та мультимедійних матеріалів в проекті Барометр реформ.
Все для того, аби українці розуміли, яким є реальний стан речей. Час перевірити, де реформи і якими вони в дійсності є.
Джоселін Гіттон, перший секретар Торгово-економічної секції Представництва Європейського Союзу в Україні: "Ми ділимось щодвотижневими оновленнями IMORE з нашою штаб-квартирою в Брюсселі, а також з представництвами держав-членів ЄС в Україні. Індекс моніторингу реформ IMORE є корисним інструментом для вимірювання швидкості реформ у п'яти сферах, які є ключовими для розвитку країни (управління, державні фінанси, грошова система, бізнес-середовище, енергетичний сектор). Ми переконані, що Україна може і повинна робити більше реформ для швидшого розвитку і наздоганяти темпи зростання європейських однолітків»
Винагорода аналітикам проекту - 160 тис. грн
Комунікаційний та візуальний супровід проекту - 80 тис. грн
Винагорода для доброчинців - 10 тис. грн
Проект частково фінансується в рамках двох інституційних грантів від МФ "Відродження" та програми "Долучайся" від Pact inc.
Раніше VoxUkraine зібрав понад 1 млн грн в рамках краудфандингових програм:
Міжнародний Фонд "Відродження"
Підтримайте проєкт та оберіть винагороду
Соціальні мережі та інші посилання проєкту
Внески доброчинців у проєкт
Відомості про здійснення проєкту
10 проєктів зараз чекають на твою підтримку
Будь ласка, авторизуйтесь!
Заповніть всі поля, щоб увійти в особистий кабінет.
Реєстрація
Заповніть всі поля, щоб приєднатися до Великої Ідеї.
VoxUkraine: Де реформи?
Відновлення паролю
Введіть зареєстрованний email, щоб отримати інструкцію по відновленню паролю.
Новий пароль
Встановіть новий пароль для вашого акаунта на Big Idea.