20 %
 • 50 800зібрано (з 250 000 грн)
 • Завершено
На жаль проект не зміг зібрати необхідну суму коштів

Головне

VoxUkraine проаналізує стан впровадження ключових реформ в Україні в проекті "Барометр реформ". Час перевірити, де реформи і якими вони в дійсності є.

Історія

iMoRe (Індекс моніторингу реформ) - перший проект аналітичної платформи VoxUkraine, заснований на початку 2015 року. Він відслідковує темп реформ в країні. Кожні два тижні сорок експертів оцінюють за шкалою від мінус п'яти до п'яти всі ухвалені закони, постанови та інші нормативні акти, що змінюють правила гри в сферах, дотичних до економіки. Далі ми розраховуємо індекс раунду та визначаємо реформи та антиреформи. А головне - пояснюємо їх суть читачам. iMoRe прагне інформувати суспільство щодо швидкості та глибини процесу реформ в країні. ЗМІ найчастіше приділяють увагу лише найбільш резонансним темам, до того ж  неспеціалістам часто важко оцінити, наскільки суттєвими та важливими були ті чи інші нормативні зміни.

Ідею створити інструмент для моніторингу реформ запропонував професор Олександр Мотиль (американський історик українського походження, професор політології в Ратгерському університеті США). Заснували Індекс та розробили методологію розрахунку члени редколегії VoxUkraine: Олена Білан, Вероніка Мовчан та Ілона Сологуб, за активної участі Віталія Ваврищука. З серпня 2016 року керівником проекту іМоРе призначено Тетяну Тищук

Що ми вже зробили:

Весь цей час ми оцінювали лише те, що записано в нормативних актах, але постійно чули запит на оцінку того, як ці норми втілюються на практиці. Аналіз імплементації - комплексне і складне завдання, реалізація якого потребує вашої підтримки!

"Барометр реформ"

Наша мета - щоб реформи рухались у правильному напрямку, без затягування та саботування. Це можливо через постійний громадський контроль і тиск. Результати останнього квартального огляду показують, що реформаторський запал помітно згас і темп реформ є найнижчим за час спостережень. Але і це не ключове.

Восени в нас буде новий склад парламенту та кабінету міністрів. Щоб зрозуміти, чи країна рухається в правильному напрямку, треба проаналізувати, де ми опинились зараз.

Українці повинні знати, які зміни має ухвалити Верховна Рада, і що саме повинна імплементувати виконавча влада.

Мало просто ухвалити потрібний закон, його норми мають втілитись в життя та сприяти покращенню добробуту українців. Ми прагнемо подивитись, що насправді змінилось, чи дійсно реформи на папері відповідають реальності, та де є прогалини, які варто невідкладно виправити.

Протягом 6 місяців VoxUkraine проаналізує стан впровадження ключових реформ в Україні та випустить серію статей та мультимедійних матеріалів в проекті Барометр реформ.

Все для того, аби українці розуміли, яким є реальний стан речей. Час перевірити, де реформи і якими вони в дійсності є.

Чого ми досягнемо:

 1. Об'єктивно оцінимо, що змінилось в ключових сферах, що стосуються життя кожного українця, зокрема соціального забезпечення та податків. 
 2. Посилимо підзвітність та громадський контроль над народними обранцями, відповідальними державними органами, що зобов'язуються втілити ухвалення зміни
 3. Сфокусуємо увагу суспільства на процесі трансформацій  та пояснимо, що відбувається насправді

Що про нас говорять читачі: 

Джоселін Гіттон, перший секретар Торгово-економічної секції Представництва Європейського Союзу в Україні: "Ми ділимось щодвотижневими оновленнями IMORE з нашою штаб-квартирою в Брюсселі, а також з представництвами держав-членів ЄС в Україні. Індекс моніторингу реформ IMORE є корисним інструментом для вимірювання швидкості реформ у п'яти сферах, які є ключовими для розвитку країни (управління, державні фінанси, грошова система, бізнес-середовище, енергетичний сектор). Ми переконані, що Україна може і повинна робити більше реформ для швидшого розвитку і наздоганяти темпи зростання європейських однолітків»   

Наша команда: 


Ваша фінансова підтримка піде на:

 1. Винагорода аналітикам проекту - 160 тис. грн

 2. Комунікаційний та візуальний супровід проекту - 80 тис. грн

 3. Винагорода для доброчинців - 10 тис. грн


Проект частково фінансується в рамках двох інституційних грантів від МФ "Відродження" та програми "Долучайся" від Pact inc.

Раніше VoxUkraine зібрав понад 1 млн грн в рамках краудфандингових програм:

Реформи потрібні кожному з нас!  Знайдемо їх разом! 

Партнер проекту

 • Міжнародний Фонд "Відродження"

  Міжнародний фонд «Відродження» (МФВ) заснований видатним філантропом Джорджем Соросом у 1990 році. МФВ - одна з найбільших благодійних фундацій в Україні, національний фонд, що входить до глобальної мережі Фундацій відкритого суспільства (Open Society Foundations). Місія МФВ - сприяти розвитку відкритого суспільства в Україні на основі демократичних цінностей через підтримку значимих громадських ініціатив.

Подарунки

Підтримайте проект та оберіть подарунок

Подарyнки 6
 • Внесок від 50 грн

  Листівка або наліпка "Де реформи?" від iMoRe

  7 доброчинців

  93 залишилось

 • Внесок від 500 грн

  Футболка “Де реформи?” від iMoRe

  8 доброчинців

  42 залишилось

 • Внесок від 1000 грн

  Термочашка “Де реформи?” від iMoRe

  1 доброчинець

  49 залишилось

 • Внесок від 2000 грн

  Кава з командою проекту та розмови про реформи

  1 доброчинець

  29 залишилось

 • Внесок від 5000 грн

  Книжка Євро: боротьба ідей з автографом автора та запрошення на конференцію VoxUkraine

  0 доброчинців

  25 залишилось

 • Внесок від 10000 грн

  Членство в VoxClub, абонемент на відвідування всіх подій VoxUkraine

  0 доброчинців

  40 залишилось

Спільнокошт

Внески доброчинців у втілення проекту

Loading...

Команда

comments powered by Disqus

ЦІКАВО ТАКОЖ

17 проектів зараз чекають твоєї підтримки

 • Гуртожиток в Ірпіні на 80 осіб

  Відбудуємо Україну разом - крок за кроком: це наш четвертий проєкт! Реконструкція гуртожитку на 80 людей в Ірпіні та створення сучасного простору для щасливих українських сімей.

  Yuliia
  Kuznetsova
  • 47
  • 181
   днів
  • 0
   грн
 • EdCamp діє!

  Час незворотних змін в освіті – саме зараз. Підтримайте 20-тисячну спільноту відповідального вчительства, яка змінює школу для ваших дітей.

  Олександр
  Елькін
  • 5770
  • 1513
   днів
  • 0
   грн