Інклюзивна театральна студія імпровізації (Київ)

 Інклюзивна театральна студія імпровізації (Київ)

37%

28 доброчинців

11 251зібрано (з 30 000 грн)

0 год. залишилось

Нажаль, проєкт не зміг зібрати необхідну суму коштів

Інклюзивна театральна студія імпровізації у Києві для представників різних громад, спільнот та бажаючих, яка має на меті створення простору для розвитку культури різноманіття та діалогу.

Передісторія

Була собі Мрія – створити місце, де б зустрічалися різні-різні люди і їм було б добре разом. Добре – це Цікаво, Творчо, Надихаюче, Продуктивно … Кожна людина побачила б в іншій цілий Скарб, неосяжну глибину та зміст, який хочеться відкривати та пізнавати. А життєвий досвід кожного – як одна з Цінностей – стала б основою для дослідження нашого життя.

Мрія почала збуватися…

У 2015 році Київський плейбек-театр «Отраженія» спільно зі Східноукраїнською асоціацією арт-теарпії організували перший Фестиваль «АРТ-Плейбек», на який приїхали учасники з різних міст України. А в 2016 році цей Фестиваль став Міжнародним, переріс у соціально-культурний проект, який працює з громадами та спільнотами. Аби запросити на Фестиваль різні соціальні групи, плейбек-театри Києва у вересні-жовтні 2016 проводили перформанси для різних громад.

Таким чином, на Фестиваль прийшли представники ЛГБТ-спільноти, внутріншьо переміщені особи зі сходу України і Криму, люди з інвалідністю, підлітки, діти, сім’ї, люди різного віку, з різним життєвим досвідом. Що зробило Фестиваль інклюзивним: всі учасники приймали участі на рівних, навчалися театру та виступали на сцені разом.

Ідея перформансів та Фестивалю в тому, щоб зібравши представників різних спільнот, сформувати інклюзивний простір міні-суспільства співпраці, емпатії, прийняття різноманіття за допомогою творчості, театральних методик плейбек-театру, а також  форум-театру та документального театру.

Велика мета проекту: розвиток культури діалогу, співтворчості, співучасті, емпатії, прийняття іншого за допомогою сучасних театральних методик. Трансформація особистих переконань і упереджень по відношенню до різних соціальних груп. Головна ідея укладена у виразі «Ми різні, але ми разом».

Партнерами нашого Фестивалю виступило чимало організацій, 13 плейбек-театрів з усієї України. Деякі  з них: Фонд Фрідріха Еберта, Британська Рада, Всеукраїнська спілка молодіжних організацій YMCAУкраїни, Національний музей Тараса Шевченка, Музей історії Києва, Академія праці, соціальних відносин та туризму. Інших партнерів ви можете побачити на афіші Фестивалю.


 

Чому потрібна Студія?

Студія – це творче та логічне продовження Міжнародного театрального інклюзивного Фестивалю «АРТ-Плейбек. Разом» та є одним з напрямків соціально-культурного проекту «АРТ-Плейбек».

Робота з громадами, з темою інклюзії приносить результати, на наш погляд, коли проводиться постійно. Створюючи навіть невеликі осередки, де є доступність та різноманіття – ми поступово формуємо свідоме ставлення людей один до одного, до не лише своїх потреб та можливостей, а і до тих, хто нас оточує.

 

Яка мета та задачі Студії?

Інклюзивна театральна студія імпровізації направлена на:

·       творчий розвиток людини, її мислення, тіла, емоцій

·       подолання стереотипів та упередження щодо різних соціальних груп

·       розширення світогляду, сприйняття різноманіття

·       розвиток гуманістичних цінностей (бачення в людині Людину, а не кліше)

Мета Студії – створити Інклюзивний Театр Імпровізації, який робиме відкриті перформанси (виступи), використовуючи для сюжетів історії з життя звичайних людей. Це буде інтерактивний соціальний театр, учасники яких представлятимуть різні громади та спільноти.

 


Які методи роботи в Студії?

Плейбек-театр. Сучасний театр імпровізації. Під час плейбек-перформансу кожен глядач має можливість розповісти свою історію з життя, поділитися почуттями, хвилюванням, спогадами, снами, мріями, складністю вибору, очікуванням якоїсь події ... Актори, почувши історію, відразу відображають її на сцені. Одна історія народжує наступні. Відштовхуючись від особистої історії, ми можемо побачити, які ж соціальні норми, традиції, установки впливають на нас у повсякденному житті.

Актори, які навчаються цьому театру, розвивають навички емпатії, спонтанної дії, чуттєвості. Вони вчаться слухати і чути, розвивають гнучкість поведінки, образне мислення, мовну креативність тощо.


Театр Пригноблених. Ця велика методика допомагає досліджувати через театр актуальні життєві питання. Вона включає в себе низку методів. Ми будемо використовувати форум-театр, театр образів та веселку бажань, аби побачити власні переконання, острахи, мрії, шукаючи альтернативи вирішення конфліктів, ситуацій, де присутнє пригноблення чи дискримінація. Цей театр вчить брати на себе відповідальність та власноруч вносити зміни в реальне життя.


Документальний театр.Театр, заснований на реальних історіях з життя людей. Це не імпровізація, а відрежесовані сильні  вистави на основі прямої мови розповідачів історій. Важливо відчути зміст сюжету, глибоко увійти в образ, точно відображаючи автора, зберігаючи автентичність розповіді. Ми будемо вчитися на історіях один одного та історіях тих людей, з якими живемо поруч, та навіть у  незнайомців.

 

Для проведення занять також будуть залучатися спеціалісти з акторських навичок, риторики, контактної імпровізації, музики тощо, а також використовуватися різні методики арт-терапії.


                                Як працюватиме Студія?

Початок роботи студії 24 листопада 2016 року.

Графік. Один-два рази на тиждень.

Кількість учасників: від 10-ти до 16-ти, з яких буде сформовано «костяк» акторів, які вже через три-чотири місяці зможуть створити свій перший інтерактивний перформанс для відкритої аудиторії.

Учасники: від 18 років, різні спільноти та громади: люди з інвалідністю (в тому числі мало мобільні групи), національні меншини, переселенці, ЛГБТ-спільнота, а також всі бажаючі.

Наш бюджет

Ми порахували бюджет на пів року діяльності Студії, виходячи з оптимальних потреб, аби стартувати та мати ресурси для продовження роботи.

Загальний бюджет - 30 000 гррн.

До нього входять оплата та придбання: тканини, музичних інструментів, гриму, фарби, паперу, костюмів для акторів, послуг з дизайну та поліграфії, часткова оренда приміщення та часткова оплата гонорарів залученим тренерам, транспортні послуги.

Обґрунтування статей бюджету

Оренда приміщення. Наразі ми займаємось в Національному музеї Тараса Шевченка раз на тиждень на умовах співпраці (тобто без орендної плати) до березня 2017 року. Ми шукаємо приміщення для додаткових занять, яке буде архітектурно доступним.

Гонорари залученим спеціалістам.  Ми залучаємо професіоналів з великим досвідом роботи в своїй сфері. Тому невеликі гонорари – це та дяка, яку ми дуже хочемо їм дати.

Костюми. Театр – це мистецтво та естетика, а також і дисципліна. Візуальний вигляд акторів створює атмосферу перформанса, допомагає акторам глибше вжитися в образ, дає можливість грати різноманітні ролі.

Реквізит (тканини, музичні інструменти, грим). Збагачує гру образами та метафорами, розвиває у акторів творче мислення. В музею у нас є місце для зберігання реквізиту, отже ми зможемо ним користуватися на репетиціях та на перформансах.

Фото та відео послуги. Ви зможете постійно бачити, як ми працюємо. Окрім цього, ми зможемо робити якісне відео, яке приверне увагу до роботи Студії потенційних учасників, глядачів перфомансів, а також спонсорів.

Дизайн та поліграфія. Студії буде невдовзі необхідне лого, власний стиль, афіші, флаєри тощо. В нас є дизайнер, який може допомогти з цим, і ми теж хочемо йому віддячити. Адже робить він набагато більше.

Транспортні послуги. До студії можуть приходити мало мобільні групи населення, яким буде необхідно хоча б час від часу організовувати транспорт. А також перевезення музичних інструментів чи реквізиту потребує транспортування.

Як ми плануємо існувати після закінчення фінансування Спільнокошта?

Шість місяців мине – а Студія має існувати далі, покривати поточні витрати. Як?

1. Існують добровільні внески за заняття, які роблять учасники Студії. Розмір визначає кожний учасник окремо, виходячи зі своїх можливостей. Це може бути 5, 10, 20, 50... грн. Це покриває вже зараз дрібні поточні витрати, наприклад, чай-печиво.

2. Є така штука: соціальне підприємництво, коли діяльність певної групи людей, колективу, компанії спрямована на соціальні зміни, а той продукт, що вони виробляють, покриває витрати, пов’язані з діяльністю. От ми і подумали, що наш театр може теж займатися такою справою. Ось чому:

·       наша Студія має насамперед соціально значущу мету, залучає людей з різних громад та спільнот;

·       ми можемо створювати продукт – інтерактивний перформанс, що також матиме соціальне спрямування, матиме вплив на спілкування людей один з одним, на розширення світогляду тощо

А тому:

1. Ми можемо «продавати» власний продукт, роблячи квитки за перформанси або ж оголошуючи про добровільні внески

2. Приймати участь у проектах, грантах особливо за напрямком «громади для громад», показуючи своїм прикладом, як можна працювати у просторі різноманітності

3. Шукати фінансування у меценатів, спонсорів, вже маючи, що їм показати, маючи результати

Таким чином, ці пів року (навіть трохи більше,бо ми вже почали працювати) – це наш час для навчання та зростання, аби мати необхідні навички та сили для САМОзабезпечення.

Чому ще підхід Самозабезпеченняє важливим?

До нашої Студії залучаються люди з різних соціальних груп. Деякі з них відносяться до вразливих. Це означає, що суспільство в цілому має до них особливе ставлення, багато послуг надаються безкоштовно, досвіду роботи в них або мало, або зовсім немає. Відчувши потребу таких людей у розвитку «Я можу сам\сама» (а саме такими були фідбеки після Фестивалю у жовтні), Студія пропонує їм сприймати участь в ній не лише як акторів, як споживачів – але як і тих, хто мають вплив на розвиток Студії. Як таких, що можуть приймати участь у прийнятті рішень, що вчаться вкладати власні ресурси у розвиток спільної справи – і роблять це усвідомлено.

Винагороди

Підтримайте проєкт та оберіть винагороду

  • Внесок від 50 грн

    Фірмові листівки Фестивалю «АРТ-Плейбек. Разом», 5 штук у наборі

    1 доброчинець

    24 залишилось

  • Внесок від 100 грн

    100 грн. Фірмовий значок Фестивалю «АРТ-Плейбек. Разом» англійською мовою та листівка

    2 доброчинці

    23 залишилось

  • Внесок від 200 грн

    Безкоштовна участь на двох групових заняттях з розвитку тілесної імпровізації (по 1,5 години кожне) + листівка

    5 доброчинців

    10 залишилось

  • Внесок від 500 грн

    Відвідування репетиції плейбек-театру. Заняття разом з акторами. Дві репетиції.

    1 доброчинець

    9 залишилось

  • Внесок від 700 грн

    Спеціальний груповий тренінг з розвитку навичок акторської імпровізації для благодійників (тривалість 4 години) + листівка. На одному тренінгу – 10-12 учасників.

    0 доброчинців

    25 залишилось

  • Внесок від 1000 грн

    Індивідуальний майстер-клас з акторської майстерності. Тему обираємо індивідуально (2 заняття тривалістю 1,5 години кожне) + листівка

    0 доброчинців

    10 залишилось

  • Внесок від 1500 грн

    Перформанс дитячого плейбек-театру на дитячому святі (день народження, сімейне свято) + листівка. Тривалість виступу – 40 хвилин.

    0 доброчинців

    3 залишилось

  • Внесок від 2000 грн

    Перформанс плейбек-театру на вашому персональному святі чи заході (день народження, сімейне свято, весілля, конференція) + листівка. Тривалість виступу – 1 година.

    0 доброчинців

    6 залишилось

Контакти проєкту

Соціальні мережі та інші посилання проєкту

Спільнокошт

Внески доброчинців у проєкт

Блог

Відомості про здійснення проєкту

Ділитись з друзями

Цікаво також

15 проєктів зараз чекають на твою підтримку

Будь ласка, авторизуйтесь!

Заповніть всі поля, щоб увійти в особистий кабінет.

Реєстрація

Заповніть всі поля, щоб приєднатися до Великої Ідеї.

Забули пароль? Натисніть, щоб відновити.

Або швидко зареєструйтеся

Натискаючи кнопку 'Зареєструватися' ви погоджуєтесь з умовами конфіденційності, правилами сайту та спільнокошту.

Відновлення паролю

Введіть зареєстрованний email, щоб отримати інструкцію по відновленню паролю.

Новий пароль

Встановіть новий пароль для вашого акаунта на Big Idea.

Відновлення паролю

Якщо ваш email було зареєстровано, ви отримаєте інструкція по відновленню пароля на пошту.

Ваш пароль було змінено. За бажанням ви можете його змінити також в особистому кабінеті.

Постав питання команді проєкту