Немузейні історії митця і містика Олекси Новаківського

 Немузейні історії митця і містика Олекси Новаківського

100%

90 доброчинців

104 245зібрано (з 87 100 грн)

157 днів залишилось

Новаківський space: медіа візуальний проект до 150-річчя українського митця, освітянина, містика, міфотворця Олекси Новаківського.

Блог

Відомості про здійснення проєкту

Проєкт створено у 2021 році як втілення ідеї оживлення постаті великого культурного провідника, міфотворця, митця і вчителя Олекси Новаківського, який мав великий вплив на перехід українського мистецтва в епоху модернізму та творення нових мистецьких течій в Європі. Він був рольовою моделлю для молоді у виборі бути українським митцем і творити свою незабутність через просвіту і розвиток креативної індустрії.

Проєкт задуманий правнучкою Олекси Новаківського як ресурс для лідерів в час криз, які шукають через історії предків зцілення від феномену самозванства та відповіді на власні екзистенційні питання.


Олексу Новаківського називаються українським Ван Гогом чи Мунком. Це знакова постать для українського та європейського малярства 20 століття. Художник з виразним авторським почерком, якого можна впізнати у найменшому ескізі.

Мій прадід належав до спільноти українців, яка в час кризи століть будувала Україну, яку ми знаємо сьогодні.

Яскраві і амбіційні особистості, що мислили масштабами світу, лідерські рішення яких в сфері культури і суспільства варті сучасної розпаковки. Їх історії викликів та рішень, як і символізм картин художника, дадуть сучасним українцям та лідерам змін цікаві сенси, оптику історії культури для розуміння свого сьогодення.


Його бурхливу епатажну історію життя self made man він писав в дещо схожій манері, як його сучасники Малевич чи Клімт. Але з своїм характером, стилем і амбіціями. Його особливий стиль картин – це множинні тремтячі контури усього живого. Наче в момент великої напруги, коли навіть в сталості моменту зараз є чутлива динаміка тремтіння.

Створив нову естетику мистецтва, модерно синтезуючи етніку та сенси епохи Відродження, українську та античну міфологію, релігійне мистецтво та імпресіонізм й експресіонізм. Про це більше взнаєте на сторінці групи проекту.




Талановитий і впевнений хлопчик з села, що порушив традиції і канони, аби встановити свою перспективу переходу українського мистецтва в модерн і йшов нею разом з учнями, як певна рольова модель людини в пошуку і розвитку до кінця життя.

Його історія митця має початок майже в стилі Данте, бо розпочинається з віднайдення у темних хащах свого призначення, яке дало силу духу трансформувати своє життя від історії сина лісника до одного з важливих європейських митців, що здійснили великий перехід від реалізму та символізму до імпресіонізму та експресіонізму.

Мистецтво лідерства і лідерство в мистецтві 

Як нащадок я задумала оживити рольову модель Новаківського як лідера креативної індустрії того часу. І розпакувати для сучасних лідерів змін історії схожих викликів ідентичності, становлення, самопізнання та самоцінності, з якими зустрілись наші предки 100 років тому. Історії про успіхи та рольові моделі спільноти українців поміж століттями, континентами, мовними системами і культурами, які є невід’ємною частиною контексту для розуміння картин Новаківського і його символізму.

Цей медійно-освітній проєкт розпочався у 2021 році на відзначення 150-річчя Новаківського (у нас люблять усілякі круглі дати і гріх були цим не скористатись). А також до 100-річчя мистецької Школи (Академії) Новаківського, яку він створював в партнерстві з Андреєм Шептицьким будучи уже професором Української академії мистецтв у Києві.

Задумувався для українців, які цікавляться своїм минулим і є в пошуку ідентичності, знаходження саме свого шляху реалізації як особистості та в роботі з викликом феномену самозванства (колаж створено з обличь частини меценатів проєкту, які його підтримали через Спільнокошт).


Несподівано в процесі його підготовки зрозуміла, що він також є цінним для лідерів змін, бо дає краще розуміння сценаріїв і рішень столітньої давності, які можна модернізувати і застосувати до нашої пост-ковідної кризи. З початком повномасштабної війни 2022 року тут ще додався екзистенційний шар питань, на які Олекса Новаківський в когорті української еліти вже дав свої відповіді, завдяки яким не в останню чергу ми зараз живемо саме в незалежній Україні. Через мистецтво лідерства в темні часи і лідерство в мистецтві прадід розпаковував важливі для нас сьогоднішніх історії шляху, які дали не втратити віри і творити величне, дивлячись в обличчя смерті.



Продукти та події реалізовані за підтримки донатів

1. Запис і монтаж 5 аудіо-уривків з повісті-щоденника друга Олекси Новаківського Івана Голубовського під назвою «Розмахом могутніх крил»

 «Світло» «Святоюрський Маг»«Музика» «Живі дерева» «Фактурні особистості»



2. В рамках навчальної програмиApli для підлітків в якості соціального навчального проєкту було створено сайт з життєписом про Олексу Новаківського. https://novakivskyi.space/

3. «Живі дерева»: Інтерактивні лекції про життя, творчість та філософію Олекси Новаківського та його Мистецької Школи (Академії).

Програма реалізована для виховників Пласту та для учнів школи Вільних та небайдужих. Вона включає мистецькі завданнями для дітей шкільного віку, кращі з яких отримали призи. А також створення анімовної історії.

Ось одна з них про Школу Новаківського та його учнів

В матеріали уроку входить аудіо уривок з щоденника «Розмахом могутніх крил»


        4.Жива лекція Діани Клочко «Новаківський і Мікеланджело. І Леда і Мойсей» була записана восени 2021 року коштом правнучки митця Дзвенислави Новаківської за підтримки Національного музею у Львові та за участі і підтримки спільноти «Компаньйонки і компанія».

        Уривок із запису можна послухати ось тут

        5. Діалогова розмова між правнучкою Олекси Новаківського та мистецтвознавицею Діаною Клочко «Пробудження в картинах Олекси Новаківського як символ жіночого лідерства в трансформації»

        6. Зустріч з аудиторією руху Єдині (проєкт психологічної та освітньої підтримки у переході на українську мову) на тему Репресований Новаківський: чому його називають українським Ван Гогом. 

        7. Зустріч онучки Новаківського з аудиторією руху Єдині (проєкт підтримки у переході на українську) на тему «Репресований Новаківський: чому його називають українським Ван Гогом». З розіграшем призів за кращі питання.

        8. Розробка, дизайн та випуск картини за номерами за мотивами твору Новаківського «Квіти» в партнерстві з компанією Rosa


        (провідний український виробник професійних матеріалів для живопису, товарів для хобі та декору)

        9. Підготовка випуску футболок за мотивами картин «Квіти» та «Азалії» спільно з брендом «Зерно»:



        що плануємо створити

        1. Створити зручний швидкий сайт на базі існуючого тестового. Перенести таймлайн на зручну для живого користування платформу з відкриттям в ній розділів з книжками, лекціями, розмовами, навчальними матеріалами про Новаківського. І з можливість донату через Спільнокошт з замовленням крафтового мерчу.

        2. Відкрити коло підтримки мистецтва Олекси Новаківського як простір меценатів, для яких будуть проходити особливі події і вони першими отримуватимуть подарунки. Також з них буде сформована дорадча рада по створенню нових мерчів та запуску нових подій. Меценати нашого проекту матимуть доступ до усіх лекцій подальших лекцій, які будуть частково закритими для можливості продовжити збір коштів для потреб меморіального музею ім.Олекси Новаківського.

        3. У партнерстві з Rosa продовжити серію картин за номерами і випустити нову картину для кола підтримки.

        4. Змонтувати кураторську екскурсію Остапа Лозинського і зробити з неї міні цитати. Цей мистецтвознавець був хресним батьком проекту і великим другом Новаківського. На жаль передчасно пішов з життя на Різдво 2022 року і діджітал лекція - матеріал в пам"ять про нього. Його інтерв"ю для The Ukrainians можете прочитати ось тут

        5. Продовжити цикл розмов про мистецтво лідерства та лідерство в мистецтві з Діаною Клочки та іншими зацікавленими мистецтвознавцями, поєднуючи дослідження творчості Новаківського, його філософії та сучасних підходів у лідерстві.

        6. Розробка матеріалів на базі уже проведених подій для проведення заняття (уроку) в школі та Пласті про мистецьке середовище Львова 100 років тому та життя і творчість Олекси Новаківського.

        Пробні сходини були настільки успішними, що НСО Пласт вирішила масштабувати цей проект, та у 2022 році в рамках святкування 150-річниці з дня народження Олекси Новаківського – рекомендувати виховникам різних пластових уладів (пташат, новацтва та юнацта) провести різнопланові заходи, присвячені Олексі Новаківському у форматі, адаптованому до віку та зацікавлень учасників (сходини, пленери, екскурсії, участь у конкурсах, виставках, челенджах тощо).

        Саме тому в рамках проекту Новаківський space ми беремося за розробку методички і матеріалів, які будуть доступні для усіх вчителів, які захочуть провести урок до дня народження Олекси Новаківського в березні.

        7. Розробка екскурсійної історії-розпаковки життя Новаківського. З опорою на повість «Розмахом могутніх крил» з оживленням постаті Новаківського через реальні події, що допоможуть зрозуміти його філософію, легенду та візію створення Мистецької Школи (Академії) та спільні з Андреєм Шептицьким та колегами амбіційні плани по Українському таємному університету.

        8. Продовжити спільно з брендом «Зерно» серію футболок з роботами Новаківського.

        Винагороди

        Підтримайте проєкт та оберіть винагороду

        • Внесок від 250 грн

          Постер з унікальною роботою Олекси Новаківського - автопортрет схований в пагорбах львівського собору Юра. Розмір 42х47

          5 доброчинців

          95 залишилось

        • Внесок від 350 грн

          Ця книжка дуже схожа по змісту до щоденника Ван Гога. Мемуари Голубовського створені другом Новаківського в форматі діалогу. Чудом віднайдені колекціонером Мушинкою в Празі і видані внуком митця.

          14 доброчинців

          86 залишилось

        • Внесок від 350 грн

          Доступ до діджітал лекції відомої мистецтвознавиці Діани Клочко. Це перша немузейна лекція, яка розповість про подорож Новаківського до Італії і його новий символізм під враженням Мікеланджело

          5 доброчинців

          1995 залишилось

        • Внесок від 500 грн

          Обмежена серія випущена в пратнерстві між проєктом Новаківський space та провідний українським виробником професійних матеріалів для живопису Rosa за мотивами картини Олекси Новаківського "Квіти" 1931

          2 доброчинці

          48 залишилось

        • Внесок від 1350 грн

          Рольова модель, яку хочеться вдягнути - це мотто преміум колекції футболок, які будуть створені в партнерстві з брендом "Зерно". В колекції будуть використані знакові роботи Олекси Новаківського.

          1 доброчинець

          99 залишилось

        • Внесок від 1350 грн

          Рольова модель, яку хочеться вдягнути. Це мотто серії футболок з роботами Олекси Новаківського, яку проєкт Новаківський space запускає спільно з брендом "Зерно".

          0 доброчинців

          100 залишилось

        • Внесок від 2500 грн

          Участь в онлайн курсі Дзвенислави Новаківської "Доступна естетика слайдів" з графічного дизайну слайдів в Power Point. Навчання тримодульне і присвячене роботі з фото, іконками та текстами.

          1 доброчинець

          9 залишилось

        • Внесок від 3000 грн

          Інтерв"ю з елементами екзистенційного коучингу заради віднайдення опор в минулому й історії роду для самоцінності сьогодні і проявлення цілей на шляху до майбутнього в самореалізації та масштабуванні.

          0 доброчинців

          10 залишилось

        Контакти проєкту

        Соціальні мережі та інші посилання проєкту

        Спільнокошт

        Внески доброчинців у проєкт

        Ділитись з друзями

        Цікаво також

        14 проєктів зараз чекають на твою підтримку

        Будь ласка, авторизуйтесь!

        Заповніть всі поля, щоб увійти в особистий кабінет.

        Реєстрація

        Заповніть всі поля, щоб приєднатися до Великої Ідеї.

        Забули пароль? Натисніть, щоб відновити.

        Або швидко зареєструйтеся

        Натискаючи кнопку 'Зареєструватися' ви погоджуєтесь з умовами конфіденційності, правилами сайту та спільнокошту.

        Відновлення паролю

        Введіть зареєстрованний email, щоб отримати інструкцію по відновленню паролю.

        Новий пароль

        Встановіть новий пароль для вашого акаунта на Big Idea.

        Відновлення паролю

        Якщо ваш email було зареєстровано, ви отримаєте інструкція по відновленню пароля на пошту.

        Ваш пароль було змінено. За бажанням ви можете його змінити також в особистому кабінеті.

        Постав питання команді проєкту