242 %
 • 36 392зібрано (з 15 000 грн)
 • Завершено
Збір коштів завершено

Головне

«ОСІНЬ НА ПЛУТОНІ» – це незалежний театральний проект, метою якого є створення документальної вистави на основі бесід з мешканцями геріатричного пансіонату

Блоги

Відомості про здійснення проекту

Історія

МРІЇ ПРО МИНУЛЕ

На околицях міста є будинок, його мешканці мріють як і ми, але, на відміну від нас, вони мріють не про те, що буде, а про те, що вже було. Минуло півроку відтоді як ми стали частими гостями цього будинку, і за цей час трішки познайомилися з мріями його мешканців:

«Я люблю пташки, шо співучі. Вони прилітали, дзьобом стукали, а я їх підкормлював, так і познайомились. На руки сідали мені. Я кажу до них: «Йду на базар, куплю вам хліба, а ще сємочкі там такі гарні вам куплю, а ви тут сидіть, чекайте мене". І вони чекали. (плаче) Так шкода мені, шо вони там, а я тут. А вам то не мішає, шо я розказую?»  (Андрій)

«До смерті вже недалеко. Вже недалеко до смерті. Страшно, але шо з того? То мусить відбутися. Так було і так є. Від смерті ще ніхто не відкупився і не відкупиться. Як приступити на той суд Божий? Як приступити, коли людина все своє життя грішила та й грішила і не пам’ятала про то, шо прийде час і треба буде віддати звіт про життя своє?» (Марія)

«Жінок я любив, замужніх, незамужніх, розведені чи не розведені. Може Бог мені простить… Як я інтимне життя почав у 17 років. Ну така студентушка була. Їй 16 років було, но опитна! А я 17. Ой Боже, нагулявся я, ох і нагулявся.  Назад вернутися не хотів би! Не хотів би… та й куди, на гульки? Я й так гріха наробив. Ой таке то. (довга мовчанка) Кіпятильник я маю. Завтра зранку заварю каву. Я ще капучіно маю». (Богдан)

«Сыновья живут своей жизнью, они поженились и уехали. Даже не знаю, знают они обо мне? Безногий тут. Я им нужен? Сюда попасть трудно, а отсюда уйти еще трудней, так что они меня бы не забрали. Отсюда уже не выпускают, тут все – пожизненно.  Помер, на твое место другой приходит, по-другому нет. Вот так-то. Жить можна. Конечно, не жить – существовать. Живете – это вы, вы работаете, вы имеете семью, то сё, а здесь сиди. Тебя накормили? Накормили! Спи! И все. Ждешь, когда кто-то придет, поговорить, туда-сюда. Хоть как-то развлечься». (Сашко)

«Тут якорь маю, тут серце, тут написано «Одеса». А цю наколку я зробив ще до армії, як був пацаном. Мама сварила, била, так мене била на дворі, шо сусідка каже: «Пані Віра, шо ви робите, убєте дитину!» (сміється, далі говорить серйозно). Якби моя мама проснулася зараз, воскресла і подивилася на мене, вона б скзала: «Леонардо, куда ти попав? Це ж концлагєрь!» Вона мене любила. І я теж. Мама то є золоте слово: МАМА. Я так згадую її. Часто став плакати, накриваюся одіялом, лежу і плачу. Раніше я таким не був». (Олексій)


 Що ми робимо?

Двічі на тиждень ми відвідуємо Львівський геріатричний пансіонат, випікаємо для його мешканців фініковий пиріг, а іноді нам надходять й індивідуальні прохання, як ось деруни, кефір чи зірка:

 «Хочу вас попросити, якщо може маєте вдома зірку яку, то принесіть мені. Мені Бог не дав очима дивитися на ясні зорі, то я хоч в руці її потримаю, хоть так полюбуюся нею».

Найважливішим у нашій діяльності є спілкування та документація людських історій. На даному етапі реалізації проекту ми присвячуємо цьому найбільше часу і неодноразово чуємо: «Ви прийшли, поговорили зі мною, то я хоч людиною себе відчув».

Мотивація

Наш проект – це спроба спільно подумати про відповідальність за своє життя, людську гідність і добро. Кожного разу ми бачимо немічних, хворих людей і безвихідь, а запах старості переслідує навіть удома. Але попри все це ще є неймовірні людські історії, які містять в собі щось важливе і, водночас, невловиме. Вони повертають нас до витоків людяності і ми хочемо поділитися цим з іншими.

«Я стара. 84 роки і нікого у мене вже нема. Сьогодні сама собі заколядувала. Я не маю дому, завалилась хата, вона була стара. Така доля, що зробити...  вже 13 років лежу. Але я нічого не кажу, то так Бог дав - значить так має бути. …Молюся, молюся і молюся за всіх людей. І за тебе молитися буду….. Треба любити Бога і ближнього. Так є, а шо інакше?»

 Назва проекту

Плутон – найвіддаленіша планета Сонячної системи, хоча до сьогодні вчені ще не висловили остаточної думки стосовно астрономічного статусу Плутона. Як і в Сонячній системі, в соціальному просторі також є малодосліджені закутки. І геріатричні пансіонати належать до такої маловідомої для нас дійсності.  

Осінь – пора, що асоціюється із згасанням життя та збором урожаю. У нашому випадку урожаєм є життєвий досвід людей.

Творчий задум

Для реалізації проекту ми обрали міждисциплінарний метод роботи, що дає можливість об’ємніше відтворити все відчуте, побачене та почуте. Вистава створюватиметься на перетині таких видів мистецтва:

сучасний танець: застосовуючи терапевтично-танцювальні практики, перформери працюватимуть з тілом як з унікальним носієм інформації про своє життя, життя своїх предків, людства.

аудіо дизайн: особлива увага приділяється розробці звуко-шумової партитури, оскільки сценічні світи та їх атмосфера у майбутній виставі будуть створюватися із найтоншої матерії – звуку, шуму, музики.

документальний театр: потрапляючи на сцену, документальні факти набувають особливої сили, яка дає можливість мистецькому твору вийти за межі мистецтва як такого.

реалістичні ляльки: спільно з інженером, програмістом та художниками ми розробляємо ляльки, прототипи літніх людей, виконані у реалістичній манері. Окрім цього ми наділимо їх голосом: вони говоритимуть записами справжніх голосів своїх героїв завдяки унікальній десятиканальній аудіосистемі, що створюється спеціально до потреб вистави.

автор: Natasha Belova

Нам потрібна ваша допомога 

Ми не можемо повністю реалізувати свій задум без вашої фінансової підтримки. Ці кошти нам потрібні для купівлі витратних матеріалів та радіодеталей для виготовлення ляльок, а також для оплати послуг програміста, що розробить спеціальний десятиканальний плеєр.

І, звичайно ж, ми будемо раді, якщо ви виявите бажання підтримати наш проект у будь-який інший спосіб.

Для контакту залишаємо наш e-mail: bramawoc@gmail.com, з радістю відповімо на будь-які питання та за вимогою надамо скани фінансових документів про використання коштів.

Учасники проекту

Сашко Брама – незалежний театральний діяч, режисер, драматург. Займається експериментальним, пошуковим театром, основою якого є документалістика. Реалізовані проекти: “ДИПЛОМ” (2014 р.) – документальний проект про систему освіти в Україні; «R+J» (2015 р.) – музично-мультимедійна вистава. У 2015 році брав часть у фестивалях Radikal Jung (м. Мюнхен, Німеччина), ГОГОЛЬFESТ (м. Київ), Divadelna Nitra (м. Нітра, Словаччина), GLOBALIZE COLOGNE (м. Кельн, Німеччина).

Марія Бакало – танцівниця-перформер, викладачка, дослідниця танцю. Організатор заходів: «Міжнародний фестиваль контактної імпровізації та перформансу "Dance Is Peace", «Тиждень перформансу "Нічого собі у Львові". Брала участь у проектах "Позиція 2015", «Zelyonka-Fest», «БІЄНАЛЕ СУЧАСНОГО МИСТЕЦТВА «КИЇВСЬКА ШКОЛА», «DANCEformation Bremen» та ін.

Тімур Гогітідзе – музикант, композитор електронної музики, барабанщик гурту Атмасфера, у складі якого брав участь у фестивалях Global Battle of the Bands (Англія, 2007), Moldejazz і NGPrix (Норвегія 2009), Przystanek Woodstock (Польща 2006-2008, у 2009 – виступ на головній сцені), EUROPA-Fest (Румунія, 2011), Peace festival (Німеччина, 2015), Oslo Musikkfest (Норвегія, 2015), MJR festival (Литва, 2015) та багато інших.

Мар’яна Клочко – фотограф, музикант, художниця. Презентувала свої роботи на виставках: «Чи я художник?» (галерея PRIMUS, Львів, 2014); в рамках міжнародної зустрічі «giARTino – Ogrod sztuki» (Торунь, Польща, 2014); «В()на» (2014); Міжнародному конкурсі відеопоезії «CYCLOP», де здобула номінацію «Дебют» з проектом «Листи в Україну». Брала участь у проекті сучасного візуального мистецтва «ІНТЕГРАЦІЇ» (Львівська національна галерея мистецтв ім. Б.Г. Возницького, 2015).

Оксана Россол – художник-оформлювач ігрових ляльок, працює у Львівському обласному театрі ляльок. Закінчила Одеське художньо-театральне училище ім. М. Б. Грекова за спеціальністю «театральне мистецтво». Виготовляла декорації та ляльки до вистав «Лисеня хитрун», «Бабусина таємниця», «Снігова королева», «Колесо долі», «Різдвяна зірка» (театр «І люди, і ляльки» м. Львів); «Ронья, донька розбійників» (театр «Табор», м. Лінц, Австрія).

Faust – музикант, композитор, звукорежисер та власник студії звукозапису FaUsT Records. У 2015 році брав участь у проекті “R+J”, у складі якого виступав на фестивалях Radikal Jung (м. Мюнхен, Німеччина), ГОГОЛЬFESТ (м. Київ), Divadelna Nitra (м. Нітра, Словаччина), GLOBALIZE COLOGNE (м. Кельн, Німеччина).

 

Вікторія Бриндза — соціолог, старший аналітик і автор унікальних досліджень компанії «pro.mova» та  викладач курсу "Критичне мислення", досвідчений модератор, фахівець з якісних досліджень, досліджень цінностей, суспільних процесів і сприйняття інформації. Навчалася у Відні та Базелі, закінчила Фрайбурзький Університет (Німеччина) з дипломом магістра соціології.

Ісабель Меркулова – студентка акторського відділення факультету культури і мистецтв ЛНУ ім. Івана Франка. Брала участь у студентських виставах "Чорна Пантера, Білий Ведмідь", "Гріх" В. Винниченка та ін.

 

Анастасія Лісовська – студентка ЛНУ ім. Івана Франка (курс Олега Стефана), актриса Львівського драматичного театру ім. Лесі України. Брала участь в численних постановках, зокрема «Близнюки» за Тарасом Шевченком, «Перікл, цар Тірський», «Сонети» Вільяма Шекспіра, «Іліада» за Гомером, «Декамерон» Джованні Боккаччо, «Великий Льох» за Тарасом Шевченком, «Диплом» Сашка Брами.

 

Статті витрат:
Матеріали для виготовлення ляльок –  6850
Матеріали для виготовлення аудіосистеми – 7625
Розробка ПЗ для управління – 2000

Подарунки

Підтримайте проект та оберіть подарунок

Подарунків 11
 • Внесок від 30 грн

  Повітряний поцілунок від одного/-ієї з учасників/-иць проекту на Ваш вибір.

  8 доброчинців

  2 залишилось

 • Внесок від 50 грн

  Запрошення на виставу Київського театру "Золоті Ворота" під назвою "Полювання на носорога" (пластична гра про героїв та політиків), показ 5 лютого о 19:00.

  1 доброчинець

  1 залишилось

 • Внесок від 50 грн

  Приховане посилання на відеозапис вистави Сашка Брами «R+J». Це вистава, яка не грається в Україні.

  16 доброчинців

  14 залишилось

 • Внесок від 50 грн

  Запрошення на виставу Київського театру "Золоті Ворота" під назвою "Потвора" (саркастична комедія), показ 7 лютого о 19:00.

  0 доброчинців

  2 залишилось

 • Внесок від 100 грн

  Запрошення на прем'єру вистави Київського театру "Золоті Ворота" під назвою "Як двоє бідних румунів польською розмовляли" (сучасна казка для дорослих), показ 11 лютого о 19:00.

  1 доброчинець

  1 залишилось

 • Внесок від 100 грн

  Можливість відвідати репетицію вистави і познайомитись з учасниками проекту.

  5 доброчинців

  25 залишилось

 • Внесок від 100 грн

  Запрошення на виставу Київського театру "Золоті Ворота" під назвою "Відчуття за стіною" (статевий період людей середнього віку), показ 18 лютого о 19:00

  1 доброчинець

  1 залишилось

 • Внесок від 100 грн

  Авторська листівка від фотографа проекту Мар'яни Клочко з найкращими побажаннями та усмішками від авторів проекту.

  8 доброчинців

  12 залишилось

 • Внесок від 200 грн

  Запрошення на виставу для двох осіб.

  16 доброчинців

  34 залишилось

 • Внесок від 500 грн

  Креативна відеоподяка від авторів проекту. Відео буде завантажене в YouTube.

  0 доброчинців

  15 залишилось

 • Внесок від 700 грн

  Автор проекту Сашко Брама запросить Вас на чай і персонально для Вас випече фініковий пиріг. Саме такими пирогами команда проекту пригощає мешканців геріатричного пансіонату.

  2 доброчинці

  8 залишилось

Спільнокошт

Внески доброчинців у втілення проекту

Loading...

Команда

comments powered by Disqus

ЦІКАВО ТАКОЖ

33 проекти зараз чекають твоєї підтримки

 • Апі-хаус: бджолиний будиночок, що лікує

  Шкільне соціальне підприємство “Шкільний вулик” збирає гроші на Апі-хаус — будиночок з вуликами, який лікує!

  Наші
  Кроки
  • 0
  • 90
   днів
  • 0
   грн
 • 60. Втрачені скарби

  Анімаційно-мистецький проєкт про українських художниць-шістдесятниць, які не підкорилися нудним стереотипним образам радянського мистецтва і творили власний яскравий шлях.

  Sofi
  Rozumenko
  • 30
  • 99
   днів
  • 0
   грн