102 %
 • 44 542зібрано (з 43 300 грн)
 • Завершено
Збір коштів завершено

Головне

Одного дня ми повертаємося додому або знаходимо новий дім - історії внутрішніх переселенців мовою сучасного танцю, поезії та фольклору.

Блоги

Відомості про здійснення проекту

Блогів 11

Історія

Напевне, ми з вами знайомі. Два роки тому, в 2016-му, на платформі "Велика Ідея" нашими доброчинцями було підтримано проект "Я на тебе чекатиму під каїсе-дра" і профінансовано видання антології сучасної поезії українських та африканських авторів.

Наступного, 2017 року, проект знайшов своє продовження у перформансі "Пісок": поезії з антології стали основою дійства, створеного хореографами "Платформи сучасного танцю" спільно з етно-театром "Дивина" та драмерами "AfriKAN". Мовою поезії і танцю, фольклору Східної України і Західної Африки він розповідав про дорогу, втрату і пошуки домівки, іноді безнадійні.


Після показу перформансу світ не змінювався - але його сприйняття нашими глядачами і самими артистами було вже іншим. Тема дороги і дому виявилася надто близькою і болючою для кожного із нас, адже частина суспільства втратила дім, а інша частина - прихистила у власному домі.

Термін "внутрішньо переміщені особи" поступово стає історією. Сподіваємося, що скоро він втратить актуальність, і переселенці зі Сходу України остаточно відчують себе "як вдома" в інших регіонах країни, ставши частиною місцевих громад. Але все одно мріятимуть про повернення, яким воно буде?


МЕТА

Проект працює як відповідь на високу потребу в розмові про нові цінності суспільства, до якого інтегрувалися внутрішньо переміщені особи.

Тому ми поставили за мету озвучити ідеї, якими сьогодні живе не лише Україна, а і світ. І хочемо залучити до цього ту частину суспільства, якій найбільше йдеться про дім та повернення до нього.

Прем'єра перформансу відбудеться у квітні цього року в Києві. Тож у нас небагато часу, аби підтримати його створення. Протягом лютого ми збираємо доброчинні внески, сама ж театральна "кухня" працюватиме у березні.


ЯК МИ ПРАЦЮЄМО

Команда нашого проекту складається з танцівників, співаків, музикантів. Ми поєднуємо кілька традицій та технік: сучасні поезію і  танець - із фольклором Східної України і Західної Африки. Тепер наш міждисциплінарний перформанс стає ще й інтерактивним, залучаючи історії і голоси з життя, а не зі сторінок.

Ми плануємо записати розмови із внутрішніми переселенцями у Запоріжжі, Луцьку і Маріуполі, трьох українських містах, де процеси інтеграції до громад відбуваються досить по-різному. Ці розмови будуть присвячені тому, як ці люди ставляться до повернення додому. І досвіду, який може стати корисним чи обтяжливим багажем.

Чому Східна Україна? Спів етно-театру "Дивина" з Донецька - відлуння історії про століття вимушених переселень, яких зазнавали українці. Співачки розділили долю тих, хто втратив домівки на Сході України, і привезли автентику рідного краю до Києва.

Чому Африка? Учасниками перформансу стали барабанщики "AfriKAN", які вивчали у Західній Африці традиційні ритми, та співак із Конго Дієдонне Нгелека. В сучасній Африці танець і ритм як щоденні практики стали засобами зцілення особистих і суспільних травм, працюючи з проблемами подолання наслідків насильства, на користь соціальної консолідації тощо. Тому "протанцьовування" слів у "Піску. Поверненні" - це своєрідна терапія.

НАШІ ІМЕНА

Антон Овчінніков - режисер-постановник перформансу, засновник Платформи сучасного танцю, київський хореограф з досвідом активних міжнародних обмінів. Наполегливо працює над тим, аби порушити кордони танцю та зробити його частиною життя. І навпаки.

Маргарита Слизська - артистка музичного театру, хореограф, експериментує і випробовує.

Каріна Гриневич - працює в сучасному балеті, має багатий досвід виступів на найрізноманітніших майданчиках.

Олександра Ільїна - поєднує у собі пристрасть до хореографії, подорожей і вивчення різних культур.

Дієдонне Нгелека - співак із Конго, навчається в Києві в Інституті музики імені Глієра, фронтмен гурту Le cœur. Мріє, аби київські зими були теплішими, а африканське літо не таким довгим. В Конго на нього завжди чекає мама, про яку він співає найніжнішу у світі пісню.

Юлія Куліненко - солістка етно-театру "Дивина", відтворила роботу цього колективу з Донецька у Києві. У рідному місті залишила дім, де ночами чути було серце Донецького металургійного заводу. Філософ-релігієзнавець, редакторка, дружина і мама.

Світлана Медведєва - виїхала з Донецька навесні 2014-го, встигнувши отримати у рідному місті диплом філолога. Яскраво увійшла до складу "Дивини" вже у Києві, за тиждень вивчивши весь зимовий репертуар.В Донецьку залишила мрію про власний будинок із садом.

Серафима Сокольвак - оксамитовий тембр "Дивини", вчителька музики, хормейстер, співає у церковному хорі. В Києві заново створила дитячий фольклорний колектив "Співаночки", в якому колись у Донецьку сама співала з шести років.

Максим Забродський - джембефола гурту AfriKAN, музикант та викладач гри на африканських барабанах джембе та дунунах. Поширює знання про африканську культуру і барабанні ритми серед українців.

Олексій Сухоруков - професійний драммер, соліст гурту AfriKAN. Привіз до України унікальні африканські ритми, яких навчався у великого майстра Фомоду Конате (Famoudou Konate) в Конакрі. Під яскраві партії соло Олесія афро-денсери здатні творити чудеса.

Євген Копйов - освітлювач сцени, досконало володіє мовою світла і його джерел.

Оксана Розумна - авторка проекту. 

З нами співпрацюють відеорежисерка Дарія Попович та фотограф Олександр Доловов.

МИ РИЗИКУЄМО

Ми ризикуємо, натискаючи на больові точки суспільства. Але віримо у силу і можливості мистецтва, у те, що біль, висловлений через вірші, танець, пісню і ритм, вщухатиме і нарешті зникне.


ПЕРСПЕКТИВИ

Ми плануємо, що підготовлений перформанс стане мобільною платформою показів та подальших дискусій і мандруватиме містами України. Відвідати його у першу чергу зможуть мешканці Маріуполя, Луцька та Запоріжжя, де вхід на покази буде вільним. 

МИ ДЯКУЄМО

Ми вдячні за вашу увагу, оплески і фінансову підтримку. Учасники команди "Пісок. Повернення" готові поділитися з вами своїми досвідом і творчістю та запрошують доброчинців на майстер-класи з народного співу, образотворчого мистецтва, барабанних ритмів і сучасного танцю.

НАМ ПОТРІБНА ВАША ПІДТРИМКА

Зібрані кошти покриють організацію інтерв'ю з внутрішньо переселеними особами міст Маріуполя, Луцька і Запоріжжя, які стануть частиною перформансу.

А також дозволять створити перформанс, оплатити оренду репетиційних приміщень, світловий та звуковий супровід.Подарунки

Підтримайте проект та оберіть подарунок

Подарунків 9
 • Внесок від 50 грн

  Авторська листівка "Кольорові мрії" Лесі Синиченко з автографом художниці від проекту "Я на тебе чекатиму під каїсе-дра"

  12 доброчинців

  88 залишилось

 • Внесок від 100 грн

  Магніт з роботою Лесі Синиченко "Бузкове надвечір'я" від проекту "Я на тебе чекатиму під деревом каїсе-дра"

  26 доброчинців

  24 залишилось

 • Внесок від 200 грн

  Постер з титульним зображення проекту "Пісок. Повернення" формату А3 з автографами команди

  5 доброчинців

  15 залишилось

 • Внесок від 300 грн

  Квиток на прем'єру перформансу "Пісок. Повернення" у квітні. Місце в першому ряду.

  7 доброчинців

  3 залишилось

 • Внесок від 500 грн

  Два квитки на прем'єру перформансу "Пісок. Повернення", яка відбудеться у квітні.

  5 доброчинців

  5 залишилось

 • Внесок від 800 грн

  Майстер-клас з народного співу від етно-театру "Дивина"

  1 доброчинець

  1 залишилось

 • Внесок від 800 грн

  Майстер-клас гри на джембе від барабанщиків гурту AfriKAN

  0 доброчинців

  2 залишилось

 • Внесок від 800 грн

  Майстер-клас від Лесі Синиченко та художньої студії "Летюча риба": "Колаж: конструювання світу" або "Монотипія: гра у казку"

  1 доброчинець

  1 залишилось

 • Внесок від 800 грн

  Майстер-клас Маргарити Слизької "Взаємодія руху": знайомимося з можливостями власного тіла і його відчуттями у просторі".

  0 доброчинців

  2 залишилось

Спільнокошт

Внески доброчинців у втілення проекту

Loading...

Команда

comments powered by Disqus

ЦІКАВО ТАКОЖ

36 проектів зараз чекають твоєї підтримки