Plastic Fantastic

 Plastic Fantastic

100%

207 доброчинців

65 350зібрано (з 60 000 грн)

0 год. залишилось

Збір коштів завершено

“Plastic Fantastic” – це бренд, що об'єднує екоактивістів, дизайнерів, архітекторів і підприємців. Ми працюємо над ініціативами у сфері сортування і ресайклінгу та популяризуємо свідоме споживання.

Блог

Відомості про здійснення проєкту

Створення великих сміттєпереробних заводів в Україні – це дуже актуально, але дорого і, на жаль, не скоро. Чинні муніципальні моделі збору твердих побутових відходів виключають сортування й переробку. Відходи захоронюються зразу ж біля міст на полігонах, що переповнені й насправді мали би бути давно зачиненими та рекультивованими.

Як рішення ми бачимо майбутнє за локальними осередками, майстернями й сортувальними станціями, що не тільки займатимуться переробкою вторсировини, а й формуватимуть навколо себе спільноти і змінюватимуть ставлення містян до генерування відходів.

Реалізація чинного проєкту дасть можливість створити локальну майстерню в Чернігові, відпрацювати можливі моделі її сталого функціонування, а також мультиплікувати отриманий досвід в інших активних громадах.


НАШ ДОСВІД 

У 2020 році в Чернігові функціонувала пілотна сортувальна станція "Supersorters", яку започаткувала й надалі адмініструвала команда ГО “Еко Місто”. За 7 місяців роботи її відвідали тисячі містян, було проведено серію просвітницьких екскурсій та екологічних тренінгів, організовано більше 100 уроків для школярів, відсортовано і здано на вторинну переробку більше 7 тонн сировини.
З чого складається наш сміттєвий кошик? Майже 50% – це органіка, яку можна компостувати, 45% – паковання, що можна повернути в цикл переробки й отримати цінний ресурс. І лише близько 5% побутових відходів підлягають захороненню чи високотемпературній утилізації.

Як виявилося з нашої практики роздільного збору, більше всього проблем і запитань стосувалися пластика. По-перше, на пакованні можна знайти 7 різних маркувань, а по-друге, не весь пластик переробляється і, відповідно, може здаватися до пунктів прийому.


Наша перша станція сортування працювала у тестовому режимі за рахунок волонтерської праці. Завдяки реалізації ресурсоцінного паковання (макулатура, скло, метал, пластик PET 1 та HDPE 2) ми заробили 8857 гривень, з яких 7524 витратили на відправку фракцій, що не приймають у Чернігові (TetraPak, EloPak, SigPak, паперовий посуд, пластик LDPE 4 і PP 5) та оплату утилізації неліквідного пластику (PVC 3, PS 6, Other 7). Для сталого розвитку ініціативи потрібне фінансування.


ПРО ПЛАНИ

Наприкінці 2020 року ГО “Еко Місто” та Національний університет “Чернігівська політехніка” підписали угоду про співпрацю й розвиток екологічних ініціатив. Ми отримали у користування на безоплатній основі майстерні й прилеглу територію одного з кампусів університету.

У 2021 році ми змінили локацію на більшу і маємо ще амбітніші цілі:

 • Відкрити нову станцію, що зможе прийняти всі без винятку побутові відходи.
 • Збільшити кількість відвідувачів і прихильників через соціальну рекламу в ЗМІ та просвітницькі лекції у школах Чернігова.
 • Сформувати коло меценатів і партнерів проєкту серед місцевого бізнесу.
 • Зробити роздільний збір сталим через заснування соціального підприємництва з переробки пластику “Plastic Fantastic”.
ПРО ПРОЄКТ

Теми ресайклінгу та свідомого споживання - ключові у проєкті. Існує багато прикладів того, як різні світові бренди роблять стильні елементи гардеробу зі вторсировини. Втім, інших якісних продуктів не так багато. У більшості випадків перероблене сміття перетворюється на інше сміття, що ніяк не покращує наш побут і не вирішує проблеми із забрудненням.

Назва “Plastic Fantastic” одночасно зародилася й у наших київських друзів з платформи "Острів". Оскільки маємо схожі цінності, ми прийняли рішення об'єднати зусилля й рухатись спільно на шляху до виконання цілей. Ми мріємо про платформу, що об'єднуватиме майстерні і митців по всій Україні, допомогатиме обмінюватись досвідом, а також підтримувати тих, хто починає свій шлях у ресайклінгу.

Майстерня у Чернігові працюватиме у форматі Fab Lab. У розпорядженні дизайнерів, архітекторів і винахідників будуть шредер для подрібнення пластику, термопрес, інжектор та екструдер для виготовлення нових “фантастичних” виробів. Ми плануємо проводити відкриті екскурсії та майстер-класи по роботі зі вторинним пластиком для всіх охочих, популяризуючи його роздільний збір і відповідальне споживання.

Ми хочемо поставити собі високу планку характера продукту, що генеруватиметься у процесі роботи не тільки з точки зору естетики чи кількості переробленого матеріалу, але й системного підходу до вирішення конкретних завдань.

КУДИ ПІДУТЬ КОШТИ

Кошти, залучені від краудфандингової кампанії, будуть витрачені на ремонт майстерні та облаштування станції сортування. Нам потрібно відремонтувати дах, замінити електропроводку й обладнати систему вентиляції. Із детальним кошторисом можна ознайомитися за посиланням.

Якщо наша кампанія збере 60 тисяч гривень, то Міжнародний фонд “Відродження” дофінансує проєкт на суму 60 тисяч гривень, і ми зможемо придбати термопрес та інжектор для переробки зібраного пластику.

Підтримайте створення соціального підприємництва "Plastic Fantastic" на платформі “Спільнокошт”. Слідкуйте за нашою ініціативою в соціальних мережах:

Партнери проєкту

Винагороди

Підтримайте проєкт та оберіть винагороду

 • Внесок від 100 грн

  Персональна подяка в соціальних мережах ГО "Еко Місто" за Ваш внесок.

  7 доброчинців

  93 залишилось

 • Внесок від 100 грн

  Набір з 4 стікерів "Supersorters".

  13 доброчинців

  87 залишилось

 • Внесок від 150 грн

  Стікерпак "Plastic Fantastic".

  4 доброчинці

  96 залишилось

 • Внесок від 200 грн

  Презентація "Життя без сміття" і план-конспект екологічного уроку для дітей.

  5 доброчинців

  95 залишилось

 • Внесок від 200 грн

  Пін "Plastic Fantastic" з переробленого пластику.

  3 доброчинці

  47 залишилось

 • Внесок від 250 грн

  Набір з 3 постерів "Supersorters" про правила сортування для дітей.

  3 доброчинці

  27 залишилось

 • Внесок від 250 грн

  Набір з 7 авторських листівок від Альбіни Колесніченко.

  6 доброчинців

  4 залишилось

 • Внесок від 500 грн

  Дизайнерський виріб з вторинного пластику, виготовлений в майстерні "Plastic Fantastic".

  5 доброчинців

  5 залишилось

 • Внесок від 1000 грн

  Контейнери для роздільного збору + набір з 3 постерів "Supersorters".

  9 доброчинців

  1 залишилось

 • Внесок від 1000 грн

  Індивідуальна консультаціїя/лекція з організації роздільного збору від ГО "Еко Місто" для установи/компанії/офісу.

  0 доброчинців

  20 залишилось

 • Внесок від 2000 грн

  Персональний майстер-клас по роботі з вторинним пластиком в майстерні "Plastic Fantastic", місто Чернігів.

  0 доброчинців

  5 залишилось

 • Внесок від 3000 грн

  Домашня станція сортування.

  0 доброчинців

  1 залишилось

Контакти проєкту

Соціальні мережі та інші посилання проєкту

Спільнокошт

Внески доброчинців у проєкт

Ділитись з друзями

Цікаво також

12 проєктів зараз чекають на твою підтримку

Будь ласка, авторизуйтесь!

Заповніть всі поля, щоб увійти в особистий кабінет.

Реєстрація

Заповніть всі поля, щоб приєднатися до Великої Ідеї.

Забули пароль? Натисніть, щоб відновити.

Або швидко зареєструйтеся

Натискаючи кнопку 'Зареєструватися' ви погоджуєтесь з умовами конфіденційності, правилами сайту та спільнокошту.

Відновлення паролю

Введіть зареєстрованний email, щоб отримати інструкцію по відновленню паролю.

Новий пароль

Встановіть новий пароль для вашого акаунта на Big Idea.

Відновлення паролю

Якщо ваш email було зареєстровано, ви отримаєте інструкція по відновленню пароля на пошту.

Ваш пароль було змінено. За бажанням ви можете його змінити також в особистому кабінеті.

Постав питання команді проєкту