207 доброчинців
65 350₴зібрано (з 60 000 грн)
0 год. залишилось
ЗАВЕРШЕНО
100%
207 доброчинців
65 350₴зібрано (з 60 000 грн)
0 год. залишилось
ЗАВЕРШЕНО
Відомості про здійснення проєкту
Створення великих сміттєпереробних заводів в Україні – це дуже актуально, але дорого і, на жаль, не скоро. Чинні муніципальні моделі збору твердих побутових відходів виключають сортування й переробку. Відходи захоронюються зразу ж біля міст на полігонах, що переповнені й насправді мали би бути давно зачиненими та рекультивованими.
Як рішення ми бачимо майбутнє за локальними осередками, майстернями й сортувальними станціями, що не тільки займатимуться переробкою вторсировини, а й формуватимуть навколо себе спільноти і змінюватимуть ставлення містян до генерування відходів.
Реалізація чинного проєкту дасть можливість створити локальну майстерню в Чернігові, відпрацювати можливі моделі її сталого функціонування, а також мультиплікувати отриманий досвід в інших активних громадах.
НАШ ДОСВІД
У 2020 році в Чернігові функціонувала пілотна сортувальна станція "Supersorters", яку започаткувала й надалі адмініструвала команда ГО “Еко Місто”. За 7 місяців роботи її відвідали тисячі містян, було проведено серію просвітницьких екскурсій та екологічних тренінгів, організовано більше 100 уроків для школярів, відсортовано і здано на вторинну переробку більше 7 тонн сировини.
З чого складається наш сміттєвий кошик? Майже 50% – це органіка, яку можна компостувати, 45% – паковання, що можна повернути в цикл переробки й отримати цінний ресурс. І лише близько 5% побутових відходів підлягають захороненню чи високотемпературній утилізації.
Як виявилося з нашої практики роздільного збору, більше всього проблем і запитань стосувалися пластика. По-перше, на пакованні можна знайти 7 різних маркувань, а по-друге, не весь пластик переробляється і, відповідно, може здаватися до пунктів прийому.
Наша перша станція сортування працювала у тестовому режимі за рахунок волонтерської праці. Завдяки реалізації ресурсоцінного паковання (макулатура, скло, метал, пластик PET 1 та HDPE 2) ми заробили 8857 гривень, з яких 7524 витратили на відправку фракцій, що не приймають у Чернігові (TetraPak, EloPak, SigPak, паперовий посуд, пластик LDPE 4 і PP 5) та оплату утилізації неліквідного пластику (PVC 3, PS 6, Other 7). Для сталого розвитку ініціативи потрібне фінансування.
ПРО ПЛАНИ
Наприкінці 2020 року ГО “Еко Місто” та Національний університет “Чернігівська політехніка” підписали угоду про співпрацю й розвиток екологічних ініціатив. Ми отримали у користування на безоплатній основі майстерні й прилеглу територію одного з кампусів університету.
У 2021 році ми змінили локацію на більшу і маємо ще амбітніші цілі:
ПРО ПРОЄКТ
Теми ресайклінгу та свідомого споживання - ключові у проєкті. Існує багато прикладів того, як різні світові бренди роблять стильні елементи гардеробу зі вторсировини. Втім, інших якісних продуктів не так багато. У більшості випадків перероблене сміття перетворюється на інше сміття, що ніяк не покращує наш побут і не вирішує проблеми із забрудненням.
Назва “Plastic Fantastic” одночасно зародилася й у наших київських друзів з платформи "Острів". Оскільки маємо схожі цінності, ми прийняли рішення об'єднати зусилля й рухатись спільно на шляху до виконання цілей. Ми мріємо про платформу, що об'єднуватиме майстерні і митців по всій Україні, допомогатиме обмінюватись досвідом, а також підтримувати тих, хто починає свій шлях у ресайклінгу.
Майстерня у Чернігові працюватиме у форматі Fab Lab. У розпорядженні дизайнерів, архітекторів і винахідників будуть шредер для подрібнення пластику, термопрес, інжектор та екструдер для виготовлення нових “фантастичних” виробів. Ми плануємо проводити відкриті екскурсії та майстер-класи по роботі зі вторинним пластиком для всіх охочих, популяризуючи його роздільний збір і відповідальне споживання.
Ми хочемо поставити собі високу планку характера продукту, що генеруватиметься у процесі роботи не тільки з точки зору естетики чи кількості переробленого матеріалу, але й системного підходу до вирішення конкретних завдань.
КУДИ ПІДУТЬ КОШТИ
Кошти, залучені від краудфандингової кампанії, будуть витрачені на ремонт майстерні та облаштування станції сортування. Нам потрібно відремонтувати дах, замінити електропроводку й обладнати систему вентиляції. Із детальним кошторисом можна ознайомитися за посиланням.
Якщо наша кампанія збере 60 тисяч гривень, то Міжнародний фонд “Відродження” дофінансує проєкт на суму 60 тисяч гривень, і ми зможемо придбати термопрес та інжектор для переробки зібраного пластику.
Підтримайте створення соціального підприємництва "Plastic Fantastic" на платформі “Спільнокошт”. Слідкуйте за нашою ініціативою в соціальних мережах:
Міжнародний Фонд "Відродження"
Підтримайте проєкт та оберіть винагороду
Соціальні мережі та інші посилання проєкту
Внески доброчинців у проєкт
10 проєктів зараз чекають на твою підтримку
Будь ласка, авторизуйтесь!
Заповніть всі поля, щоб увійти в особистий кабінет.
Реєстрація
Заповніть всі поля, щоб приєднатися до Великої Ідеї.
Plastic Fantastic
Відновлення паролю
Введіть зареєстрованний email, щоб отримати інструкцію по відновленню паролю.
Новий пароль
Встановіть новий пароль для вашого акаунта на Big Idea.