UA SOUTH: Медіа про Крим та Південь України

 UA SOUTH: Медіа про Крим та Південь України

1%

10 доброчинців

2 233зібрано (з 1 840 491 грн)

0 год. залишилось

Збір коштів завершено

UA South - незалежне медіа про Крим та Південь України. Команда кримськотатарських і українських медійників пояснює процеси в чорноморському регіоні інформаційним, розважальним і освітнім контентом.

Блог

Відомості про здійснення проєкту

    До початку повномасштабного вторгнення росії в Україну наша команда була частиною Суспільного мовлення та складала кримську філію Суспільного мовника: телеканал UA Крим і цифрові платформи Суспільне.Крим. 

    Попри окупацію більшої частини Херсонської області та затримання наших колег у Криму, ми стали сильнішими та вирішили масштабувати нашу роботу на міжнародному рівні. 

    Разом із партнерами правозахисниками в Тбілісі виникла ідея створити UA SOUTH.Наразі ми працюємо у трьох країнах: Україна (Крим та Київ), Німеччина (Берлін, Штутгарт, Карлсруе, Мюнхен) і Туреччина (Стамбул, Анкара, Ескішехір та Ізмір).

    У нас п'ять робочих мов: кримськотатарська, українська, англійська, турецька та російська. Невдовзі плануємо додати: німецьку, французьку та арабську.

    Ми зберегли та розширили нашу команду, частина з якої евакуювалась з окупованих територій.

    Тимчасова студія  в Стамбулі з'явилась через безпекові та економічні чинники. Фільтрації чоловіків на окупованих теренах півдня і постійний нагляд за кримськими татарами та проукраїнськими громадянами в Криму залишає єдину можливість співпрацювати з нашими громадянами на  окупованих територіях через Туреччину. Окрім того, в умовах падіння гривні та скорочення доходів Туреччина є найдешевшим місцем задля безпечної спільної роботи кримців і українців.

    Штаб-квартирою трьох наших організацій - Кримської Медіа платформи, молодіжного руху Q-hub  і Благодійного Фонду "Бєрабєр. Разом" залишається Київ, де перебуває керівник Кримської Медіа Платформи, більшість членів правління і кілька журналістів.

    Ми продовжуємо висвітлювати політичні переслідування в Криму і життя корінних кримців і громадян України в умовах окупації, працюємо над матеріалами про переслідування українців на окупованому Півдні.

    Ми свідомі, що окрім правозахисту є чимало процесів, які пояснюють логіку цієї війни через економічні інтереси країн, впливових осіб з бізнесу та міжнародного криміналу.

    Ми намагаємося висвітлювати те, що приховують під час війни політичною пропагандою: переділ зернового, добривного, енергетичного і збройного бізнесу і участь в цьому деяких "друзів України".

    Ми розуміємо наслідки журналістських помилок і відповідальність професії. Наша робота має бути не тільки взірцем критичного мислення, але давати споживачеві варіанти рішень, а суспільству надію на подальший розвиток попри війну і смерті. Окрім того, ми стаємо відповідальними за збереження і розширення проукраїнської коаліції в тих країнах, де розвиваємо корпункти. Втім це не означає компроміс зі злочинами та маніпуляціями деяких партнерів задля досягнення своїх короткострокових економічних, геополітичних, електоральних цілей за рахунок України.

    Ми розуміємо, що немає простих відповідей в складному світі, тому кожне розслідування і репортаж - це пошук балансу між пурізмом в професії та передбаченням наслідків.

    Ми обираємо слідувати кращим стандартам Суспільних мовників в світі, але свідомі того, що змушені займатися контрпропагандою в умовах війни та не приховуємо цього від споживача контенту.

    Німеччина є важливою як ключова країна Європи, а Туреччина як найближчий сусід, важливий гравець в мусульманському світі та країна, громадянами якої є 6-мільйонна кримськотатарська діаспора, яка потрохи прагне отримати статус закордонних українців. В цих двох країнах ми ставимо за мету стати м'якою силою і агентами впливу.

    Ми розуміємо, що кожен наступний провал Путіна на українському напрямку посилюватиме репресії в Росії та на окупованих українських теренах і передбачаємо повний контроль над інтернетом.

    Єдиним транспортом доставки сигналу і контенту залишатиметься супутникове мовлення, тому з продакшн студії, що виробляє контент для інших мовників в Україні та світі ми маємо амбітний плат отримати ліцензію на супутникове мовлення.

    Ми звертаємося до вас за допомогою зібрати один мільйон вісімсот тисяч гривень для отримання 10-річної супутникової ліцензії в Нацраді з телебачення і радіомовлення України, закупівлі мінімально необхідного обладнання і забезпечення зарплатою трьох технічних працівників на перші півроку роботи з 1 жовтня 2022 року по 31 березня 2023 року.



    Місія нашого проекту – через російське вторгнення та окупацію півдня України актуалізувати Крим,  корінний народ, його політичні прагнення і культуру українцям і світу. А для кримських татар і українських громадян в Криму і на окупованих територіях виробляти контент, який пояснює сучасну Україну і вільний світ в тому числі через розважальний контент рідною мовою для дітей і молоді.

    Наразі ми зосередились на висвітленні незаконного вивозу та продажу українського зерна росіянами через Туреччину. Ми вже зафільмували і видали серію  репортажів і прямих включень про незаконне вивезення російськими суднами українського збіжжя. Завдяки кропіткій роботі наших кореспондентів та технічних працівників, які днями та ночами чергують в турецьких портах і монтують і розповсюджують матеріали, а також надають інформацію журналістам найбільших світових медіа ми зібрали докази злочинів росіян, які можуть стати доказами в національних та міжнародних судах.


    Розслідування вкраденого українського зерна зробило UA South джерелом довіри більшості українських та декілька міжнародних ЗМІ: іспанської El Pais, британського 4th Channel, американського CNN, швейцарського Neue Zürcher Zeitung та чеського Current Time.

    Журналісти UA South побували у 8 турецьких морських портах, куди награбоване українське зерно доставили російські кораблі. Зараз ми відслідковуємо роботи Спеціального Координаціного Центру в Стамбулі і за першими спробами експортувати українське зерно згідно стамбульских угод підписаних 22 липня в присутності Президента Туреччини Реджепа Ердогана і генсека ООН Антоніо Гуттереша.

    Наша команда

    Осман Пашаєв - генеральний продюсер UA South, український журналіст, спеціалізується на політичних і економічних розслідуваннях.



    Муслім Умєров - виконавчий продюсер розважальних і молодіжних проектів UA South, український журналіст, автор програм на регіональних каналах і радіостанціях, що висвітлюють кримську тематику.



    Фатіма Осман - режисерка-постановниця UA South, художниця телепрограм та медіа-проєктів на регіональному та загальнонаціональному телебаченні. 

    Антон Столяров - технічний директор UA South, технічний і творчий продюсер для українських продакшн студій, радіостанцій та YouTube-проєктів



    Ельдар Халілов - оператор-постановник UA South, режисер монтажу, оператор та дизайнер телесеріалів, телевізійних програм та медіа-проєктів.



    Імран Усеїнов - спеціальний кореспондент UA South в Туреччині, журналіст та шеф-редактор регіональних ЗМІ. 



    Еміль Ібрагімов - спеціальний кореспондент UA South в Німеччині, менеджер медіа-проєктів. 


    Що вже зроблено нами:

    - Сюжети-розслідування щодо викрадення українського зерна:


    "Stolen grain"; 
    Українські журналісти ловлять російські судна із награбованим в Україні зерном у турецьких портах

    Російське судно Федір з українським зерном вивантажилося в турецькому порту
    " Що відбувається з зерном , яке вивозять з України";
    "Судно Polarnet з 12 тисячами тонн українського збіжжя прямує на розвантаження".

     - Спецпроекти:

    ДЕНЬ ДЕПОРТАЦИИ КРЫМСКИХ ТАТАР. 78th ANNIVERSARY OF THE GENOCIDE OF THE CRIMEAN TATARS ;
    CRIMEAN TATAR FLAG DAY. OSMAN PASHAIEV. HAKAN KIRIMLI ;
    QIRIMTATAR BAYRAQ KÜNÜ. MUSLİM UMEROV. ARSEN JUMADİLOV

     - Документальний фільм про історію кримськотатарського медіа "Історія кримськотатарських ЗМІ" .




     - Документальний фільм
    “Nesil” Документальний фільм "Nesil" (with ENG sub)

    Наші плани на  2022-2023 роки

    - Сюжети-розслідування щодо викрадення українського зерна
    - Сюжети розслідування щодо співпраці європейських компаній з російськими
    - Документальні фільми
    - Інформаційно-розважальні проєкти


    Загальна сума витрат на діяльності становить близько 1 800 000 грн

    Супутникова ліцензія 450 тисяч гривень

    Оренда супутника на 6 місяців 670 тисяч гривень

    Оплата доставки сигналу (віртуальний плейаут) на 6 місяців 120 тисяч гривень

    Оплата роботи двох технічних працівників для забезпечення сигналу, управління контентом в Києві на шість місяців 240 тисяч гривень (20 тисяч на людину /місяць)

    Оплата роботи монтажера і програмного директора на 6 міс. в Стамбулі 200 тисяч гривень (18 тисяч гривень людина/місяць)

    Розповсюдження контенту та впізнаваність бренду в youtube, facebook, instagram 120 тисяч гривень

    Кожен внесок важливий! 

    Винагороди

    Підтримайте проєкт та оберіть винагороду

    • Внесок від 100 грн

      Подяка в соціальних мережах

      0 доброчинців

      100 залишилось

    • Внесок від 500 грн

      Розміщення вас як постійного доброчинця нашого проєкту на сайті uasouth.media

      2 доброчинці

    • Внесок від 1000 грн

      Онлайн зустріч з командою медіа, які розкажуть про роботу медіа з середини та поділяться неопублікованими історіями

      0 доброчинців

    Контакти проєкту

    Соціальні мережі та інші посилання проєкту

    Спільнокошт

    Внески доброчинців у проєкт

    Ділитись з друзями

    Цікаво також

    15 проєктів зараз чекають на твою підтримку

    Будь ласка, авторизуйтесь!

    Заповніть всі поля, щоб увійти в особистий кабінет.

    Реєстрація

    Заповніть всі поля, щоб приєднатися до Великої Ідеї.

    Забули пароль? Натисніть, щоб відновити.

    Або швидко зареєструйтеся

    Натискаючи кнопку 'Зареєструватися' ви погоджуєтесь з умовами конфіденційності, правилами сайту та спільнокошту.

    Відновлення паролю

    Введіть зареєстрованний email, щоб отримати інструкцію по відновленню паролю.

    Новий пароль

    Встановіть новий пароль для вашого акаунта на Big Idea.

    Відновлення паролю

    Якщо ваш email було зареєстровано, ви отримаєте інструкція по відновленню пароля на пошту.

    Ваш пароль було змінено. За бажанням ви можете його змінити також в особистому кабінеті.

    Постав питання команді проєкту