Відкриті Майстерні/Мистецька Резиденція ім.Назарія Войтовича

 Відкриті Майстерні/Мистецька Резиденція ім.Назарія Войтовича

100%

112 доброчинців

125 000зібрано (з 100 000 грн)

0 год. залишилось

Збір коштів завершено

ВІДКРИТІ МАЙСТЕРНІ – це платформа для молодих митців, що отримають можливості працювати з унікальним обладнанням у програмах мистецьких резиденцій у рідному селі наймолодшого Героя Небесної Сотні

Блог

Відомості про здійснення проєкту

Мистецька резиденція імені Назарія Войтовича продовжує розвивати можливості для талановитої української молоді. Ми крок за кроком перетворюємо занедбані приміщення будинку резиденції у робочі відкриті простори для лекцій, майстер-класів, роботи над мистецькими проектами.

Цього разу ми задумали облаштувати керамічну та офортну майстерні, що працюватимуть у рідному селі наймолодшого Героя Небесної Сотні.

З 2 червня 2017 року проект запрацював як комунікаційний центр для місцевої громади та мистецький центр, що провів першу програму резиденцій для молодих митців, та є частиною Всеукраїнської програми «Відзнаки Героїв».


Назар Войтович – наймолодший Герой Небесної Сотні, юнак, що загинув на Майдані 20 лютого. Він навчався у Тернопільському коопертивному торгівельно-економічному коледжі на відділенні дизайну, планував вступити у Львівську Академію Мистецтв.

Інформація про Назарія Войтовича


17-річний юнак, що загинув на Майдані, мріяв стати художником, писав вірші та малював картини про історію та майбутнє України, мріяв побачити її «Країною добрих людей». За покликом свого юного серця пішов на Майдан, як і мільйони небайдужих хлопців та дівчат, жінок та чоловіків, аби відстояти Гідне майбутнє своєї країни. Зміни ми бачимо вже сьогодні, але без постійної активної діяльності громадян, ми можемо втратити той шматок, який відвойовано у процесі Революції Гідності.

Завдяки національній програмі «Відзнаки Героїв» з’явилась ідея створити мистецький проект на честь Назарія Войтовича. За підтримки ГО «Родина Героїв «Небесної Сотні», ГО «Конгрес Активістів Культури» здійснила дослідну експедицію у с.Травневе, під час якої вдалося знайти будівлю для проекту безкоштовно. Отримавши таку пропозицію, Конгресмени почали розробляти довготривалий проект, що в результаті може тривати 25 років згідно досягнутих домовленостей та укладених угод між  ГО «Родина Героїв «Небесної Сотні», ГО «Конгрес Активістів Культури» та СТОВ «Поділля» - власниками будинку.


Становлення проекту заплановано у процесі запровадження програм та залучення місцевої громади, бізнесу, громадських організацій та окремих меценатів.

Метою проекту є залучити якомога більшу кількість учасників процесу, аби проект вибудовувався як спільний, через синергію та нагромадження ресурсів і, таким чином, актуалізувати цінності та принципи за якими відбувався Майдан. Ми збираємо Коло Друзів проекту через залучення до діяльності та участь у спільнокошті.

ЦІННІСТЬ ПРОЕКТУ

Проект – це відзнака громаді, у якій виріс Герой та молодим митцям, що прагнуть того ж майбутнього, про яке мріяв Назар – бути художником.

Проект мистецька резиденція імені Назарія Войтовича – це платформа для розвитку молодих митців, що матимуть можливість за конкурсом отримати умови для реалізації своїх творчих проектів, тобто майстерні та проживання у мистецькому центрі. Працювати з куратором, презентувати свої роботи в українських та закордонних галереях. У процесі проживання митців у резиденції відбувається процес гуртування громади завдяки культурно-освітній програмі, майстер-класам та «артістокам» від резидентів. Таким чином приїзд у резиденцію нових людей, молоді з України та з-за кордону, позбавлятиме місцевих жителів комплексу меншовартості та ізоляції, що існує внаслідок слабкого транспортного з’єднання з великим містом. Проект відкриває доступ до отримання знань та навичок у процесі спілкування, бесід, обговорень та лекторію, куди уже приїжджають лідери думок та активісти з усієї України.


Мистецтво та культура в цілому набуває вагомого значення у формуванні важливих «софт скілс» громад, спільнот, об’єднань, та є інструментом їх формування. На фоні цих процесів з’являються соціально-відповідальні проекти, одним з яких є програма мистецьких резиденцій.

Мистецтво, що має наслідки – саме у такому ракурсі ми розглядаємо започаткований великий проект. Нам надважливо використати напрацьований досвід громадських обговорень, консультацій та практик в Україні, а також використовуючи моделі іноземних проектів, створювати унікальні мистецькі рухи, що матимуть сенси не лише естетичні та дозвіллєві, а й стануть реактором сталих практик.

РОЗВИТОК ПРОЕКТУ

2 червня цього року, у день народження Назарчика, було відкрито Першу програму мистецьких резиденцій, у якій уже взяли участь 6 митців, 5 з Тернополя, Києва, Бахмута та один іноземний резидент з Техасу. Цією програмою було започатковано цілий ряд програм у резиденції: відкрита бібліотека-коворкінг, кіно-клуб, недільні майстер-класи з живопису. У процесі роботи митців було розроблено айдентику с.Травневого, над якою працював Тарас Доненко, шеф-дизайнер студії Logogo. До розробки було залучено місцеву раду, бізнес, активних громадян. Як результат - проект готовий для втілення у брендуванні будинків, створення дороговказу, вивісок для інфраструктурних установ, а також набір піктограм для позначення дворів, готових продавати гостям села домашні продукти. А також відбулась двотижнева виставка проектів у Тернопільській галереї сучасного мистецтва –  «Бункермуз».





На фото: документація активностей у процесі роботи програми.

Ця програма стала можливою завдяки партнерам проекту. Наприклад, компанія ROSA – провідний український виробник художніх матеріалів – облаштувала художню майстерню, подарувавши проекту мольберти, палітри, підставки для пензлів та фартухи для роботи, якими із захопленням користуються юні митці та молодь, що приїжджають у Травневе на недільні майстер-класи.

Ще до початку проекту обласна адміністрація, після довгих вагань, нарешті проклала асфальтну дорогу до села, адже тепер сюди приїжджатимуть багато гостей зі всієї України та з-за кордону. Обласна Рада також підтримала проект та забезпечила транспортом для перевезення резидентів від місця проживання у Тернополі до с.Травневе, де вони працювали.

Місцевий бізнес, окремі меценати, партнери та волонтери долучившись, зробили цю програму можливою та усі разом заклали основу та великий інтерес до проекту.

У проекту ще залишилось безліч викликів для повноцінного облаштування будівлі і тому він досі збирає партнерів та благодійників, з цим і приєднались до проекту Спільнокошт. До того ж Міжнародний Фонд «Відродження» обіцяє подвоїти зібрану суму для продовження гідної справи!

ВІДКРИТІ МАЙСТЕРНІ 

«Мистецька резиденція – проект що має працювати весь рік, а для цього ми маємо дообладнати будівлю внутрішніми енергоефективними комунікаціями, облаштувати кімнати для проживання митців та наповнити обладнанням майстерні. Щодо комунікацій, то ми у процесі перемовин з бізнесами та компаніями, що відгукуються на пропозиції. Але найцінніше для проекту -  продовжувати мистецько-освітню програму, запускати нові програми резиденцій і пропонувати унікальні можливості» - Людмила Ничай, менеджер проекту.

Вирішено створити відкриті майстерні з рідкісними можливостями – офортну майстерню та керамічну. Це, в першу чергу, буде приваблювати у Травневе нових резидентів, а також дасть можливість молоді освоювати рідкісні техніки. Обладнання для майстерень досить дороге, аби його можна було придбати для домашньої студії,  необхідні спеціальні умови, які, як на диво, знайшлися у плануванні будинку, що мають відповідати вимогам для безпечної та комфортної роботи.

Вже у жовтні після обладнання майстерень заплановано започаткувати нову програму мистецьких резиденцій для графіків та керамістів, що стане новою всеукраїнською подією. У процесі програми буде запрошено метрів традиційної та сучасної кераміки, видатних українських графіків для проведення майстер-класів.

ЯК ПОТРАПИТИ У РЕЗИДЕНЦІЮ

Щороку, 2 червня, буде відкриватися програма для молодих митців, обраних за конкурсом зі стипендією, що покриватиме витрати на реалізацію проектів, проживання та транспорт. Оголошення про конкурс очікуйте уже в січні-лютому 2018. 

Надалі планується оголосити постійний відкритий конкурс на роботу у майстернях та проживання у резиденції. 

Щоб отримати можливість працювати у резиденції, митці та куратори будуть заповнювати нескладну заявку з коротким описом проекту та пропозицією залучення громади (чим вони можуть бути корисними для локальної спільноти) та бажаним часом проживання. Команда розглядатиме заявки та обиратиме найвмотивованіших.

Наповнення освітньої та культурної програми забезпечать ГО «Конгрес Активістів Культури», партнери та друзі.

Якщо ви ще не друг проекту, а маєте чим поділитися - просто напишіть команді проекту. Ми відкриті до спілкування і любимо співпрацювати!

БЮДЖЕТ ПРОЕКТУ

КОШТИ, які ми зберемо тут спільними силами, це – можливість закупити професійні станки, техніку та матеріали для обладнання майстерень та кімнати для проживання у резиденції.

КОЖНУ ВАШУ ГРИВНЮ подвоює ФОНД, а це можливість запустити постійні активності: навчальну програму та програми резиденцій, презентації та виставки в Україні та закордоном. 


Партнери проєкту

Винагороди

Підтримайте проєкт та оберіть винагороду

  • Внесок від 50 грн

    Нагрудний значок з логотипом Мистецької Резиденції імені Назарія Войтовича

    2 доброчинці

    98 залишилось

  • Внесок від 100 грн

    Підвіска оберіг з "вічного" тіста. Символи, що з древніх часів дарували як побажання благополуччя та достатку. Від майстрині Оксани Мартинюк.

    11 доброчинців

    19 залишилось

  • Внесок від 150 грн

    Листівка з репродукцією роботи художника учасника Першої програми мистецьких резиденцій.

    0 доброчинців

    50 залишилось

  • Внесок від 200 грн

    Участь у грі експеримент Let's Start Congress Lab Гра для покачки ідей та проектів! 9 вересня!

    1 доброчинець

    19 залишилось

  • Внесок від 250 грн

    Торбина-рюкзак з логотипом Мистецької резиденції

    7 доброчинців

    3 залишилось

  • Внесок від 250 грн

    Торбина-рюкзак брендована новим логотипом с.Травневого - "села трав і сили", що є проектом Тараса Доненко реалізованим у процесі програми резиденцій.

    3 доброчинці

    7 залишилось

  • Внесок від 300 грн

    Набір листівок з репродукціями творів резидентів Першої програми Мистецьких резиденцій - кураторського проекту "Ревіталізація"

    3 доброчинці

    17 залишилось

  • Внесок від 400 грн

    Брендований натуральний сувенір - квітковий мед з с.Травневе

    4 доброчинці

    6 залишилось

  • Внесок від 400 грн

    Брендований натуральний сувенір - цілющі трави з с.Травневе

    5 доброчинців

    5 залишилось

  • Внесок від 500 грн

    Індивідуальний майстер-клас з олійного живопису

    5 доброчинців

    5 залишилось

  • Внесок від 500 грн

    Репродукція обраної роботи з проекту "Ревіталізація", формату близькому А3

    2 доброчинці

    18 залишилось

  • Внесок від 700 грн

    Сканування від "3Dfun". Це якісна кольорова 3D фотографія, та модель для 3D принтера. Можете відскануватись зі своїм домашнім улюбленцем якщо він не більший за вас)

    1 доброчинець

    2 залишилось

  • Внесок від 1000 грн

    Абонемент на проживання у резиденції протягом 3 діб після обладнання житлових умов.

    1 доброчинець

    9 залишилось

  • Внесок від 2000 грн

    Абонемент на використання майстерні на тиждень поза конкурсом після завершення її обладнання.

    2 доброчинці

    3 залишилось

  • Внесок від 5000 грн

    Абонемент на використання території резиденції для проведення корпоративного тренінгу для 6-ти учасників протягом 3-х днів. по завершенню обладнання житлових приміщень.

    0 доброчинців

    5 залишилось

  • Внесок від 10000 грн

    Розробка унікального логотипу для вашого бізнесу чи проекту від студії Logogo (http://logogo.studio)

    0 доброчинців

    3 залишилось

  • Внесок від 250 грн

    Альбом-розмальовка "Я люблю Тернопіль" від авторки Наталії Фугель

    2 доброчинці

    0 залишилось

Контакти проєкту

Соціальні мережі та інші посилання проєкту

Спільнокошт

Внески доброчинців у проєкт

Ділитись з друзями

Цікаво також

10 проєктів зараз чекають на твою підтримку

Будь ласка, авторизуйтесь!

Заповніть всі поля, щоб увійти в особистий кабінет.

Реєстрація

Заповніть всі поля, щоб приєднатися до Великої Ідеї.

Забули пароль? Натисніть, щоб відновити.

Або швидко зареєструйтеся

Натискаючи кнопку 'Зареєструватися' ви погоджуєтесь з умовами конфіденційності, правилами сайту та спільнокошту.

Відновлення паролю

Введіть зареєстрованний email, щоб отримати інструкцію по відновленню паролю.

Новий пароль

Встановіть новий пароль для вашого акаунта на Big Idea.

Відновлення паролю

Якщо ваш email було зареєстровано, ви отримаєте інструкція по відновленню пароля на пошту.

Ваш пароль було змінено. За бажанням ви можете його змінити також в особистому кабінеті.

Постав питання команді проєкту