125 %
 • 125 000зібрано (з 100 000 грн)
 • Завершено
Збір коштів завершено

Головне

ВІДКРИТІ МАЙСТЕРНІ – це платформа для молодих митців, що отримають можливості працювати з унікальним обладнанням у програмах мистецьких резиденцій у рідному селі наймолодшого Героя Небесної Сотні

Блоги

Відомості про здійснення проекту

Блогів 17

Історія

Мистецька резиденція імені Назарія Войтовича продовжує розвивати можливості для талановитої української молоді. Ми крок за кроком перетворюємо занедбані приміщення будинку резиденції у робочі відкриті простори для лекцій, майстер-класів, роботи над мистецькими проектами.

Цього разу ми задумали облаштувати керамічну та офортну майстерні, що працюватимуть у рідному селі наймолодшого Героя Небесної Сотні.

З 2 червня 2017 року проект запрацював як комунікаційний центр для місцевої громади та мистецький центр, що провів першу програму резиденцій для молодих митців, та є частиною Всеукраїнської програми «Відзнаки Героїв».


Назар Войтович – наймолодший Герой Небесної Сотні, юнак, що загинув на Майдані 20 лютого. Він навчався у Тернопільському коопертивному торгівельно-економічному коледжі на відділенні дизайну, планував вступити у Львівську Академію Мистецтв.

Інформація про Назарія Войтовича


17-річний юнак, що загинув на Майдані, мріяв стати художником, писав вірші та малював картини про історію та майбутнє України, мріяв побачити її «Країною добрих людей». За покликом свого юного серця пішов на Майдан, як і мільйони небайдужих хлопців та дівчат, жінок та чоловіків, аби відстояти Гідне майбутнє своєї країни. Зміни ми бачимо вже сьогодні, але без постійної активної діяльності громадян, ми можемо втратити той шматок, який відвойовано у процесі Революції Гідності.

Завдяки національній програмі «Відзнаки Героїв» з’явилась ідея створити мистецький проект на честь Назарія Войтовича. За підтримки ГО «Родина Героїв «Небесної Сотні», ГО «Конгрес Активістів Культури» здійснила дослідну експедицію у с.Травневе, під час якої вдалося знайти будівлю для проекту безкоштовно. Отримавши таку пропозицію, Конгресмени почали розробляти довготривалий проект, що в результаті може тривати 25 років згідно досягнутих домовленостей та укладених угод між  ГО «Родина Героїв «Небесної Сотні», ГО «Конгрес Активістів Культури» та СТОВ «Поділля» - власниками будинку.


Становлення проекту заплановано у процесі запровадження програм та залучення місцевої громади, бізнесу, громадських організацій та окремих меценатів.

Метою проекту є залучити якомога більшу кількість учасників процесу, аби проект вибудовувався як спільний, через синергію та нагромадження ресурсів і, таким чином, актуалізувати цінності та принципи за якими відбувався Майдан. Ми збираємо Коло Друзів проекту через залучення до діяльності та участь у спільнокошті.

ЦІННІСТЬ ПРОЕКТУ

Проект – це відзнака громаді, у якій виріс Герой та молодим митцям, що прагнуть того ж майбутнього, про яке мріяв Назар – бути художником.

Проект мистецька резиденція імені Назарія Войтовича – це платформа для розвитку молодих митців, що матимуть можливість за конкурсом отримати умови для реалізації своїх творчих проектів, тобто майстерні та проживання у мистецькому центрі. Працювати з куратором, презентувати свої роботи в українських та закордонних галереях. У процесі проживання митців у резиденції відбувається процес гуртування громади завдяки культурно-освітній програмі, майстер-класам та «артістокам» від резидентів. Таким чином приїзд у резиденцію нових людей, молоді з України та з-за кордону, позбавлятиме місцевих жителів комплексу меншовартості та ізоляції, що існує внаслідок слабкого транспортного з’єднання з великим містом. Проект відкриває доступ до отримання знань та навичок у процесі спілкування, бесід, обговорень та лекторію, куди уже приїжджають лідери думок та активісти з усієї України.


Мистецтво та культура в цілому набуває вагомого значення у формуванні важливих «софт скілс» громад, спільнот, об’єднань, та є інструментом їх формування. На фоні цих процесів з’являються соціально-відповідальні проекти, одним з яких є програма мистецьких резиденцій.

Мистецтво, що має наслідки – саме у такому ракурсі ми розглядаємо започаткований великий проект. Нам надважливо використати напрацьований досвід громадських обговорень, консультацій та практик в Україні, а також використовуючи моделі іноземних проектів, створювати унікальні мистецькі рухи, що матимуть сенси не лише естетичні та дозвіллєві, а й стануть реактором сталих практик.

РОЗВИТОК ПРОЕКТУ

2 червня цього року, у день народження Назарчика, було відкрито Першу програму мистецьких резиденцій, у якій уже взяли участь 6 митців, 5 з Тернополя, Києва, Бахмута та один іноземний резидент з Техасу. Цією програмою було започатковано цілий ряд програм у резиденції: відкрита бібліотека-коворкінг, кіно-клуб, недільні майстер-класи з живопису. У процесі роботи митців було розроблено айдентику с.Травневого, над якою працював Тарас Доненко, шеф-дизайнер студії Logogo. До розробки було залучено місцеву раду, бізнес, активних громадян. Як результат - проект готовий для втілення у брендуванні будинків, створення дороговказу, вивісок для інфраструктурних установ, а також набір піктограм для позначення дворів, готових продавати гостям села домашні продукти. А також відбулась двотижнева виставка проектів у Тернопільській галереї сучасного мистецтва –  «Бункермуз».

На фото: документація активностей у процесі роботи програми.

Ця програма стала можливою завдяки партнерам проекту. Наприклад, компанія ROSA – провідний український виробник художніх матеріалів – облаштувала художню майстерню, подарувавши проекту мольберти, палітри, підставки для пензлів та фартухи для роботи, якими із захопленням користуються юні митці та молодь, що приїжджають у Травневе на недільні майстер-класи.

Ще до початку проекту обласна адміністрація, після довгих вагань, нарешті проклала асфальтну дорогу до села, адже тепер сюди приїжджатимуть багато гостей зі всієї України та з-за кордону. Обласна Рада також підтримала проект та забезпечила транспортом для перевезення резидентів від місця проживання у Тернополі до с.Травневе, де вони працювали.

Місцевий бізнес, окремі меценати, партнери та волонтери долучившись, зробили цю програму можливою та усі разом заклали основу та великий інтерес до проекту.

У проекту ще залишилось безліч викликів для повноцінного облаштування будівлі і тому він досі збирає партнерів та благодійників, з цим і приєднались до проекту Спільнокошт. До того ж Міжнародний Фонд «Відродження» обіцяє подвоїти зібрану суму для продовження гідної справи!

ВІДКРИТІ МАЙСТЕРНІ 

«Мистецька резиденція – проект що має працювати весь рік, а для цього ми маємо дообладнати будівлю внутрішніми енергоефективними комунікаціями, облаштувати кімнати для проживання митців та наповнити обладнанням майстерні. Щодо комунікацій, то ми у процесі перемовин з бізнесами та компаніями, що відгукуються на пропозиції. Але найцінніше для проекту -  продовжувати мистецько-освітню програму, запускати нові програми резиденцій і пропонувати унікальні можливості» - Людмила Ничай, менеджер проекту.

Вирішено створити відкриті майстерні з рідкісними можливостями – офортну майстерню та керамічну. Це, в першу чергу, буде приваблювати у Травневе нових резидентів, а також дасть можливість молоді освоювати рідкісні техніки. Обладнання для майстерень досить дороге, аби його можна було придбати для домашньої студії,  необхідні спеціальні умови, які, як на диво, знайшлися у плануванні будинку, що мають відповідати вимогам для безпечної та комфортної роботи.

Вже у жовтні після обладнання майстерень заплановано започаткувати нову програму мистецьких резиденцій для графіків та керамістів, що стане новою всеукраїнською подією. У процесі програми буде запрошено метрів традиційної та сучасної кераміки, видатних українських графіків для проведення майстер-класів.

ЯК ПОТРАПИТИ У РЕЗИДЕНЦІЮ

Щороку, 2 червня, буде відкриватися програма для молодих митців, обраних за конкурсом зі стипендією, що покриватиме витрати на реалізацію проектів, проживання та транспорт. Оголошення про конкурс очікуйте уже в січні-лютому 2018. 

Надалі планується оголосити постійний відкритий конкурс на роботу у майстернях та проживання у резиденції. 

Щоб отримати можливість працювати у резиденції, митці та куратори будуть заповнювати нескладну заявку з коротким описом проекту та пропозицією залучення громади (чим вони можуть бути корисними для локальної спільноти) та бажаним часом проживання. Команда розглядатиме заявки та обиратиме найвмотивованіших.

Наповнення освітньої та культурної програми забезпечать ГО «Конгрес Активістів Культури», партнери та друзі.

Якщо ви ще не друг проекту, а маєте чим поділитися - просто напишіть команді проекту. Ми відкриті до спілкування і любимо співпрацювати!

БЮДЖЕТ ПРОЕКТУ

КОШТИ, які ми зберемо тут спільними силами, це – можливість закупити професійні станки, техніку та матеріали для обладнання майстерень та кімнати для проживання у резиденції.

КОЖНУ ВАШУ ГРИВНЮ подвоює ФОНД, а це можливість запустити постійні активності: навчальну програму та програми резиденцій, презентації та виставки в Україні та закордоном. 


Партнер проекту

 • Міжнародний Фонд "Відродження"

  Міжнародний фонд «Відродження» (МФВ) заснований видатним філантропом Джорджем Соросом у 1990 році. МФВ - одна з найбільших благодійних фундацій в Україні, національний фонд, що входить до глобальної мережі Фундацій відкритого суспільства (Open Society Foundations). Місія МФВ - сприяти розвитку відкритого суспільства в Україні на основі демократичних цінностей через підтримку значимих громадських ініціатив.

Подарунки

Підтримайте проект та оберіть подарунок

Подарунків 17
 • Внесок від 50 грн

  Нагрудний значок з логотипом Мистецької Резиденції імені Назарія Войтовича

  2 доброчинці

  98 залишилось

 • Внесок від 100 грн

  Підвіска оберіг з "вічного" тіста. Символи, що з древніх часів дарували як побажання благополуччя та достатку. Від майстрині Оксани Мартинюк.

  11 доброчинців

  19 залишилось

 • Внесок від 150 грн

  Листівка з репродукцією роботи художника учасника Першої програми мистецьких резиденцій.

  0 доброчинців

  50 залишилось

 • Внесок від 200 грн

  Участь у грі експеримент Let's Start Congress Lab Гра для покачки ідей та проектів! 9 вересня!

  1 доброчинець

  19 залишилось

 • Внесок від 250 грн

  Торбина-рюкзак з логотипом Мистецької резиденції

  7 доброчинців

  3 залишилось

 • Внесок від 250 грн

  Торбина-рюкзак брендована новим логотипом с.Травневого - "села трав і сили", що є проектом Тараса Доненко реалізованим у процесі програми резиденцій.

  3 доброчинці

  7 залишилось

 • Внесок від 300 грн

  Набір листівок з репродукціями творів резидентів Першої програми Мистецьких резиденцій - кураторського проекту "Ревіталізація"

  3 доброчинці

  17 залишилось

 • Внесок від 400 грн

  Брендований натуральний сувенір - квітковий мед з с.Травневе

  4 доброчинці

  6 залишилось

 • Внесок від 400 грн

  Брендований натуральний сувенір - цілющі трави з с.Травневе

  5 доброчинців

  5 залишилось

 • Внесок від 500 грн

  Індивідуальний майстер-клас з олійного живопису

  5 доброчинців

  5 залишилось

 • Внесок від 500 грн

  Репродукція обраної роботи з проекту "Ревіталізація", формату близькому А3

  2 доброчинці

  18 залишилось

 • Внесок від 700 грн

  Сканування від "3Dfun". Це якісна кольорова 3D фотографія, та модель для 3D принтера. Можете відскануватись зі своїм домашнім улюбленцем якщо він не більший за вас)

  1 доброчинець

  2 залишилось

 • Внесок від 1000 грн

  Абонемент на проживання у резиденції протягом 3 діб після обладнання житлових умов.

  1 доброчинець

  9 залишилось

 • Внесок від 2000 грн

  Абонемент на використання майстерні на тиждень поза конкурсом після завершення її обладнання.

  2 доброчинці

  3 залишилось

 • Внесок від 5000 грн

  Абонемент на використання території резиденції для проведення корпоративного тренінгу для 6-ти учасників протягом 3-х днів. по завершенню обладнання житлових приміщень.

  0 доброчинців

  5 залишилось

 • Внесок від 10000 грн

  Розробка унікального логотипу для вашого бізнесу чи проекту від студії Logogo (http://logogo.studio)

  0 доброчинців

  3 залишилось

 • Внесок від 250 грн

  Альбом-розмальовка "Я люблю Тернопіль" від авторки Наталії Фугель

  2 доброчинці

  0 залишилось

Спільнокошт

Внески доброчинців у втілення проекту

Loading...

Команда

comments powered by Disqus

ЦІКАВО ТАКОЖ

35 проектів зараз чекають твоєї підтримки

 • FilmStar Maker

  ПЕРША В СВІТІ КІНОСТУДІЯ У СМАРТФОНІ

  Team
  Film-U-Box
  • 0
  • 90
   днів
  • 0
   грн
 • Garage Gang: співтворення в кубі

  Стратегія команди для зростання і розвитку через залучення бізнесу на платформі Велика Ідея, де внесок різних гравців додає до цілого.

  Iryna
  Solovey
  • 53
  • 180
   днів
  • 0
   грн