22 пріоритетні професії майбутнього

22 пріоритетні професії майбутнього

16155 5 хвилин хв. читання
21.11.2016

Поки нам здається, що ми лише мріємо про майбутнє, воно вже справджується навколо нас.

Міністерство освіти України, опублікувавши список професій, пріоритетних для розвитку економіки країни, лише актуалізувало розрив між нашим сприйняттям майбутнього та дійсним станом речей у світі, штовхаючи нас у вир неминучого футурошоку.

Футурошок / футуршок (англ. Future Shock) - шок майбутнього, психологічна реакція людини або суспільства на стрімкі та радикальні зміни в його оточенні, викликані прискоренням темпів технологічного і соціального прогресу. Термін введений американським соціологом і футурологом Елвіном Тоффлером в однойменній роботі, що вийшла у 1970 році.


Зрештою, аби мати можливість альтернативного уявлення і послабити тиск майбутнього на свою психіку, Велика Ідея пропонує свій перелік пріоритетних професій майбутнього.

 

Дизайнер комплексних систем – розробляє комплексні рішення системних задач.

Інженер даних – інженер-програміст, який розробляє, будує, інтегрує дані з різних ресурсів та керує великими даними. Його метою є оптимізація продуктивності великої екосистеми даних.

Архітектор даних – здійснює комунікацію та розробляє спільний словник взаємодії між тими, хто обробляє дані, та тими, хто представляє потреби замовника (бізнесу, держави, організації тощо). Формує запит даних та розробляє комплекс їх відповідної інтеграції у систему замовника, формулює та втілює стратегію роботи з даними.

 

profesii_maybutnjogo

 

Геоінженер – створює задані кліматичні умови, володіє знаннями у житловому будівництві та гірничодобувних технологіях, нафтовому машинобудуванні і науці про Землю.

Ветеринар для роботів – технологічний фахівець, який лагодитиме клас роботів, що буде обслуговувати повсякденні або виробничі (механічні) потреби людини.

Оператор штучного інтелекту – безпосередньо комунікує зі штучним мозком, розвиваючи його навички, контролює процес виконання завдань та результати, збирає дані, коригує роботу системи.

Архітектор енергозберігаючих рішень для дому – збільшення використання технологій означає, що середньостатистична сім'я потребує набагато більше енергії для живлення всіх приладів, що використовуються у повсякденному житті. За прогнозами, архітектори енергозберігаючих рішень будуть затребувані вже у наступному десятиріччі. Основна увага буде приділятися поновлюваним джерелам енергії.

 

profesii_maybutnjogo

 

Координатор позаземних перельотів та туристичних оглядових турів планети Земля – швидше за все, через 10 років люди зможуть здійснювати повітряні тури навколо нашої планети на літаках, які можуть обертатися навколо Земної мезосфери. З новими можливостями туризму виникне необхідність не лише у пілотах, а й у гідах-провідниках.

Дизайнер внутрішніх органів – передбачається, що дизайнер органів розроблятиме та створюватиме робочі органи для конкретної людини з використанням власних клітин пацієнта, таким чином усуваючи необхідність донорів.

Спеціаліст з хірургії зародку – прориви в медицині плоду уможливили виконання процедур з порятунку життя ще ненародженої людини; це відкриває шлях для цілої нової області медицини і спеціалізації лікарів.

Спеціаліст з адаптації людських навичок до штучного інтелекту – Чи може штучний інтелект зрозуміти, чи жартує людина, вловити натяки та розпізнати сарказм? Чи може робот-лікар втішити людину після невдалих медичних новин? Важливо мати фахівця, який допоможе штучному інтелекту подолати цей розрив у розвитку соціальних навичок.

Спеціаліст з краудфандингукраудфандинг є відносно безризиковим методом генерування коштів для втілення ідей чи внесення певних соціальних змін. В цій галузі й буде існувати зростаюча потреба у експертах, які зможуть допомогти вдало планувати, керувати і здійснювати краудкампанії.

 

profesii_maybutnjogo

 

Діджитал детектив – кібер-безпека є зростаючою проблемою, яка зачіпає як окремих осіб, так і компанії, міста та держави. Робота цифрового детектива полягатиме у зламі комп'ютерної системи для виявлення її вразливих місць, що допоможе запобігти кібер-загрозам.

Ловець (візуалізатор) та аналітик снів  завдання ловців фіксувати та давати оцінку снам пацієнта, щоб глибше торкнутися психологічних проблем. Хоча лікарі і мають навички аналізу сновидіння пацієнта шляхом обговорення, з розвитком цієї професії для пацієнта відпаде необхідність насильно утримувати в пам’яті деталі сну. Сни будуть записуватися та візуалізуватися пацієнту за потреби.

Радник з генетичних наборів – надаватиме консультації для пар, які хотіли б мати дітей, для уникнення ризиків будь-яких генетичних порушень.

Корпоративний руйнівник (провайдер хаосу) – потрібен для того, щоб торсонути компанію з метою оздоровлення, системи і процеси якої стали занадто стабільними і непродуктивними, та потребують пожвавлення.

Відновлювач дикої природи – має завдання допомогти відшкодувати збиток, що люди заподіяли сільській місцевості. Це означає зносити неактуальні паркани або понівечену дорогу, замінюючи їх на природний ландшафт.

Експерт зі спрощення – буде відшукувати прості та елегантні рішення для складних задач, оптимізувати організаційні, людські, виробничі та інтелектуальні процеси, скорочуючи та вилучаючи зайві кроки та елементи системи.

 

profesii_maybutnjogo

 

Міський фермер – спеціаліст, що розвиває аграрну культуру (вирощування їжі) у міських ландшафтах.

Інженер з міграцій тварин – деякі тварини знаходяться на межі зникнення через антропогенний вплив та поступову руйнацію їх місць проживання. Тварин необхідно перемістити у нове безпечне середовище. Це буде завданням інженерів з міграції тварин: віднаходити відповідні місця для цих вразливих видів, щоб відновити їх популяцію та продовжити існування на планеті.

Спеціаліст з голографічної телепортації – людина, яка слідкує за якістю та процесом віртуального переносу образів на відстані.

Наномедик – спеціаліст у медичному застосуванні наноматеріалів і біологічних пристроїв, наноелектронних біосенсорів та майбутніх додатків молекулярної нанотехнології, таких, як біологічні машини.

 

Автори ілюстрацій: Sam Chivers та Ryan Rumbolt @Behance. 


Якщо ви дочитали до кінця, і вам подобаються матеріали на Практиках, ще один абзац до вашої уваги:
Ми прагнемо підтримувати якість матеріалів та актуальність тематик. Неспинність у пошуку кращих рішень та нових ідей – один з пріорітетів діяльності Гараж Генг.  Ваша участь підтвердить, що ми рухаємось у правильному напрямку.  Дізнайтесь більше про команду Гараж Генг, яка втілює проект "Велика Ідея", та підтримайте інституційну діяльність організації:


 

Автор
ВЕЛИКА ІДЕЯ — платформа фінансування проектів через Спільнокошт / медіа соціальних інновацій

Зрозумілі поради, завдяки яким бізнес зможе вийти на краудфандинг, а значить залучити ресурси, підвищити впізнаваність свого бренду та зростити спроможність команди.

Візьміть на себе відповідальність не лише за зовнішні процеси, але і за свій внутрішній стан