105 %
 • 210 650зібрано (з 200 000 грн)
 • Завершено
Збір коштів завершено

Головне

Спільнота "Емаус-Оселя" збирає вживані і непотрібні речі через мережу контейнерів і перетворює їх на дах над головою, поживну їжу та гарячу воду з милом для найбідніших людей у громаді

Блоги

Відомості про здійснення проекту

Блогів 14

Історія

Спільнота «Емаус-Оселя» була заснована у Львові майже двадцять років тому, щоб допомагати найбіднішим людям у громаді – безпритульним, узалежненим, соціально виключеним. У той час ці люди не отримували допомоги від жодної благодійної чи державної організації та не мали забезпечених навіть базових потреба у їжі, гігієні, даху над головою.

У 2003 році кілька безпритульних людей оселилися у будинку організації та почали разом жити і працювати у супроводі соціальних працівників.

Чому ми це робимо?

Від самого початку було зрозуміло, що людям, які травмовані життям на вулиці, які росли у неблагополучних сім’ях чи інтернатах, мають за спиною досвід ув’язнення, проблеми узалежнення та інший тягар на душі, найперше треба допомогти відновити почуття гідності, дати їм відчути себе потрібними.

Тому ми вирішили, що люди, які проживають спільноті «Оселя», разом працюватимуть, щоб заробити на своє утримання і одночасно допомагатимуть біднішим за себе – тим людям, які досі живуть на вулиці.

Тепер це називається соціальним підприємництвом.

Нам також важливо було, щоб наша робота не лише приносила кошти, а й була важливою і для громади і для навколишнього середовища. Тому ми спочатку заснували майстерню ремонту старих меблів, а пізніше почали збирати від мешканців Львова речі, які їм більше не потрібні – одяг, взуття, книги, іграшки, меблі, предмети побуту.

У 2013 році ми поставили перші в Україні контейнери для збору речей і надихнули десятки міст повторити наш досвід.


Як ми це робимо?

Наше соціальне підприємство – це меблева майстерня, 30 контейнерів для одягу та дві благодійні крамниці.

Усі люди, які проходять процес ресоціалізації та проживають у спільноті, є працівниками соціального підприємства.

Весь дохід соціального підприємства витрачається на соціальні проекти для безпритульних людей та покриває більшість видатків організації.

Щодня ми збираємо речі із 30 контейнерів, які розміщені у всіх районах Львова (в середньому 20 тонн в тиждень). 70% зібраного направляємо на повторне використання.

Одяг та взуття роздаємо безкоштовно бездомним та малозабезпеченим людям у спеціальному санітарно-гігієнічному пункті – Осередку підтримки, який ми відкрили у 2008 році.

У 2019 ми здійснили 4 336 видач одягу, у 2020 – 3 568.

Інші зібрані речі віддаємо за пожертву у благодійних крамницях.

За виручені кошти ми купуємо їжу для безпритульних людей, які живуть на вулиці (у 2019 – 2 954 обідів, у 2020 – 9 830 обідів).


За ці ж кошти готуємо обіди та закупляємо засоби гігієни для Осередку, куди люди приходять, щоб прийняти душ, випрати одяг, підстригтися, помитися. У 2019 санітарно-гігієнічні послуги отримали 1 587 людей, у 2020 – 743 людини.

Решта коштів витрачається на утримання та щоденні потреби будинку спільноти, де сьогодні проживають тридцять людей.

Чому наша робота важлива?

Діяльність «Оселі» має одночасно соціальну та екологічну складову. Завдяки праці колишніх безпритульних людей щороку у Львові перевикористовуються тонни речей (у 2019 – 769 т, у 2020 – 1 125 т), які в іншому випадку потрапили би на сміттєзвалище.

Чому ми звертаємося за допомогою?

Щодня нам треба об’їхати як мінімум 30 точок у Львові, щоб зібрати речі, які львів’яни поклали у контейнери. Для цього нам потрібний надійний вантажний автомобіль.

Зараз ми їздимо старою вантажівкою, яку нам подарували благодійники. Вона часто ламається і це ускладнює весь процес збору речей, бо вони накопичуються біля переповнених контейнерів та іноді псуються під дощем і снігом.

З новим автомобілем ми зможемо ефективніше збирати речі для перевикористання, а отже покращимо екологічну ситуацію в регіоні та підтримаємо ще більше нужденних людей.

Зібрану на Спільнокошті суму буде подвоєно Міжнародним фондом "Відродження" та витрачено на купівлю вантажного автомобіля для збору речей із наших контейнерів. 

Партнер проекту

 • Міжнародний Фонд "Відродження"

  Міжнародний фонд «Відродження» (МФВ) заснований видатним філантропом Джорджем Соросом у 1990 році. МФВ - одна з найбільших благодійних фундацій в Україні, національний фонд, що входить до глобальної мережі Фундацій відкритого суспільства (Open Society Foundations). Місія МФВ - сприяти розвитку відкритого суспільства в Україні на основі демократичних цінностей через підтримку значимих громадських ініціатив.

Подарунки

Підтримайте проект та оберіть подарунок

Подарyнки 6
 • Внесок від 100 грн

  Листівка вдячності від усієї спільноти Оселі

  7 доброчинців

  293 залишилось

 • Внесок від 250 грн

  Ручка з індивідуальним написом для кожного/ї з Вас

  3 доброчинці

  197 залишилось

 • Внесок від 350 грн

  Горнятко з логотипом Оселі

  8 доброчинців

  44 залишилось

 • Внесок від 500 грн

  Книжка Андрія Куркова "Рух «Емаус»: Історія солідарності"

  8 доброчинців

  42 залишилось

 • Внесок від 700 грн

  Гостина разом з спільнотою Оселі. За гостиною матимемо нагоду познайомитись з спільнотою та пізнати внутрішню "кухню" Оселі.

  4 доброчинці

  16 залишилось

 • Внесок від 1000 грн

  Гаманець від бренду Horondi, засновник якого - Сашко Горонді - прийшов в "Оселю" у 19 років як безпритульний, навчився тут шити, розкрив прихований потенціал дизайнера і став успішною людиною.

  16 доброчинців

  4 залишилось

Спільнокошт

Внески доброчинців у втілення проекту

Loading...

Команда

comments powered by Disqus

ЦІКАВО ТАКОЖ

22 проекти зараз чекають твоєї підтримки