Кожен має право на казку

 Кожен має право на казку

100%

64 доброчинці

68 506зібрано (з 67 263 грн)

0 год. залишилось

Збір коштів завершено

"Кожен має право на казку" - це гастрольний проєкт театру ляльок на колесах, що буде подорожувати містами та селами, де ніколи не бував театр.

Блог

Відомості про здійснення проєкту

У 1995 році було засновано театр ляльок «Равлик». Завдяки чотирьом акторам-лялькарям – Юрію Тітарову, Любові Міхні-Тітаровій, Анні Поляруш та Максиму Кондратюку – було створено першу казку «Справжній тато», що вже почала радувати маленьких глядачів у 1997 році. З цього і почалася історія, що привела нас до нового проєкту «Кожен має право на казку».


Вже протягом 25 років театр створює авторські казки-вистави, що мандрують всією Україною. За плечами театру великий досвід гастрольно-фестивального життя: Чехія, Німеччина, Литва, Бельгія, Польща, Казахстан тощо.


Багато наших казок вже знайшли свої домівки-театри. Наприклад, нещодавно (липень 2020 року) казка «Равлинка та її хатинка» прилаштувалася у Рівненському театрі ляльок, і сьогодні рівняни мають можливість подивитися нашу виставу.


Така можливість з’явилася й у городян Кропивницького, Миколаєва, Донецька, а також Паневежиса (Литва). Проте більшість казок-вистав залишилися чекати на власний будинок. Іронія долі: театр називається «Равлик», на честь істоти, що ніколи не покидає домівку, а наші вистави без домівки, без власної сцени. Тому настав час створити й їм власний будиночок - Театр на колесах.

Як з’явився Театр на колесах?

2020 рік став складним для нашого театру. Як тільки припинився рух у світі через пандемію, діяльність театру зупинилася. Проте саме такі обставини, що заморозили життя у школах та садочках, на сценах театрів та концертних залах, містах та селищах, змусили наш театр діяти. І так почалася нова епоха нашого театру – «Перший український театр ляльок на колесах».


У Юрія Тітарова з’явилась ідея маленького будинку на колесах (пересувна сцена), що здатен об’їхати увесь світ і побувати там, де театру ніколи не було. Тож наш художник Олександр Андрушкевич взявся її втілювати. Саме такий новий формат забезпечив нам повернення зустрічей з нашими друзями-глядачами вже на свіжому повітрі.


У чому полягає ідея проєкту?

У великих містах України є театри та всі необхідні компоненти: сцена, декорації, актори та глядачі, але у маленьких селах є тільки глядачі, що чекають на казку. Отож наша мета познайомити дітей селищ та містечок з мистецтвом театру ляльок, адже кожен з нас має право на казку!

Наша ціль – об’їхати 50 сіл 10-ти областей України (Луганська, Донецька, Закарпатська, Івано-Франківська, Волинська, Сумська, Чернігівська, Житомирська, Харківська, Одеська області), де ніколи не бував театр, подарувати казку та магію дітям у різних куточках України. Саме ця подорож-гастролі стане початком відродження давньої традиції театру ляльок – вертепників, що у XVII столітті мандрували містами/селами.


Чому театр важливий для дітей?

Театр грає значну роль в освіті та розвитку дитини. Він передає енергію та живе спілкування між глядачем та актором, чого не здатен передати віртуальний простір. Крім того, театр нагадує дитині про її винятковість та особливість у цьому світі.


Коли плануються гастролі?

Враховуючи карантинні умови, наші гастролі плануються навесні-влітку 2021 року. Ви можете долучитися до створення нашої дорожньої карти зазначивши, де б ви хотіли нас побачити або у яких селах варто відіграти виставу. Ми відкриті до комунікації та зустрічі з вами!

Команда проєкту 

    Юрій Тітаров – автор проєкту. Один із  засновників театру ляльок «Равлик». Сьогодні він художній керівник, актор та режисер театру. У команді він: генератор ідей. У минулому, до появи театру "Равлик", працював у Херсонському театрі ляльок, а пізніше у Київському академічному театрі ляльок. Його особлива характеристика – мрійник.


    Любов Міхня-Тітарова – розробниця проєкту. Одна із засновниць та акторка театру ляльок «Равлик». У команді: генератор якості. У минулому працювала у театрі ляльок Набережних Човнів, пізніше у Київському академічному театрі ляльок. Її особлива характеристика – турботлива. 



    Катерина Кравченко – виконавиця проєкту. Акторка театру ляльок «Равлик». У команді: генератор настрою. У минулому працювала у проєкті "ДАУ", була акторкою у театрі "Між трьох колон". Її особиста характеристика – готовність у бій вищого пілотажу.





    Олександр Андрушкевич – розробник проєкту. Художник-декоратор театру ляльок «Равлик». У команді: генератор якості. У минулому був дизайнером інтер'єрів. Особиста характеристика – невизнаний актор позитивних ролей.





    Олександра Тітарова – менеджерка проєкту. Сьогодні менеджерка театру ляльок «Равлик». У команді: двигун змін. У минулому працювала науковим співробітником у Національному художньому музеї України. Особлива характеристика – енерджайзер.


Як використаємо бюджет?

Витрати бюджету включають паливо, забезпечення потреб акторів у гастрольному режимі та медіаматеріали.

Настав час театру ляльок «колесити». Ваша підтримка дасть можливість охопити якомога більше сіл України і зробити на крок щасливішими дітей та їх сім’ї.

Партнери проєкту

Винагороди

Підтримайте проєкт та оберіть винагороду

  • Внесок від 100 грн

    Театралізована відео-подяка від нашої команди (ляльок та акторів).

    5 доброчинців

  • Внесок від 300 грн

    Театральний іменний смаколик від нашої команди (зроблений руками акторів).

    5 доброчинців

  • Внесок від 500 грн

    Гончарний виріб зроблений нашими руками.

    6 доброчинців

  • Внесок від 800 грн

    Іменний смаколик + запрошення на двох на нашу виставу.

    0 доброчинців

  • Внесок від 1500 грн

    Квитки для всієї родини на нашу виставу.

    1 доброчинець

  • Внесок від 3000 грн

    Вистава театру на колесах особисто для вашої родини (можете запрошувати своїх друзів).

    0 доброчинців

Контакти проєкту

Соціальні мережі та інші посилання проєкту

Спільнокошт

Внески доброчинців у проєкт

Ділитись з друзями

Цікаво також

15 проєктів зараз чекають на твою підтримку

Будь ласка, авторизуйтесь!

Заповніть всі поля, щоб увійти в особистий кабінет.

Реєстрація

Заповніть всі поля, щоб приєднатися до Великої Ідеї.

Забули пароль? Натисніть, щоб відновити.

Або швидко зареєструйтеся

Натискаючи кнопку 'Зареєструватися' ви погоджуєтесь з умовами конфіденційності, правилами сайту та спільнокошту.

Відновлення паролю

Введіть зареєстрованний email, щоб отримати інструкцію по відновленню паролю.

Новий пароль

Встановіть новий пароль для вашого акаунта на Big Idea.

Відновлення паролю

Якщо ваш email було зареєстровано, ви отримаєте інструкція по відновленню пароля на пошту.

Ваш пароль було змінено. За бажанням ви можете його змінити також в особистому кабінеті.

Постав питання команді проєкту