







- 64доброчинці
- 0 залишилось год.
- зібрано (з 67 263 грн)
- Завершено
Головне
"Кожен має право на казку" - це гастрольний проєкт театру ляльок на колесах, що буде подорожувати містами та селами, де ніколи не бував театр.
Блоги
Відомості про здійснення проекту
Історія
У 1995 році було засновано театр ляльок «Равлик». Завдяки чотирьом акторам-лялькарям – Юрію Тітарову, Любові Міхні-Тітаровій, Анні Поляруш та Максиму Кондратюку – було створено першу казку «Справжній тато», що вже почала радувати маленьких глядачів у 1997 році. З цього і почалася історія, що привела нас до нового проєкту «Кожен має право на казку».
Вже протягом 25 років театр створює авторські казки-вистави, що мандрують всією Україною. За плечами театру великий досвід гастрольно-фестивального життя: Чехія, Німеччина, Литва, Бельгія, Польща, Казахстан тощо.
Багато наших казок вже знайшли свої домівки-театри. Наприклад, нещодавно (липень 2020 року) казка «Равлинка та її хатинка» прилаштувалася у Рівненському театрі ляльок, і сьогодні рівняни мають можливість подивитися нашу виставу.
Така можливість з’явилася й у городян Кропивницького, Миколаєва, Донецька, а також Паневежиса (Литва). Проте більшість казок-вистав залишилися чекати на власний будинок. Іронія долі: театр називається «Равлик», на честь істоти, що ніколи не покидає домівку, а наші вистави без домівки, без власної сцени. Тому настав час створити й їм власний будиночок - Театр на колесах.
Як з’явився Театр на колесах?
2020 рік став складним для нашого театру. Як тільки припинився рух у світі через пандемію, діяльність театру зупинилася. Проте саме такі обставини, що заморозили життя у школах та садочках, на сценах театрів та концертних залах, містах та селищах, змусили наш театр діяти. І так почалася нова епоха нашого театру – «Перший український театр ляльок на колесах».
У Юрія Тітарова з’явилась ідея маленького будинку на колесах (пересувна сцена), що здатен об’їхати увесь світ і побувати там, де театру ніколи не було. Тож наш художник Олександр Андрушкевич взявся її втілювати. Саме такий новий формат забезпечив нам повернення зустрічей з нашими друзями-глядачами вже на свіжому повітрі.
У чому полягає ідея проєкту?
У великих містах України є театри та всі необхідні компоненти: сцена, декорації, актори та глядачі, але у маленьких селах є тільки глядачі, що чекають на казку. Отож наша мета познайомити дітей селищ та містечок з мистецтвом театру ляльок, адже кожен з нас має право на казку!
Наша ціль – об’їхати 50 сіл 10-ти областей України (Луганська, Донецька, Закарпатська, Івано-Франківська, Волинська, Сумська, Чернігівська, Житомирська, Харківська, Одеська області), де ніколи не бував театр, подарувати казку та магію дітям у різних куточках України. Саме ця подорож-гастролі стане початком відродження давньої традиції театру ляльок – вертепників, що у XVII столітті мандрували містами/селами.
Чому театр важливий для дітей?
Театр грає значну роль в освіті та розвитку дитини. Він передає енергію та живе спілкування між глядачем та актором, чого не здатен передати віртуальний простір. Крім того, театр нагадує дитині про її винятковість та особливість у цьому світі.
Коли плануються гастролі?
Враховуючи карантинні умови, наші гастролі плануються навесні-влітку 2021 року. Ви можете долучитися до створення нашої дорожньої карти зазначивши, де б ви хотіли нас побачити або у яких селах варто відіграти виставу. Ми відкриті до комунікації та зустрічі з вами!
Команда проєкту
Юрій Тітаров – автор проєкту. Один із засновників театру ляльок «Равлик». Сьогодні він художній керівник, актор та режисер театру. У команді він: генератор ідей. У минулому, до появи театру "Равлик", працював у Херсонському театрі ляльок, а пізніше у Київському академічному театрі ляльок. Його особлива характеристика – мрійник.
Любов Міхня-Тітарова – розробниця проєкту. Одна із засновниць та акторка театру ляльок «Равлик». У команді: генератор якості. У минулому працювала у театрі ляльок Набережних Човнів, пізніше у Київському академічному театрі ляльок. Її особлива характеристика – турботлива.
Катерина Кравченко – виконавиця проєкту. Акторка театру ляльок «Равлик». У команді: генератор настрою. У минулому працювала у проєкті "ДАУ", була акторкою у театрі "Між трьох колон". Її особиста характеристика – готовність у бій вищого пілотажу.
Олександр Андрушкевич – розробник проєкту. Художник-декоратор театру ляльок «Равлик». У команді: генератор якості. У минулому був дизайнером інтер'єрів. Особиста характеристика – невизнаний актор позитивних ролей.
Олександра Тітарова – менеджерка проєкту. Сьогодні менеджерка театру ляльок «Равлик». У команді: двигун змін. У минулому працювала науковим співробітником у Національному художньому музеї України. Особлива характеристика – енерджайзер.
Як використаємо бюджет?
Витрати бюджету включають паливо, забезпечення потреб акторів у гастрольному режимі та медіаматеріали.
Настав час театру ляльок «колесити». Ваша підтримка дасть можливість охопити якомога більше сіл України і зробити на крок щасливішими дітей та їх сім’ї.
Партнер проекту
Український культурний фонд
Програма “Діти культури” поєднує краудфандингову платформу “Спільнокошт” ГО Гараж Генг та експертизу УКФ, щоб разом з культурними діячами, митцями та креативними підприємцями створити культурні можливості для дітей. https://ucf.in.ua
Подарунки
Підтримайте проект та оберіть подарунок
Спільнокошт
Внески доброчинців у втілення проекту
Команда
Автор проекту
Олександра
ТітароваАвтор проєкту
Юрій
ТітаровРозробник проєкту
Олександр
АндрушкевичРозробниця проєкту
Любов
Міхня-ТітароваВиконавиця проєкту
Екатерина
Кравченко
ЦІКАВО ТАКОЖ
58 проектів зараз чекають твоєї підтримки
-
#Вільне_українське_кіно
Метою проєкту #Вільне_українське_кіно є придбання мультимедійного обладнання для показу українських кінострічок мешканцям Тиврівської об'єднаної територіальної громади.
-
38
-
-
-
-
"BARBER CAMP"
Соціальний освітній проект "BARBER CAMP" для молоді в складних життєвих обставинах 15-25 років. Нова професія + підтримка + соціальна адаптація + волонтерські експедиції + сприяння у працевлаштуванні
-
29
-
-
-