101 %
 • 68 506зібрано (з 67 263 грн)
 • Завершено
Збір коштів завершено

Головне

"Кожен має право на казку" - це гастрольний проєкт театру ляльок на колесах, що буде подорожувати містами та селами, де ніколи не бував театр.

Блоги

Відомості про здійснення проекту

Історія

У 1995 році було засновано театр ляльок «Равлик». Завдяки чотирьом акторам-лялькарям – Юрію Тітарову, Любові Міхні-Тітаровій, Анні Поляруш та Максиму Кондратюку – було створено першу казку «Справжній тато», що вже почала радувати маленьких глядачів у 1997 році. З цього і почалася історія, що привела нас до нового проєкту «Кожен має право на казку».


Вже протягом 25 років театр створює авторські казки-вистави, що мандрують всією Україною. За плечами театру великий досвід гастрольно-фестивального життя: Чехія, Німеччина, Литва, Бельгія, Польща, Казахстан тощо.


Багато наших казок вже знайшли свої домівки-театри. Наприклад, нещодавно (липень 2020 року) казка «Равлинка та її хатинка» прилаштувалася у Рівненському театрі ляльок, і сьогодні рівняни мають можливість подивитися нашу виставу.


Така можливість з’явилася й у городян Кропивницького, Миколаєва, Донецька, а також Паневежиса (Литва). Проте більшість казок-вистав залишилися чекати на власний будинок. Іронія долі: театр називається «Равлик», на честь істоти, що ніколи не покидає домівку, а наші вистави без домівки, без власної сцени. Тому настав час створити й їм власний будиночок - Театр на колесах.

Як з’явився Театр на колесах?

2020 рік став складним для нашого театру. Як тільки припинився рух у світі через пандемію, діяльність театру зупинилася. Проте саме такі обставини, що заморозили життя у школах та садочках, на сценах театрів та концертних залах, містах та селищах, змусили наш театр діяти. І так почалася нова епоха нашого театру – «Перший український театр ляльок на колесах».


У Юрія Тітарова з’явилась ідея маленького будинку на колесах (пересувна сцена), що здатен об’їхати увесь світ і побувати там, де театру ніколи не було. Тож наш художник Олександр Андрушкевич взявся її втілювати. Саме такий новий формат забезпечив нам повернення зустрічей з нашими друзями-глядачами вже на свіжому повітрі.


У чому полягає ідея проєкту?

У великих містах України є театри та всі необхідні компоненти: сцена, декорації, актори та глядачі, але у маленьких селах є тільки глядачі, що чекають на казку. Отож наша мета познайомити дітей селищ та містечок з мистецтвом театру ляльок, адже кожен з нас має право на казку!

Наша ціль – об’їхати 50 сіл 10-ти областей України (Луганська, Донецька, Закарпатська, Івано-Франківська, Волинська, Сумська, Чернігівська, Житомирська, Харківська, Одеська області), де ніколи не бував театр, подарувати казку та магію дітям у різних куточках України. Саме ця подорож-гастролі стане початком відродження давньої традиції театру ляльок – вертепників, що у XVII столітті мандрували містами/селами.


Чому театр важливий для дітей?

Театр грає значну роль в освіті та розвитку дитини. Він передає енергію та живе спілкування між глядачем та актором, чого не здатен передати віртуальний простір. Крім того, театр нагадує дитині про її винятковість та особливість у цьому світі.


Коли плануються гастролі?

Враховуючи карантинні умови, наші гастролі плануються навесні-влітку 2021 року. Ви можете долучитися до створення нашої дорожньої карти зазначивши, де б ви хотіли нас побачити або у яких селах варто відіграти виставу. Ми відкриті до комунікації та зустрічі з вами!

Команда проєкту 

    Юрій Тітаров – автор проєкту. Один із  засновників театру ляльок «Равлик». Сьогодні він художній керівник, актор та режисер театру. У команді він: генератор ідей. У минулому, до появи театру "Равлик", працював у Херсонському театрі ляльок, а пізніше у Київському академічному театрі ляльок. Його особлива характеристика – мрійник.


    Любов Міхня-Тітарова – розробниця проєкту. Одна із засновниць та акторка театру ляльок «Равлик». У команді: генератор якості. У минулому працювала у театрі ляльок Набережних Човнів, пізніше у Київському академічному театрі ляльок. Її особлива характеристика – турботлива.     Катерина Кравченко – виконавиця проєкту. Акторка театру ляльок «Равлик». У команді: генератор настрою. У минулому працювала у проєкті "ДАУ", була акторкою у театрі "Між трьох колон". Її особиста характеристика – готовність у бій вищого пілотажу.

    Олександр Андрушкевич – розробник проєкту. Художник-декоратор театру ляльок «Равлик». У команді: генератор якості. У минулому був дизайнером інтер'єрів. Особиста характеристика – невизнаний актор позитивних ролей.

    Олександра Тітарова – менеджерка проєкту. Сьогодні менеджерка театру ляльок «Равлик». У команді: двигун змін. У минулому працювала науковим співробітником у Національному художньому музеї України. Особлива характеристика – енерджайзер.


Як використаємо бюджет?

Витрати бюджету включають паливо, забезпечення потреб акторів у гастрольному режимі та медіаматеріали.

Настав час театру ляльок «колесити». Ваша підтримка дасть можливість охопити якомога більше сіл України і зробити на крок щасливішими дітей та їх сім’ї.

Партнер проекту

 • Український культурний фонд

  Програма “Діти культури” поєднує краудфандингову платформу “Спільнокошт” ГО Гараж Генг та експертизу УКФ, щоб разом з культурними діячами, митцями та креативними підприємцями створити культурні можливості для дітей. https://ucf.in.ua

Подарунки

Підтримайте проект та оберіть подарунок

Подарyнки 6
 • Внесок від 100 грн

  Театралізована відео-подяка від нашої команди (ляльок та акторів).

  5 доброчинців

 • Внесок від 300 грн

  Театральний іменний смаколик від нашої команди (зроблений руками акторів).

  5 доброчинців

 • Внесок від 500 грн

  Гончарний виріб зроблений нашими руками.

  6 доброчинців

 • Внесок від 800 грн

  Іменний смаколик + запрошення на двох на нашу виставу.

  0 доброчинців

 • Внесок від 1500 грн

  Квитки для всієї родини на нашу виставу.

  1 доброчинець

 • Внесок від 3000 грн

  Вистава театру на колесах особисто для вашої родини (можете запрошувати своїх друзів).

  0 доброчинців

Спільнокошт

Внески доброчинців у втілення проекту

Loading...

Команда

comments powered by Disqus

ЦІКАВО ТАКОЖ

22 проекти зараз чекають твоєї підтримки