189 доброчинців
122 216₴зібрано (з 120 000 грн)
0 год. залишилось
ЗАВЕРШЕНО
100%
189 доброчинців
122 216₴зібрано (з 120 000 грн)
0 год. залишилось
ЗАВЕРШЕНО
Відомості про здійснення проєкту
Волонтери проекту «Олені Святого Миколая» («Всеукраїнське об`єднання «Українські рубежі») вже два роки втілюють дитячі мрії. Діти з понад двадцяти містечок і селищ, розташованих уздовж лінії фронту, напередодні Різдва пишуть у листах, що мріють знайти під ялинкою. Волонтери за допомогою небайдужих людей купують і розвозять ці подарунки. Цього року «Олені» втілили близько 1600 дитячих мрій.
Проте деякі мрії виконати не так просто. Хтось просить не ролики чи книжки, а щоб повернувся тато. Інші – щоб на Донбасі і Луганщині знову був мир. Повернути тат ми безсилі, а от мир починається із порозуміння, тож цю мрії можна наблизити.
Скажімо, найбільше бажання дітей випускного класу Золотівської гімназії – побачити свою країну. Проїхатись Україною, побувати в різних її куточках, відчути її масштаб і драйв – аби знати, за що боротися. А ще, аби свідомо вибрати власне майбутнє: де жити, чим займатися, де навчатися. Відчути, частинкою якої країни вони є.
Ми готові дітям допомогти і влаштуємо таку подорож.
Але вони потребують і вашої допомоги і підтримки.
Золоте – Харків – Львів – Чернівці – Одеса – Запоріжжя: таким буде наш серпневий маршрут. Це будуть не просто прогулянки містами, а насамперед мотивуючі знайомства з різними знаковими людьми, походи в музеї й театри, цікаві й складні розмови.
Хочемо нагадати, що за даними різних соціологічних досліджень, від 80 до 90% мешканців Донецької й Луганської областей ніколи не були за межами власного регіону. Країна не знає сама себе. І діти це відчувають.
Сергій Жадан: "Спілкуючись із людьми в різних куточках країни (так-так – не лише Донбасу), постійно переконуємось, що однією з головних проблем нашого суспільства є його закритість, ізольованість. Ми погано знаємо одне одного, ми погано знаємо свою країну, ми слабко її відчуваємо. Звідси наші страхи, звідси наші стереотипи, звідси наша цілковита дезорієнтованість. Як подолати ці страхи? Очевидно, відкриваючи для себе країну, в якій живеш, знайомлячись із співгромадянами, приїжджаючи до інших міст, до інших регіонів."
У дітей із Золотого немає на таку поїздку ані грошей, ані вміння її організувати. Немає і знайомих і друзів у інших містах.
Ми ж знаємо, як зробити подорож не тільки цікавою, а й корисною. На поїздку нам треба зібрати 120 тисяч гривень.
Лист Оленям Святого Миколая від дітей Золотого
Фактаж
Мета
Ми здійснимо мрію дітей, які бачать війну на власні очі. Дамо їм можливість пізнати й відчути свою країну.
Ми хочемо продемонструвати суспільству, що відкритість і готовність до пізнання є рушійною силою порозуміння й змін на краще.
Маршрут
Команда проекту
Задля здійснення цього проекту свої зусилля об’єднали дві команди, що від самого початку війни на Донбасі й Луганщині допомагають людям на прифронтових територіях, переселенцям та нашим військовим.
Благодійний фонд Сергія Жадана ми створили на початку 2017-го року як логічне продовження 2,5 років гуманітарної роботи письменника на Сході України.
Фонд підтримує школи, інтернати та дитячі садочки на Донбасі. Ми не лише допомагаємо комп’ютерами чи побутовою технікою, а й регулярно їздимо до шкіл з майстер-класами, лекціями, запрошуємо цікавих гостей, організовуємо екскурсії. Скажімо, минулого року Благодійний фонд влаштував поїздку до Харкова для дітей Костянтинівської школи-інтернату і Центру соціально-психологічної адаптації дітей Ізюма. Також за нашої допомоги 15 школярів Станиці Луганської взяли участь в (не)конференціївчителівEdCampв Харкові, а в липні привеземо наступну групу дітей. Взимку до інтернату в Костянтинівці приїздили поети Артем Полежака, Сергій Жадан і гурт TНMK.
Цієї весни розпочали освітній проект: тренінгову програму на підтримку інклюзивної освіти для фахівців станично-луганського району і міста Щастя.
Крім того, Фонд проводить мистецькі фестивалі і благодійні концерти. Влітку 2017-го зробили «Дорогу на Схід» в Ізюмі, який зібрав майже 7000 слухачів.
Важливим напрямком нашої роботи є підтримка родин загиблих військовослужбовців.
Засновниками фонду є письменник Сергій Жадан, Ірина Куніцина та Олег Абрамичев, проте для реалізації проектів відповідно до задач ми залучаємо партнерів і фахівців.
Харківське представництво ГО «Всеукраїнське об`єднання «Українські рубежі»– це команда однодумців, яка здійснює адаптаційні, освітні, культурні та творчі проекти, орієнтовані на дітей та дорослих.
Саме ця команда взяла на себе місію оленів святого Миколая й за підтримки небайдужих українців здійснює мрії дітей зі Сходу.
У Харкові команда організувала адаптаційно-культурний центр АКЦентр, де є юридичні та психологічні консультації, комп'ютерні курси, бізнесові та психологічні тренінги, дитячий ігровий майданчик, підготовка до школи, кіношкола, заняття для школярів, мовні курси, Петриківський розпис, живопис, глинотерапія і багато іншого. Проекти центру спрямовані на поліпшення якості життя переселенців із зони АТО, Криму і корінних жителів Харкова і України в цілому.
Команда проекту «Мандрівники зі Сходу» також шукає партнерів у різних містах України, що готові допомогти познайомити школярів з Луганщини зі своїм містом та його мешканцями.
Статті витрат на здійснення проекту
проїзд
харчування
проживання
PR-підтримка проекту
адміністративні видатки
для створення фільму будуть залучені додаткові кошти
Підтримайте проєкт та оберіть винагороду
Соціальні мережі та інші посилання проєкту
Внески доброчинців у проєкт
10 проєктів зараз чекають на твою підтримку
Будь ласка, авторизуйтесь!
Заповніть всі поля, щоб увійти в особистий кабінет.
Реєстрація
Заповніть всі поля, щоб приєднатися до Великої Ідеї.
Мандрівники зі Сходу
Відновлення паролю
Введіть зареєстрованний email, щоб отримати інструкцію по відновленню паролю.
Новий пароль
Встановіть новий пароль для вашого акаунта на Big Idea.