Мандрівники зі Сходу

 Мандрівники зі Сходу

100%

189 доброчинців

122 216зібрано (з 120 000 грн)

0 год. залишилось

Збір коштів завершено

Ми здійснимо мрію випускників школи з містечка Золоте Луганської області – побачити свою країну. І зробимо фільм про цю подорож, аби показати Україну очима підлітків, що живуть на українському Сході

Блог

Відомості про здійснення проєкту

Волонтери проекту «Олені Святого Миколая» («Всеукраїнське об`єднання «Українські рубежі») вже два роки втілюють дитячі мрії. Діти з понад двадцяти містечок і селищ, розташованих уздовж лінії фронту, напередодні Різдва пишуть у листах, що мріють знайти під ялинкою. Волонтери за допомогою небайдужих людей купують і розвозять ці подарунки. Цього року «Олені» втілили близько 1600 дитячих мрій.

Проте деякі мрії виконати не так просто. Хтось просить не ролики чи книжки, а щоб повернувся тато. Інші – щоб на Донбасі і Луганщині знову був мир. Повернути тат ми безсилі, а от мир починається із порозуміння, тож цю мрії можна наблизити.

Скажімо, найбільше бажання дітей випускного класу Золотівської гімназії – побачити свою країну. Проїхатись Україною, побувати в різних її куточках, відчути її масштаб і драйв – аби знати, за що боротися. А ще, аби свідомо вибрати власне майбутнє: де жити, чим займатися, де навчатися. Відчути, частинкою якої країни вони є.

Ми готові дітям допомогти  і влаштуємо таку подорож.

Але вони потребують і вашої допомоги і підтримки.

Золоте – Харків – Львів – Чернівці – Одеса – Запоріжжя: таким буде наш серпневий маршрут. Це будуть не просто прогулянки містами, а насамперед мотивуючі знайомства з різними знаковими людьми, походи в музеї й театри, цікаві й складні розмови.

Хочемо нагадати, що за даними різних соціологічних досліджень, від 80 до 90% мешканців Донецької й Луганської областей ніколи не були за межами власного регіону. Країна не знає сама себе. І діти це відчувають.Сергій Жадан: "Спілкуючись із людьми в різних куточках країни (так-так – не лише Донбасу), постійно переконуємось, що однією з головних проблем нашого суспільства є його закритість, ізольованість. Ми погано знаємо одне одного, ми погано знаємо свою країну, ми слабко її відчуваємо. Звідси наші страхи, звідси наші стереотипи, звідси наша цілковита дезорієнтованість. Як подолати ці страхи? Очевидно, відкриваючи для себе країну, в якій живеш, знайомлячись із співгромадянами, приїжджаючи до інших міст, до інших регіонів."

У дітей із Золотого немає на таку поїздку ані грошей, ані вміння її організувати. Немає і знайомих і друзів у інших містах.

Ми ж знаємо, як зробити подорож не тільки цікавою, а й корисною. На поїздку нам треба зібрати 120 тисяч гривень.


Лист Оленям Святого Миколая від дітей Золотого

Фактаж

 • У проекті візьмуть участь 14 дітей із Золотівської гімназії Луганської області. Подорож відбудеться на початку липня. Дітей супроводжуватимуть представники батьківської ради та менеджери проекту.
 • Маршрут: Золоте-Харків-Львів-Чернівці-Одеса-Запоріжжя-Золоте.
 • Діти відвідають Одеський художній музей та  Одеський національний академічний театр опери та балету, Чернівецький національний університет, Харківський Навчальний центр «ЛандауЦентр» та Центр сучасного мистецтва «ЄрміловЦентр», Національний заповідник «Хортиця», Львівську ратушу та багато іншого; зустрінуться з письменниками і музикантами, з художниками і спортсменами, познайомляться з молоддю з інших регіонів країни.
 • Відеооператор зафіксує мандрівку, враження дітей, їхні спостереження і роздуми. Так ми створимо документальний фільм про індивідуальний та безпосередній досвід пізнання власної батьківщини.

Мета

Ми здійснимо мрію дітей, які бачать війну на власні очі.  Дамо їм можливість пізнати й відчути свою країну.

Ми хочемо продемонструвати суспільству, що відкритість і готовність до пізнання є рушійною силою порозуміння й змін на краще.

МаршрутКоманда проекту

Задля здійснення цього проекту свої зусилля об’єднали дві команди, що від самого початку війни на Донбасі й Луганщині допомагають людям на прифронтових територіях, переселенцям та нашим військовим.

Благодійний фонд Сергія Жадана ми створили на початку 2017-го року як логічне продовження 2,5 років гуманітарної роботи письменника на Сході України.


Фонд підтримує школи, інтернати та дитячі садочки на Донбасі. Ми не лише допомагаємо комп’ютерами чи побутовою технікою, а й регулярно їздимо до шкіл з майстер-класами, лекціями, запрошуємо цікавих гостей, організовуємо екскурсії. Скажімо,  минулого року Благодійний фонд влаштував поїздку до Харкова для дітей Костянтинівської школи-інтернату і Центру соціально-психологічної адаптації дітей Ізюма. Також за нашої допомоги 15 школярів Станиці Луганської взяли участь в (не)конференціївчителівEdCampв Харкові, а в липні привеземо наступну групу дітей. Взимку до інтернату в Костянтинівці приїздили поети Артем Полежака, Сергій Жадан і гурт TНMK.  

Цієї весни розпочали освітній проект: тренінгову програму на підтримку інклюзивної освіти для фахівців станично-луганського району і міста Щастя.

Крім того, Фонд проводить мистецькі фестивалі і благодійні концерти. Влітку 2017-го зробили «Дорогу на Схід» в Ізюмі, який зібрав майже 7000 слухачів.

Важливим напрямком нашої роботи є підтримка родин загиблих військовослужбовців.


Засновниками фонду є письменник Сергій Жадан, Ірина Куніцина та Олег Абрамичев, проте для реалізації проектів відповідно до задач ми залучаємо партнерів і фахівців.Харківське представництво  ГО «Всеукраїнське об`єднання «Українські рубежі»– це команда однодумців, яка здійснює адаптаційні, освітні, культурні та творчі проекти, орієнтовані на дітей та дорослих.


Саме ця команда взяла на себе місію оленів святого Миколая й за підтримки небайдужих українців здійснює мрії дітей зі Сходу.


У Харкові команда організувала адаптаційно-культурний центр АКЦентр, де є юридичні та психологічні консультації, комп'ютерні курси, бізнесові та психологічні тренінги, дитячий ігровий майданчик, підготовка до школи, кіношкола, заняття для школярів, мовні курси, Петриківський розпис, живопис, глинотерапія і багато іншого. Проекти центру спрямовані на поліпшення якості життя переселенців із зони АТО, Криму і корінних жителів Харкова і України в цілому.


Команда проекту «Мандрівники зі Сходу» також шукає партнерів у різних містах України, що готові допомогти познайомити школярів з Луганщини зі своїм містом та його мешканцями.


Статті витрат на здійснення проекту

 проїзд

 харчування

 проживання

  PR-підтримка проекту

 адміністративні видатки

 для створення фільму будуть залучені додаткові кошти


Винагороди

Підтримайте проєкт та оберіть винагороду

 • Внесок від 100 грн

  Наліпка з логотипом Благодійного фонду Сергія Жадана

  9 доброчинців

  141 залишилось

 • Внесок від 200 грн

  Магнітик, створений дітьми з Донбасу

  14 доброчинців

  136 залишилось

 • Внесок від 200 грн

  Листівка з автографом Сергія Жадана

  15 доброчинців

  135 залишилось

 • Внесок від 300 грн

  Заняття з глинотерапії в Харкові

  1 доброчинець

  2 залишилось

 • Внесок від 300 грн

  Набір із трьох закладок Благодійного фонду Сергія Жадана

  0 доброчинців

  100 залишилось

 • Внесок від 300 грн

  Календар «Олені Святого Миколая»

  1 доброчинець

  99 залишилось

 • Внесок від 500 грн

  Футболка, розписана учнями Школи петриківського розпису АКЦентру та Художньої школи в Золотому

  9 доброчинців

  21 залишилось

 • Внесок від 1000 грн

  Два квитки на фільм «Дике поле» за романом Сергія Жадана

  5 доброчинців

  5 залишилось

 • Внесок від 2000 грн

  Екскурсія по радіо «Аристократи» від його співзасновника та кінорежисера Ярослава Лодигіна (Київ)

  2 доброчинці

  2 залишилось

 • Внесок від 3000 грн

  2 квитки на поетичний вечір або концерт Сергія Жадана у вашому або найближчому до вас місті

  1 доброчинець

  9 залишилось

 • Внесок від 5000 грн

  Світшот або футболка від TOBEHIP з цитатами з віршів Сергія Жадана

  0 доброчинців

  10 залишилось

 • Внесок від 10000 грн

  Поїздка разом з БФ Сергія Жадана та "Оленями Святого Миколая” в м.Золоте Луганської області

  0 доброчинців

  3 залишилось

 • Внесок від 500 грн

  Книжка "Сила дівчат" з підписами авторів Каті Бабкіної і Марка Лівіна

  1 доброчинець

  0 залишилось

 • Внесок від 1000 грн

  Книжка з автографом Сергія Жадана

  10 доброчинців

  0 залишилось

Контакти проєкту

Соціальні мережі та інші посилання проєкту

Спільнокошт

Внески доброчинців у проєкт

Ділитись з друзями

Цікаво також

10 проєктів зараз чекають на твою підтримку

Будь ласка, авторизуйтесь!

Заповніть всі поля, щоб увійти в особистий кабінет.

Реєстрація

Заповніть всі поля, щоб приєднатися до Великої Ідеї.

Забули пароль? Натисніть, щоб відновити.

Або швидко зареєструйтеся

Натискаючи кнопку 'Зареєструватися' ви погоджуєтесь з умовами конфіденційності, правилами сайту та спільнокошту.

Відновлення паролю

Введіть зареєстрованний email, щоб отримати інструкцію по відновленню паролю.

Новий пароль

Встановіть новий пароль для вашого акаунта на Big Idea.

Відновлення паролю

Якщо ваш email було зареєстровано, ви отримаєте інструкція по відновленню пароля на пошту.

Ваш пароль було змінено. За бажанням ви можете його змінити також в особистому кабінеті.

Постав питання команді проєкту