


Головне
«Світанок» - благодійний сервіс, де можна як запитати про допомогу, так і надати її.
Історія
Всім нам відомо про проблеми світового масштабу, такі як голод, епідемії, війни, стихійні лиха, які забирають життя мільйонів людей, а також негативно впливають на все живе в цілому. Всі ці події несуть у собі біль, досаду та руйнування.
Декілька прикладів:
- Внаслідок занепаду економіки та зниження рівня життя населення загалом голод та антисанітарні умови, що утворилися в багатьох країнах, є збудником вірусів і захворювань з передчасним летальним кінцем.
- Тотальна вирубка лісів на користь однієї людини, або групи людей - це катастрофа для цілих регіонів та мегаполісів, яка відображається у істотній зміні біологічних, фізичних та хімічних показників гірничо-лісових ґрунтів.
- Червона книга регулярно поповнюється новими записами про ті чи інші види тварин, що знаходяться на межі вимирання. Причиною цього є браконьєрство, забруднення довкілля та людська безвідповідальність загалом.
- Також, не варто забувати і про стихійні лиха, де все відбувається без людського втручання. Однак це дуже спірний момент, в який можна заглибитися і розглянути ситуацію з іншого боку.
Хтось може заперечити: "У світі все гармонійно. І якщо десь, наприклад, материк затоплений в результаті глобального потепління, то десь обов'язково утвориться новий" або "Нічого критичного у вирубці лісу немає. Через час виростуть нові дерева". Все правильно, але є один нюанс: навіщо свідомо руйнувати, а потім знову творити? Адже все це - час, який можна вкласти в облагородження та розвиток вже існуючих земних благ.
Війни:
- Окремо хотілося б торкнутися теми воєн. Всім відомо, що війна - це зло, яке несе в собі біль, жах та руйнування в цілому. Як показує історія, проблеми більшості світових конфліктів виходять із бажання перерозподілу матеріальних ресурсів у можновладців. Ось тільки для звичайної людини війна є простір смерті, тому що в цьому випадку люди стають заручниками обставин, які не мають можливості на щось вплинути у величезній світовій системі. Однак, якщо людина не може змінити щось на глобальному рівні, то допомогти ближньому – це під силу кожному. Адже в єдності – величезна сила. Усьому світу відомо, що 24 лютого 2022 року країна-агресор РФ відкрито напала на Україну. Внаслідок цього почалися запеклі бої між двома державами. Україна – країна з вольовим характером та сильним духом народом – мужньо відстоює суверенітет, цілісність та незалежність своєї держави, виганяючи зі своїх земель окупантів, які влаштували геноцид. Саме завдяки хоробрості, згуртованості та єдності Україна показує гарні результати, які й приведуть її до Перемоги!
ПРОБЛЕМА
Опис загальної проблеми
Основне посилання всього вищеописаного полягає в тому, що все в цьому світі має причинно-наслідковий зв'язок, і часто не без людської участі. Виходячи з цього, нескладно зробити висновок: якщо є наслідок, значить десь, безумовно, є та сама причина, яка і стала свого роду збудником для такого згубного результату. І причина ця - сама людина, точніше, її байдужість. Вся справа в тому, що більшість жителів цього світу не виявляють жодного інтересу до того, що відбувається навколо них, внаслідок чого страждає як саме людство, так і флора з фауною.
Найчастіше виною такого незацікавленого ставлення є:
- відсутність прямої матеріальної вигоди;
- лінь, недбале ставлення;
- інші подібні фактори.
Все це і породжує серйозну дійсність з її фатальним результатом.
РІШЕННЯ
Мета сервісу «Світанок»
Звичайно ж, не можна просто взяти і за кілька днів викорінити цю холоднокровність у масах, тим самим повністю зупинивши хаос, тому що, це вже окремий "режим", де практично нікому ні до кого (і ні до чого) немає справи. Але, можна спробувати почати з себе - творити посильне добро: надати допомогу (необов'язково матеріальну) людині, що потребує; підтримати своєю участю захід з облагородження тієї чи іншої місцевості; не бути байдужим до безпритульних тварин - спробувати влаштувати їх у добрі руки, або, хоча б, просто погодувати, та інші добрі справи. Якщо кожна 10-та людина братиме участь, як у благих справах загального призначення, так і надаватиме індивідуальну допомогу - світ загалом стане добрішим і чуйнішим.
Завдяки небайдужості та єдності, навіть самий, здавалося б, звичайний добрий вчинок кожної людини стає частинкою величезної миротворчої місії з порятунку світу.
Саме це і є метою сервісу «Світанок» - об'єднання людей для взаємодопомоги та облагородження світу в цілому
Сила в єдності!
ПРОЕКТ
Опис
Ідея створити подібний додаток зародилася вже давно. Основним мотивом виступали частково описані вище глобальні проблеми. Проте рішучий момент, після якого проект перейшов у стадію реалізації, настав, коли ситуація в Україні загострилася через вторгнення РФ. Взагалі спочатку «Світанок» створювався як локальний - для використання на території України. Потім, у процесі розробки, було прийнято рішення зробити його міжнародним. Адже в будь-якій частині світу є як ті, хто потребує допомоги, так і небайдужі до її надання.
Принцип роботи сервісу:
Будь-який зареєстрований користувач (або група людей), який перебуває у скрутному становищі, може звернутися з проханням про допомогу, описав особисту чи громадську проблему. І навпаки, якщо хтось має можливість допомогти, може оголосити про добрі наміри.
Невелике уточнення:
Основна ідея додатку полягає в тому, що все відбувається на рівні благих справ, без будь-якої особистої вигоди та користі. Також у цьому додатку відсутня можливість збирання грошей.
Певна частина проекту готова, а саме:
- Реалізовано серверну частину додатку;
- Складено UX/UI дизайн;
- На завершальному етапі розробка під Android-пристрої;
- Додані мовні переклади інтерфейсу.
В даний час проект знаходиться на закритому Бета-тестуванні під пристрої ОС Android.
Що ще потрібно зробити
Для повноцінної та коректної роботи сервісу ще необхідно доопрацювати наступні моменти:
- Розробка під iOS-платформу;
- Тестування додатку на обох платформах;
- Запуск.
КОМАНДА
Учасники, які працюють над проектом
Наразі над сервісом працює один учасник. Він ідейний натхненник і творець. Саме зараз немає необхідності залучати додаткових фахівців для розробки, тому що засновник в єдиній особі справляється з поточними завданнями. Також, цей варіант кращий з міркувань економії фінансової складової.
Трохи про засновника:
Євген Щербицький, 33 роки – ІТ-фахівець. Ідея створення такого сервісу стала зароджуватися у процесі читання книг, повсякденного спілкування, а також довгих роздумів, результатом яких була зміна парадигми сприйняття дійсності та переоцінка цінностей загалом. Згодом стало ясно, що перспективи нашої реальності не такі вже й райдужні, якщо не спробувати обернути людську байдужість, холод і озлобленість – у добродушність, любов і турботу. Адже лише життя з небайдужим ставленням до світу привнесе до нього гармонію та радість.
Саме так «Світанок» і почав втілюватись у життя.
ФIНАНСУВАННЯ
На що планується використання матеріальних коштів
Обладнання/послуга | Кiлькiсть/перiод | Вартiсть грн. |
Генератор – для безперебійної роботи над сервісом | 1 шт. | 45 000 |
Macbook Pro – для розробки під ios-пристрої | 1 шт. | 78 000 |
IPhone - для тестування додатку | 1 шт. | 20 000 |
Послуги хостинг-провайдеру | 1 рік | 20 000 |
Юридичні аспекти: реєстрація інтелектуальної власності, товарного знаку, тощо | Одноразово | 20 000 |
Співпраця з партнерами для обміну досвідом та просунення додатку | 2 місяці | 60 000 |
Крім цього, 10% (комісія платіжної системи, адмін витрати) від зібраної суми утримує краудфандинговий сервіс «ВеликаIдея», без якого дана кампанія була б неможлива.
Подарунки
Підтримайте проект та оберіть подарунок
Спільнокошт
Внески доброчинців у втілення проекту
Команда
Автор(-ка) проекту
Євген
ЩербицькийЄвген Щербицький
ЦІКАВО ТАКОЖ
14 проектів зараз чекають твоєї підтримки
-
Гуртожиток в Ірпіні на 80 осіб
Відбудуємо Україну разом - крок за кроком: це наш четвертий проєкт! Реконструкція гуртожитку на 80 людей в Ірпіні та створення сучасного простору для щасливих українських сімей.
-
52
-
-
-
-
Рейди по боротьбі з незаконними рубками та браконьєрством
Збираємо кошти на бензин для здійснення рейдів по боротьбі з незаконними рубками та браконьєрськими засідками по Київській та Чернігівській областям.
-
6
-
-
-