Менеджмент талантів  Вісь PhQ

Менеджмент талантів Вісь PhQ

108 6 хвилин хв. читання
27.11.2021
Наскільки добре ми вміємо розпоряджатися своєю енергією

Вісь фізичного коефіцієнту стосується нашої енергетичної здібності. Зрештою, наша продуктивність, як в короткостроковій, так і в довгостроковій перспективі, значною мірою залежить від нашого рівня енергії. Саме тому зараз все більше уваги приділяють тому, що ми отримали від матері природи. В той самий час PhQ часто недооцінена та надто обмежена. Але ті, хто розмірковують про неї, знають, наскільки ця вісь є важливою. Якщо ви в хорошій фізичній формі і почуваєтесь сильними, ви можете впоратися із чим завгодно. Для вас немає нічого неможливого. Якщо ж ви втомлені і не в порядку, вже навіть це завдає вам стресу. Помилки та конфлікти трапляються та множаться тоді, коли ми  не в формі. По вісі PhQ ми звертаємо увагу на закони фізіології і на те, що ми отримали від природи. Стає все більш зрозуміло, що нам потрібно давати кращий результат за менший проміжок часу. Золоте правило тут звучить так:

 “Працюй важко, відновлюйся розумно”

Ми розділили вісь на чотири кроки. Ми бачимо, що всі осі починаються зі знання, і ця не виключення: знання законів матері-природи, які нам дані, і з якими ми повинні мати справу. Пізніше це виросло в модель “трьох R”: зміцнення (Reinforcement), опір (Resistance) та відновлення (Recovery), або, у спортивних термінах: тренування, дія під тиском та відновлення. Віддана робота для розвитку по фізичні осі може дати багато. Пізніше ми більш детальніше розглянемо ряд аспектів з менеджменту енергії, відновлення та стресу. Оскільки виявляється, що саме тут для більшості є найбільше скарбів. Тут ми знайдемо багато фруктів, які самі просяться в руки!

Управляйте енергією, а не часом

Для того, щоб відповідати вимогам сучасного суспільства, ми більше не можемо мислити в термінах збільшення кількості годин, а натомість звертати увагу на те, щоб витрачати енергію більш розумно та ефективно. Менше - це більше, але зберігайте фокус!

Досконалість

В світі є не так багато людей, які є об’єктивно продуктивно та ефективні. Суть мистецтва полягає в тому, звідки ви можете черпати енергію. Але перед тим, як це запрацює, потрібно спершу докласти зусиль. Почати знову рухатися, або ж схуднути - це все вимагає енергії, це не дуже весело. Ми маємо пройти крізь цю гіркоту для того, щоб це здобути. Але всі ми знаємо, що нас зрештою чекає гідна винагорода. Але навіть без великих зусиль ми можемо здобути багато користі, якщо ми знаємо, як це зробити. Особливо в таких темах, як сон та стрес, можливо багато що!

Робити правильні речі

Багато робочих графіків збудовані непродуктивно, бо на них впливають запитання інших людей, непродуктивні консультації, емейли та бюрократичні зобов’язання. Ми часто вибудовуємо свій порядок денний більше відносно інших, ніж відносно власних пріоритетів.

Енергія “ми”

Другий елемент - це “енергія ми”. Які аспекти ми як команда та як організація можемо покращити, щоб було більше енергії? Тут можна міркувати про ефективні зустрічі, дисципліну в листуванні, краще реагування на те, що перериває роботу, кращі техніки роботи з конфліктом. Але в той же час багато енергії дає тімбілдінг, харчування, пиття, фізичні вправи та перерви.

Напруга та розслаблення

Якщо у вас ідеальна енергетична крива, у вас хороший баланс між використанням та поновленням енергії. Тому ми маємо слідкувати за тим, щоб наш рівень енергії був постійно на хорошому рівні.

Нічний сон

Функція сну - перезарядка наших трьох батарей (ментальної, емоційної та фізичної) енергією. Тому так важливо знати про те, що є різниця між якістю (тривалістю “відключення” мозку) та кількістю (тривалістю сну загалом). Дві найбільш розповсюджені підказки щодо сну такі:

  • Якомога ретельніше дбайте про регулярність і шануйте свій сон.

  • Слухайте власне тіло, коли ви структурно втомлені!

Харчування                                                                                                                           

Постачання енергії - це пальне, на якому ми живемо, на якому ми можемо бути продуктивними. Переконайтеся, що 80 відсотків вашої дієти складається з продуктів, які підтримують вашу продуктивність. Решта 20 відсотків може складатися з продуктів, які можуть і не давати вам багато пального чи будівельних матеріалів, але це будуть ті продукти, яких вам насправді хочеться, або ті, які ви з’їсте на вечірці. 

Фізична активність                                                                                        

Окрім сну та харчування, важливим фактором підзарядки нашої фізичної батареї є фізична активність. Фізично здорові люди можуть впоратися з більшими викликами, не тільки фізично, але й розумово та емоційно. Рух - це золото для мозку.  Забезпечте собі різноманітність руху та відпочинку, на це насправді потрібно не так багато часу. Також випробуйте ефект кардіо та силових тренувань.

Стрес

Те, чи ми сприймаємо певні події як стрес, залежить від нашого рівня енергії. Якщо ми не дуже щедрі на енергію, батарея більше не заряджена на повну, тоді ми з часом почнемо сприймати ситуацію як таку, що завдає нам стресу. Наш погляд на ситуацію, наше сприйняття, змінюється. Ми не можемо досягнути бажаного з розрядженою батареєю, і швидше дратуємося і бачимо “ведмедів на дорозі” значно швидше. Про що люди зазвичай не знають, так це того, що рівень енергії і рівень стресу не пов’язані настільки прямо. Часто буває так, що енергії багато, але її джерелом є стрес. Ми розпізнаємо негативну енергію у формі агресії, негативного змагання і соло-поведінки.


Наступні матеріали серії #Менеджмент талантів  будуть присвячені вісі емоційного коефіцієнту та сенсів.

Переклала статтю Оксана Олійник

Про автора:

Ректор Нідерландської бізнес-академії, співзасновник та професор менеджменту та лідерства в Mentally Fit Global, голова International Master Mediation Association. Медіатор, коуч, тренер. Проф. Ян ван Звітен вивчав економіку в Королівській військовій академії (Нідерланди), також здобув освіту в сфері бухгалтерського обліку в Амстердамському університеті. Завжди поєднував успішну кар’єру фінансового директора в ряді компаній з різноманітними ролями в сфері освіти та спорту. В Україну Ян ван Звітен їздить регулярно понад 20 років, зараз координує кілька міжнародних проєктів в сфері вищої освіти, серед яких Mediats (розвиток медіації) та Interadis (міжкультурний обмін). Радо надав “Великій ідеї” право на публікацію перекладів його статей на тему лідерства та розвитку команд. 

Зрозумілі поради, завдяки яким бізнес зможе вийти на краудфандинг, а значить залучити ресурси, підвищити впізнаваність свого бренду та зростити спроможність команди.

Із сімдесяти опитаних Українським Інститутом Майбутнього експертів та практиків 46, що складають 70 %, оцінили ймовірність збереження ручного режиму керування освітою на місцях на 9-10 балів за десятибальною шкалою.