Підготовка та служба в ТРО

Підготовка та служба в ТРО

34 8 хвилин хв. читання
25.06.2022

стійкість на фронті

До війни Володимир очолював PR-агенцію Newsfront, а тепер він солдат ТрО

 

Я в рядах ЗСУ з 24 лютого, тобто недовго. І порівняно недовго пробув на передовій – 35 днів «на нулі», достатньо для УБД, недостатньо, щоб хоч раз вистрілити з автомата. Тому мої спостереження можуть бути корисними для таких людей, як я – вчорашніх офісних працівників, а сьогодні вже піхотинців. Якщо ви професійний військовий або досвідчений штурмовик – впевнений, ваш досвід глибший.

 

Речі які приводять до свідомості на фронті

В умовах позиційної артилерійської війни солдат в основному чекає. Чекає кінця чергування, початку обстрілу, листа з дому, наказу на висування… Це очікування може бути важким (описую мій досвід), і допомогти залишитись притомним і спроможним бійцем вам можуть декілька речей:

1. Процеси та чек-листи. Коли у довоєнному житті я готувався до змагань, мене рятували списки. Я робив перелік речей, які мають бути в рюкзаку в день змагань та перелік дій, які мені треба зробити ввечері та зранку перед стартом. Так і тут – я робив перелік речей, які мають бути зі мною на чергуванні, та релігійно чітко збирав-розбирав рюкзак, складав речі, заряджав рацію, телефон, павербанк, чистив зброю – просто по чек-лісту. Окрім того, що це гарантувало, що я буду готовий до раптової тривоги, це ще й знімало напругу та додавало відчуття контролю.

2. Ритуали та гігієна. Якось один побратим запитав – «Піарщик, а в тебе що, борода не росте?» - «Ні, я просто голюсь щодня». Для мене гоління, душ (в будь якій воді), прання речей стало ще одним ритуалом «з минулого життя». Ритуалом, який давав відчуття контролю.

3. Цінність зусиль. Мені пощастило – мої командири пояснювали контекст та ціль тих чи інших завдань. Вже після повернення в Київ я прочитав про американську армійську методику постановки завдань з 4 компонентів:

- завдання (що мають зробити підрозділи);

- чому це важливо;

- очікування командувача (що має відбутися на полі бою);

- фінальний результат

І зрозумів, що робив мій командир відділення, коли пояснював мету перебування на спостережному пункті, і що робив командир взводу, коли пояснював ціль нашого перебування в селищі Х. Коли з’являється розуміння «навіщо», за ним мозок сам знаходить спосіб «як».

4. Внутрішній локус контролю. Ло́кус контро́лю — поняття, яке характеризує суб'єктивне сприйняття локалізації причин поведінки чи керівного початку у себе чи інших. Коли ти опиняєшся в ригідній ієрархічній структурі, легко перейти в позицію безвольної жертви, яка вимушена виконувати чужі накази.

Для цивільних, особливо в ТрО, яке по визначенню наповнене мотивованими асертивними добровольцями, раптове занурення в жорстку структуру може бути травматичним досвідом. Мені допомагало нагадування про те, що вступити до лав ЗСУ було моїм осмисленим рішенням. І про те, що цей досвід збагачує мене, адже він експрес-методом будує в мені нову особистість – особистість Воїна.

Як писав у своїй книжці про 7 навичок успішних людей Стівен Кові, внутрішнє рішення – дію я з позиції суб’єкта чи об’єкта – може зовні проявлятись нібито в тих самих діях, але дуже по-різному відчуватись зсередини. Так, сидіти в окопі під обстрілами або лежати вночі в калюжі в «сєкрєті» можна тому, що тобі так наказав командир, або ж тому, що цим ти вирощуєш внутрішнього Воїна та Захисника. Зовні це ті самі дії, але всередині – це кардинально інші відчуття.

Які у вас були способи підтримати власну стійкість (не обов’язково в окопах?) Поділіться в коментарях – на що ви спираєтесь у складні моменти.




Які навички потрібні в армії та як підготуватись до служби

Зробив дуже суб’єктивний огляд навичок та знань, які допоможуть «плавному онбордингу» молодого бійця:

1. Якщо у вас не дуже вузька спеціалізація, яка точно може знадобитись на фронті в конкретній частині (наприклад, пілот дрону або зв’язківець), з великою ймовірністю вам доведеться багато рухатись. З вантажем власним і чужим. В бронежилеті, з автоматом, боєкомплектом та рюкзаком вага обладнання на вас може легко сягати 20-30 кг. Ви будете завантажувати та розвантажувати транспорт. Будете багато копати. Будете носити вантажі. Вам не треба бути Рембо, але якщо ви почнете працювати над готовністю свого тіла до випробовувань – майбутній ви вам сьогоднішньому подякує. Не конче мати присід 300 кг, але ранкові пробіжки, присідання та віджимання приведуть тіло в потрібний тонус.

Якось раз ми евакуювали з окопів побратима із травмою ноги. Частину дороги треба було пересуватись вузькою стежкою, де милиця чіплялася за кущі, а часу було обмаль. Я закинув його на плечі і пішов, і всю дорогу дякував гирям та тренеру з боротьби.  Тож ваша фізична форма – це піклування не лише про себе, а й про побратимів.

2. Збройові навички

З великою вірогідністю, якщо ви не штурмовий підрозділ, вам не доведеться використовувати власну стрілецьку зброю. В умовах позиційної війни все вирішує артилерія, і до автоматів справа доходить рідко. Але це не значить, що не варто вміти користуватись зброєю. Підіть на курси або візьміть індивідуальні тренування в тирі, навчіться доглядати за власною зброєю, рухатись з нею, перезаряджати та вирішувати технічні проблеми.

3. Теорія

Вивчіть структуру армії та підрозділів (відділення-взвод-рота-батальйон), структуру звань та посад у підрозділі, подивіться відео про техніку (типи зброї, артилерії, транспорту, танків, авіації), ознайомтесь з видами крупнокаліберної зброї, щоб розуміти військовий сленг (покемон, сапог, саушка і тд). Подивіться відео або почитайте матеріали про фортифікаційні роботи (тобто як правильно копати окоп, траншею, бліндаж). Канал "Мілітарний" — це дуже круто про різні типи військ

4. Психологія

Почитайте про стрес у бойових умовах (тут реклама книжки Броньований розум). Якщо ви займаєтесь спортом та маєте можливість – візьміть участь у змаганнях, щоб поспостерігати, як ви реагуєте на стресову ситуацію.

5. Тактична медицина

Пройдіть всі курси, що зможете знайти, вивчіть алгоритми, попрактикуйтеся на друзях. Це буде корисно незалежно від того, прийде лист щастя з військкомату, чи ні.

 



Про спорядження

Може, комусь буде корисно. Якщо ви половозрілий чоловік або жінка призовного віку, і колись можете отримати повістку. Зробив список особистого спорядження, яке вам може знадобитись і яке ви можете почати збирати, тестувати і перевіряти вже зараз.

Спорядження

Одяг

- [ ] Форма, 1-2 комплекти (може мінятись залежно від сезону)

- [ ] Термобілизна, 1-2 комплекти

- [ ] Носки високі тренінгові, багато

- [ ] Білизна, бажано спортивна, багато

- [ ] Плащ/пончо

- [ ] Флісова кофта

- [ ] Футболки/рашгарди

- [ ] Бойова рубаха (combat shirt)

- [ ] Бандана, шапка, балаклава

- [ ] Рукавиці тактичні

Взуття

- [ ] Берці, трекінгові черевики

- [ ] Кросівки

- [ ] Тапки/шльопанці

- [ ] Гамаші

Обладнання

- [ ] Плитоноска

- [ ] Розгрузка/бойовий пояс

- [ ] Шолом

- [ ] Наколінники/налокотники

- [ ] Аптечка бойова

- [ ] Рюкзак штурмовий

- [ ] Баул

- [ ] Протигаз

- [ ] Окуляри

Техніка

- [ ] Пауербанки

- [ ] Телефон

- [ ] Шнури, зарядні, продовжувач/трійник

- [ ] Ніж, мультитул

- [ ] Ліхтарик (краще два)

- [ ] Батарейки

- [ ] Бінокль

Різне

- [ ] Аптечка розширена

- [ ] Гігієна: зубна щітка, паста, бритва, мило, шампунь/гель, креми для рук, обличчя

- [ ] Вітаміни

- [ ] Рушник

- [ ] Фляга або кемелбек

- [ ] Термос

- [ ] Кружка, тарілка, прибори

- [ ] Водонепроникний пакет з документами

- [ ] Лопатка мала

- [ ] Газова горілка, балони

- [ ] Сухпай, батончики, сухі супи, чай, кава

- [ ] Сірники, запальнички

- [ ] Каремат

- [ ] Спальник

_____

Переглянути відео з порадами по адаптації до служби Володимира Дегтярьова можна на сторінці онлайн медіа speka.

Зрозумілі поради, завдяки яким бізнес зможе вийти на краудфандинг, а значить залучити ресурси, підвищити впізнаваність свого бренду та зростити спроможність команди.

Молодь, яка має ментора на 130% частіше посідає керівні посади, та на 55% менше пропускають уроки, ніж їх однолітки, згідно з даними однієї з найбільших менторських організацій для молоді в США MENTOR