Фаза активних дій проявлена в ролі Підприємця та успішній кооперації з партнерами задля формування робочих прототипів та побудови стійких домовленостей з векторами розвитку.
Щастя досягнення цілей пов'язане з нашим бажанням досліджувати – із внутрішньою необхідністю проявляти творче джерело життя, яке є у кожному з нас. Говорячи про такий процес, ми мало уявляємо, що це теж дизайн, творчість нашого мислення у здатності знаходити баланс між плануванням та імпульсивними експериментами. Ми стаємо дизайнерами, здатними створювати, ділитися, отримувати зворотній зв'язок та впливати на інших. І завдання дизайнера у широкому розумінні – у вирішенні протиріч між людиною та середовищем через перевірку гіпотез про різні моделі та сценарії життя. На допомогу приходять прототипи.
Експеримент – справа ризикована. Між ідеєю та її повним працездатним втіленням розташовується безліч прототипів, які допомагають виявити та вирішити ключові проблеми. Деякі прототипи можуть бути приречені на провал, але дуже повчальні для всіх учасників та спостерігачів. Тестування означає створення перевірочної ситуації. Спостереження за роботою тестового сценарію дає можливість створити систему для покращення та створення нових рішень завдяки вимірюванню контрольних метрик. Варто давати своїм ідеям "випробувальний термін", адже це експериментальні лабораторії, де відпрацьовуються важливі рішення та отримується практичний досвід.
На самому початку варто трохи розвернути оптику – ви, з одного боку, і є ваша цільова аудиторія, заради якої все це починається. Ви знаєте свої болі та проблеми, потреби та очікування. Інший вектор – бажаний соціальний вплив, якого ви хочете досягти. Ви вивчаєте особливості середовища та обставини, розумієте, кого зачіпають ваші рішення. Навичка емпатії та співчуття потрібна, щоб зрозуміти постійно мінливу аудиторію, яка, у свою чергу, показує, де ви можете бути корисні для сильніших результатів. Об'єднати ці дві частини можна через відчуття особливого стану, який з'являється, коли ваші унікальні здібності застосовані найправильніше і тому позитивно впливають на інших людей. Для знаходження такого стану також потрібна фаза експериментів.
Нерішучість та сумніви можуть гальмувати дії. Занадто довга підготовка та вичікування ідеального моменту не приведуть ні до чого доброго. Бар'єрами можуть бути так само лінь або бажання швидких результатів. Ворог з іншого боку – перфекціонізм із застряганням на конкретній ділянці та втратою через це актуальності завдання. Легко загрузнути в повсякденних задачах, тому виділяйте час щодня, щоб творчо мислити та записувати будь-які ідеї, які у вас можуть виникнути. Наприклад, 10 днів займайтеся різними завданнями за вашим інтересом і щовечора записуйте враження. Регулярність, мотивація та бачення кінцевого результату – 3 важливі складові практики. Якщо вам доводиться додатково мотивувати себе – це важливий пункт, щоб переглянути свій вектор руху. Коли бажання йде зсередини, додаткові методи мотивації не потрібні.
Виберіть ключову для себе проблему, яку ви хочете опрацювати. Прототипи – це про вирішення задачі, отримання фідбеку з метою вчасно пропрацювати всі недоліки і заощадити в подальшому час. Прототипи – гарна форма, щоб кинути виклик загальним припущенням. Спочатку корисно буде поспостерігати за проблемою з боку, виявити закономірності, пошукати причину протиріччя. Щоб зрозуміти, як її можна виправити, зафіксуйте різні способи проходження маршруту від задачі до вирішення. Логіка тут співпрацює з інтуїцією і абстрактним мисленням для глибокого і систематичного вирішення проблем. Для цього треба вчитися бути людиною процесу, вміти відволікатися короткостроково на інші завдання, при цьому раціонально оцінювати результати і намічати нові ітерації по проекту. Лідерство полягає у зміні режимів мислення, коли "розпорошений" стан свідомості помічає додаткові можливості. Ви маєте всю відповідальність, щоб критично їх аналізувати та одразу ж інтегрувати релевантні.
Для Підприємця ресурсною позицією є сусідня позиція Освітянина, тому, якщо ви відчуваєте, що вам не вистачає якихось навичок, поверніться до цієї фази, щоб м’яко інтегрувати необхідний досвід у процес.
Використовуйте майнд-карти, створюйте свої особисті інструменти, які будуть для вас найзручнішими. Щоб уникнути обмежень мозку до сприйняття нового, подумайте, наприклад, про свою проблему у зворотньому порядку – які кроки передують результату. Цілеспрямовано використовуйте нові технології, щоб вирішити завдання та подолати труднощі. Лідери-новатори часто стимулюють продуктивність новими способами та за допомогою підходів, відмінних від тих, які зазвичай використовувалися.
Важливо мати вимірювані критерії результату для визначення, що вдалося, а що ні. Що ви хочете отримати у підсумку, а що отримає ваша аудиторія? На які процеси ви хочете вплинути? Визначте собі точний часовий відрізок, знайдіть ті дані, за якими ви оцінюватимете результат. Не треба брати довгий період, розтягувати на місяці. Це може бути, наприклад, 10 днів активних дій, одна або кілька конкретних тем. Виділіть декілька основних робочих етапів. Цілі мають бути чіткими, керованими та зрозумілими. Наостанок зберіть зворотній зв'язок – ви працюєте з інформаційним полем та витягуєте з нього висновки, щоб адаптуватись у різних культурних і соціальних контекстах.
Тому Підприємець вміє будувати продуктивні зв'язки з Радником, позиція якого є наступною у циклі планування та розвитку. Радник здійснює моніторинг проекту та активно інтерпретує зворотній зв’язок для корекції моделі.
Сформуйте запит і знаходьте продуктивні зв'язки, використовуючи різні канали комунікації. Колаборації корисні тим, що можуть допомогти вам уточнити і кинути виклик вашому мисленню. Для цього до розробки моделі запрошуються зовнішні зацікавлені консультанти, щоб у спільному брейнштормінгу знайти концепції, що працюють. Такі учасники також можуть бути бенефіціарами, спонсорами чи партнерами проекту.
Створіть команду, якщо це необхідно. Ваше мислення формує також підходи вашої команди. Фасилітація лідера полягає в активізації потенціалу залучених учасників. Одна з сильних сторін лідера – бачити унікальні поєднання компетенцій людей, що його оточують. Фасилітація також полягає у розпізнаванні сильної ідеї від учасників та її узгодженні з баченням кінцевого результату.
Готовність приймати рішення та нести за них відповідальність, уміння будувати комунікацію в різноманітному середовищі, гнучко реагувати на виклики – все це дозволяє вам бачити концепції у ширшому масштабі.
____