Інший концепт горизонту планування

Інший концепт горизонту планування

219 5 хвилин хв. читання
23.06.2022

Плануємо подорож з вибудовування довіри до себе

Інформаційний шум, який поглинає нас все більше з усіх боків, виглядає розкиданими пазлами з різних наборів. Багатовекторність змін виключає єдину оптику сприйняття, а цінності, локальні чи загальносвітові, не допомагають у відповідях про вибір шляху. Те, як реальність контекстуалізована, зараз стає значно важливішим, ніж це було раніше. Тому переосмислення інформації та навколишнього простору, механізмів, як із цим взаємодіяти, криє в собі набагато більше можливостей, ніж це здається на перший погляд.

Внутрішній простір вирощування своєї картини світу дає можливість не лише розуміти, а й створювати контексти, тим самим трансформуючи виклики у можливості та стаючи творцем нових сенсів.

 Один з особистих викликів, який вже має бути притаманний сучасній людині – бажання та вміння постійно вчитися, бути деяким ноумадом, людиною, яка вміє накопичувати свої особисті знання та навички та контекстуально застосовувати ідеї та досвід у різних соціальних конфігураціях. Усі розуміють, що це важливо. Але найчастіше наш мозок реагує на щось нове з неймовірним скрипом. А тим часом, безперервне навчання – запорука ресурсного стану. Чому? Ми хочемо показати це на прикладі розробки Garage Gang – адаптованої моделі реалізації творчого потенціалу та впливового лідерства. 

Є певний принцип, що все необхідне вже є в нас, потрібно лише зрозуміти, як звільнити приховані ресурси та виявити свої орієнтири. Пропонована нами модель не про універсальних солдатів, а про те, як поєднувати свої таланти із талантами інших людей. Про цикл роботи з ідеями та собою в них. Про те, як зберігати баланс Цілісність-Розвиток-Ресурсність. Про фокуси уваги та розуміння, як собі напрацьовувати нові компетенції для виходу в нові океани. Про вплив із своєї природної сутності. Така екоциклічна модель дозволяє діяти у своєму ритмі, і при цьому навчатися та створювати додаткові цінності.

Це гнучкі та адаптивні технології, які ви самі конструюєте для себе. Таким чином можна уникнути пасток готових алгоритмів дій, коли, якщо якийсь елемент випадає, це призводить до ступору та нерозуміння, що робити далі. У процесі зростання та розвитку ми проходимо деякі активності та буваємо у різних ролях. Одні фази нам можуть даватися легко, інші ж складно проходити, і вони можуть сприйматися як кризові. 

Ми рухатимемося поетапно та концентровано. Ця колекція – неспішна розмова із собою, і за допомогою текстів ми намагатимемося створити безпечний простір для цього діалогу. У нас буде 4 фази та 4 ролі з масштабуванням свого досвіду, в яких будуть напрацьовуватися певні навички: вміння розуміти свою картину світу та свої потреби, вміння навчатися з середовища, вміння проводити швидкі експерименти та тестувати на практиці, вміння множити власний потенціал. Кожен розділ матиме свої допоміжні питання, спираючись на які, ви конструюватимете свої цілі і будете поступово до них рухатись.

Ця подорож за моделлю в першу чергу має на меті вибудовування довіри до себе. Тому заплануйте собі для цього окремий час, коли вас не відволікатимуть. Можна навіть сказати, що це деяка форма активної медитації, адже, зрештою, суть медитації – здобуття нового досвіду. Ви можете виділити собі на роботу з кожною фазою певний проміжок часу, наприклад, тиждень, даючи процесу трансформації йти своїм ходом, а можете, пройшовши перший етап, виробити свій власний ритм. Головне – не поспішати та бути чутливим до своїх процесів. Використовуйте ці допоміжні підказки, щоб зрозуміти, як працювати з наступними розділами колекції:

1. Кожен розділ представляє навички, притаманні кожній ролі, і відсилатиме вас до тесту «Ролі в екосистемі» у розділі «Майстерня». Тест орієнтує по вашій ролі у системах, де ви взаємодієте, колекція ж спрямована на вас і покаже, як усі ролі можуть працювати на індивідуальному рівні. Ви можете відразу пройти або колекцію, або тест, але пам'ятайте, що ціль колекції – провести вас по всьому циклу та показати, як напрацьовувати нові навички. З ролями можна працювати і окремо, але більшу користь ви зможете отримати, пройшовши всі ролі.

2. Слідкуйте за своїм рівнем енергії. Наш стан залежить від трьох складових: фізичного тонусу, емоційного фону та балансу у думках. Звертайте увагу на кожен із рівнів – де більше перебуватиме ваш фокус уваги і що при цьому відбувається. Якщо на якомусь рівні у вас забагато енергії, то, отже, десь її не вистачає. Перемикайтеся на інші рівні за допомогою коротких практик деконцентрації, наприклад, за допомогою фізичних вправ або дихання, тощо. 

3. Є факти, а є думки, які часто відрізняються від них. Записуйте свої думки, щоб потім відрефлексувати. Це допоможе помітити патерни поведінки, які можна змінювати.

4. Робота зі страхом: страхи можуть і будуть з'являтися – це природньо. Поки ви ще не зробили якихось кроків, тобто знаходитесь в умовно безпечній точці, розкручуйте свій страх. Ставте собі питання – добре, я боюся цього. Якщо це станеться, що буде далі? А потім? А ще далі? Так ви побачите ті зони, де не вистачає внутрішньої довіри.

5. Ставте невеликі поетапні цілі. Наприклад, ви збираєтеся вчитися та плануєте свій графік навчання. Мозку набагато простіше буде налаштуватися на продуктивний стан, коли, наприклад, у вас буде заплановано 30 хвилин навчання на день із конкретними критеріями результату замість великого шмату навчання на пів дня, але раз на тиждень.

Якісно попрацювавши з колекцією, у вас буде дороговказ особистої мети до вашої великої ідеї. І для того, щоб розпочати цю подорож, підходить будь-який час.

________

Тут ви можете пройти тест «Ролі в екосистемі»

  

 Далі запрошуємо до ознайомлення з ролями:

Мислитель: розуміти свою картину світу та свої потреби

Освітянин: навчатися з середовища

Підприємець: реалізувати експерименти та розробляти моделі

Радник: примноження потенціалу

 

 

 

 

 

 



 

 

 


Зрозумілі поради, завдяки яким бізнес зможе вийти на краудфандинг, а значить залучити ресурси, підвищити впізнаваність свого бренду та зростити спроможність команди.

Гра «Місто Синергія» сприяє розвитку спільної мови для команди, що підвищує їх адаптивність та винахідливість у спільних діях.