Радник: примноження потенціалу

Радник: примноження потенціалу

91 6 хвилин хв. читання
19.06.2022

Орієнтири та масштабування

Мабуть, найважливіше у будь-якій справі, якою ми займаємося, це трансформації, які ми проходимо. Цикли перевтілень, у яких ми самі собі стаємо інструментами калібрування та оцінки ситуації – сучасними шаманами, які вміють впливати, часто не мають на перший погляд універсальних алгоритмів. Це важлива і складна внутрішня робота, і здається, що вона не має маркерів. Є цитата, яка приписується Моцарту, що музика не в нотах, а у тиші між ними. Щоб дати розуму заспокоїтися і помітити щось ще, що ховається від чіткого концентрованого погляду, важливо робити невеликі зупинки. Такі паузи – не порожнечі, це здатність побачити весь процес повністю, усвідомити себе в якійсь його точці, помітити свої почуття та відчуття та подивитися навколо – а що змінилося зараз? Це глибина погляду у пройдений етап. Якщо ви помічаєте зміну, зміна відбувається. Подібна орієнтація перетворює все, що ви робите у житті, на процес усвідомлення та інтеграції.

Така фаза аналітики забезпечується роллю Радника через дослідження деталей при відстеженні даних для корекції моделі. 

Є деякі вимірювані результати вашого життя, факти. Є здібності та можливості, і коли вони сходяться, це і є ваш потенціал. Подивіться на ваш план мети, визначте, на якому етапі ви зараз перебуваєте, і проведіть оцінюючий зріз за такими критеріями:

  • Факти: Що у мене вже вийшло

  • Навички: Який досвід я вже здобув

  • Відчуття: Що я відчуваю при цьому, як мені з цим

  • Аналіз: Що я міг би додати, де у мене є "білі плями"

  • Можливості: Які можливості з'являються, виходячи з попереднього аналізу

Корисно звикати міркувати про себе не лише через емоції, а також через раціональне розуміння фактів. Емоції лише один з каналів і дає часткове/неповне розуміння ситуації, натомість факт – це підтвердження від реальності. Кожен факт треба фіксувати не для самозадоволення, а щоб мати опору відштовхнутись далі. Перемикання між різними каналами сприйняття потрібно, щоб бачити велику картинку, а не лише її частину.

Перегляньте, у що ви інвестуєте свої ресурси. Що у вас забирає енергію? Можливо, є якісь завдання, які ви виконуєте, але вони не розкривають вашого таланту. Що, навпаки, вас наповнює? Чи вважаєте ви час як невідновлюваний ресурс? Перегляд, чим наповнене ваше життя, скільки часу куди витрачається, сконцентрує вас на речах дійсно важливих.

Якщо ви при цьому прагнете робити занадто багато, то втрачається момент усвідомлення і ви більшою мірою покладаєтеся на силу. Якщо ви намагаєтеся щось робити, не відчуваючи наснаги, виникає невпевненість. Зміна внутрішньо властива людям та світу. Покладайтесь на усвідомлення, а не на силу, щоб помічати зміни та посилювати їх.

Така перерва має надихати на подальшу роботу, допомагати побачити найближче завдання, розвинути смак поетапної перемоги. Подивіться, наскільки досяжні цілі ви поставили. Коли ви концентруєтеся на них, чи відчуваєте ви стрес, чи вам, навпаки, здається занадто просто? Спробуйте поставити задачі оцінку від 1 до 10, де 1 буде дуже просто, 10 дуже складно. Важливо, щоб вам було цікаво, але щоб ви при цьому не відчували надто великого стресу. Покрутіть ціль з різних боків – а як її можна ускладнити чи спростити? Таке калібрування допоможе оптимізувати процеси з користю.

Для Радника ресурсною позицією є сусідня роль Підприємця. Підприємець використовує аналітичні дані для контрольованого та самостійного проекту, тому, якщо процеси не надають необхідні дані, поверніться в попередню фазу для коригування виконавчих інструментів. 

Важливі маркери – це зовнішній зворотний зв'язок. Якщо ви не розумієте, в чому ви насправді сильні, можна про це запитати у вашого оточення, наприклад, використовуючи опитування в соціальних мережах. Подумайте, який зворотний зв'язок вказуватиме, що результати ефективні. Спілкування із зацікавленими сторонами може допомогти вам вирішити, які результати буде корисно також виміряти.

Важливо розуміти критерії бажаного соціального впливу. Це залежить від контексту вашого проекту. Ваша аналітика на початку може полягати в тому, щоб визначити, на які групи людей впливає ваша робота та яким чином. Починаючи вимірювання впливу, важливо визначити вихідну ситуацію, щоб потім можна було сказати, як вона змінилася і що змінилося. Збір зворотнього зв'язку може стати частиною робочого процесу: після кожної фази проекту чи завершеної роботи просіть "клієнта" поділитися, чим це було корисно / що було складно / неочікувано etc. Тож як вам забезпечувати аналітику? Наприклад, ви можете:

  • Підраховувати позитивні та негативні зміни внаслідок вашої роботи.

  • Створювати діаграми/таблиці для відображення даних.

  • Розробляти теорії/причини того, що пройшло добре, що потрібно покращити, а що змінити.

  • Шукати закономірності.

  • Збирати додаткові відгуки про те, чому ви досягли успіху в досягненні одних результатів і зазнали невдачі в інших.

Це і буде ваш основний орієнтир для необхідних трансформацій і подальшого масштабування. У вас має бути гарне уявлення про те, що ви хочете, щоб подібні дані робили – тобто як вони допоможуть вам довести, покращити та узгодити короткострокові цілі з вашими глобальними цілями?. Це включає з'ясування того, які результати важливі для вас, зацікавлених сторін і зовнішнього світу. Ранжування такої інформації за важливістю і релевантністю не тільки підвищує рівень усвідомлення, а й прокачує навичку будувати міцні соціальні зв'язки.

 Подібна аналітика даних може бути ще й комунікаційним проектом представлення динаміки змін суспільству. Як ви можете подати свої висновки про соціальний вплив? Вирішіть, з ким потрібно поділитися своїми результатами, і який вплив ви хочете мати на них. Тут можна використовувати будь-яку зручну форму звіту – залежить від вашої творчості.

Тому Радник добре будує продуктивні зв’язки з Мислителем, позиція якого є наступною у циклі планування та розвитку. Мислитель створює комплексну мапу бачення майбутнього на основі отриманої статистики. 

 

Примноження власного потенціалу відбувається за рахунок постійної інтеграції набутого досвіду. Відстежуючи свій прогрес і орієнтуючись на свої стани, ви перетворюєте його на свої точки опори. Внутрішня впевненість будується на пройденому досвіді та досягнутих перемогах. В результаті виникає самоповага – це результат всіх ваших дій, мотивів, і всі вони приводять до усвідомлення, що у вас є ваш сенс як структура, як цикл душевної енергії.

 

Тут ви можете пройти тест «Ролі в екосистемі»

Наступний розділ Синергія талантів

 

Зрозумілі поради, завдяки яким бізнес зможе вийти на краудфандинг, а значить залучити ресурси, підвищити впізнаваність свого бренду та зростити спроможність команди.

Бути значить робити. Досягати значить ставати. Іти на зустріч невизначеності значить відважно жити. Перемагати значить іти по кроку за раз до мети, не відстаючи в марафоні без відміряної дистанції ні на крок, щоб зрештою випередити ворога на півкорпусу.