100 %
 • 150 150зібрано (з 149 000 грн)
 • Завершено
Збір коштів завершено

Головне

Міждисциплінарний проект, спрямований на актуалізацію теми окупації Криму Росією у 2014 році та пов'язаних із цією катастрофою наслідками для України, країн ЄС та світу в цілому.

Блоги

Відомості про здійснення проекту

Історія

Про що мова?

Вже сьомий рік триває окупація Криму Російською Федерацією. Сьомий рік на окупованій території продовжуються репресії проти проукраїнськи налаштованих громадян . У ЗМІ з 2014 року перманентно з'являються повідомлення на кшталт "Російські силовики провели обшуки в будинках кримських татар", "Кримчанина після обшуку слідчих було знайдено у критичному стані після побиття на автовокзалі Сімферополя", "У Євпаторії через тиждень після нічного обшуку тіло зниклого мешканця було знайдене повішеним", "Слідчі дії в будинку кримського журналіста проводили особи без розпізнавальних знаків", "Побиття проводили приїжджі до Криму співробітники з Омська, які цілеспрямовано знущалися над затриманим", "ФСБ РФ катує людей в окупованому Криму - доповідь ООН".

А ось це короткий зміст поеми Велимира Хлєбникова "Нічний обшук": Невідомий загін здійснює нічний обшук в будинку однієї родини. Під час обшуку представники загону вбивають сина господарки, конфісковують майно та влаштовують пиятику. Господарка замикає двері і підпалює будинок разом із собою та обшукувачами... 

Справді, дуже подібні сюжети? З тією лише різницею, що поему "Нічний обшук" створено майже 100 років тому, та у ній йдеться про події у революційному Петрограді, а в повідомленнях ЗМІ - про сучасні події в окупованому Криму.

Сцена з вистави "Футуристична опера - 2014". Олексій Горбунов (праворуч), Леся Бурковська (ліворуч). 
На жаль, за ціле сторіччя нічого не змінилося.

У 2016 році одеський незалежний музичний театр "ТЕАТРОК" здійснив постановку опери Олексія Коломійцева (композитора, режисера та автора лібрето за мотивами поеми "Нічний обшук"), перенісши події сторічної давнини у Крим 2014 року. Головну роль - Старшого (ватажка загону) виконав народний артист України Олексій Горбунов. Вистава викликала неабиякий резонанс в українському суспільстві. Численні публікації, відео-репортажі національних ЗМІ та істеричні згадування опери російськими журналістами і блогерами надихнули команду "ТЕАТРОК" на продовження роботи над просуванням вистави у країнах ЄС.

Використовуючи культурну дипломатію, як частину "м'якої сили" автори проекту мають намір через європейські покази вистави "Футуристична опера - 2014" постійно нагадувати європейцям про те, що війна триває "не десь там", не "десь далеко", а вона (війна) - ПОРУЧ, вона - в ЄВРОПІ, вона - СЬОГОДНІ, ЗАРАЗ, ТУТ!


На відео: рекламний ролик до вистави "Футуристична опера - 2014"

Мета проекту

У липні 2018 року "ТЕАТРОК" провів свою презентацію у центрі Берліну, за підтримки посольства України в Німеччині, у престижному арт-хаусному кінотеатрі Babylon. Зокрема команда "ТЕАТРОК" розповіла німецькій публіці про свої наміри створити англомовну версію вистави "Футуристична опера - 2014" задля того, щоб її побачив європейський глядач. Ця ідея була тепло прийнята поціновувачами "ТЕАТРОК". Серед іншого ідею англомовної версії підтримали та запропонували своє партнерство представники берлінського театру "Neuköllner Oper".

На фото зліва направо: Дмитро Попов (соліст Metropolitan Opera), Ольга Мішкіна (аташе посольства України в Німеччині), Дарья Мелькіна (директор "ТЕАТРОК"), Тетяна Ігнатенко (солістка "ТЕАТРОК"), Айше (глядачка), Олексій Коломійцев (художній керівник "ТЕАТРОК"). 18 липня 2018-го року.

Як це має відбуватись?

Загальний склад виконавців "Футуристичної опери - 2014" налічує 7 осіб. А саме - 4 особи з української сторони (співаки та актори "ТЕАТРОК") та 3 особи з німецької сторони (за кастингом). Протягом січня/лютого 2021 року здійснюється переклад опери англійською мовою. У березні, українськими та німецькими виконавцями віддалено вивчаються оперні партії та ролі. Квітень 2021 року - приїзд німецької сторони до України та проведення збірних репетицій вистави в Одесі. Травень - прем'єрні покази "Футуристичної опери - 2014" в Одесі. Червень - прем'єрні покази "Футуристичної опери - 2014" у Берліні.

На фото: сцена з вистави "Футуристична опера - 2014". Антон Глухов (ліворуч), Ірина Бесараб (у центрі) Максим Лінник (праворуч).

Чому проект має назву "Crimea 2014 - backup"?

Тема даного проекту стосується не тільки України. З огляду на те, що зрушення сфер геополітичного протиборства (від географічної експансії до порушення прав людини) відбувається у різних кутках світу, проект "Crimea 2014 - backup" (Крим 2014 - бекап) порушує глобальні питання: що очікує людство у майбутньому; чому такі категорії, як толерантність, милосердя, терпимість, мирне та плідне співіснування країн досі не досягнуто світовою спільнотою повною мірою. Світ сьогодні знаходиться у небезпеці. Україна - це фронт, на якому вкотре в історії вирішується доля не тільки нашої держави, а й доля всього європейського континенту.

Німеччина - це ключовий член ЄС з потужними економікою та культурою, що має неабиякий авторитет серед інших Європейських держав. Тому, тільки об'єднані зусилля наших країн, тільки чітке усвідомлення нашими народами негативних процесів, що відбуваються зараз, злагоджені дії по встановленню миру (зокрема повернення Криму Україні) можуть призвести до очікуваного миру. В цьому зацікавлені всі цивілізовані країни світу. Вкрай важливо протидіяти та постійно нагадувати про це суспільству, у тому числі, через мистецькі проекти та культурну дипломатію.

Цей експериментальний проект, (в якому задіяно учасників з різною ментальністю, з багатоманітними світоглядами) на думку нашої команди, потрібен зараз не тільки вузькоспрямованій категорії глядачів, але й широкому колу митців, політиків, пересічних громадян країн ЄС.

Фото з презентації "ТЕАТРОК" у Babylon (Берлін) 18 липня 2018-го року. Зліва направо: Олексій Коломійцев, Оксана Лугова (перекладач з української на німецьку), Тетяна Ігнатенко.
Чому саме Одеса?

По-перше, коли замислюєшся над тим, що відстань морем від Одеси до Кримського узбережжя складає менш ніж 175 км, починаєш по-іншому усвідомлювати небезпеку, що загрожує Україні.

По-друге, атмосфера Чорного моря, що сприятиме більш цілісному та глибокому заглибленням у тему опери та створення необхідної атмосфери для виконавців вистави.

По-третє, організація репетиційного процесу в Одесі - це набагато дешевше, ніж проведення подібних організаційних, репетиційних заходів у Берліні.

На фото: Після прем'єри глядачі влаштували 30-хвилинну овацію команді "ТЕАТРОК".

Ми - команда "ТЕАТРОК" (Театру Олексія Коломійцева)

Ми ті, хто впродовж п'яти років тримає оборону на культурному фронті, зокрема на його театральній ділянці. Серед незалежних одеських театрів "ТеатрОК" - ми єдиний в Одесі україномовний незалежний музичний театр.

Ми свідомо знаходимось поза зоною комфорту. Ми не прикриваємося гаслом "Мистецтво поза політикою" та не ховаємо голову у пісок. Зі сценічного майданчику ми доводимо, що український театр - це не "шаровари", це модерний та якісний арт, покликаний говорити із суспільством про важливі, небезпечні та іноді неприємні речі.

Крок за кроком, з кожною новою постановкою ми намагаємось внести свій скромний внесок в розвиток національної культури. Ми ніколи не примиримось із тими, хто продовж всієї історії української держави проштовхує в інформаційному просторі тезу про те, що українське суспільство рухається до неминучості поразки та остаточного розчинення у власній меншовартості.

На фото: обговорення із глядачами після прем'єрного показу вистави "Футуристична опера - 2014" (30 липня 2016-го року).
Етапи проекту

1. Створення поетичного перекладу опери англійською мовою та англомовного клавіру (січень-березень 2021 року).
2. Укладення угоди з берлінським театром "Neuköllner Oper" щодо участі німецьких виконавців у виставі (лютий 2021 року).
3. Вивчення вокальних партій затвердженим складом виконавців (березень-квітень 2021 року).
4. Часткове оновлення матеріальної бази вистави (декорації, реквізит, костюми) Рекламна компанія з просування проекту "Crimea 2014 - backup" (січень-лютий).
5. Репетиційний процес в Одесі (травень 2021 року).
6. Прем'єрні покази Футуристичної опери "2014" в Одесі та Берліні (червень 2021 року).

На фото: Анна Архея (Польша), співавторка сценографії до вистави "Футуристична опера - 2014".

Для чого нам потрібні кошти?

1. Поетичний переклад "Футуристичної опери 2014" англійською мовою.

2. Проведення кастингу серед німецьких виконавців.

3. Проїзд, проживання німецьких виконавців протягом місяця в Одесі.

4. Часткове оновлення матеріальної бази вистави (декорації, реквізит, костюми).

5. Перевезення декорацій (Одеса-Берлін-Одеса).

6. Проїзд та проживання збірної групи виконавців під час гастролей (Берлін).

7. Оренда театральних майданчиків в Одесі та Берліні за для прем'єрних показів.

8. Подарунки для наших доброчинців.

Сцена з вистави "Футуристична опера - 2014. У ролі Господарки будинку - Тетяна Саковська.

Нас підтримує Міжнародний фонд "Відродження". У разі успішної компанії зі збору коштів на "Спільнокошт" ми додатково отримаємо від МФВ 149 тисяч гривень на втілення нашого проекту.

Сталість проекту

1. Все просто - вистава створюється не як одноразова акція, а як довготривалий проект метою якого є гастролі колективу "ТЕАТРОК" країнами ЄС, участь у престижних європейських міжнародних фестивалях. Наприклад, "ТЕАТРОК" цього року став єдиним українським театром, який було запрошено до Sibiu Performing Arts Market. На жаль, через пандемію, всі заходи цього престижного форуму було переведено у режим online.  Але результатом активного спілкування представників нашого театру із європейськими колегами, стали попередні домовленості щодо запрошення "ТЕАТРОК" до "Sibiu International Theatre Festival".  

2. Крім того команда "ТЕАТРОК" має наміри здійснити гастрольний тур Україною з виставою "Футуристична опера 2014".

Тому ми просимо наших потенційних доброчинців долучитися до співфінансування проекту "Crimea 2014 - backup"!

Партнер проекту

 • Міжнародний Фонд "Відродження"

  Міжнародний фонд «Відродження» (МФВ) заснований видатним філантропом Джорджем Соросом у 1990 році. МФВ - одна з найбільших благодійних фундацій в Україні, національний фонд, що входить до глобальної мережі Фундацій відкритого суспільства (Open Society Foundations). Місія МФВ - сприяти розвитку відкритого суспільства в Україні на основі демократичних цінностей через підтримку значимих громадських ініціатив.

Подарунки

Підтримайте проект та оберіть подарунок

Подарунків 9
 • Внесок від 100 грн

  №1. Постер з автографами авторів проекту.

  4 доброчинці

 • Внесок від 250 грн

  №2. Сувенірний магнітик з логотипом вистави "Футуристична опера - 2014" + постер.

  7 доброчинців

 • Внесок від 500 грн

  №3. Запрошення для однієї особи на прем'єрний показ в Одесі у червні 2021 року + брелок у вигляді декорації "Футуристична опера - 2014" + постер.

  2 доброчинці

 • Внесок від 750 грн

  №4. Запрошення для однієї особи на прем'єрний показ в Одесі у червні 2021 року + буклет + брелок + магнітик + постер.

  1 доброчинець

 • Внесок від 1000 грн

  №5. Запрошення на двох на прем'єрний показ в Одесі у червні 2021 року + буклет + брелок + магнітик + постер.

  3 доброчинці

 • Внесок від 1250 грн

  №6. Запрошення на двох на прем'єрний показ вистави "Футуристична опера - 2014" в Одесі у червні 2021 р., + стильна футболка із логотипом проекту + буклет + брелок + магнітик + постер.

  2 доброчинці

 • Внесок від 1500 грн

  №7. Запрошення на двох на прем'єрний показ вистави "Футуристична опера - 2014" в Одесі у червні 2021 р., відвідування відкритих репетицій (травень) + футболка + буклет + брелок + магнітик + постер.

  2 доброчинці

 • Внесок від 9000 грн

  №8. Безкоштовні проїзд (Одеса-Берлін-Одеса) та запрошення на берлінську прем'єру для однієї особи + футболка + буклет + брелок + магнітик + постер + відвідування відкритих репетицій.

  1 доброчинець

 • Внесок від 15000 грн

  №9. Безкоштовні проїзд (Одеса-Берлін-Одеса) та запрошення на берлінську прем'єру на двох + футболки + буклети + брелоки + магнітики + постери + відвідування відкритих репетицій.

  4 доброчинці

Спільнокошт

Внески доброчинців у втілення проекту

Loading...

Команда

 • Автор(-ка) проекту

  АА
  АА
comments powered by Disqus

ЦІКАВО ТАКОЖ

35 проектів зараз чекають твоєї підтримки

 • Яна та чарівний саквояж

  БО "Брайт Кідз" створив проєкт "Яна та чарівний саквояж", який є продовженням проєкту "Майбутні професії", в рамках якого ми допомагаємо дітям з інвалідністю та їхнім матерям отримати освіту.

  Благодійна
  організація
  • 4
  • 90
   днів
  • 0
   грн
 • Клас Елементарного Музикування

  Клас елементарного музикування! Команда школи музики I Love Music розпочинає створення окремого класу, для навчань учнів віком від 1 до 4-х років. Клас який матиме назву Елементарне музикування.

  Alex
  Fizar
  • 3
  • 100
   днів
  • 0
   грн