Розумний дім – уже реальність

Розумний дім – уже реальність

341 5 хвилин хв. читання
29.09.2017
Як технології «інтернету речей» впроваджують за кордоном

Ми звикли до того, що окрім роботи, яка нас забезпечує, у кожного в житті є ще домашні обов’язки. У будні дні ввечері чи на вихідних ми витрачаємо багато часу та енергії на побут, щоб забезпечити собі хоча б мінімальний комфорт та затишок. А якби ваша домівка знала саме ваші потреби та навіть попередньо реагувала на запити? З технологіями, підключеними до мережі – цілої системи взаємопов’язаних пристроїв – це цілком можливо. Інтернет речей (з анг. Internet of Things, IoT) вирішує домашні справи, систематично збирає, зберігає та обмінюється даними. Тож побутові прилади з холодних машин перетворюються на живі пристрої з індивідуальними рисами та «голосом». Вони піклуються, надають гарантію комфорту, виходячи із власних спостережень, і таким способом створюють необхідний затишок.  

Домашні клони задля зберігання часу

2016 року компанія Amazon розробила голосового асистента Amazon Echo, який миттєво реагує на звукові команди та допомагає знаходити інформацію, замовляти товари онлайн, складати перелік справ на день і т.п. Тобто Amazon Echo та подібний до нього Google Home посіли місце домашніх секретарів, що швидко реагують на будь яку потребу, запам’ятовують, передають повідомлення іншим девайсам. Тож вони економлять час та інколи виступають більш розумними версіями власника.

На ринку також з’явилися розумні холодильники, наприклад, від Microsoft та LIEBHERR, Samsung та LG. Вони орієнтуються в улюблених товарах та брендах власника, аналізують замовлення, слідкують за активністю споживання продуктів та за їхнім терміном придатності. Тож холодильник у разі потреби надсилає вам повідомлення у Twitter. Інший девайс, наразі доступний тільки в Америці, – кнопка Amazon Button, що встановлюється біля кожного продукту, як от пральний порошок чи пластівці для сніданку. Кожне її натискання автоматично додає товар в онлайн корзину магазину. Якщо ви помітили, що берете останню капсулу для кави, краще натисніть цю кнопку, щоб і наступний ранок був приємним. Усе це економить час та гарантує наявність товару, коли ви його потребуєте.

Тож побутова техніка перебирає на себе дуже багато домашніх обов’язків, виконуючи їх так, ніби це зробили ви самі або навіть дещо краще, завдяки програмному досвіду та доступу до великої мережі даних. Тепер вони – не тільки купа заліза, а ваші вправні клони.

Екосистема всього дому як гарантія комфорту

Об’єднання смарт-об’єктів в одну систему дає змогу керувати нею з єдиного «пульту управління», яким найчастіше виступає смартфон. Сьогодні активно використовують платформи, які акумулюють у собі найрізноманітніші програми, а не створюють окремо додаток для кожного смарт-об’єкта. Перш за все це зумовлено наявністю широкого спектру можливостей. Платформа IFTTT (If that then this) пов’язує всі додатки в вашому смартфоні, зокрема і смарт-приладів, та дає можливість створювати унікальні комбінації взаємозв’язку. Наприклад, якщо ви отримуєте повідомлення в Facebook, смарт-лампа змінює колір, якщо дзвонить мама, автоматично починає працювати кавоварка, або ж якщо вмикається телевізор – вимикається світло. Недолік його полягає в тому, що вам все одно треба мати всі додатки на телефоні, але керувати усім можна з одного, налаштувавши його один раз. Тож ваш дім буде мати свою ідентичність та реагувати на ваш настрій, самопочуття та активність.

Дім як платформа для самовідновлення

Удома ми проводимо багато часу, тож чому б будинку не слідкувати за станом нашого здоров’я? Дзеркало HiMirror кожного дня сканує стан вологості вашої шкіри та пропонує рекомендації з догляду. Ваги Xiaomi Mi Smart Scale слідкують за вашою вагою протягом року та інформують, коли вона виходить за межі норми. Розумна виделка HAPIfork запам’ятовує, що ви їсте, з якою регулярністю та швидкістю, надсилаючи сигнал вібрації.

Начіпні девайси також є постачальниками інформації про стан здоров’я. Наприклад, такі додатки, як Smart Sleep Manager, пильнують ваш сон, аналізують його фази та тривалість. Фітнес-трекер Xiaomi Mi фіксує зокрема вашу активність, надсилаючи вам повідомлення, якщо ви засиділися.

Не слід забувати і про прилади, які впливають на наш настрій. Наприклад, смарт лампочка Philips Hub змінює колір за вашим бажанням, створюючи атмосферу розслабленості, романтики чи драйву. Тож домівка може слідкувати за вашим станом здоров’я, економлячи час на візити до лікаря, регулювати настрій та заряджати енергією.

Розумний підхід до домашніх витрат та безпеки

Розумні технології, окрім забезпечення комфорту, також можуть зменшувати витрати. Наприклад, термостат Nest встановлює необхідний для вас клімат контроль, але за вашої відсутності використовує якомога менше енергії. Навіщо платити більше? Або українська розробка Eco is me контролює рівень енергопостачання кожного окремого приладу в оселі та надає рекомендації щодо заощаджень. На жаль, в Україні вони не доступні. А от розумні замки для дверей уже можна придбати задля віддаленого контролю за тим, хто входить та виходить з вашої оселі. Технології дають змогу бути більш обізнаним та швидко реагувати.

Наша домівка – місце спокою та відновлення. Оточуючи себе технологіями, ми виграємо не відновлюваний, тож такий дорогоцінний ресурс – час. І навіть більше, розумний дім стає постачальником енергії, заряджаючи нас для повноцінного та активного життя.

 

Волкова Наталія, трендвочер
Фото з ресурсу Unsplash

Зрозумілі поради, завдяки яким бізнес зможе вийти на краудфандинг, а значить залучити ресурси, підвищити впізнаваність свого бренду та зростити спроможність команди.

Візьміть на себе відповідальність не лише за зовнішні процеси, але і за свій внутрішній стан