3 896 доброчинців
1 243 381₴зібрано (з 1 000 000 грн)
0 год. залишилось
ЗАВЕРШЕНО
100%
3 896 доброчинців
1 243 381₴зібрано (з 1 000 000 грн)
0 год. залишилось
ЗАВЕРШЕНО
Відомості про здійснення проєкту
Громадське телебачення – це медіа для глядача.
Громадське започаткувала група журналістів, котрих не влаштовувала підконтрольність більшості українських медіа. Від травня до листопада 2013 року команда журналістів, редакторів, операторів ґрунтовно готувалася до створення Громадського: працювала над розробкою принципів та правил, прописувала стратегію на наступні роки, продумувала майбутні програми.
Перші ефіри Громадського планувалися на кінець листопада до Дня свободи та саміту у Вільнюсі, де Україна мала підпистати угоду про асоціацію з ЄС.
Випробування
Зрив підписання Угоди та вихід людей на Майдан змінили плани. Вже з другого дня Євромайдану Громадське почало постійне мовлення. Громадське мало змобілізуватися і рости швидше та інтенсивніше. Упродовж перших двох тижнів Громадське почали щодня дивитися сотні тисяч українців, а онлайн мовлення ретранслювали регіональні телекомпанії.
Попри шалений обсяг роботи до кінця листопада всі працівники Громадського залишались волонтерами, а їхня робота не оплачувалась. Лише з грудня Громадське починає виплачувати своїм працівникам гонорари.
Команда
Багато журналістів Громадського має досвід запуску нових проектів. Одним з найпомітніших було створення 5 каналу у 2003 році.
У світовій практиці практично не існує прикладів створення громадського мовлення «знизу». Це відповідь на поразки попередніх проектів, на які покладалися великі надії.
Команда Громадського складається переважно з журналістів. У 2014 році важливо посилити її фахівцями з інших сфер: управління, фінансів, маркетингу, HR, безпеки, а також технічних працівників.
Команда Громадського це Мустафа Найєм, Наталя Гуменюк, Сергій Андрушко, Дмитро Гнап, Андрій Сайчук, Юлія Банкова, Тетяна Даниленко, Настя Станко, Зураб Аласанія, Богдан Кутєпов, Данило Яневський, Мар'яна Почтар та багато інших. Керівником Громадського у жовтні обрали Романа Скрипіна.
Фінансування
Громадське - це дуже ощадний проект. Його бюджет в сотні разів менший за бюджети великих загальнонаціональних каналів, в його команді в десятки разів менше людей.
Громадське швидко розвивається, щоб задовольнити потреби глядачів у чесній, перевіреній, повній інформації. Цей процес постійний і неперервний. Він потребує роботи щоденно, а в умовах наявної політичної кризи ще й практично цілодобової. Крім журналістів та редакторів потрібні будуть фахові управлінці, профільні спеціалісти. Витрати Громадського у наступному році зростатимуть, хоч вони залишатимуться неспівмірно меншими, ніж в інших медіа.
Призначення внесків
Громадське відповідально ставиться до своєї роботи і хоче мати впевненість в тому, що необідних ресурсів вистачить за будь-якого розвитку подій. Кошти, які зараз збирає Громадське - це кошти на безпосередню діяльність, оплату виробничих витрат, гонорарів чи заробітних плат своїм працівникам. Вже зараз можна побачити проміжний фінансовий звіт ось тут.
А звіт за 2013 рік представимо на початку 2014 року.
Паралельно Громадське активно шукає донорське фінансування різних проектів (наприклад, розслідувань, конкретних програм), а також розраховує на зростання прибутків від спонсорства та реклами.
Підтримка від глядачів є не тільки можливістю профінансувати діяльність Громадського. Це також прояв довіри, зворотній зв'язок між глядачами та тими, хто їм служить. Довіра глядача є головною цінністю Громадського. Місією Громадського є створення інформаційного поля, яке допомагатиме розвитку України.
Підтримайте проєкт та оберіть винагороду
Соціальні мережі та інші посилання проєкту
Внески доброчинців у проєкт
11 проєктів зараз чекають на твою підтримку
Будь ласка, авторизуйтесь!
Заповніть всі поля, щоб увійти в особистий кабінет.
Реєстрація
Заповніть всі поля, щоб приєднатися до Великої Ідеї.
Підтримай Громадське
Відновлення паролю
Введіть зареєстрованний email, щоб отримати інструкцію по відновленню паролю.
Новий пароль
Встановіть новий пароль для вашого акаунта на Big Idea.