Велика Ідея продовжує рубрику DOCU_КЛАСів з минулорічного Міжнародного фестивалю документального кіно про права людини Docudays UA

Чи чули ви про таке поняття, як радіодокументалістика? Французький режисер-документаліст Себастьєн Лекордьє розповідає, що програми у цьому жанрі можуть тривати від однієї до п’яти годин! У сучасному швидкоплинному світі, де все частіше говорять про порушення активності та уваги (Attention-Deficit/Hyperactivity Disorder), важко уявити людей, які виділяють стільки свого часу на прослуховування таких історій. Але вони є, що дозволяє говорити про формування нової аудіокультури.

Себастьєн Лекордьє – один із членів команди la fabrique documentaire. 1998 року, після прийняття Римського статуту Міжнародного кримінального суду, двоє режисерів – Бенжамін Бібас та Еммануель Шикон – записали серію аудіопрограм про порушення прав людини, які розглядалися на Міжнародному трибуналі, і це був початок діяльності la fabrique documentaire. Французьких документалістів зацікавили проблеми Африки, тож вони подалися туди і підготували кілька аудіострічок, зокрема про тяжку роботу місцевих на алмазних родовищах. Удома режисери також працюють над соціальноважливими темами, зокрема готують аудіопередачі про актуальні новини для біженців, які не можуть читати друковану пресу.

Роботи la fabrique documentaire не можна назвати просто подкастами, у їхніх програмах є і візуальний складник. Аудіо вони доповнюють власними фотографіями, що дає відчуття глибшого занурення у контекст, і в той самий час залишає «місце для маневру» уяви читача/глядача, який бачить лише частину, а все інше може домислити, слухаючи оповідь. Яскравий приклад такої роботи – «Хроніки європейської зими», уривки з якої можна переглянути на відео з DOCU_КЛАСу «Лекція Себастьєна Лекордьє: Від документування – до дії». А також як можна грати по нотах без фортепіано і у чому криється краса медитативного кіно про сади.

 

Фото repor.to/shuvayev

Автор
ВЕЛИКА ІДЕЯ — платформа фінансування проектів через Спільнокошт / медіа соціальних інновацій

Зрозумілі поради, завдяки яким бізнес зможе вийти на краудфандинг, а значить залучити ресурси, підвищити впізнаваність свого бренду та зростити спроможність команди.

Соціальні інновації – це безперервна структуралізація і переструктуралізація тієї арени, на якій люди виконують ті чи інші дії, намагаючись знайти рішення проблем і завдань, що постають перед ними.