Як правильно продавати ідеї?

Як правильно продавати ідеї?

374 1 хвилина хв. читання
2.03.2018

Латвійський продюсер Улдіс Секуліс розповідає про можливості втілення свого задуму навіть із нульовим бюджетом

Продавати овочі чи техніку набагато легше, ніж продавати ідеї. Принаймні, так вважає латвійський продюсер Улдіс Секуліс, чия компанія працює над «безнадійними для продажу фільмами». Не завжди після походу на кіноринок продюсер немасових кінострічок отримує гроші, але завжди отримує досвід, і це не варто недооцінювати. Та все ж таки, чи можливо отримати фінансування, якщо у вашому арсеналі лише гола ідея і запал її втілювати, але «фінансовий нуль» у кишені? Улдіс Секуліс розповідає про тонкощі формування бюджету, які будуть цікаві не лише документалістам, а й тим, хто прагне втілювати свої соціальні проекти.

«Продати – означає спокусити, – переконаний латвійський документаліст. – Треба вміти продавати не тільки свій продукт, а й себе. Ця навичка сьогодні дуже потрібна, оскільки все більшу популярність здобуває спільнокошт. Люди перераховують гроші на ваш рахунок, а не на рахунок фільму. То як їх переконати підтримати ваш проект?.. Щастить тим, хто напередодні ґрунтовно підготується. Тільки тоді ви можете імпровізувати».

Чим може допомогти власна мережа зв’язків при продажі ідеї? Як використовувати соціальні мережі на етапі пітчингу? Чому важливо ділитися своїм продуктом ще до завершення проекту? Наскільки дієвим є краудфандинг як метод збору коштів для створення документального кіно? Який фільм латвійський документаліст вважає «біблією продюсера»? Про все це йдеться у DOCU/КЛАСІ.

«Найважливіше, те, що стоїть понад усім цим – насолоджуйтеся процесом… Відчуйте синергію, відчуйте, що ви і ваш фільм – це одне ціле», – говорить Улдіс Секуліс. А Docudays UA пропонує насолодитися лекцією Улдіса Секуліса «Як найкраще скористатися з кіноіндустріальних заходів».

 

Фото © Sergii Khandusenko

Автор
ВЕЛИКА ІДЕЯ — платформа фінансування проектів через Спільнокошт / медіа соціальних інновацій

Зрозумілі поради, завдяки яким бізнес зможе вийти на краудфандинг, а значить залучити ресурси, підвищити впізнаваність свого бренду та зростити спроможність команди.

Ментори хочуть, щоб менті проявляли ініціативу і самі зверталися. Але, на жаль, в українському контексті це не працює, бо ми не звикли до менторства як культури. Має бути більше розуміння про нього для змін.