Декілька підсумкових думок від тренерів модуля

Підсумок модуля від тренера Дениса Лавріщева. Денис має 13 років управлінського досвіду в компаніях, у тому числі побудованих з нуля. Працює як індивідуально, так і з командами для побудови стратегії, декомпозиції задач між відділами/співробітниками, пошуку нових ринків збуту продукції чи побудови маркетингової стратегії. 

“Під час зустрічі у понеділок 23 жовтня довелось балансувати. Балансувати між безліччю необхідних термінів, які потрібно або дізнатись слухачам або пригадати та уточнити, та між живими - практичними порадами, що роботи тут і зараз або коли щось йде не так. Матеріал подав трохи з іншого боку і намагався в усвідомленні слухачів сформувати думку про Маркетинг та бізнес в цілому з позиції керівника, для якого важливі процеси, їх усвідомлення та критерії контролю і оцінки. Головне розуміти навіщо ця частина бізнесу і її головні особливості.

Формування усвідомлення унікальності продукту передав через основні складові, так звані 4Р - Продукт, Ціна, Місце та Реклама. Термін є досить містким та дозволяє робити баланс складових, тобто розвиваючи одну із функцій поступатися іншою заради економії ресурсів бізнесу. 

Але фокус модуля залишався на формуванні думки про стратегування у Маркетингу для бізнесу. Бізнес робить велику помилку, коли маркетинг просто якось ведеться без постановки мети та без контролю її виконання. Тому для будь-якого бізнесу, навіть для початківців треба розуміти, що вони мають зараз по грошах, часу, людях, мережі знайомств і досвіду, які можна в подальшому використовувати для руху до мети. 

Друге важливе питання, це визначити мету для себе і робити це за принципом SMART. Немає мети, немає успіху бізнесу. Зі свого досвіду точно знаю, що мета та усвідомлення її командою є половиною успіху роботи. Саме керівник бізнесу повинен приділяти цьому час і спонукати команду уточнювати кроки та деталі мети.

І третє, це шлях до мети - якою стежкою команді рухатися. Тут кожен має вибір або розвивати власних фахівців або віддати в аутсорс ці процеси. Коли є мета процесу, то обрані інструменти вже не так важливі і сам вибір стає простіше. Останню частину презентації приділив локальним нормам етики в спілкуванні із цільовою аудиторією та прикладами того як невдачі можна використовувати на користь комунікації та підтверджувати цінності бізнесу в сприйнятті покупців.”



Підсумок модуля від тренерки Дар'ї Пшеничної — тренерки/менторки з діджитал маркетингу. Дар’я 8 років працює в маркетинговому фрілансі та менторить й консультує в питаннях маркетингу та СММ у різних навчальних проєктах з 2019 року.

“Основною задачею на цьому модулі було наскільки можливо, вирівняти знання учасників, дати необхідну базу для новачків та лайфхаки з просування для більш освідчених. З опитування під час тренінгу виявилось, що жоден з учасників ніколи не розробляв стратегію для маркетингу, тому основна інформація була саме про те, яким чином і навіщо її робити і як якісно використати для просування свого проєкту. 

Наступний фокус у навчанні - це соцмережі, як один з найлегших для просування бізнес-ідеї каналів. Деякі з учасників мали створені сторінки, але наповнювали їх коли було натхнення, але не вміли аналізувати результати своєї роботи. Я дала основну структуру роботи з соцмережами та провела практичну демонстрацію запуску таргетованої реклами, показала як правильно запускати та оцінювати результативність рекламних кампаній у соцмережах. Як виявилось хтось вже  мав досвід з запуску рекламних кампаній, проте результати були не задовільні, тому сподіваюсь що після модулю ці учасники вже зможуть краще аналізувати та покращувати свої креативи для рекламування.”

___________________

Програма IN:SURE UA – стимул для твого бізнесу реалізується в межах проєкту ReACT4UA («Застосування та імплементація Угоди про асоціацію між ЄС та Україною у сфері торгівлі») за фінансування уряду Німеччини. Проєкт імплементується німецькою федеральною компанія Deutsche Gesellschaft für Internationale Zusammenarbeit (GIZ) GmbH спільно з Програмою розвитку ООН (ПРООН) в Україні.

Зрозумілі поради, завдяки яким бізнес зможе вийти на краудфандинг, а значить залучити ресурси, підвищити впізнаваність свого бренду та зростити спроможність команди.

Ментори хочуть, щоб менті проявляли ініціативу і самі зверталися. Але, на жаль, в українському контексті це не працює, бо ми не звикли до менторства як культури. Має бути більше розуміння про нього для змін.