Комунікаційні поради до запуску краудфандингової кампанії

Ми, командою Garage Gang, продовжуємо пілотувати програму INSURE:UA, щоб поширити та адаптувати методику залучення ресурсів на громадські проекти і для підприємців. Пілот рухається до фінішної прямої — зараз відбувається кульмінаційна частина — публікація краудфандингових проектів та їх комунікація для залучення коштів. Переглянути та підтримати проекти-учасники програми можна в розділі Спільнокошт.

Про те як трансформувати запит на запуск, масштабування, тестування продукту/сервісу чи формування/посилення спільноти прихильників бізнесу читайте в матеріалах колекції Каталізуючий стимул бізнесу за напрямками краудфандинг, маркетинг, фінанси та управління командою.

 

Перша команда, яка успішно залучила необхідну суму коштів на свій бізнес — це Соціальне підприємництво Моїм Рідним. Вони  залучили 120 тис. грн на пошиття 400 флісових шапок (збір ще триває, і ви можете підтримати ініціативу на сторінці).

У своїй комунікації команда опиралась на цінності власного бізнесу та комунікаційні принципи та фокуси краудфандингу, про які ми розповімо зараз і вам.

Отже, якщо ви підприємиць/підприємиця який/яка вирішила залучати кошти на розвиток бізнесу публічно — через соціальні інвестиції/краудфандинг та навіть грантрайтинг вам важливо фокусуватись та враховувати наступні принципи та кроки:

__________________________________

  1. Проаналізувати поточну бізнес-модель, можна за підходом SWOT аналізу, та подумати як трансформувати слабкі сторони та загрози у посилення чи оригінальність бізнесу. За підсиленням у питанні розробки та впровадження саме бізнес-моделі соціального підприємництва можна звернутись до Петра Дарморіcа — співзасновника та керівника Social Economy Ukraine.

Наприклад, бізнес-модель Моїм Рідним формується на працевлаштуванні літніх жінок з сільської місцевості.


__________________________________

  1. Переконатись, що ваш продукт/сервіс має хоча б 3 відмінності чи унікальні характеристики в порівнянні з іншими подібними товарами послугами. 

Наприклад, Моїм Рідним:

— виготовляють унікальні аксесуари ручної роботи такі як комірці, ранери, шарфи, 

— вирішують соціальну проблему працевлаштування бабусь літнього віку

— мають свою унікальну бізнес-модель.


__________________________________

  1. Сформувати комунікаційну стратегію до краудфандингового проекту, де прописати канали комунікації, меседжі, аудиторії, заклики до дії, креативні звернення до потенційних доброчинців та свій комунікаційний стиль, він може бути … простий, смішний експертний … але той який підкреслює всі сильні сторони вашого продукту/сервісу. 

Для цього рекомендуємо використовувати покрокову інструкцію в зручній для спільної роботи формі.

__________________________________

  1. Сформувати політику відкритості бізнесу/проекту до споживачів та доброчинців. Звучить незрозуміло, але на практиці значить — більше знайомити з командою — показувати та розповідати хто є хто в команді, чим займається, чому вирішив/вирішила долучитись до справи/проекту, і до якого результату призведе включеність та підтримка ще більшої кількості людей. 

Завойовувати довіру поточної та нової аудиторії  можна через онлайн взаємодію у дискусійному стрімінговому та фото- відео форматі. Бути відкритим в офлайні та відвідувати як індивідуально, так і командою події/активності навчальні програми які можуть допомогти покращити якість бізнесу так і знайти нових партнерів, споживачів, зацікавлених.


Наприклад, Моїм Рідним на інстаграм сторінці випустили серію відео знайомств з майстринями, які виготовляють теплі аксесуари.

__________________________________

  1. Створювати простори та умови як онлайн, так і офлайн для знайомства розмов та обміном досвідом споживачів, прихильників продукту чи сервісу і тих хто розділяє ваші цінності.

__________________________________

  1. Аналізувати свої дії. Для того, щоб тримати руку на пульсі й бути маневренним в цьому бентежному світі, періодично раз на тиждень чи декілька тижнів аналізувати які дії до яких результатів призвели, якщо ж в минулому ви робили подібні активності, то зіставляти з попередніми результатами та формувати сценарії/прогнози майбутнього

__________________________________

  1. З приходом нової аудиторії не забувати періодично та систематично в соціальних мережах знайомитись та розповідати про поточні фокуси в роботі та розвитку бізнесу.

__________________________________

  1. Особисті соцмережі теж переходять у публічну площину. Оскільки, ви вже вирішили займатись чи займаєтесь підприємництвом, значить ви готові комунікувати та запевняти, що ви експерт та професіонал у своїй сфері й вам можна довіряти. Тож говоріть про це як в бізнес соцмережах  так і особистих акаунтах, бо це тільки підкреслюватиме вашу відкритість, а значить підвищуватиме ваш рівень довіри.

__________________________________

  1. Крайня від нас, але дуже важливий меседж. Ви маєте ціннісний продукт та формуєте ціннісну спільноту, а значить в чомусь стаєте прикладом наслідування, натхненням, лідером. Будьте гідними та пам'ятайте про те які цінності та чому ви декларуєте і які цінності та чому транслюєте як в житті, так і в соціальних мережах — підтримуйте ЗСУ, об'єднуйте спільноти, зберігайте культуру та піклуйтесь про тих, хто потребує допомоги у межах ваших можливостей.

 

Цього року ми будемо більше заглиблюватись у питання підсилення розвитку та нарощення бізнес потенціалу. 

І для цього створили окремий ресурс клуб бізнес участі Club GoBiGGGA!.

Матеріал створено в рамках програми "IN:SURE UA – стимул для твого бізнесу", який реалізується в межах проєкту ReACT4UA («Застосування та імплементація Угоди про асоціацію між ЄС та Україною у сфері торгівлі») за фінансування уряду Німеччини. Проєкт імплементується німецькою федеральною компанією Deutsche Gesellschaft für Internationale Zusammenarbeit (GIZ) GmbH спільно з Програмою розвитку ООН (ПРООН) в Україні.

Зрозумілі поради, завдяки яким бізнес зможе вийти на краудфандинг, а значить залучити ресурси, підвищити впізнаваність свого бренду та зростити спроможність команди.

Ідеї учасників, які дані збирати, якою буде башта, виникали та змінювалися майже щодня, а з ними змінювалися й вони самі, і моє бачення, і наші розмови. Але якою б не була башта, вона буде «їхньою». Це буде історія про село, яке нарешті привласнюється, тому що стає їм відоме, власноруч вивчене. Те, що ми знаємо, не може бути відчуженим.