264 доброчинці
122 032₴зібрано (з 100 000 грн)
0 год. залишилось
ЗАВЕРШЕНО
100%
264 доброчинці
122 032₴зібрано (з 100 000 грн)
0 год. залишилось
ЗАВЕРШЕНО
Відомості про здійснення проєкту
ЯК УСЕ ПОЧАЛОСЯ
10 років роботи над інноваційними освітніми проектами утвердили нашу команду в думці: усе починається зі школи, і майбутнє наших дітей залежить від того, у яких педагогів вони навчаються.
Складно рухати інновації, не маючи підготовлених і мотивованих людей, готових їх упроваджувати.
У 2014 році співзасновник П@Ель Олександр Елькін відвідав Усесвітній економічний форум у Давосі. Набутий там досвід переконав нашу команду у необхідності впровадження формату EdCamp в Україні, адже саме цей формат був визнаним 6-им у світовому рейтингу найбільш інноваційних освітніх організацій 2015 року.
Ми розуміли: українським освітянам будь-що потрібне якісне підвищення кваліфікації в такому демократичному й інноваційному форматі. Але виникала проблема – у інших країнах (не)конференції EdCamр для вчительства організовують і забезпечують фінансово самі ж педагоги, а в тих складних умовах, у яких зараз перебуває і Україна загалом, і шкільне вчительство зокрема, такий варіант є фактично неможливим.
Понад рік П@Ель – творчий союз Олександра Елькіна та Марини Пащенко – формували самовіддану команду професіоналів і професіоналок, щоб мати можливість провести Першу національну (не)конференцію EdCamp Ukraine 2015.
І це стало незабутньою подією для багатьох освітян України!
ЧИМ УНІКАЛЬНИЙ EDCAMP UKRAINE
Демократичний формат EdCamp Ukraine – це унікальна платформа професійного зростання для вчительства України, яка ґрунтується на принципах безкоштовності, незалежності та вільної ініціативи. Завдяки новому дискусійному формату, учасниці й учасники самі у перший день (не)конференції визначають перебіг її роботи, вибираючи ті сесії, які відповідають їхнім потребам та інтересам.
EdCamp Ukraine будує спільноту відповідального вчительства, яка об’єднає кращих агентів змін у системі національної освіти. В Україні така унікальна подія відбулася вперше, проте за результатами двох днів продуктивного спілкування зав’язалося чимало знайомств, народилося багато ідей і спільних проектів: саме в цьому й полягає так званий «ефект довгого хвоста» – продовження обговорення, діяльності, продукування ідей уже після завершення якоїсь події.
Недискримінаційність та гендерна чутливість: ми будуємо освітній простір, вільний від дискримінації за будь-якою ознакою.
Безкоштовна участь: учительки й учителі сплачують лише вартість проїзду до місця проведення (не)конференції; проживання, харчування, матеріали та все інше забезпечує EdCamp Ukraine.
Спікерки і спікери, експерти й експертки усіх рівнів, усвідомлюючи важливість побудови спільноти відповідального вчительства, роблять особистий соціальний внесок у розвиток освітньої сфери – проводять свої сесії, не отримуючи за це гонорарів.
ЧОМУ EDCAMP UKRAINE ВАЖЛИВИЙ
ДЛЯ КОЖНОЇ ТА КОЖНОГО З НАС
Із власного досвіду ми знаємо, що сьогодні шкільним педагогам в Україні, на жаль, непросто знайти можливості (як контентові, так і фінансові) для якісної продуктивної самоосвіти й підвищення кваліфікації, не говорячи вже про вирішення проблеми професійного вигоряння. А без цього, як ви самі розумієте, діти навряд чи можуть розраховувати на Вчительку чи Вчителя – які не просто працюють у школі, а йдуть у ногу з часом, можуть підготувати дитину до життя, а не лише до екзаменів, горять своєю місією, знають і використовують найкращі світові практики, користуються повагою та довірою і дітей, і їхніх батьків.
Ми хочемо підтримати вчительство, створюючи й розвиваючи інноваційну та демократичну платформу самоосвіти й підвищення кваліфікації із залученням найкращих світових і вітчизняних фахівців і фахівчинь не тільки у сфері освіти, а й у суміжних галузях, що допоможе змінити ситуацію на краще.
І найголовніше – ми прагнемо, щоб участь у подіях EdCamp Ukraine була для педагогів безкоштовною, щоб незалежно від розмірів доходу, населеного пункту, їхньої кваліфікаційної категорії чи педагогічного стажу ВСІ мали рівні шанси і поділитися власним досвідом, і збагатити його. Ми хочемо, щоб діти в Україні навчалися у професійних, талановитих, натхненних і щасливих педагогів – попри всі труднощі в нинішній системі освіти. Зберігаючи найкращі традиції світової педагогіки й організовуючи професійне зростання в сучасному форматі EdCamp, ми будуємо спільноту відповідального вчительства – для кращого майбутнього наших дітей.
ЩО МИ ВЖЕ ЗРОБИЛИ
Об’єдналися в команду
Це люди, які давно й успішно працюють у середній, вищій і неформальній освіті, мають організаторський і адміністративний досвід, займають активну громадянську позицію, знають, що і як можна змінити на краще – знизу, не чекаючи помаху чарівної палички, і готові після своєї основної роботи не спати ночами, щоб у всіх наших з вами дітей були класні педагоги.
Організували й провели Першу національну (не)конференцію для шкільних педагогів EdCamp Ukraine 2015 (23 і 24 червня 2015)
Понад 300 учасниць та учасників із 20 регіонів країни, 2640,5 років сумарного професійного досвіду педагогів, 57 експерток і експертів із 7 країн світу, 5 тематичних напрямків з урахуванням актуальних трендів, 82 унікальні сесії в 10 сучасних форматах, які 8-ма потоками проходили одночасно в 11 локаціях, 129 подарунків для дітей, які потребують особливої уваги, – це була надзвичайна подія, пам’ять про участь у якій буде залишатися впродовж усього життя!
Організували конкурс на проведення регіональних міні-EdCamp’ів
За спеціально розробленою методикою та критеріями обрали 11 кращих проектів регіональних міні-EdCamp’ів та забезпечили їм організаційну й фінансову підтримку – вони відбудуться у великих і малих населених пунктах України з 12 грудня 2015 до 1 квітня 2016 р. Якщо Ви десь поруч – зв’язуйтеся з координаторками й координаторами і побачте все на власні очі :)
Уперше в Україні відзначили Всесвітній День Гідності
Разом із спільнотою відповідального вчительства провели Всесвітній День Гідності (Global Dignity Day), який відбувався одночасно у понад 65-ти країнах світу. Подія є навчальним курсом для вчительства, учнівства й студентства. 21 жовтня 2015 року Всесвітній День Гідності відбувся вперше в Україні, до проведення якого було залучено майже 13000 учасниці учасників із 120 закладів освіти.
ЩО МИ ПЛАНУЄМО ЗРОБИТИ
Провести 9 та 10 квітня 2016 р. у Харкові Другу національну (не)конференцію для шкільних педагогів EdCamp Ukraine 2016 із такими інноваційними компонентами:
- перекласти, адаптувати та запропонувати спільноті відповідального вчительства один із професійних курсів підвищення кваліфікації від всесвітньо відомої MOOC платформи Сoursera;
- представити результати 11-ти міні-EdCаmp'ів;
- на базі зведеного класу – учениць і учнів з різних шкіл – запропонувати відкриті уроки за методикою "акваріум";
- одну зі спільних сесій присвятити питанням недискримінації та гендерної рівності в освіті із залученням кращого вітчизняного і світового досвіду;
- долучитись до світової фотокампанії, присвяченої Цілям сталого розвитку ООН у сфері освіти;
- один день присвятити інтерактивній роботі в музеях – єдиному в Східній Європі Музеї жіночої та гендерної історії, Музеї релігій, Літературному музеї, Музеї голокосту, Музеї сексуальних культур, Чорнобильській творчій майстерні, а також на “виставці під відкритим небом" муралів харківського художника Гамлета. І це буде не просто відвідування музеїв, а сесії за спеціально розробленими методиками в рамках підвищення кваліфікації;
- спільно з видавничою групою “Основа” створити ексклюзивний випуск журналу з усіма родзинками експертних та учительських сесій, інтерв’ю, корисними посиланнями й контактами, що були напрацьовані впродовж незабутніх днів (не)конференції;
- одночасно із всеукраїнською подією організувати Music Camp під менторством неймовірної Констанції Фортунато та запросити на гала-концерт учасниць і учасників EdCamp Ukraine 2016.
А також ми очікуємо близько 500 осіб, іще більше країн, більше експерток і експертів, стейкхолдерів освіти, тем та ідей!
НА ЩО МИ ЗБИРАЄМО ГРОШІ
Для забезпечення участі в (не)конференції учительству.
Щоб прийняти експертів і експерток (виступатимуть вони, нагадуємо, безкоштовно – роблячи свій соціальний внесок у розвиток освіти в Україні).
Для відеозапису всіх 100+ сесій, подальшої їх обробки та розміщення на сайті: щоб уся Україна могла згодом долучитися до цієї скарбниці експертних знань.
Та для створення незабутнього EdCamp’івського духу, який – як родзинка – полягає у цілій купі креативних дрібниць.
ЧИМ ВИ МОЖЕТЕ ДОПОМОГТИ
1. Поширити форму реєстрації для участі серед усіх, кому це буде цікаво, – педагогів Ваших дітей чи дітей друзів і знайомих, у соціальних мережах, спеціалізованих розсилках тощо. Ось воно http://bit.ly/applyedcampukraine2016
2. Порадити нам теми та напрями, важливі, на Вашу думку, для підвищення кваліфікації шкільних педагогів. Пишіть на [email protected].
3. Запропонувати нам експерток і експертів, які, на Вашу думку, мають цікавий досвід, уміння та можуть в інтерактивній формі представити їх спільноті відповідального учительства. Напишіть нам – [email protected].
4. Ну і, звісно, – підтримати матеріально EdCamp Ukraine 2016 – можливість педагогам наших дітей стати більш професійними, успішними та щасливими!
Можете бути певні, що подія точно відбудеться, серед широкого кола нашої підтримки також надійні партнери: Посольство США в Україні, Microsoft, Представництво Фонда імені Гайнріха Бьолля та інші.
А ми для вас приготували чудові подаруночки та надихаючу легенду :)
Підтримайте проєкт та оберіть винагороду
Соціальні мережі та інші посилання проєкту
Олександр Елькін
Автор(-ка) проєкту
Марина Пащенко
Розбудовниця спільноти
Olena Masalitina
Мозок програмного центру
Iryna Minkovska
Піар і просунення
Юлія Манохіна
Контент і волонтеріат
Олег Марущенко
Дискусійний формат
Ірина Железнякова
Гуру логістики
Алена Овчарова
Майстриня дизайну
Євгенія Каськова
Translate шефиня
Людмила Савченко
Зв’язки з освітою
Yevgen Poltenko
Зв’язки з 3-м сектором
Марина Гончаренко
Консультантка з програми
Внески доброчинців у проєкт
10 проєктів зараз чекають на твою підтримку
Будь ласка, авторизуйтесь!
Заповніть всі поля, щоб увійти в особистий кабінет.
Реєстрація
Заповніть всі поля, щоб приєднатися до Великої Ідеї.
EdCamp Ukraine – освітня (не)конференція
Відновлення паролю
Введіть зареєстрованний email, щоб отримати інструкцію по відновленню паролю.
Новий пароль
Встановіть новий пароль для вашого акаунта на Big Idea.