Мистецтво та здоров'я дітей і молоді. Art&Health HUB Poltava

 Мистецтво та здоров'я дітей і молоді. Art&Health HUB Poltava

0%

0 доброчинців

0зібрано (з 200 000 грн)

0 год. залишилось

Створюємо новітній хаб мистецтва та здоров'я для дітей та молоді спільними зусиллями в Полтаві. Об'єднуємо батьків, дітей, волонтерів, викладачів, тренерів, профі. Це - громадянське суспільство України

Ми розпочали цей проєкт з Аліною у середині березня 2022 року, побачивши, що дітки, які приїхали до Полтави, налякані війною, але ще більше їх лякають холодні підвали, новини з телевізора і фото трупів в Інтернеті. 


Тому ми оголосили про безкоштовні заняття з образотворчого мистецтва, щоб показати діткам, що ще є краса, що ще варто жити та творити.


І дітки прийшли. Спочатку їх було 25.

Потім до нас прийшла Аня. А з нею ще Ельвіра, Катя, Еля і Діана.

І ми ще прийняли діток. І стало їх 75. І займалися ми вже малюванням, музикою, акторським мистецтвом та руханкою.


А ще дітки почали дружити між собою, а дехто, навіть, спілкуватися, бо після обстрілів, які вони пережили, перестали взагалі розмовляти...

А потім до нас прийшла Тетяна, а за нею Олена, а ще - Влад, Оля і Максим

І займалися ми вже малюванням, музикою, акторським мистецтвом, руханкою, англійською, кодуванням роботів, деревообробкою, ЗD малюванням, ораторським мистецтвом. А діток стало більше ста, і сміх не стихав у нас. Хоч і лунають сирени.

А потім прийшов Денис, гімнаст. Він їздив у рідний Харків за батутом, а разом з батутом привіз осколок снаряду у передньому пасажирському сидінні. Поправив пасмо волосся і сказав, що купив ще один батут у Києві.



Прийшли сини полтавського героя Святослава Пашинського, Назар та Тимур. Його іменем буде названа вулиця у Полтаві. У пам'ять про захисника, митця і чудову людину.

Прийшла Альона з Чугуєва, Маша з Києва, і Алла з Донецька. А ще Ілля, фотомитець.

І займалися ми вже малюванням, музикою, акторським мистецтвом, руханкою, англійською, кодуванням роботів, деревообробкою, ЗD малюванням, гімнастикою, воркаутом, хореографією, естрадним співом, декоративно-прикладним, ораторським мистецтвом і художньою фотографією. І стало дітей півтори сотні, вони не хотіли йти після занять і обіймали викладачів.



А потім ми зустріли на вулиці оперного баритона Олексія, а ще прийшла Аня із сестричкою Марією з Харкова, доцент Каразінського університету Таня, а ще Ігор, а ще - Юля та Сергій, хореографи від Бога.

І займалися ми вже малюванням, музикою, акторським мистецтвом, руханкою, англійською, кодуванням роботів, деревообробкою, ЗD малюванням, гімнастикою, воркаутом, хореографією, естрадним співом, декоративно-прикладним, ораторським мистецтвом, ліпленням з глини, художнім фото, а батьки почали танцювати бачату та ходити на тренінги та мистецькі бесіди.

Прийшли Яна і Олена, а за ними - Наталя. Вони психологи. Прийшла Настя. Сама вчора учениця, а сьогодні - вже вчителька. Їй 16. Прийшов Андрій із блокпосту, сам художник, координатор Мистецького штабу, прийшов Максим з Харківського театру ім. Шевченка, Таня - з полтавського театру ім. Гоголя.

І ось ми малюємо, музикуємо, граємо, рухаємось, говоримо англійською, кодуємо роботів, творимо з деревом, ЗD малюємо, займаємося гімнастикою, воркаутом, хореографією, естрадним співом, деоративно-прикладним, ораторським мистецтвом, ліпленням з глини, хенд-мейдом, фотографією, а ще арт-терапією. Їздимо у мистецькі подорожі та на екскурсії, майстер-класимо. Батьки танцюють бачату, займаються ораторським та акторським мистецтвом, відвідують тренінги та арт-терапевтичні зустрічі, бесіди. Більше 200 діточок, з 10-ї ранку до 8-ї вечора.



А фото та відео ви, друзі, бачите, бо прийшов Юра. А за ним Володя. А потім Сергій, Максим, Саша, Таня і Денис, а від самого початку, з нами мій брат Тарас. Назнімали силу-силенну кльовезних фото та відео.

А ще прийшли Олексій та прийшла Аня. І привели з собою цілий аматорський театр "Мала Фея". Прийшли Геннадій та Дмитро та запросили дітей у диво-сад... Прийшла Віра і навчила діток бути телеведучими. Прийшов Богдан і нагодував всіх дітей морозивом і показав, як воно робиться. А Таня напекла пряників, а дітки їх розписали.

А потім прийшов Віктор. Віктор прийшов і сказав: "Там у мене приміщення є... Я хотів з нього музей зробити. Відкритий і безкоштовний для людей. Зробив в іншому місці. А може, хочете в тому приміщенні з дітками займатися?.. Мені нічого за це не потрібно..."



А приміщення... Виявилося, що це увесь перший поверх нового будинку у центрі Полтави.... Чотириста двадцять квадратних метрів (!). Таке собі ПРИМІЩЕНЬКО... Віктор почитав договір про передачу приміщення у безкоштовне користування на три роки і сказав: "Мене все влаштовує. Підписую!"

А потім додав:

"А ще я хочу, щоб діткам безкоштовно надавалися медичні послуги. Я сам лікар за освітою. Давайте зробимо спільний проєкт!" і у назві проєкту з'явилося слово "Health"



Приміщення (оцей перший поверх на фото) після будівельників щойно. І спитали ми у батьків дітей, які приходять до нас: "Хто може білити, мити, проводити електрику?" І відгукнулося  півсотні осіб у перший же день! Якщо кожному роздати по вісім метрів, то зробимо за місяць.
Хочете і Ви одягнути пілотку з газети та допомогти? Вам сюди: https://forms.gle/fAQS7VT5tdcXMQ6n6

А тепер ще зовсім мало потрібно:

1. Кілька десятків відер фарби.
2. Кілька кубів дерева.
3. Кілометр проводки. Почепити світильники, шинопроводи, розетки, вмикачі на неї.
4. Кілька метрів труб. Туди ж умивальник, унітаз, по два штуки. Змішувачі та інші дрібнички. Без біде.
5. Штукатурка, металевий профіль, дюбелі, саморізи, цвяхи, мотузка.
6. Трохи гіпсокартону, сітки та замазки.
7. Гора інструменту та засобів індивідуального захисту. (на п'ятдесят людей, пам'ятаєте?)


Ми вже знаємо де візьмемо: меблі, стільці, пуфи, тумби шафи. А ще: мольберти, палітри, фартухи пензлі. А ще: синтезатор, мікрофони, мікшер, барабани, гітари, флейти, гармоніки. А ще: планшети для класів комп'ютерного дизайну, устаткування для свічкоробства, реквізит для театру та терапевтичних занять, гімнастичні мати, коні, лави і самий останній штрих: верстати для деревообробки, 3D-принтери, плотери, набори для програмування роботів, розвиваючі LEGO-сети. І адміністратора ще.

Справа в тім, що прийшов Джуліо з колегами. Його привів Олег. А той потім привів із собою Хав'єра, Філіпа, та Мію.
І запитали вони: "А що вам потрібно, щоб у вас не було списку очікування із діточок?" А ми їм: "Оте потрібно, і оце..." А вони: "Буде у вас!"

Разом з вами, друзі, пам'ятаєте, ми вже перевиконали попередній план на 20%, зібравши на попередньому Спільнокоштібільше 120 000 гривень. Тож, фарбами, папером, всіма витратними матеріалами діточки вже забезпечені надовго. Щось підказує мені, що ми з вами повторимо подвиг!!


Я хочу написати Вам у наступному листі, що вже 800 дітей приходять до нас.

А зараз з нами більше 250 діток з Охтирки, Сум, Харкова, Києва, Волновахи, Дергачів, Донця, Добропілля, Дружківки, Сєвєродонецька, Маріуполя, Краматорська, Лисичанська, Сіверська, Лозової, Лиману, Чернігова, Гоптівки, Бакалії, Луганська, Слов'янська, Бердянська, Покровська, Кремінної, Авдіївки, Херсону, Ізюма, Золочева, Гірського, Чугуєва, Солодкого і коханої Полтави... Подивитеся короткий відосик як це?..


Хочете і ви? Або ваші дітки? Гоу сюди, реєструватися на улюблене: https://linktr.ee/aestheticschool Оплати немає!

А це наші неповторні викладачі-герої! Справжні друзі діточок та батьків. Я згадав їх імена раніше, а Ви зазирніть, лишень у їх прекрасні, натхненні очі!


Чи ж треба говорити, що будь-який донат, будь-який репост чи рекомендація наближає наше спільне, квітуче майбутнє до сьогодення?

Вам же, друзі, я розповів про це диво громадянського суспільства і пішов братися за пензля. Ні, не картини писати, а стіни білити. Ось побілимо, а потім і зродимо культуру Полтавщини. І всієї України.
Мрійники? Так! А ви?

Всіх обійняв! Ярослав 💛💙🤗


П.С. Тут всі відосики та фотосики, репортажі регіональних та національних телеканалів: папка на Гугл-диску

Винагороди

Підтримайте проєкт та оберіть винагороду

  • Внесок від 100 грн

    За Ваше добре серце Ви отримаєте фото дитини, яка займається у Проєкті, з підписом вдячності.

    0 доброчинців

    100 залишилось

  • Внесок від 200 грн

    За Вашу доброту, Ви отримаєте листівку, виготовлену та підписану власноруч дитиною, яка займається у Проєкті.

    0 доброчинців

    100 залишилось

  • Внесок від 300 грн

    За Вашу чуйність Ви отримаєте картину або інший твір мистецтва зроблений та підписаний дитиною, яка займається у Проєкті.

    0 доброчинців

    100 залишилось

  • Внесок від 500 грн

    За Вашу підтримку отримайте у подарунок майстер-клас із олійного живопису Ярослава Терновського

    0 доброчинців

    100 залишилось

  • Внесок від 10000 грн

    За Вашу щиросердну підтриму отримайте у подарунок будь-яку картину художника Ярослава Терновського за власним побажанням.

    0 доброчинців

    20 залишилось

  • Внесок від 20000 грн

    За Ваш широченний жест доброти отримайте у подарунок мистецький корпоратив від Арт-центру "Зело" для своїх співробітників.

    0 доброчинців

    20 залишилось

  • Внесок від 50000 грн

    За Вашу неймовірну підтримку, Ваше ім'я буде закарбоване на дошці пошани прямо на вході до новітнього мистецького простору.

    0 доброчинців

    20 залишилось

Контакти проєкту

Соціальні мережі та інші посилання проєкту

Спільнокошт

Внески доброчинців у проєкт

Блог

Відомості про здійснення проєкту

    Ділитись з друзями

    Цікаво також

    15 проєктів зараз чекають на твою підтримку

    Будь ласка, авторизуйтесь!

    Заповніть всі поля, щоб увійти в особистий кабінет.

    Реєстрація

    Заповніть всі поля, щоб приєднатися до Великої Ідеї.

    Забули пароль? Натисніть, щоб відновити.

    Або швидко зареєструйтеся

    Натискаючи кнопку 'Зареєструватися' ви погоджуєтесь з умовами конфіденційності, правилами сайту та спільнокошту.

    Відновлення паролю

    Введіть зареєстрованний email, щоб отримати інструкцію по відновленню паролю.

    Новий пароль

    Встановіть новий пароль для вашого акаунта на Big Idea.

    Відновлення паролю

    Якщо ваш email було зареєстровано, ви отримаєте інструкція по відновленню пароля на пошту.

    Ваш пароль було змінено. За бажанням ви можете його змінити також в особистому кабінеті.

    Постав питання команді проєкту