Про.Про.Лаб

План.Дій: Відбудова та збереження пам'яті

452

Після перемоги нас усіх чекає повоєнне відновлення країни, але дещо реально покращити вже сьогодні. Наша освітня програма — це реакція на інфраструктурні виклики «тут і зараз» і з чітким поглядом у майбутнє.

«План.Дій» об'єднує учнів 8–11 класів та їх вчителів, які прагнуть долучитися до відбудови України. Мета програми — задовольнити прагнення підлітків та молоді бути залученими до відбудови країни у (по)воєнний час і дати їм необхідні для цього навички.

 

Аудиторія програми

Учні, що разом із експертами та менторами працюватимуть над втіленням дієвих рішень задля розвитку рідної громади.

Вчителі отримають доступ до сучасних освітніх методик. Участь у програмі стане гарною можливістю попрактикувати разом із учнями навички, набуті ними на уроках громадянської освіти.

Місцеві громади, в яких будуть реалізовуватись учнівські проєкти, зможуть підтримати змінотворчі ініціативи, щоб  прискорити процеси відбудови.

 

Як усе відбуватиметься?

Відбір команд

Учасники програми вже пройшли конкурсний відбір, організований командою ГО «Про.Про.Лаб», за такими критеріями:

  • реалізація ідей передбачає роботу за методологіями Design Thinking та Engineering Design Process;

  • готовність залучити кошти на реалізацію проєкту на «Спільнокошті»;

  • можливість масштабувати або реплікувати розроблене рішення;

  • між організаторами програми, командами та представниками самоврядування громад підписано Меморандуми про співпрацю для забезпечення стійкості рішень; 

  • відповідність завдань, які необхідно виконати в процесі розробки рішення, віковим та безпековим обмеженням для неповнолітніх (дітей віком 14—18 років).

Розвиток ідей

Упродовж травня—жовтня 2023 року п’ять команд будуть вирішувати інфраструктурні проблеми у своїх громадах. А також долати виклики, які пов’язані з перебуванням у населених пунктах великої кількості вимушених переселенців, браком води, необхідністю тривалого перебування в укриттях тощо.

Три команди працюватимуть над арт-об'єктами: в пам'ять про військових і цивільних, які загинули під час бойових дій; про громади, які пережили окупацію й вибороли незалежність; про місця, куди ми повернемось після перемоги. Розроблені на перетині мистецтва та інженерії рішення будуть інтегровані в публічний простір. Адже збереження пам'яті є невід'ємною складовою відбудови.

Навчання

Упродовж літа команди візьмуть участь в групових та індивідуальних онлайн / офлайн-сесіях. 

На підлітків чекає:

  • навчання проєктному менеджменту, розробці бюджету, залучення коштів та інших ресурсів, взаємодії з владою, громадою, налагодженню партнерств, ведення інформаційних кампаній;

  • робота  з інженерами, мейкерами, екологами, проєктувальниками, урбаністами, 3D-дизайнерами, спеціалістами з візуалізації, VR-технологій та інших сфер відповідно до тематики проєктів;

  • менторський супровід і, в разі необхідності, робота із психологом — задля підтримки емоційного тонусу.

Восени команди презентують напрацювання громадам і місцевому самоврядуванню.

Залучення інвестицій

Важливим етапом програми є проведення школярами краудфандингових кампаній. Так команди хочуть привернути увагу громадськості до проєктів та залучити на їх втілення  фінансову підтримку від усіх небайдужих. Зібрані кошти будуть використані на купівлю матеріалів та / або обладнання, необхідних для втілення ідей проєктних команд відповідно до їхніх бюджетів. 

Краудфандингові кампанії стартують у липні 2023 р.

 

Партнери програми

Менторами команд стали тренери громадської організації «Інша Освіта».

Мейкерську підтримку надає мобільна команда мейкерівTolokar.

Експерти урбаністичної коаліції Ro3kvit допоможуть учасникам заглибитись у тему відбудови та роботи з публічним простором.

Краудфандингові кампанії проєктів пройдуть на платформі «Спільнокошт».

Інститут модернізації змісту освіти, медіа-платформи «Освіторія» та «Нова Українська Школа» підтримують нас інформаційно.

Долучайтеся до позитивних змін — підтримайте «План.Дій» школярів!

 

Проекти програми на Спільнокошті


Спільнокошт

Автомобіль це така ж зброя як гармата, ракетна установка чи БПЛА, на жаль після бойового виходу, наша зброя потребує ремонту. Ваш донат допоможе повернути наших залізних друзів до строю!
13 доброчинець
0
днів
5550
443146
грн.

Спільнокошт

Зеленодольська громада стала щитом між Дніпропетровщиною та Херсонщиною і першим місцем безпеки для десяти тисяч українців, що виходили з окупації. Хочемо зберегти пам’ять про тих хто йшов і зустрічав
13 доброчинець
0
днів
3950
64444
грн.

Спільнокошт

Натхненні внутрішнім світлом одне одного в часи блекаутів, хочемо створити у Ладижині, одному з українських міст енергетиків, простір збереження пам’яті та подяки.
89 доброчинець
0
днів
58161
58161
грн.

Спільнокошт

Хочемо перетворити занедбаний простір за кінотеатром «Дніпро» на місце перезавантаження, народження ідей та гуртування містян. Зачинений вже 16 років кінотеатр має отримати шанс на відновлення.
178 доброчинець
0
днів
63454
59449
грн.

Спільнокошт

Спроєктували і виготовили прототипи меблів для шкільного укриття. Мріємо облаштувати простір і показати, як змінити такі місця: зробити їх зручними, а час, проведений у безпеці — продуктивним.
113 доброчинець
0
днів
37877
37877
грн.

Спільнокошт

Навесні 2022-го вуличні вказівники зняли, щоб дезорієнтувати ворога. Хочемо повернути комфорт мешканцям громади. Поєднаємо відновлення з оновленням. Придумали, як зробити це з користю для довкілля.
120 доброчинець
0
днів
65555
61111
грн.

Спільнокошт

Ми вирішили допомогти своєму та іншим містам впоратися з нестачею води. Створили конструкцію для збору дощу просто з неба. Хочемо встановити декілька «дощоловів» в Покрові, навчимо збирати такі ж вас
81 доброчинець
0
днів
29622
29320
грн.

Спільнокошт

А якщо школи, що мають значну територію, будуть самостійно забезпечувати себе городиною? Ми, в Рудках, готові спробувати і поділитися досвідом з іншими! Будуємо експериментальну ділянку — долучайтеся!
89 доброчинець
0
днів
70000
69625
грн.

Новини програми


Спільнодія
Інфопростір
Активна спільнота, яка сформувалась у хабі Халабуда, стала підтримкою для жителів свого району Маріуполя
Екологія життя
Технології та системи
Інфопростір
20 серпня спільнота “Навзаєм” провела “Навзаєм Talks” для культурних менеджерів (-ок), кураторів (-ок), митців (-кинь), представників (-ниць) інституцій. Обговорювали те, з якими викликами стикнувся культурний сектор за останні півроку, як повномасштабне вторгнення змусило шукати нові сенси та як використати нові можливості для розвитку української культури і мистецтва.
Екологія життя
Екологічна ініціатива,  яка сформувала власний автономний краудфандинговий інструмент у своїй операційній діяльності.
Спільнодія
Інфопростір
Як команда працює в умовах війни та до якої цілі рухається
Спільнодія
Інфопростір
Ініціатива молодих хлопців у Калуші - переробка склотари у предмети побуту та декору 
Спільнодія
Інфопростір
Про соціальне підприємництво шелтеру Святої Ольги, які попри окупацію та нестабільну економічну ситуацію знайшли можливості запустити власний вишивальний цех, де працюють жінки, які постраждали від насильства

Аналітика програми