Sklyanka.lab: міні-лабораторія очищення Землі

Sklyanka.lab: міні-лабораторія очищення Землі

76 4 хвилини хв. читання
24.06.2022
Ініціатива молодих хлопців у Калуші - переробка склотари у предмети побуту та декору 

Ініціатива двох молодих хлопців з Калуша, які створили власну майстерню і залучили на неї 65 тисяч грн на Спільнокошті, та подвоїли суму збору. Sklyanka.lab це ресайклінг ініціатива з переробки вживаної склотари у предмети щоденного побуту — склянки, свічники та вази.

 

Коли і як виникла ідея вашого проекту? 

Ідея виникла дуже спонтанно і раптово внаслідок перегляду відео в одній з популярних соцмереж, де було показано якраз процес виготовлення склянок з використаних скляних пляшок, і те що таке реально можна зробити. Для нас це було великим здивуванням що з простої пляшки ми можемо зробити склянку, тому почали будувати проект, створюючи бізнес-модель, вивчати всю теоретичну та практичну інфу. Перші склянки створювались прямо в квартирі на старому столі й цеглині з вулиці (на ній проводився певний процес розколення пляшки.  

Перші вироби були косі, криві, але ми побачили, що це можливо і головне що круто. Згодом трішки удосконаливши технологію і стали виходити більш-менш хороші варіанти. Тоді ми запустили фейсбук/інстаграм сторінку, де нас помітили місцеві медіа і почали сапортити. 

Потім нас запросили у Львів проводити майстер-класи на найбільшій регулярній фестивальний майданчик «!Festrepublic», згодом поїздки туди стали регулярними у нас там є наш стіл який потрібний для роботи. Ми просто туди приїжджаємо, розкладаємось і починаємо проводити майстер-класи для людей. Дуже цікавий досвід насправді тому, що познайомились з багатьма цікавими людьми з якими і зараз підтримуємо спілкування. Хто ваша команда?  

В основному коли питають про команду - це завжди я (Олег) і мій молодший брат (Денис), але в нас є люди які готові нам допомагати в тих чи інших потребах. Такі, наприклад, Влад Німак запросив нас на «!Festrepublic» і постійно ділиться зі своїми знайомими що існує такий проект, підкидає пропозиції участі на фестивалях та ін.

Взаємодія роботи в команді будувалась з самого дитинства, бо в мене з братом невелика різниця в віці, тому мені зручно з ним комунікувати та працювати в різних напрямках.Що сталось коли ви зібрали кошти на майстерню на Спільнокошті?                       

Ми були дуже задоволені, ми зрозуміли що це реально — можна не жити типовим життям, а вести проекти, спілкуватись з цікавими людьми, ставити нові й нові цілі для себе та головне, знати і відчувати що є люди, які тебе підтримують та вірять.
Як спільнота Калуша реагує цю ініціативу?                                                                           

Наші друзі, активісти, культурна/політична спільнота досить позитивно, особливо це відчули під час краудфандингу, коли ми побачили в чому виражається їх підтримка.

Спільнота міста загалом нейтрально, напевно тому, що для більшості містян щось нове це щось невідоме, те на дослідження чого не вистачає часу та мотивації. Я розумію, що в будь-якій спільноті відсоток людей які «шарять» не великий, але у Калуші він прям маленький. Останній місяць нас багато запрошують на різні ярмарки в Калуші, але кожен раз як ми приїжджаємо, то стоїмо без діла і ледве когось затягуємо, щоб провести майстер-клас. 

Трапляються різні люди, одні стоять і дивляться на нас, другі запитуються чи зможемо їм обрізати скло для дверей в душовій (тру історія), останні рази ми відмовляємось від таких пропозицій. Звісно є і просто неймовірні люди з якими цікаво поспілкуватись і провести майстер-клас. З нещодавніх активностей можу згадати фестиваль “Spoluka” в Калуші, який організовували наші друзі. Нам би дуже хотілось, щоб люди починали переосмислювати своє споживання і бачили у нашій майстерні цінність та можливість вести більше відповідальний спосіб життя, підходили до нас на ярмарках та створювали власні унікальні набори склянок, ваз та свічник.Чим займаєтесь зараз і що плануєте в найближчому майбутньому?                                             

Плануємо продовжувати організовувати майстер-класи для тих груп осіб яким це дійсно цікаво. Зараз у фокусі це реанімація соц. мереж після напруженого стану в країні, створення ютуб каналу, вихід на європейський ринок. 

 

Дізнатись більше про проекти майстерні можна у соцмережах — instagram, facebook.

 

____

Повернутись до колекції "Історії стійкості"

Матеріал допоможе краще ідентифікувати характеристики та важливі особливості вашого проекту та збору, та допоможе зрозуміти як краще залучати на нього кошти.

Упражнение по технике коллажа может быть вводным для разговора об эпохе постмодернизма, которая начинается в начале XX века и по мнению экспертов, продолжается до сегодня.