Sklyanka.lab: міні-лабораторія очищення Землі

Sklyanka.lab: міні-лабораторія очищення Землі

84 4 хвилини хв. читання
24.06.2022
Ініціатива молодих хлопців у Калуші - переробка склотари у предмети побуту та декору 

Ініціатива двох молодих хлопців з Калуша, які створили власну майстерню і залучили на неї 65 тисяч грн на Спільнокошті, та подвоїли суму збору. Sklyanka.lab це ресайклінг ініціатива з переробки вживаної склотари у предмети щоденного побуту — склянки, свічники та вази.

 

Коли і як виникла ідея вашого проекту? 

Ідея виникла дуже спонтанно і раптово внаслідок перегляду відео в одній з популярних соцмереж, де було показано якраз процес виготовлення склянок з використаних скляних пляшок, і те що таке реально можна зробити. Для нас це було великим здивуванням що з простої пляшки ми можемо зробити склянку, тому почали будувати проект, створюючи бізнес-модель, вивчати всю теоретичну та практичну інфу. Перші склянки створювались прямо в квартирі на старому столі й цеглині з вулиці (на ній проводився певний процес розколення пляшки.  

Перші вироби були косі, криві, але ми побачили, що це можливо і головне що круто. Згодом трішки удосконаливши технологію і стали виходити більш-менш хороші варіанти. Тоді ми запустили фейсбук/інстаграм сторінку, де нас помітили місцеві медіа і почали сапортити. 

Потім нас запросили у Львів проводити майстер-класи на найбільшій регулярній фестивальний майданчик «!Festrepublic», згодом поїздки туди стали регулярними у нас там є наш стіл який потрібний для роботи. Ми просто туди приїжджаємо, розкладаємось і починаємо проводити майстер-класи для людей. Дуже цікавий досвід насправді тому, що познайомились з багатьма цікавими людьми з якими і зараз підтримуємо спілкування. 



Хто ваша команда?  

В основному коли питають про команду - це завжди я (Олег) і мій молодший брат (Денис), але в нас є люди які готові нам допомагати в тих чи інших потребах. Такі, наприклад, Влад Німак запросив нас на «!Festrepublic» і постійно ділиться зі своїми знайомими що існує такий проект, підкидає пропозиції участі на фестивалях та ін.

Взаємодія роботи в команді будувалась з самого дитинства, бо в мене з братом невелика різниця в віці, тому мені зручно з ним комунікувати та працювати в різних напрямках.



Що сталось коли ви зібрали кошти на майстерню на Спільнокошті?                       

Ми були дуже задоволені, ми зрозуміли що це реально — можна не жити типовим життям, а вести проекти, спілкуватись з цікавими людьми, ставити нові й нові цілі для себе та головне, знати і відчувати що є люди, які тебе підтримують та вірять.




Як спільнота Калуша реагує цю ініціативу?                                                                           

Наші друзі, активісти, культурна/політична спільнота досить позитивно, особливо це відчули під час краудфандингу, коли ми побачили в чому виражається їх підтримка.

Спільнота міста загалом нейтрально, напевно тому, що для більшості містян щось нове це щось невідоме, те на дослідження чого не вистачає часу та мотивації. Я розумію, що в будь-якій спільноті відсоток людей які «шарять» не великий, але у Калуші він прям маленький. Останній місяць нас багато запрошують на різні ярмарки в Калуші, але кожен раз як ми приїжджаємо, то стоїмо без діла і ледве когось затягуємо, щоб провести майстер-клас. 

Трапляються різні люди, одні стоять і дивляться на нас, другі запитуються чи зможемо їм обрізати скло для дверей в душовій (тру історія), останні рази ми відмовляємось від таких пропозицій. Звісно є і просто неймовірні люди з якими цікаво поспілкуватись і провести майстер-клас. З нещодавніх активностей можу згадати фестиваль “Spoluka” в Калуші, який організовували наші друзі. Нам би дуже хотілось, щоб люди починали переосмислювати своє споживання і бачили у нашій майстерні цінність та можливість вести більше відповідальний спосіб життя, підходили до нас на ярмарках та створювали власні унікальні набори склянок, ваз та свічник.



Чим займаєтесь зараз і що плануєте в найближчому майбутньому?                                             

Плануємо продовжувати організовувати майстер-класи для тих груп осіб яким це дійсно цікаво. Зараз у фокусі це реанімація соц. мереж після напруженого стану в країні, створення ютуб каналу, вихід на європейський ринок. 

 

Дізнатись більше про проекти майстерні можна у соцмережах — instagram, facebook.

 

____

Повернутись до колекції "Історії стійкості"

Зрозумілі поради, завдяки яким бізнес зможе вийти на краудфандинг, а значить залучити ресурси, підвищити впізнаваність свого бренду та зростити спроможність команди.

Наша особиста гідність співзалежна з гідністю нашого оточення. Не можна бути гідним чи гідною окремо від усіх