Овочі мого сусіда

Овочі мого сусіда

520 5 хвилин хв. читання
19.07.2013
Завдяки сервісу Growington ви можете торгувати або обмінюватися продуктами зі своїми сусідами.

 © http://growington.com

Growington забезпечує систему «мапування їжі», дозволяючи людям знаходити місця, де вирощують продукти харчування. Ідея полягає в тому, щоб розвивати спільне споживання, обмін та торгівлю овочами у місцевих спільнотах через веб-ресурс, на якому можна викладати фотографії і обговорювати різні трави, фрукти та овочі. Growington сподівається, що з поширенням цієї парадигми різні міста зможуть змагатися між собою відповідно до того, скільки вони мають місць вирощування їжі. Організація заснована Дарреном Смітом, Джоном Блекборном та Рейханом Дані у 2011 році і розташована у Великобританії.

 

– Що таке Growington?

Growington дозволяє знаходити людей у вашій спільноті, які вирощують їжу. Завдяки цьому ви можете ділитися, обмінюватися або торгувати овочами, фруктами і травами зі своїми сусідами. Це стосується тих, у кого є сад за домом, грядка на публічному городі, власна садибна ділянка тощо. Не обов’язково бути справжнім фермером! Ми нанесли на карту 200 садибних ділянок по всьому світу за два місяці нашого існування – попереду ще довгий шлях!

– Як з’явилась ваша організація? Хто її заснував, і що послужило натхненням для цього?

У мене виникла ця ідея наприкінці минулого року. Момент прозріння трапився, коли я був на семінарі «Майбутнє їжі» і слухав «харчового футуролога» Школи життя у Лондоні. Ця подія, а також мій попередній досвід створення веб-стартапу наштовхнули мене на ідею мапування ділянок вирощування їжі шляхом краудсорсингу. Адже можна легко знаходити місця, де вирощують продукти. Це видалось мені дуже цікавим.

Також маю додати, що я дивився в середньому одну промову TED на день протягом двох років. Це допомогло мені зрозуміти глобальні тренди, такі як продовольча безпека, кліматичні зміни, питання охорони здоров’я та спільне споживання.

– Хто ваші директори і працівники? Яка загальна чисельність вашої команди?

Наш стартап знаходиться на початковому етапі і працює на самозабезпеченні. Команда з трьох співзасновників займається цим бізнесом у вільний час протягом 9 місяців.

Growington отримує нагороду Соціальний підприємець від UnLtd © http://blog.growington.com/


– Окрім мапування місць, де вирощують їжу, чи є у вас ініціативи, спрямовані на те, щоб розвинути рух «Вирощуй своє»?

Безперечно! Саме по собі «мапування їжі» не слугує джерелом натхнення, тож ми маємо запропонувати нашим користувачам щось таке, що заохотить і надихне їх вирощувати продукти. Ось чотири головні розділи сайту, які ми розробляємо:

1. Простий механізм спільного користування/обміну/торгівлі. Хіба це не чудово – мати можливість отримувати для свого званого обіду овочі, що були вирощені по сусідству?

2. Журнал садівників дозволяє користувачам викладати фотографії своїх рослин і розповідати про свої пригоди на садибній ділянці. Ми хочемо, щоб вони могли спостерігати за ростом рослин інших садівників і порівнювати їх зі своїми, а також допомагати один одному. Особливо тим, хто живе по сусідству!

3. Краудсорсингова база знань про овочі, фрукти і трави, які бажає обговорювати наша спільнота. Якщо у вас є запитання – задайте його: на нього дадуть відповідь, оцінять його та збережуть як довідку для майбутніх садівників.

4. Бали і відзнаки. Ми хочемо, щоб вирощування їжі було захопливим процесом для всіх, і тому присуджуємо користувачам бали і відзнаки відповідно до їхніх успіхів, рослин, які вони вирощують, та місця їхнього проживання. Ми також плануємо організовувати змагання між містами, відштовхуючись від того, скільки людей вирощують їжу у різних точках планети.

– Отже, ігрофікація – це запорука того, що Growington буде успішним?

Я б не наважився казати, що використання ігрових підходів – це запорука успіху, але ми збираємось розвивати ці техніки, щоб ефективніше залучати наших користувачів. Творчість та самовираження (журнал садівників), навчання (база знань про їжу), соціальна взаємодія (спілкування з іншими садівниками), дослідження (можливість дізнатися, хто вирощує їжу поблизу), змагання і винагороди (бали, таблиця лідерів, відзнаки) є важливими для людей. Чим краще ми їх розвинемо, тим цікавішим буде продукт.

– Як ви плануєте поширювати інформацію про те, чим займаєтесь?

Зараз ми зосередились на тому, щоб створити хороший продукт. Враховуючи склад нашої команди – два розробники і дизайнер – ми ще недостатньо продумали нашу маркетингову стратегію. Якщо вам подобається те, чим ми займаємось, і ви могли б допомогти, будь ласка, зв’яжіться з нами, [email protected].

 

© http://growington.com


– Чи є ви першими у своєму роді? Якщо так, що відрізняє вас від подібних організацій?

Існує декілька не надто вдалих онлайн-сервісів «соціального садівництва», але жоден з них не спеціалізується на вирощуванні їжі. Що стосується ігрових підходів, ведення блогів, торгівлі/обміну та бази знань – це ще має бути втілено на одному сайті для людей, які вирощують їжу.

У нас є багато ідей щодо джерел прибутку. Наприклад, брати невеликий відсоток з численних мікротранзакцій продажу овочів, створити платформу для брендів, щоб вони могли легко вказувати, звідки беруть продукти (прозорість у харчовій промисловості стає все важливішою), зводити мешканців різних районів, щоб вони могли скуповуватися оптом на місцевих фермах, спонсорська підтримка сайту тощо.

– Чи сподіваєтесь ви поширити цю ініціативу по всьому світу?

Платформа, яку ми створили, працює глобально, і в нас уже зареєструвалися садівники з Австралії, Південної Африки і Бразилії.

– Чи шукаєте ви інвесторів і чи визначили ви конкретну стратегію зростання?

Недавно ми почали шукати інвестиції, бо хочемо працювати у Growington на повну ставку. Ми сподіваємось незабаром зустріти когось, хто поділятиме наше бачення.

– У чому полягає велика утопічна візія вашої організації? Чого б ви хотіли досягти через два, п’ять, десять років?

Наша місія – нанести на карту місця по всьому світу, де вирощують їжу. Ймовірно, ми ніколи не нанесемо на карту абсолютно все, але це амбітна і захоплива задача. Ми прагнемо, щоб Growington був синонімом «вирощування їжі» і щоб він був першим місцем, яке хочеться відвідати, щоб дізнатися про їжу, яку вирощують локально.


В рамках партнерства з журналом UrbanTimes.

 

Зрозумілі поради, завдяки яким бізнес зможе вийти на краудфандинг, а значить залучити ресурси, підвищити впізнаваність свого бренду та зростити спроможність команди.

Украинский олигархический капитализм основан на монополии. Это значит, что вы имеете ренту от монополии. Рента – нечестная монополистическая прибыль, связанная с влиянием на государство. Если у вас есть эта рента, то вы стараетесь максимально остановить развитие, потому что развитие – это конкуренция, и вы можете потерять олигархический капитализм, который фиксирует монополию и тормозит развитие. Это и есть главная причина нашей бедности.