Наші мрії пішли далеко вперед. Потрібне зусилля волі, щоб знайти оптимальне поєднання ресурсів і часу, і, зрештою, діяти в напрямку наближення до них. Формат взаємодії, який встановлюється в процесі залучення співзасновників Urban Space 500, відповідає цій необхідності в оптимальній формі. Співзасновники громадського ресторану та інвесторки майбутніх проектів міста делегують цьому проекту свій соціальний капітал. Юрко Филюк влучно зауважив, що люди додають всьому задуму разом з коштами певний кредит довіри, і це вказує на конкретний рівень пружності соціальної тканини в громаді. Спільноти, що активуються довкола цих ресторанів, стають генераторами порядку денного в місті. Їхні рішення щокварталу спрямовують ресурс на втілення соціальних інновацій з фокусом на Київ. Так громадяни самоуповноважують себе на курування урбаністичного простору.
Київ, безумовно, виграє від цієї згуртованості і отримає ресурс для виходу на нову траєкторію росту. Потужна динаміка 500 людей з готовністю стратегічно мислити місто – це двигун такого росту. Соціальний капітал між цими людьми – це те, що створює позитивні канали зворотнього зв’язку, те, що змінює соціальні стосунки таким чином, що акумулюється вплив на людину чи організацію, до якої ці канали зв’язку спрямовані.
Учасники Urban Space 500 відчують свободу і широту, які може принести щедрість. Відкриття громадського ресторану з Івано-Франківська в Києві маркує обмін сенсами між регіонами та позначає формалізацію міських спільнот в Україні. Відкриття громадського ресторану Urban Space в Берліні трансформує ці міські спільноти у міжнародне партнерство і спозиціонує як цікавого гравця з краудфандингу, що спрямований на розвиток громади (community-enhancing crowdfunding) та максимально залучає доброчинця до позитивних зрушень у суспільстві.
Так, Україна стає експортером сенсів, які допомагають навігувати в нових світових ситуаціях, а це основний ключ до сучасної економіки. Водночас, цей елемент є важливою умовою для маштабування українських креативних індустрій. Це – найміцніший міст для побудови продуктивних стосунків з європейським культурним та бізнесовим простором і громадськими мережами.
Стратегічна філантропія робить лише перші кроки в Україні, але мало-помалу пташка звиває гніздо. Лідери проектів та соціальні інвестори – це люди, що міркують схожим чином. Наші внески – знання, кошти, зв’язки, мрії – зерна для саду, в якому зростаємо разом.