Керівник проекту Urban Space Radio про ринок онлайн-радіо та новий інтерес до міських ініціатив

Івано-франківська платформа «Тепле місто» запустила перше в Україні урбаністичне онлайн-радіо Urban Space Radio. Його ідея – розповідати про міста мовою мешканців так, щоб історії Івано-Франківська були цікавими для маленьких містечок в іншій частині країні. Чи історії Києва, Львова, Одеси, Кривого Рогу, адже онлайн-радіо не має обмежень. Про наповнення ефіру, конкуренцію в онлайн-радіо та чому урбаністичні історії невичерпні розповідає програмний директор UrbanSpaceRadio Тарас Малий.

Ринок онлайн-радіо в Україні невеликий, у нас немає платформ з великим вибором онлайн-радіо, на які ти заходиш і очі розбігаються. А таких, що замість музики виготовляють контент, в Україні зовсім мало.

Мета «Теплого міста» робити міста комфортнішими і доступнішими, а радіо як ніяке інше ЗМІ допомагає це розвивати.

Сам я не радійник наша радіо-команда складається з телевізійника, публіциста і радіоведучого, але ми бачимо для себе це як великий виклик і великий плюс одночасно, адже можемо вести ефіри нестандартно, нешаблонно, дивитись на радіо під іншим кутом зору.

image

Унікальність Urban Space Radio  в тому, щоб показувати жителям того ж Івано-Франківська місто не так, як вони звикли бачити його щодня.

Я нещодавно повернувся до міста, дивлюся на нього очима гостя – не як людина, яка тут виросла і вчилася, і так я можу знайти нові «ключики», які місцеві мешканці не помічають. Мої колеги-ведучі аналогічно відкриватимуть місто для себе.

У Штатах в 30-х роках письменники переїздили з мегаполісів у містечка, щоб писати романи, так і ми – переїхали з великих міст у менше, щоб створювати радіо.

Наша команда не має окремого офісу, будемо базуватись в громадському ресторані UrbanSpace.

У Штатах в 30-х роках письменники переїздили з мегаполісів у містечка, щоб писати романи, так і ми – переїхали з великих міст у менше, щоб створювати радіо. Наша команда не має окремого офісу, будемо базуватись в громадському ресторані UrbanSpace.

Ми не локальні, шукатимемо аудиторію в усій країні. Наші історії будуть об’єднувати мешканців різних міст, адже як говорять у «Теплому місті», давайте створювати, а не руйнувати. Ідеї будуть пов’язані з розвитком міст – як час та технології змінюють міста, який їхній вплив на архітектуру. Наприклад, особливості архітектури Івано-Франківська будуть цікавими для нефранківчан – і навпаки, адже кожне місто має свої цікавинки.

image

Усі хочуть робити проекти в Києві, де більше медійних персон і легше знаходити гостей для ефіру, але чому не зробити радіо не в столиці, трохи децентралізувавши ринок? І розповідати про громадські ініціативи Харкова, Львова, Києва, Житомира, Одеси та інших міст, будувати між ними мости і знаходити рішення спільним проблемам.

Наразі ми працюємо в бета-версії, запустили музичний стрім, який був необхідним, щоб набрати музичну базу і побачити, як нас слухає аудиторія. Цікаво, що найбільше нас слухають у Києві, а вже потім – Івано-Франківськ, Львів, Харків, Одеса. У листопаді відбудеться офіційний старт: з новим сайтом, тематичними програмами про урбаністику, актуальне сучасне мистецтво, музику, кіно.

image

На сайті буде безкоштовний додаток, який легко скачати і встановити. Також у нас є охочі робити програми з Києва, Львова, Лондона, що виводить нас вже навіть за межі країни. Запустимо ранкове шоу, яке триватиме близько двох з половиною годин і починатиметься о 9:30 – коли слухачі прийдуть на роботу, заварять каву і увімкнуть радіо. Це не банальне розважальне шоу, ми говоритимемо про міста, розповідатимемо новини, які мають вплив на культурну сферу України. Наприклад, «Даха Браха» виступила в Лондоні – всі сказали «вау», але чому вони там виступали – не знають. А це була важлива подія для української музики.

Ринок онлайн-радіо тільки розвивається, тому про конкуренцію говорити складно. 

Якби «Радіо Аристократи» ще декілька років були одним класним онлайн-радіо в Україні, то цікаво, чи не знудилися б вони і не перестали працювати.

З’являються нові проекти, які ростуть до високої планки, створеної «Аристократами», але в той самий час і створюють унікальну концепцію поруч. Наша ідея полягає у тому, щоб розповідати, як люди на маленьких клаптиках своєї землі роблять щось класне. Люди часто консервуються у власному місті і не бачать далі свого носа, а ми ж розповідатимемо, як у Коломиї чи в Кривому Розі мешканці створюють локальні проекти.

У нас незалежне прозоре радіо не лише тому, що будуємо скляну студію – а і як працюватимемо. Кожен, хто приходить в Urban Space, зможе запропонувати нам історію для програми, а ми можемо запросити його як гостя.  Urban Space Radio відкриті до всіх, але беремо на себе відповідальність за якість і наповнення ефіру

Мене часто запитують : «Що ви робитимете, як історії про міста закінчаться?». Але це неможливо – всюди і щодня щось трапляється, і не лише аварії, а відбувається постійний процес розвитку і оновлення. Місцеві державні органи приймають рішення. Відкриваються нові заклади. Чи хоча б дослідити це явище зовнішньої реклами в Івано-Франківську: чому люди завішують свої магазини зовнішньою рекламою?

image

Наша аудиторія – слухачі, які постійно шукають нові знання, не дивляться телевізор, і , скажу жахливу річ – не читають регіональну пресу, місцеві газети «Вєсті», подорожують, мають власний бізнес – соціальний чи несоціальний. Ті, що виїхали з України, але зберігають зв’язок, або повернутись, чи хто планує виїхати. Умовний креативний клас. Умовний, адже це може бути студент.

Ми будемо робити офлайн-події – вечірки, лекції з гостями наших ефірів. Urban Space Radio –некомерційне, прибутку ми не матимемо, і грошей за відвідування подій брати не можемо. Мета таких подій – формування спільноти, створення ідей і обмін думками.

Підтримати проект Urban Space Radio легко!

Системи фінансових показників, які дають ресурс приймати управлінські рішення

Маршалл Розенберг, автор терміну «Ненасильницька Комунікація», говорив, що конфліктів на рівні потреб не існує, вони існують на рівні стратегії задоволення цих потреб.