Доки Apple ще запускає своє реаліті-шоу Planet of Apps про іт-стартапи, Egap Challenge проводить вже другий сезон відбору техно-проектів.

Цього разу серед майже 300 іт-рішень зі всієї України було відібрано 50 проектів, з-поміж яких 15 найкращих увійшли до інкубаційної програми. Відібрані проекти мають трохи більше місяця на підготовку до фінального квітневого Демо Дня – визначення переможців та розподілу між ними 2 000 000 грн. Звісно, головний бенефіт тут не гроші, найважливіше – це можливість для співпраці між стартапами, іт-підприємцями, експертами та представниками влади.

 

Які стартапи виведуть на новий рівень українську інфраструктуру?

 
Smart Ticket: програма, яка будує за вас найоптимальніший маршрут подорожі

Коли потрібно спланувати подорож з Ковеля до Полтави, виникає купа запитань щодо пересадок, наявності квитків тощо. Розробники Smart Ticket взялися за цю проблему та запропонували рішення – мобільний додаток, який все прораховує за вас, потрібно лише назвати точки А і Б. “Розумний квиток” згенерує найекономніший, найшвидший і найкомфортніший маршрут, а також обере вид транспорту для мандрівки: авіа, залізничний, автобусний, приміський чи міський. Найбільша зручність полягає у тому, що ви отримуєте лише один smart-квиток на всю подорож, замість 3-5. Наразі сервіс на стадії розробки, а під час інкубації Egap Challenge команда Smart Ticket повинна показати перші прототипи.

SmartTicket

 

CarPet: “чорна скринька” для автомобілів

Розробники з Дніпра створили пристрій – CarPet, який сповіщає про ДТП у режимі реального часу.  “Цей винахід допоможе врятувати життя людини, яка потрапила у ДТП, коли очевидців нема і жертва без тями. Він передає всі відомості до диспетчерської служби та дані про ДТП на сервер”, – розповідає про проект засновник Тарас Жуков. Пристрій, дещо схожий на power bank, кріпиться до автомобіля, і у разі аварії спрацьовують його датчики, що передають повідомлення про транспортний засіб, час, місцезнаходження та причину події диспетчеру.

CarPet

 

Розумна Країна: електронна “книга скарг” для топ-менеджерів

Розробники Розумної Країни пропонують просте рішення – залишати онлайн-відгуки про користування послугамиУкрзалізниці, Укравтодору та Укрпошти. На спеціально розроблених порталах користувачі можуть обрати, наприклад, певну ділянку дороги та вказати, що на ній – ями, відсутнє асфальтове покриття, не працюють водостічні системи тощо. Такі фідбеки потрапляють у “книгу скарг” для топ-менеджерів, директорів державних інфраструктурних організацій у вигляді читабельних даних, на основі яких вони можуть приймати рішення.

Також, за словами засновника Сергія Єфімова, ці сервіси допоможуть у боротьбі з корупцією. “Наприклад, у потязі до Маріуполя у вашому вагоні проблеми з вікном. Ви заходите на сайт і ставите відповідні відмітки. А у Міністерстві значиться, що потяги за таким напрямком вже відремонтовані, тобто гроші вже витрачені”, – наголошує він. Тож, це дозволяє контролювати використання коштів на розвиток інфраструктури.

 

Як освітні стартапи забезпечують рівність прав на освіту?

 
Casers: веб-платформа для вирішення кейсів

Розробники створили платформу, де кейсодавці – компанії, що пропонують свої завдання, – розміщують проблемні кейси. Кейсери – ті, хто вирішує кейси (часто це студенти чи випускники) – пропонують свої рішення, а замовник обирає кращі з них. Для компаній – це пошук нових ідей з можливістю оптимізації витрат, для студентів –  практичне застосування своїх пропозицій та можливість працевлаштуватися.

“Серед усіх кейсів 85% було успішних: або компанії брали у роботу ідеї, або запрошували кейсерів на роботу для запровадження їх пропозицій. Ми надаємо деякі кейси для університетів, де студенти на парах розв’язують не старі теоретичні задачі, а реальні кейси. У нас в основному затребувані напрямки: економіка, фінанси, маркетинг, ІТ”, -  зазначає засновник платформи Євген Урсалов.

Серед кейсів Casers не тільки комерційні проекти, але і державні, як-то створення веб-порталу для промоції харківських експортерів на європейському ринку та розробка методології оцінки зарплат у державному секторі Харківської області.

Casers

 

iLearn: безкоштовна онлайн-платформа з підготовки до ЗНО

Це відкрита та безкоштовна платформа підготовки дітей з віддалених сіл, інтернатів, території АТО до здачі зовнішнього незалежного оцінювання. “Ідея проекту виникла у 2013 році, коли ми готували на Чернігівщині дітей одного інтернату до ЗНО з математики по скайпу, з викладачем з університету Гетьмана. Спершу у їх успіх ніхто не вірив, бо було надто велике відставання, але ті учні, що регулярно займалися, успішно склали ЗНО”, - згадує засновниця iLearn Анна Сидорук. З такої ініціативи виріс проект iLearn, який вже сьогодні має онлайн-курси із української мови та літератури, англійської, математики та історії України.

iLearn

 

E-мова: ресурс для онлайн-вивчення української мови

“Все починалося як волонтерський проект навчання української мови, але потім до нас почали звертатися з питанням чи можна вчитися дистанційно на наших курсах, і ми здивувалися, невже в Україні нема онлайн-курсів з мови? Як виявилося не було, так ми стали першими”, - зазначає Анастасія Розлуцька.

Ресурс має попит серед українців на окупованих територіях, російськомовних українців, іноземців. Користувачі порталу мають власний е-кабінет з навчальними матеріалами, практичними заняттями, відео-лекціями і тестами.

emova

 

Буквоїд: іграшка та доповнена реальність для дошкільнят

Ще один корисний освітній іт-проект – Буквоїд, винахід одеситів у вигляді іграшки бегемота, який при наведенні планшета стає інтерактивним та підказує дошкільнятам про режим дня чи яку вправу зараз слід виконувати. Буквоїд у вигляді гри навчає малюків розуміти світ навколо них, а також готує до школи. Проект містить понад 200 інтерактивних вправ, авторські казки, мультфільми, конспекти занять для батьків і вчителів та робочі зошити для дітей.

 

ІТ-технології для взаємодії з довкіллям

Ecoinfo: інструмент громадського екологічного контролю

Розробники з Дніпра створили сервіс, який вимірює рівень забруднення повітря та систематизує ці дані. Аби перевірити, яким повітрям ми дихаємо у своїй місцевості, досить просто зайти на сайт та визначити своє місцерозташування.

Що дає вам знання, наприклад, про 79% забруденності повітря у вашому місті? На карті відмічені майже всі підприємства, і якщо рівень викидів шкідливих речовин у повітря зашкалює, а поруч металургійний завод, то є підстава для перевірки екополітики на заводі. Наприклад, створити відповідну петицію. Таким чином, у руках громад є інструмент, що дозволяє впливати на місцеву політику.

ecoinfo

 
Дорогоцінний пластик: майстерня з переробки пластику, або recycling is a new black

Активісти з Одеси взяли за основу ідеї проекту Precious Plastic голландського дизайнера Девіда Хаккенса та створили майстерню, яка перетворює пластик на корисні речі. З пластикових пляшок та іншого сміття, яке часто відправляється до урни, розробники Дорогоцінного пластику створюють вазони, абажури, побутові речі, крісла. А у найближчих планах – створення паркових урбан-лавочок.

“Ідея у тому, аби забирати пластик і перероблювати його на стильні класні речі для міста. Ми прагнемо донести співгромадянам, що пластик – це не сміття, а ресурс”, - каже засновник Євген Хлєбніков.

precious_plastic

 

Animal-id.info: соціальна мережа для тварин

Аnimal-id.info – платформа, на якій власники тварин можуть зареєструвати свого улюбленця, присвоїти йому ідентифікуючий номер, знайти загублену тварину за допомогою ІД-жетону чи обрати нового друга з притулку. “Нами створена система та інфраструктура для реєстрації тварин, як власницьких так і безпритульних. Ми створили ІД-жетон, який має QR-код. Якщо хтось знайде тваринку з цим жетоном і просканує код, то зразу перейде на профіль тварини, а власник отримує на телефон сповіщення про місцезнаходження його улюбленця та GPS-координати, де саме просканували його тваринку”, - зауважує співзасновник платформи Віктор Копач. Створили цю систему українці з Дрогобича, але наразі сервіс активно виходить на європейський ринок. Також, портал дає можливість вирішення проблем з обліком тварин, в тому числі безпритульних.

animalID

 

Znaideno: як дрони пильнують вирубку лісів

Сервіс поки що на стадії тестування, але його користь для громади вже очевидна. За допомогою Znaideno можна моніторити зміни площ лісів, а оперативність інформації дозволить запобігти їх знищенню.

“Спершу за допомогою супутника ми визначаємо велику локацію, де ведеться вирубка лісу. Потім вже виїжджаємо на місце і за допомогою дрону проводимо фотозйомку, створюємо ортофотоплан з деталізованим відображенням меж та визначення точної площі вирубки. Інформація буде подаватися у вигляді відкритих даних, чим можуть скористатися вже місцеві органи влади та заявити про порушення”, - розповідає project-manager Вадим Остапенко.

znaideno

 

Fractal: вирощувати зелень онлайн

Це конструктор, який поєднує у одну систему Розумні Пристрої чи Інтернет Речей. Для прикладу, розробники створили теплицю, де мікроклімат регулюється з телефону. Вирощуєте собі салат за допомогою мобільного додатку.

fractal

 
AgroYard: відкрита та захищена торгова площадка для фермерів

Портал створений для того, аби уникнути посередників у аграрній сфері, та допомогти фермерам напряму робити закупівлі, продавати врожай та обмінюватися досвідом.

Зрозумілі поради, завдяки яким бізнес зможе вийти на краудфандинг, а значить залучити ресурси, підвищити впізнаваність свого бренду та зростити спроможність команди.

Маршалл Розенберг, автор терміну «Ненасильницька Комунікація», говорив, що конфліктів на рівні потреб не існує, вони існують на рівні стратегії задоволення цих потреб.