Доки Apple ще запускає своє реаліті-шоу Planet of Apps про іт-стартапи, Egap Challenge проводить вже другий сезон відбору техно-проектів.

Цього разу серед майже 300 іт-рішень зі всієї України було відібрано 50 проектів, з-поміж яких 15 найкращих увійшли до інкубаційної програми. Відібрані проекти мають трохи більше місяця на підготовку до фінального квітневого Демо Дня – визначення переможців та розподілу між ними 2 000 000 грн. Звісно, головний бенефіт тут не гроші, найважливіше – це можливість для співпраці між стартапами, іт-підприємцями, експертами та представниками влади.

 

Які стартапи виведуть на новий рівень українську інфраструктуру?

 
Smart Ticket: програма, яка будує за вас найоптимальніший маршрут подорожі

Коли потрібно спланувати подорож з Ковеля до Полтави, виникає купа запитань щодо пересадок, наявності квитків тощо. Розробники Smart Ticket взялися за цю проблему та запропонували рішення – мобільний додаток, який все прораховує за вас, потрібно лише назвати точки А і Б. “Розумний квиток” згенерує найекономніший, найшвидший і найкомфортніший маршрут, а також обере вид транспорту для мандрівки: авіа, залізничний, автобусний, приміський чи міський. Найбільша зручність полягає у тому, що ви отримуєте лише один smart-квиток на всю подорож, замість 3-5. Наразі сервіс на стадії розробки, а під час інкубації Egap Challenge команда Smart Ticket повинна показати перші прототипи.

SmartTicket

 

CarPet: “чорна скринька” для автомобілів

Розробники з Дніпра створили пристрій – CarPet, який сповіщає про ДТП у режимі реального часу.  “Цей винахід допоможе врятувати життя людини, яка потрапила у ДТП, коли очевидців нема і жертва без тями. Він передає всі відомості до диспетчерської служби та дані про ДТП на сервер”, – розповідає про проект засновник Тарас Жуков. Пристрій, дещо схожий на power bank, кріпиться до автомобіля, і у разі аварії спрацьовують його датчики, що передають повідомлення про транспортний засіб, час, місцезнаходження та причину події диспетчеру.

CarPet

 

Розумна Країна: електронна “книга скарг” для топ-менеджерів

Розробники Розумної Країни пропонують просте рішення – залишати онлайн-відгуки про користування послугамиУкрзалізниці, Укравтодору та Укрпошти. На спеціально розроблених порталах користувачі можуть обрати, наприклад, певну ділянку дороги та вказати, що на ній – ями, відсутнє асфальтове покриття, не працюють водостічні системи тощо. Такі фідбеки потрапляють у “книгу скарг” для топ-менеджерів, директорів державних інфраструктурних організацій у вигляді читабельних даних, на основі яких вони можуть приймати рішення.

Також, за словами засновника Сергія Єфімова, ці сервіси допоможуть у боротьбі з корупцією. “Наприклад, у потязі до Маріуполя у вашому вагоні проблеми з вікном. Ви заходите на сайт і ставите відповідні відмітки. А у Міністерстві значиться, що потяги за таким напрямком вже відремонтовані, тобто гроші вже витрачені”, – наголошує він. Тож, це дозволяє контролювати використання коштів на розвиток інфраструктури.

 

Як освітні стартапи забезпечують рівність прав на освіту?

 
Casers: веб-платформа для вирішення кейсів

Розробники створили платформу, де кейсодавці – компанії, що пропонують свої завдання, – розміщують проблемні кейси. Кейсери – ті, хто вирішує кейси (часто це студенти чи випускники) – пропонують свої рішення, а замовник обирає кращі з них. Для компаній – це пошук нових ідей з можливістю оптимізації витрат, для студентів –  практичне застосування своїх пропозицій та можливість працевлаштуватися.

“Серед усіх кейсів 85% було успішних: або компанії брали у роботу ідеї, або запрошували кейсерів на роботу для запровадження їх пропозицій. Ми надаємо деякі кейси для університетів, де студенти на парах розв’язують не старі теоретичні задачі, а реальні кейси. У нас в основному затребувані напрямки: економіка, фінанси, маркетинг, ІТ”, -  зазначає засновник платформи Євген Урсалов.

Серед кейсів Casers не тільки комерційні проекти, але і державні, як-то створення веб-порталу для промоції харківських експортерів на європейському ринку та розробка методології оцінки зарплат у державному секторі Харківської області.

Casers

 

iLearn: безкоштовна онлайн-платформа з підготовки до ЗНО

Це відкрита та безкоштовна платформа підготовки дітей з віддалених сіл, інтернатів, території АТО до здачі зовнішнього незалежного оцінювання. “Ідея проекту виникла у 2013 році, коли ми готували на Чернігівщині дітей одного інтернату до ЗНО з математики по скайпу, з викладачем з університету Гетьмана. Спершу у їх успіх ніхто не вірив, бо було надто велике відставання, але ті учні, що регулярно займалися, успішно склали ЗНО”, - згадує засновниця iLearn Анна Сидорук. З такої ініціативи виріс проект iLearn, який вже сьогодні має онлайн-курси із української мови та літератури, англійської, математики та історії України.

iLearn

 

E-мова: ресурс для онлайн-вивчення української мови

“Все починалося як волонтерський проект навчання української мови, але потім до нас почали звертатися з питанням чи можна вчитися дистанційно на наших курсах, і ми здивувалися, невже в Україні нема онлайн-курсів з мови? Як виявилося не було, так ми стали першими”, - зазначає Анастасія Розлуцька.

Ресурс має попит серед українців на окупованих територіях, російськомовних українців, іноземців. Користувачі порталу мають власний е-кабінет з навчальними матеріалами, практичними заняттями, відео-лекціями і тестами.

emova

 

Буквоїд: іграшка та доповнена реальність для дошкільнят

Ще один корисний освітній іт-проект – Буквоїд, винахід одеситів у вигляді іграшки бегемота, який при наведенні планшета стає інтерактивним та підказує дошкільнятам про режим дня чи яку вправу зараз слід виконувати. Буквоїд у вигляді гри навчає малюків розуміти світ навколо них, а також готує до школи. Проект містить понад 200 інтерактивних вправ, авторські казки, мультфільми, конспекти занять для батьків і вчителів та робочі зошити для дітей.

 

ІТ-технології для взаємодії з довкіллям

Ecoinfo: інструмент громадського екологічного контролю

Розробники з Дніпра створили сервіс, який вимірює рівень забруднення повітря та систематизує ці дані. Аби перевірити, яким повітрям ми дихаємо у своїй місцевості, досить просто зайти на сайт та визначити своє місцерозташування.

Що дає вам знання, наприклад, про 79% забруденності повітря у вашому місті? На карті відмічені майже всі підприємства, і якщо рівень викидів шкідливих речовин у повітря зашкалює, а поруч металургійний завод, то є підстава для перевірки екополітики на заводі. Наприклад, створити відповідну петицію. Таким чином, у руках громад є інструмент, що дозволяє впливати на місцеву політику.

ecoinfo

 
Дорогоцінний пластик: майстерня з переробки пластику, або recycling is a new black

Активісти з Одеси взяли за основу ідеї проекту Precious Plastic голландського дизайнера Девіда Хаккенса та створили майстерню, яка перетворює пластик на корисні речі. З пластикових пляшок та іншого сміття, яке часто відправляється до урни, розробники Дорогоцінного пластику створюють вазони, абажури, побутові речі, крісла. А у найближчих планах – створення паркових урбан-лавочок.

“Ідея у тому, аби забирати пластик і перероблювати його на стильні класні речі для міста. Ми прагнемо донести співгромадянам, що пластик – це не сміття, а ресурс”, - каже засновник Євген Хлєбніков.

precious_plastic

 

Animal-id.info: соціальна мережа для тварин

Аnimal-id.info – платформа, на якій власники тварин можуть зареєструвати свого улюбленця, присвоїти йому ідентифікуючий номер, знайти загублену тварину за допомогою ІД-жетону чи обрати нового друга з притулку. “Нами створена система та інфраструктура для реєстрації тварин, як власницьких так і безпритульних. Ми створили ІД-жетон, який має QR-код. Якщо хтось знайде тваринку з цим жетоном і просканує код, то зразу перейде на профіль тварини, а власник отримує на телефон сповіщення про місцезнаходження його улюбленця та GPS-координати, де саме просканували його тваринку”, - зауважує співзасновник платформи Віктор Копач. Створили цю систему українці з Дрогобича, але наразі сервіс активно виходить на європейський ринок. Також, портал дає можливість вирішення проблем з обліком тварин, в тому числі безпритульних.

animalID

 

Znaideno: як дрони пильнують вирубку лісів

Сервіс поки що на стадії тестування, але його користь для громади вже очевидна. За допомогою Znaideno можна моніторити зміни площ лісів, а оперативність інформації дозволить запобігти їх знищенню.

“Спершу за допомогою супутника ми визначаємо велику локацію, де ведеться вирубка лісу. Потім вже виїжджаємо на місце і за допомогою дрону проводимо фотозйомку, створюємо ортофотоплан з деталізованим відображенням меж та визначення точної площі вирубки. Інформація буде подаватися у вигляді відкритих даних, чим можуть скористатися вже місцеві органи влади та заявити про порушення”, - розповідає project-manager Вадим Остапенко.

znaideno

 

Fractal: вирощувати зелень онлайн

Це конструктор, який поєднує у одну систему Розумні Пристрої чи Інтернет Речей. Для прикладу, розробники створили теплицю, де мікроклімат регулюється з телефону. Вирощуєте собі салат за допомогою мобільного додатку.

fractal

 
AgroYard: відкрита та захищена торгова площадка для фермерів

Портал створений для того, аби уникнути посередників у аграрній сфері, та допомогти фермерам напряму робити закупівлі, продавати врожай та обмінюватися досвідом.

Зрозумілі поради, завдяки яким бізнес зможе вийти на краудфандинг, а значить залучити ресурси, підвищити впізнаваність свого бренду та зростити спроможність команди.

Упражнение по технике коллажа может быть вводным для разговора об эпохе постмодернизма, которая начинается в начале XX века и по мнению экспертов, продолжается до сегодня.