8701 км відстань між Києвом і Атлантою, 72 години в дорозі, 3 дні конференції, 600+ учасників - Олександра Литвиненко, експертка зі стратегічних комунікацій, PR спеціалістка в MacPaw, ділиться інсайтами з конференції Engage for Good, однієї з найбільших конференцій США, яка присвячена питанням соціального впливу. 

Nonprofit Business. В Штатах зареєстровано 1,54 млн нонпрофітів і кожен рік ця цифра зростає. Це величезний ринок. І щоби витримувати конкуренцію, поклика серця точно не достатньо. Це бізнес, де успіх вимірюється не лише кількістю бенефіціарів. Це - некомерційний бізнес, де «бізнесовий» спосіб мислення і підходи застосовуються до управління і розвитку американських НУО.

Engage for Good, яка цього року відбувалася у Атланті, входить в топ-10 профільних подій саме через рівномірну репрезентацію соціально відповідального бізнесу, некомерційних організацій і, звісно, практичну контентну частину. За три дні конференції учасники мали можливість відвідати практичні воркшопи, тренінги і послухати про кращі практики і case study від лідерів ринку - Google, Microsoft, PayPal, Akamai Technologies, Macy’s, McKinsey & Company, Subaru, Save the Children та ін.

Конференція розрахована на професіоналів, які працюють з темою соціального впливу - КСВ спеціалістів, піарників, маркетологів, менеджерів з партнерств та розвитку. На події такого рівня я останній раз була ще до повномасштабного вторгнення - в 2021 році. А на події такого рівня в Штатах - вперше. 

Тож, ділюся максимально свіжими топ-5 social impact трендами, про які говорять у 2023 році найбільші гравці в США:


 

ШІ та соціальний вплив. Нонпрофіти активно викторитовують#AI в усіх його проявах і формах. Особливо корисним штучний інтелект є для невеликих організацій при написанні грантових заявок, листів з партнерськими пропозиціями, пошуком і пітчингом потенційних партнерів. Так невеликі команди економлять ресурси і значно покращують фандейзингові результати.


 

ESG – абревіатура від environmental, social, governance (навколишнє середовище, суспільство, управління) — це буквально все, що компанія робить для соціального впливу. Менш ніж за 20 років рух ESG виріс із ініціативи корпоративної соціальної відповідальності, започаткованої ООН, до глобального явища, з ринком в понад 30 трильйонів доларів США. Робоче визначення ESG – застосування, вимірювання та врахування впливу компанії на суспільні проблеми, включаючи її зусилля щодо позитивного впливу на них. Інші терміни, що використовуються для по суті тієї самої концепції: сталість (#sustainability), корпоративна соціальна відповідальність (#CSR), корпоративне громадянство (corporate citizenship) та корпоративний соціальний вплив (corporate social impact). В ідеальному світі ESG інтегрується в усі аспекти бізнесу і є частиною – частина стратегій кожного напрямку організації. Сьогодні ESG є обов’язковим, тому чим раніше компанія почне свій шлях до ESG, тим краще.


 

«Cause», а не «Charity». Тут мова про виклик, на подолання якого спрямована певна активність бізнесу. «Cause» в контексті бізнесу означає створення суспільного блага. Поняття «cause» передбачає, що компанія вірить в те, чого хоче досягти, і тут важливо говорити про можливості та чіткі дії, які здійснюються в цьому напрямку. Що за цим стоїть? Чому ми, як бренд, це робимо? Цей дійсно важливий принцип допомагає компаніям приймати рішення та визначати, чому бренд робить певну дію в сфері соціального впливу.


 

Сторітелінг (ще раз і знову). Ми живемо в епоху глобальних криз. Гравці, які працюють із актуальними викликами, фактично змагаються за увагу не лише на локальному ринку, а й на міжнародному. Кажуть, золота ера корпоративної філантропії закінчилася – збирати гроші буде вже важче. Тому потрібно створювати історії, які запам’ятають.


 

Підтримка місцевих громад. У 2023 році російська агресія в Україні («Ukraine cause») залишається на першому місці, коли йдеться про програми швидкого реагування та корпоративну філантропію. Тим не менше, все більше людей хочуть вирішувати виклики локально у своїх громадах. Дослідження показують, що люди все менше непокояться глобальними викликами, натомість - хочуть включатися в покращення життя своїх громад.

 

Більше про комунікації та інновації в IT читайте в публікаціях Олександри Литвиненко.

Автор
Олександра Литвиненко, експертка зі стратегічних комунікацій, PR спеціалістка в MacPaw, ділиться інсайтами з конференції Engage for Good, однієї з найбільших конференцій США, яка присвячена питанням соціального впливу. 

Поняття «менторства» дуже часто почало з’являтись у інформаційному просторі. Багато плутають ментора із наставником, коучем чи навіть особистим психологом. Про це та більше розповість Наталія Синєпупова, яка створила Школу, що формує професійних менторів.

Візьміть на себе відповідальність не лише за зовнішні процеси, але і за свій внутрішній стан