8701 км відстань між Києвом і Атлантою, 72 години в дорозі, 3 дні конференції, 600+ учасників - Олександра Литвиненко, експертка зі стратегічних комунікацій, PR спеціалістка в MacPaw, ділиться інсайтами з конференції Engage for Good, однієї з найбільших конференцій США, яка присвячена питанням соціального впливу. 

Nonprofit Business. В Штатах зареєстровано 1,54 млн нонпрофітів і кожен рік ця цифра зростає. Це величезний ринок. І щоби витримувати конкуренцію, поклика серця точно не достатньо. Це бізнес, де успіх вимірюється не лише кількістю бенефіціарів. Це - некомерційний бізнес, де «бізнесовий» спосіб мислення і підходи застосовуються до управління і розвитку американських НУО.

Engage for Good, яка цього року відбувалася у Атланті, входить в топ-10 профільних подій саме через рівномірну репрезентацію соціально відповідального бізнесу, некомерційних організацій і, звісно, практичну контентну частину. За три дні конференції учасники мали можливість відвідати практичні воркшопи, тренінги і послухати про кращі практики і case study від лідерів ринку - Google, Microsoft, PayPal, Akamai Technologies, Macy’s, McKinsey & Company, Subaru, Save the Children та ін.

Конференція розрахована на професіоналів, які працюють з темою соціального впливу - КСВ спеціалістів, піарників, маркетологів, менеджерів з партнерств та розвитку. На події такого рівня я останній раз була ще до повномасштабного вторгнення - в 2021 році. А на події такого рівня в Штатах - вперше. 

Тож, ділюся максимально свіжими топ-5 social impact трендами, про які говорять у 2023 році найбільші гравці в США:


 

ШІ та соціальний вплив. Нонпрофіти активно викторитовують#AI в усіх його проявах і формах. Особливо корисним штучний інтелект є для невеликих організацій при написанні грантових заявок, листів з партнерськими пропозиціями, пошуком і пітчингом потенційних партнерів. Так невеликі команди економлять ресурси і значно покращують фандейзингові результати.


 

ESG – абревіатура від environmental, social, governance (навколишнє середовище, суспільство, управління) — це буквально все, що компанія робить для соціального впливу. Менш ніж за 20 років рух ESG виріс із ініціативи корпоративної соціальної відповідальності, започаткованої ООН, до глобального явища, з ринком в понад 30 трильйонів доларів США. Робоче визначення ESG – застосування, вимірювання та врахування впливу компанії на суспільні проблеми, включаючи її зусилля щодо позитивного впливу на них. Інші терміни, що використовуються для по суті тієї самої концепції: сталість (#sustainability), корпоративна соціальна відповідальність (#CSR), корпоративне громадянство (corporate citizenship) та корпоративний соціальний вплив (corporate social impact). В ідеальному світі ESG інтегрується в усі аспекти бізнесу і є частиною – частина стратегій кожного напрямку організації. Сьогодні ESG є обов’язковим, тому чим раніше компанія почне свій шлях до ESG, тим краще.


 

«Cause», а не «Charity». Тут мова про виклик, на подолання якого спрямована певна активність бізнесу. «Cause» в контексті бізнесу означає створення суспільного блага. Поняття «cause» передбачає, що компанія вірить в те, чого хоче досягти, і тут важливо говорити про можливості та чіткі дії, які здійснюються в цьому напрямку. Що за цим стоїть? Чому ми, як бренд, це робимо? Цей дійсно важливий принцип допомагає компаніям приймати рішення та визначати, чому бренд робить певну дію в сфері соціального впливу.


 

Сторітелінг (ще раз і знову). Ми живемо в епоху глобальних криз. Гравці, які працюють із актуальними викликами, фактично змагаються за увагу не лише на локальному ринку, а й на міжнародному. Кажуть, золота ера корпоративної філантропії закінчилася – збирати гроші буде вже важче. Тому потрібно створювати історії, які запам’ятають.


 

Підтримка місцевих громад. У 2023 році російська агресія в Україні («Ukraine cause») залишається на першому місці, коли йдеться про програми швидкого реагування та корпоративну філантропію. Тим не менше, все більше людей хочуть вирішувати виклики локально у своїх громадах. Дослідження показують, що люди все менше непокояться глобальними викликами, натомість - хочуть включатися в покращення життя своїх громад.

 

Більше про комунікації та інновації в IT читайте в публікаціях Олександри Литвиненко.

Автор
Олександра Литвиненко, експертка зі стратегічних комунікацій, PR спеціалістка в MacPaw, ділиться інсайтами з конференції Engage for Good, однієї з найбільших конференцій США, яка присвячена питанням соціального впливу. 

Зрозумілі поради, завдяки яким бізнес зможе вийти на краудфандинг, а значить залучити ресурси, підвищити впізнаваність свого бренду та зростити спроможність команди.

Важно ребенку дать возможность оказаться в роли эксперта – это станет самым верным лечением от огорчения не быть выбранным.