Коли і як ви вирішили залучати кошти на свій проєкт через краудфандинг?
Ідея залучати кошти на організацію безкоштовних для дітей, із родин вимушених переселенців, терапевтичних арт занять через краудфандинг (більше про проект Школа естетичного виховання дітей вимушених переселенців), щоб купувати матеріали та інструменти та оплачувати оренду, з’явилася органічно, через потребу підтримки проєкту доброчинцями. Кращий спосіб - використати вже готовий інструмент, до якого вже сформована довіра доброчинців. Інтерфейс, який показує здобутки проєкту, дозволяє ефективно ознайомитися із його суттю та легко зробити доброчинний внесок - це про Спільнокошт. Так ми запустили збір коштів у квітні, а вже в червні зібрали необхідні для роботи 100 тис грн.
Як ви реагували на воєнні виклики та як адаптувались до нові реальності?
Це гнучкість та експеримент. Та надзвичайна витривалість. Необхідно мобілізувати всі ресурси: часові, матеріальні, фізичні, ментальні, щоб досягти успіху: запуск нового проєкту потребує нових подій, інформаційних кампаній, заходів, які формують імідж проєкту. І, звісно, безпека учасників проєкту. Арт-ринок змінився. Аудиторія змінилася. Попит коливається. Одне, що завжди буде в тренді у свідомих батьків, - це всебічний розвиток їх дітей. Залишалось лише допомогти їм у цьому. Майбутнє на вибір, де однією з опцій буде краса, мир та любов, - це і є наша місія.
На скільки часу вистачить зібраних на Спільнокошті коштів для адміністрування роботи і як плануєте підтримувати діяльність далі?
Коштів вистачить для безперебійної роботи до кінця літа. Ми вже ведемо переговори із провідними міжнародними організаціями, які займаються спорідненою з нашою діяльністю, залучаємо гранти. У планах - розширення втричі. Мабуть, бути новому краудфандинговому проєкту на Спільнокошті.
Як спільнота Полтави реагує на те чим ви займаєтесь?
Надзвичайно позитивно. На щастя, Полтава не зазнала прямого впливу наслідків бойових дій, однак, спроможність населення підтримувати проєкти вичерпується. Доводиться йти на неординарні кроки, щоб залучити ресурси. Наприклад, винести всі картини з майстерні (близько 200 творів) на вулицю і подарувати їх людям за будь-який доброчинний внесок.
На сторінці свого проєкту ви анонсували що отримали в безоплатну оренду перший поверх новобудови? Можете, будь ласка, розповісти як так сталось і як ви плануєте використовувати цей простір?
До нас сам прийшов бізнесмен Віктор Бажан, і сам запропонував таку авантюру. Це стало можливим лише тому, що вже кілька років поспіль ми вибудовуємо довірливі стосунки з місцевою аудиторією. Однак, цей перший поверх після будівельників. Його ще потрібно відремонтувати. Для нас то буде цікава подорож і випробування водночас.
Які поради ви можете дати ініціативним групам (командам) які тільки хочуть запускати збір коштів на свої проекти на платформі Велика Ідея?
Запускати та експериментувати. Проєкт вимагає значних зусиль і все залежить виключно від вашої винахідливості, послідовності та витривалості. Віддавайте більше ніж розраховуєте отримати: в часі, зусиллях тощо. Так, ви надихатимете потенційних доброчинців на доброчинність.