Нові обличчя Станіслава

Нові обличчя Станіслава

490 8 хвилин хв. читання
18.10.2015

Арт-хакатон в Івано-Франківську по кількості ідей, людей, команд перевершив обидва минулі події програми «Код міста».

 

Однак, попри рекордні показники і перспективні проекти, стало зрозуміло, щоб тримати набрану висоту «Коду міста» в наступному році потрібно буде шукати нові формати

Соціальні та інноваційні проекти в нових містах України потребують на свої арт-хакатони, однак щоб не виснажити формат і не погрузнути в аналізі наступних ентузіастичних пропозицій по створенню коворкінгів чи мобільних застосунків «Коду міста» потрібно буде передати модель на місця та почати пошук власних трансформацій.

Які ж команди та ідеї проявили себе в рамках останнього арт-хакатону 2015 року в Івано-Франківську?

Краудхантингова платформа

Цей проект був запропонований командою з Рівного як ресурс для пошуку людей в команди соціальних проектів. На цій платформі організації зможуть шукати нових співробітників, а фахівці, волонтери чи ідеалісти – долучитися до тих чи інших соціальних проектів. На розвиток своєї ідеї проект отримав 10 тис. грн., які планує використовувати для поїздок по Україні для знайомства з лідерами думок та участі в хакатоні мобільних розробників.

Сергій, Рівне, директор банківського відділення

Наша ідея – це платформа, як допомагає збирати потрібних людей для реалізації проекту. Наприклад мені, як організатору фестивалю, необхідний дизайнер, але я не знаю, як його знайти. Заходжу на нашу платформу – і обираю потрібного фахівця, бачу приклади його робіт. Виходить такий конструктор, як краудфандинг, тільки в нас краудхантинг. Люди самі формують свої команди і реалізовують проект.

Коворкінг для мам «Небо» 

Натхнениця проекту Уляна зі Львова з життєвого досвіду своєї подруги побачила, що поява дитини навіть у активної жінки робить її маломобільною. Новий коворкінг має стати простором для молодих матусь, де вони зможуть працювати з комп’ютером, манікюром чи в’язанням. Речі, виготовлені в коворкінгу, можна буде продавати одразу ж межах простору. Вартість користування коворкінгу може бути аналогічною до вартості традиційного дитсадка. 10 тис. грн. отриманих на арт-хакатоні організатока «Неба» планує використати на проведення у Львові тематичного хакатону.

Уляна, Львів, менеджер по роботі з партнерами

Ідея нашого коворкінгу – полегшити соціалізацію для мам, які виходять з декрету, а також створити їм можливість працювати парт-тайм. Частиною коворкінгу буде так званий центр розвитку дитини, де мами зможуть залишати своїх дітей на час роботи. Поки що плануємо брати діток від одного до трьох рочків.

Вільний театр

Проект «Вільний театр» задумано як міську аматорську сцену для обговорення соціальних проблем, які на думку засновників проекту у Франківську все ще недостатньо проговорені. Новий театр планує створити у місті театральну тусовку, а пізніше навіть місцевий театральний фестиваль. Також театр має намір зосередитися на питаннях на арт-терапії. Проект перебуває в пошуку не лише грошей (до 200 тис. грн., 10 тис. з яких було отримано на арт-хакатоні), але також і кураторів.

Наталя, переїхала з Донецька в Івано-Франківськ, працювала HR, програмістом, наразі працює у неприбутковій організації

Ми хочемо зробити відкритий аматорський театр і театральний фестиваль – щоб підвищити рівень культурного життя в місті. Також нерідко можна вирішити проблему, якщо показати її на сцені, і гра актора-аматора допоможе глядачам. Наш проект може стати початком, платформою для альтернативних театрів в Івано-Франківську, які, можливо, у нашому місті вже є, але ми про них не знаємо.

Малі архітектурні форми 

Проект студентської команди молодих архітекторів. Команда збирається упорядкувати простір навпроти своєї альма-матер – Івано-Франківського національного університету нафти і газу. «Родзинкою» цього простору має стати амфітеатр для лекторію та літнього кінотеатру, а також ковзанка. Оскільки на арт-хакатоні проект не отримав підтримки, гроші його команда планує шукати у себе в університеті, а також через спільнокошт.

Богдан і Яна, Івано-Франківськ, студенти Університету нафти і газу

У нашому університеті є проблемна точка – немає місця для проведення час для студентів на великих перервах, у «вікнах» між парами. Наша мета – обладнати велику територію навпроти четвертого корпусу на багато різних локацій для різних пір року, де можна випити кави, поспілкуватись, посидіти у вай-фай зоні. Хочемо створити багатофункціональний простір – платформу для лекцій, презентацій студентських проектів, а також відпочинкова зона з лавками.

Кунстплац

Ще один проект, який хоче працювати з територією міста та має амбіцію поступово перетворитися на одну візитних карток міста. Автор ідеї вірить, що проект може розвиватися самостійно, достатньо лише дати йому імпульс, запросивши митців по роботі з просторами та встановивши кілька інсталяцій.

Денис, Івано-Франківськ, займається виробами з дерева

Є локація, яку я хочу оживити і перетворити на простір для сучасного мистецтва. Це має бути місце, де відбувалися б круті сучасні виставки, інсталяції стріт-арту, а також – територія для реалізації мистецьких проектів усіх охочих. Такий land-market. І ще хочу, аби при розповіді про Франківськ цей простір був одним із пунктів.

Підвезу! 

Проект «Підвезу!» – «західноукраїнський блаблакар» створений для швидшого добирання на роботу та створення соціальних комунікацій. Проїзд з водієм по домовленості в рамках Львова може коштувати 8 грн, проте економити масу часу. Проект запевняє, що вже працює з пасажирами та водіями, має кількатисячну аудиторію в своєму фейсбуці та крім Львова планує запуск в Чернівцях, Франківську та Тернополі. Також наразі «Підвезу» шукає фінансування для офлайн-промоції свого проекту. 

Арт-простір 

Ще один вільний простір обрав собі за тему сімейне дозвілля. Автор цього дещо ідеалістичного проекту – батько двох дітей, який на собі знає, що таке брак сімейного спілкування. Простір передбачає дитячий куточок, кімнату для малювання, майстерню тощо. Одна з можливих майбутніх локацій проекту в Івано-Франківську – зали спілки художників, які закриваються о 18:00, а після цього можуть слугувати іншим цілям.

Василь, Івано-Франківськ, художник

Ми плануємо заохочувати родини проводити час разом – створити простір для сімей, у якому були б задіяні усі члени родини. Дружина з чоловіком можуть малювати, брати уроки з танцю, а для дітей – ігри для розвитку. Таким чином, сім’я проводить творчий час разом, скажімо, дві години. Наш проект включатиме три складові: соціальні танці – у будь-якому віці людина може навчитись танцювати, малювання від азів та ігри для розвитку дітей.

Час на місто 

Проблема, яку вирішує даний проект – критично мала кількість туристів, яка по дорозі в гори заходить з івано-франківського вокзалу в місто. Проект пропонує платформу, яка буде для гостей Франківська одночасно гідом та тайм-менеджером. Вказавши свої інтереси, кількість грошей і часу до потяга, застосунок «Час на місто» може підказати вам тип маршруту по місту. QR-код, з якого можна буде скачати за стосунок на мобільний, планують розмістити на великому банері прямо на вокзалі. Для реалізації задуму проект за підсумками арт-хакатону отримав 10 тис. грн.

Віктор, Івано-Франківськ, студент, працює в ІТ

Через наше місто здійснюється величезний потік туристів, і більшість із них, на жаль, не затримується більше двох годин. Ми створили мобільний додаток, який би вирішував цю проблему – зацікавити туристів провести більше часу в нашому місті. Також можна вводити побажання до маршруту: нічний Івано-Франківськ, урбаністичний.

Платформа для самоосвіти і саморозвитку «Повидло»

Цей проект освітнього простору приймав участь у прототипуванні та роботі з менторами, однак відмовився від фінальної презентації, вирішивши спробувати сили одразу на практиці.

Наталя, Івано-Франківськ, студентка

Хочемо створити платформу для людей, які шукають нові можливості в освіті – для тих, хто не зупиняється, і шукає нові шляхи саморозвитку. Ми хочемо надавати людям можливість, проте не робити все за них – створюємо ресурс, з якого можна брати інформацію. На початку ми це бачимо як фізичний простір для спільноти тих, хто буде зустрічатися для обговорення ідей, цікавих тем, і таким чином отримуватиме мотивацію до розвитку.

Читайте також:
Андрій Романчук: Ідентичність міста поки не сформована
Ярема Стецик: В центрі стало менш душевно, менше відкритої землі
Микола Семеген: Тут є всі умови вести здоровий спосіб життя
Дмитро Романюк: В нашому місті є розвиненим людський капітал
Євген Самборський: Культурну ідентичність міста можна будувати навколо «Станіславського феномену»
Сергій Фіцак: Франківськ – місто зарадних та креативних
Сергій Караванець: Ми боїмося критики, ми боїмося ризикувати
Піксель волі змінюється на своєрідну «гречку»

 


Код Міста

Матеріал створено в рамках програми «Код Міста»Це довгострокова програма, що відбувається на перетині інтересів людей культури, аналітиків, бізнесів, а також державних діячів, які займаються розвитком міст.


Автор
ВЕЛИКА ІДЕЯ — платформа фінансування проектів через Спільнокошт / медіа соціальних інновацій

Зрозумілі поради, завдяки яким бізнес зможе вийти на краудфандинг, а значить залучити ресурси, підвищити впізнаваність свого бренду та зростити спроможність команди.

Чого ж нам бракує, щоб допустити майбутнє в Україні вже сьогодні? Одна з можливих відповідей — у нашому суспільстві ще не зібралася критична маса громадян, оснащених для реалій майбутнього, що стрімко наближається.