Garage Gang NGO

По кроку за раз до перемоги України

969

Garage Gang сфокусовує роботу платформи Велика Ідея в червні – вересні 2022 року на кроках і проектах для перемоги України, щоб поступово перейти до програм післявоєнної трансформації і розвитку нашого суспільства.

Сукупність особливостей воєнного часу в перші місяці великої агресії потребували спринтерського реагування на нагальні потреби, натомість попереду – затяжна дистанція. Тепер важливо бігти не так швидко, як правильно. Тепер потрібно розуміти, куди, навіщо і чому ти біжиш. Не соромтесь переходити з бігу на крок – так більше шансів дійти до мети. Багато хто мав досвід проходження спортивних марафонів і походів в гори. Саме ваші історії, досвід і навички зараз потребують поширення, щоб більшість з нас знайшли свій темп і змогли дійти до вершини, черпнути сил в потоці руху і повернутись до свого життя оновленими. Зараз ми як велика родина рухаємось разом, щоб взяти нову висоту і в цьому є багато зусиль кожного, і також присутня спільна радість. Разом ми живемо, ми боремось, ми плачемо, ми жартуємо, ми зростаємо, тому що ми знаємо наше Завтра буде. А значить вже час запускати краудфандингові кампанії.


Спільна мрія про свободу, гідність і процвітання заряджає українських громадян, підприємців і урядовців всіх рівнів на перемогу як потужний прорив і кожен з нас старається привносити свою частинку, щоб разом втілити бажане майбутнє України. Світові дослідники їдуть до України, щоб вивчити джерела нашої феноменальної згуртованості. Спільнокошт вже 10 років успішно формує культуру мобілізації ресурсів спільноти і задає модель участі в змінах. Команда Garage Gang сьогодні відчуває вдячність до всіх авторів і доброчинців, хто повірив в цей шлях і своєю участю створював успішні приклади співтворення. Залучити кошти від спільноти на платформі Велика Ідея стало способом довести актуальність задуму, підтвердити спроможність команди, зарядити мережі однодумців на втілення важливих проектів і побудувати в громадах довіру для партнерства з бізнесом та владою. 


По кроку за раз до перемоги України | One step at a time toward Ukraine's victory 
– це програма від Garge Gang на платформі соціальної участі Велика Ідея, сфокусована на спрямуванні енергії самоорганізації в життєздатні проекти для перемоги і добробуту України. Програма включає послідовне оновлення інструменту Спільнокошт для швидкого і гнучкого фондування впливових ініціатив, що налагоджують свою діяльність, зважаючи на сьогоднішні виклики і рівень невизначеності в контексті захисту і розвитку країни. Численні історії успіху Спільнокошту і перевірена модель співфінансування на платформі Велика Ідея послужать фундаментом для побудови екосистемної взаємодії в суспільстві. 


До участі в програмі запрошуються команди, які створювали можливості для українських громадян і міських спільнот до моменту масштабного вторгнення, і, також ті, що виникли впродовж останніх місяців війни. Оновлений Спільнокошт пропонує організаціям з досвідом компетентної підтримки армії, культури, освіти, медіа і прав людей створити постійні кампанії з додатковою опцією підписок для доброчинців. Нові організації, які прагнуть систематизувати свою діяльність з фокусом на допомозі військовим, звільненим громадам, вимушеним переселенцям, малим підприємцям, громадянам з особливими потребами і творчій молоді зможуть прозоро залучати кошти від доброчинців на проектній основі запускаючи власні краудфандингові проекти для співучасті громадян, фондів, бізнесу і місцевого самоврядування. 


Команда Garage Gang буде підтримувати сфокусований рух до перемоги України, послідовно втілюючи п'ять продуктивних кроків:  

– fee-free політика платформи Велика Ідея для постійних і проектних кампаній Спільнокошту, що вже активні чи стартують до 24 серпня 2022 року, для деталей дивіться правила на сторінці програми "По кроку за раз до перемоги України" (Правила програми);

 – цикл з 5-ти змістовних «pitStop»-ів тривалістю до 10 тижнів для сенсовної наснаги тих, хто біжить власний марафон до спільної перемоги, щоб сила була з вами слідкуйте за публікаціями платформи Велика Ідея в соціальних мережах (Facebook, Instagram)

 – безкоштовна Майстерня Спільнокошту з модераторами платформи і успішними авторами про переваги форматів проектних і постійних кампаній на платформі Велика Ідея, для участі слідкуйте за анонсами програми;

– регулярні безкоштовні індивідуальні консультації щодо створення, ведення та комунікацій кампаній Спільнокошту в zoom, для отримання консультацій резервуйте час з командою платформи в формі; 

 – вивчення потреб команд з метою адаптації платформи Велика Ідея і створення краудфандингових можливостей для співучасті громадян, фондів, бізнесу і місцевого самоврядування, для партнерства пишіть на [email protected].

 

 

 Правила програми “По кроку за раз до перемоги України” та поради для учасників. 


До програми можна долучитись одночасно в ролі Авторів і Доброчинців Спільнокошту. Додавайте ваші впливові проекти і доброчинні внески для спільної перемоги України. 

Автори Спільнокошту – юридичні особи, які створюють проєктну або постійну кампанію краудфандингу на платформі Велика Ідея, залучають до участі Доброчинців Спільнокошту, відповідають за збір коштів та звітують про результативну і впливову діяльність. На платформі Велика Ідея публікують кампанії Авторів які є: аполітичними, нерелігійними та неадресними. 

Доброчинці Спільнокошту – приватні особи, що здійснюють разові і регулярні індивідуальні благодійні внески на підтримку проектних і постійних кампаній краудфандингу, які публікують Автори Спільнокошту на платформі Велика Ідея для прозорої реалізації і розвитку цільової діяльності. Індивідуальні внески Доброчинців можуть винагороджуватись символічними подарунками і заохочуватись через участь у активностях спільноти проектів та інституцій.  


Garage Gang оновлює умови ведення кампаній Спільнокошту на платформі Велика Ідея: 


1.
Таким чином для кампаній, що вже ведуться чи тільки будуть опубліковані до Дня Незалежності, скасовано відсотки
 платформи за адміністрування коштів доброчинців. Відсотки платформи утримуються в момент виплати грантів організаціям за результатами збору коштів і направляються на фінансування роботи команди Garage Gang та техпідтримки користувачів Велика Ідея. Зберігається автоматична сплата комісії платіжних систем WayForPay (2,2%) і LiqPay (0,6%, що діє на час воєнного стану для карток українських банків). Після 24 серпня 2022 року утримання відсотків платформи за результатами збору коштів буде відновлено і становитимуть не більше 10% від успішно залученої суми в межах проектних і постійних кампаній Спільнокошту. 

 

2. Спільнокошт трансформує інструменти на платформі Велика Ідея і робить доступними знання про краудфандинг для системного розвитку культури взаємної участі в Україні. Культура взаємної участі означає, що впливові задуми здійсються на принципах співтворення, а ролі і внесок кожного цінуються і винагороджуються. Культура такого етичного обміну на Спільнокошті передбачає персональні винагороди від авторів для доброчинців як форму символічної вдячності за індивідуальні внески і підписки. Внесками громадяни делегують авторам довіру для якісного втілення проектів на основі рішень команди організації, що залучає доброчинні кошти. На платформі Велика Ідея автори можуть створити проектні і постійні кампанії Спільнокошту.  

 

3. Організації, що розвивають спільноту і мають досвід залучення доброчинних внесків від громадян, можуть створити постійні кампанії Спільнокошту. Постійна кампанія дає авторам можливість за необхідності продовжувати строки залучення коштів для досягнення фінансових цілей інституцій на платформі Велика Ідея. Організації також можуть щомісяця отримувати доброчинні кошти, залучені в рамках постійних кампаній, по мірі акумулювання доброчинних внесків на платформі. ГО Garage Gang виплачує грантові кошти, залучені під час постійних кампаній, на основі договору про інституційний Спільнокошт. Постійні кампанії Спільнокошту дозволяють залучати підписки доброчинців для сталості росту організації і тримати регулярний зв'язок з спільнотою людей, що фондують її активності і роботу команди.

 

4. Проектні кампанії Спільнокошту тривають менше 100 днів і діють за принципом "все або нічого", згідно з яким в разі недосягнення фінансової цілі збору коштів всі внески доброчинців повертаються на їхні картки. Якщо не вдалося залучити достатньо доброчинців, щоб досягнути фінансової цілі кампанії Спільнокошту, автоматичне повернення внесків гарантує, що ваші доброчинці збережуть довіру до вас, і це дозволить проекту в будь-якому разі накопичувати соціальний капітал та знову пробувати з оновленою ідеєю залучати ширшу підтримку. В разі успішного залучення коштів ГО Garage Gang виплачує грант на основі договору з організацією про проектний Спільнокошт. Проектна кампанія допоможе залучити кошти для старту проекту і посилити спроможність команди мобілізувати спільноту, і це добре підходить організаціям без досвіду краудфандингу або для перевірки актуальності ідеї. 

 

5. Згідно оновлень Спільнокошту успішну проектну кампанію можна перевести в статус постійної. З метою розвитку відносин з спільнотою і для прозорого звітування щодо використання залучених коштів, автори використовують блоги кампаній Спільнокошту. Повідомлення в блозі автоматично отримують всі доброчинці конкретної кампанії завдяки системі нотифікацій платформи Велика Ідея. Інструменти роботи з даними на платформі допомагають авторам аналізувати динаміку кампаній і доброчинцям бачити решту учасників спільноти проекту, а також аналізувати доступність винагород і тримати зв'язок одне з одним в процесі ведення проектних і постійних кампаній Спільнокошту. 

 6. Доброчинці за вибором можуть зробити разовий внесок, щоб долучитись до інноваційного проекту або оформити підписку, щоб підтримувати впливову організацію на регулярній основі. В особистому профілі на платформі Велика Ідея користувачі можуть керувати своїми підписками, переглядати список підтриманих і створених ними проектів, бачити обрані винагороди і власну роль в екосистемі синергії талантів на основі тесту в розділі Майстерня. Підписки – простий інструмент для налаштування постійної підтримки доброчинцями організацій і проектів, що по кроку за раз наближають перемогу України і трансформують поствоєнну реальність в наших містах і громадах.   

7. Автори самостійно комунікують кампанії Спільнокошту своїх організацій і відповідають за реалізацію проектів перед спільнотою. Досвід підтверджує, що успішність кампаній краудфандингу, в першу чергу, залежить від опису проекту на платформі, дій автора та його команди, методів комунікації історії проекту, залучення та розвитку спільноти. Семінар "Майстерня Спільнокошту" про правила створення і принципи успішного ведення краудфандингових кампаній на платформі Велика Ідея допомагає авторам дізнаватись про чисельні успішні кейси і перевірну модель залучення індивідуальних доброчинних внесків в процесі просування проектних і постійних кампаній. Команда Garage Gang в рамках програми "По кроку за раз до перемоги України" проведе на початку вересня 3-денний онлайн-семінар "Майстерня Спільнокошту", який буде безкоштовним для участі авторів, що додадуть заявки на проведення проектних або постійних кампаній Спільнокошту на платформі до 24 серпня 2022 року. 

 

 Нижче ви знайдете короткі відповіді на перелік частих запитань, що виникають при подачі заявки на платформі і також, в разі необхідності, ви можете отримати додаткову консультацію щодо юридичних аспектів співпраці з платформою.



Вартість користування платформою Спільнокошт? 

В період до 24 серпня 2022 року на платформі Велика Ідея діє fee-free політика для всіх кампаній Спільнокошту. Зберігається автоматична сплата комісії платіжних систем WayForPay (2,2%) і LiqPay (0,6%), що діє на час воєнного стану для карток українських банків). Після 24 серпня 2022 року утримання відсотків платформи за результатами збору коштів буде відновлено і включно з комісією платіжних систем становитимуть не більше 10% від успішно залученої суми в межах кампаній Спільнокошту. 

Хто може подати проєкт на платформу?

Платформа Велика Ідея може співпрацювати з неприбутковими організаціями (ГО) благодійними фондами (БФ), товариствами з обмеженою відповідальністю (ТОВ),  комунальними підприємствами (КП) та установами (музеї, школи та т.д.) та передавати їм кошти на цільове використання, яке передбачає змістовне та фінансове звітування згідно з бюджетом. Зверніть увагу, що платформа не співпрацює з фізичними особами та ФОПами, оскільки такі транзакції підлягають додатковому оподаткуванню, а саме сплаті податків: ПДФО 18% та військового збору 1,5 %. Якщо ви не є юридичною особою з переліченого списку, ви можете заручитися підтримкою партнерської організації чи установи, досягнувши домовленості з ними про спільну реалізацію проєкту. Розгляньте також можливість створення нової громадської організації, якщо ви міркуєте про тривалу і сталу діяльність.  

Скільки часу потребує підготовка та запуск кампанії Спільнокошту? 

Модерація кампанії до моменту публікації триває до 10 днів. Це перевірка проєкту на достовірність, логічність і точність, яка завершується погодженням бюджету проєкту і підписанням договору про публікацію проєкту для збору доброчинних коштів. Загалом можна виділити 4 етапи підготовки, проведення і завершення Спільнокошт-кампанії: 

1 етап — Підготовка заявки на платформі.
2 етап — Модерація кампанії Спільнокошту (включно з підписанням договору).
3 етап — Залучення коштів від доброчинців і розсилка винагород.
4 етап — Звітування щодо цільового використання коштів та досягнутих результатів.

 

Чи обов'язкова наявність відео?

Так, наявність відео представлення-презентації є обов'язковою, тому що людям важливо бачити, кого вони підтримують своїми доброчинними внесками. При цьому це може бути просте відео на 1-2 хвилини зняте на телефон, де ви відкрито розповідаєте про мету проєкту, команду, шлях реалізації та зазначаєте чому саме ваш проєкт варто підтримати. Також це відео ви зможете використовувати в промо-кампанії вашого проєкту.

 

Чи обов'язково потрібно додавати винагороди?

Так, платформа Велика Ідея вже 10 років підтримує розвиток культури дарування через додавання винагород від автора для доброчинців, як прояв взаємності. Ми рекомендуємо додавати 6-8 символічних подарунків, які будуть дотичні до тематики проєкту та мотивуватимуть доброчинців долучатись разовими внесками або оформляти щомісячні підписки на підтримку кампанії Спільнокошту. При цьому автори можуть додавати суми, що покривають собівартість подарунків та їх відправки доброчинцям до бюджету кампанії Спільнокошту.

 

На який рахунок збираються кошти?

Після офіційної публікації проєкту на сайті платформи Велика Ідея всі внески доброчинців накопичуються на спеціальному банківському рахунку ГО Garage Gang. І лише в результаті успішного збору коштів і відповідно до умов договору проектного чи інституційного Спільнокошту, будуть перераховані на банківський рахунок організації для фінансування активностей і роботи команди.

 

Чи приймає платформа внески закордону? 

На платформі Велика Ідея можна робити міжнародні внески з закордону, а саме через платіжну систему WayForPay. Внески будуть зараховуватись на кампанію, автоматично конвертуючи іноземну валюту в гривнях по актуальному курсу НБУ. При цьому, коли користувачі іноземних карт вказують суму внеску на платформі, то потрібно враховувати, що номінальна сума буде розраховуватись в гривні, а не в доларах чи євро. Так якщо буде вказано 35, то відповідно до поточного курсу з карти з євро фактично зніме біля 1 євро.  

 

Як платформа допомагає залучати доброчинні внески?

Спільнокошт кампанії – це зручний інструмент для прозорого і системного співфінансування проєктів і формування активної спільноти організацій. Автори самостійно комунікують кампанії Спільнокошту своїх організацій і відповідають за реалізацію проектів перед доброчинцям. Для авторів, що додали заявки на платформі Велика Ідея доступна безкоштовна консультація з командою платформи щодо підготовки опису і бюджету кампанії. Для авторів активних кампаній доступна безкоштовна консультація з командою платформи щодо комунікацій і залучення спільноти. 

 

Як швидко можна отримати залучені кошти на платформі?

Кошти перераховуються на основі договору проектного або інституційного Спільнокошту, коли ви повністю або частково досягли фінансової цілі кампанії. Для цього автор готує пакет документів оновлений бюджет на фактично зібрану суму і надсилає запит на перерахування коштів на електронну адресу [email protected], більше про процедуру в блозі платформи.

 

Як потрібно звітуватись за реалізацію проєкту та цільове використання коштів?

Автори Спільнокошту, відповідно до умов договору про реалізацію проєкту, звітують щодо цільового використання коштів та результатів проектиної чи інституційної діяльності.

Так фінансовий звіт складається з копій первинної документації та банківської виписки, які підтверджують здійснення всіх витрат відповідно до затвердженого бюджету та законодавства України. А змістовний звіт передбачає публікації в публічному блозі вашої кампанії Спільнокошту з описом та демонстрацією отриманих результатів, що підтверджується фото та відеоматеріалами. Тому важливо планувати здійснення всіх витратних операцій ще на етапі підготовки бюджету кампанії при подачі заявки. В разі необхідності, ви можете отримати додаткову консультацію щодо юридичних аспектів співпраці з платформою.

 

Спільнокошт 10 років успішно сприяє реалізації впливових проектів і формує культуру взаємної участі в суспільстві.


Знайдіть опору в цьому досвіді і зробіть крок до перемоги!

Проекти програми на Спільнокошті


Спільнокошт

Головна мета проєкту – ПОДАРУВАТИ ЖІНКАМ ВПО НАДІЮ, ВІРУ І НОВІ МОЖЛИВОСТІ ДЛЯ УСПІШНОГО ЖИТТЯ, РОЗВИТКУ І САМОРЕАЛІЗАЦІЇ, навчити і перекваліфікувати жінок ВПО з метою їх подальшого працевлаштування
12 доброчинець
38
днів
7350
165556
грн.

Спільнокошт

Автомобіль це така ж зброя як гармата, ракетна установка чи БПЛА, на жаль після бойового виходу, наша зброя потребує ремонту. Ваш донат допоможе повернути наших залізних друзів до строю!
13 доброчинець
0
днів
5550
443146
грн.

Спільнокошт

Ліга юних волонтерів - проект направлений на залучення дітей віком 10-17 років до волонтерської діяльності.
4 доброчинець
0
днів
80
2235111
грн.

Спільнокошт

Допоможіть забезпечити надійний зв'язок 131 батальйону на бойових позиціях на нулі.
23 доброчинець
0
днів
11868
1279572
грн.

Спільнокошт

Для кожного українця справжнє диво зараз – щоб настав мир і захисники повернулись додому, до своїх сімей. А для дітей справжнє диво, то подарунки від Миколая!
196 доброчинець
0
днів
96380
287556
грн.

Спільнокошт

Підготовка до зимового періоду людей похилого віку, ВПО та багатодітних сімей в 2022-2023 роках в Харківській області.
5 доброчинець
0
днів
900
229222
грн.

Спільнокошт

Швидке облаштування захисних укріплень - запорука життя воїнів ! Збираємо кошти на техніку яка швидко та якісно готуватиме окопи та укріплення для 131 батальйону
115 доброчинець
0
днів
164288
2496667
грн.

Спільнокошт

Привіт! Я Настя. Від імені “Благодійного Фонду “Громадяни” я прошу вашої підтримки по збору коштів на 10 пікапів для своїх батьків та для інших захисників України.
301 доброчинець
0
днів
339838
3800000
грн.

Спільнокошт

IT ACADEMY – навчальна академія, де діти-сироти, випускники інтернатів вивчають сучасні професії у сфері IT. Найстаранніші з них отримують стажування у великих компаніях.
5 доброчинець
0
днів
10120
640056
грн.

Спільнокошт

Збір на протизастудні препарати для потреби військових, що розподілить ГО «Рух підтримки закарпатських військових -Ужгород».
169 доброчинець
0
днів
251260
245399
грн.

Спільнокошт

Дитяча книга «Як бути українцем? Інструкція для прибульців» — це спосіб розповісти дитині, що означає бути українцем/українкою, через історію.
73 доброчинець
0
днів
39201
30884
грн.

Спільнокошт

Збір коштів на проведення експертиз, юридичні та нотаріальні витрати для отримання грошової компенсації від ЄСПЛ через порушення прав людини.
7 доброчинець
0
днів
1870
250000
грн.

Спільнокошт

Озвучення аудіокниг шкільної програми для дітей з порушеннями зору та дітей, які у зв'язку з повномасштабним вторгненням рф змушені були виїхати за кордон
33 доброчинець
0
днів
10302
114519
грн.

Спільнокошт

З вашою допомогою українські військові отримають 20 Активних навушників Walker razor slim
1 доброчинець
0
днів
50
71001
грн.

Спільнокошт

З Вашою допомогою Українські Розвідники отримають БПЛА типу коптер для ведення розвідки на Донбасі.
5 доброчинець
0
днів
601
360638
грн.

Спільнокошт

Урбаністична лабораторія — це середовище для міських активістів, у якому вони експериментально напрацьовують підходи до відбудови зруйнованих війною публічних просторів
202 доброчинець
0
днів
104218
100000
грн.

Спільнокошт

Притулок захисту корів, биків і телят «Здраве Життя» - це можливість для прихищених і народжених у ньому істот жити життям, де відсутнє будь-яке насильство.
104 доброчинець
0
днів
182100
182004
грн.

Спільнокошт

Закупівля обладнання, яке допоможе швидко та якісно виробляти похідне спорядження та евакуаційне обладнання для медиків та військових.
52 доброчинець
0
днів
58170
50364
грн.

Спільнокошт

Солом'янські котики створюють мобільний навчальний центр. Тактична медицина, аеророзвідка та інші навички для перемоги.
947 доброчинець
0
днів
1321705
1000000
грн.

Спільнокошт

UA South - незалежне медіа про Крим та Південь України. Команда кримськотатарських і українських медійників пояснює процеси в чорноморському регіоні інформаційним, розважальним і освітнім контентом.
10 доброчинець
0
днів
2233
1840491
грн.

Спільнокошт

KIDS MOVIE CAMP - сучасний кінотабір для дітей 14-18 років, які постраждали під час війни
3 доброчинець
0
днів
101
60000
грн.

Спільнокошт

Збір коштів на каталки для важко травмованих дітей, які прибувають на лікуванні у Львівську дитячу лікарню.
8 доброчинець
0
днів
3360
817996
грн.

Спільнокошт

Збір на аптечки, турнікети, тактичні рюкзаки, які виготовляє, комплектує та передає "Волонтерський VolWest Hub" з Луцька на передову
473 доброчинець
0
днів
1116111
1111000
грн.

Спільнокошт

Стрілецька бригада з Миколаївської області просить допомогти купити тепловізор. | Shooting brigade from Mykolaiv Region asks for help in buying a thermographic camera.
20 доброчинець
0
днів
3954
59818
грн.

Спільнокошт

Створення модульного житла для біженцiв - "FreeDom house", яке після нашої перемоги перетвориться в міні - готелі для заміського відпочинку !
4 доброчинець
0
днів
171
1000000
грн.

Спільнокошт

Проект "Автівка на нульовку" для того щоб забезпечити захисників автівками, які необхідні для виконання бойових задач які наближають нас до перемоги
12 доброчинець
0
днів
5983
150000
грн.

Спільнокошт

З вашою допомогою навчимо та забезпечимо якісними аптечками і турнікетами 100 військових.
563 доброчинець
0
днів
623737
600000
грн.

Спільнокошт

ПТСР: діагностика та лікування. Наукова розробка та валідизація інструментарію.
41 доброчинець
0
днів
177598
166667
грн.

Спільнокошт

Ми виготовляємо та безкоштовно надаємо бронежилети 4 класу захисту для бійців ЗСУ на передовій за офіційним замовленням від підрозділів.
21 доброчинець
0
днів
7320
250000
грн.

Спільнокошт

Забезпечення культурного та особистісного розвитку дітей внутрішньо-переміщених осіб під час воєнного стану та психологічно-терапевтичного ефекту для таких діточок.
340 доброчинець
0
днів
248915
281050
грн.

Спільнокошт

Ми волонтерська ініціатива яка займається збором, доставкою, та розподіленням гуманітарної допомоги в Україні за принципом: "від людей для людей". Нашим захисникам та нашому народу потрібна підтримка!
12 доброчинець
0
днів
12064
603272
грн.

Спільнокошт

Еко Арт-центр FluRArium – готує територію для розміщення біжінців.
29 доброчинець
0
днів
51167
100000
грн.

Спільнокошт

Збираємо кошти на польову роботу та розвиток незалежного репортерського інтерактивного медіа про військовий конфлікт та гібридну війну РФ проти України.
45 доброчинець
0
днів
32290
300000
грн.

Новини програми


Спільнодія
Інфопростір
Як команда працює в умовах війни та до якої цілі рухається
Спільнодія
Інфопростір
Практичні поради від тих, хто знає, як бігти великі дистанції
Спільнодія
Інфопростір
Про те як заплановану роботу довелось трансформувати до ритму який мала організація 3-4 роки тому, дуже інтенсивного, але і виснажливого.
Спільнодія
Інфопростір
Ініціатива молодих хлопців у Калуші - переробка склотари у предмети побуту та декору 
Спільнодія
Інфопростір
Про соціальне підприємництво шелтеру Святої Ольги, які попри окупацію та нестабільну економічну ситуацію знайшли можливості запустити власний вишивальний цех, де працюють жінки, які постраждали від насильства
Спільнодія
Інфопростір
Коли я наважилась зібрати до купи різної глибини думки в цей текст, стало відомо про загибель воєнного кореспондента Олександра Махова в дев’ятирічній війні Росії з українцями, що з 24 лютого 2022 року перейшла в повномасштабну агресію на всій території країни. Протистояння загарбницьким діям РФ ведеться об’єктивно на полі бою, суб'єктно на дипломатичному рівні та сутнісно у духовному вимірі. Це тотальна війна, якої ми не бажали, і в ній є роль для кожного, хто шанує і відстоює гідність, свободу і суверенність України.  Пізніше цього ж дня приходить новина, що в Маріуполі загинула Наталія Луговська, психологиня полку «Азов», що  віддано продовжувала справу сина, який захищав Україну від РФ від 2014 року, боронив Широкине і Маріуполь. 2018-го Юрій загинув 23-річним від кулі російського снайпера під Водяним на Донеччині. Олександр і Наталя, смертю подолали смерть і вічно житимуть в наших серцях, як люди, що обрали волю.  Герою слава! Героїні Слава!

Аналітика програми