

Діти Культури
Український культурний фонд впроваджує конкурсну програму дофінансування проектів "Діти Культури". Програма пропонує синтез можливостей для комплексного розвитку дітей і залучення спільноти до співфондування інноваційних проектів. Метою програми є 20 успішних проектів на спільнокошті, що уможливлюють появу нових форм розвитку талантів дитини через культурно-мистецькі практики.
Програма “Діти культури” поєднує краудфандингову платформу “Спільнокошт” ГО Гараж Генг та експертизу УКФ, щоб разом з культурними діячами, митцями та креативними підприємцями створити культурні можливості для дітей 3 – 14 років, орієнтовані на актуалізацію культури дитинства та комплексний розвиток дітей в Україні.
Назва програми апелює до іронічного позначення громадян, чиє дитинство припало на 90-ті, так званих “дітей асфальту”. Сьогодні ці люди є батьками для дітей, і проекти, втілені завдяки цій програмі, покликані мотивувати більше чи менше зацікавлених громадян ставати партнерами культурних проектів, що можуть сьогодні сприяти добрій освіченості молодих українців, які в зрілому віці потенційно можуть ідентифікувати себе як “дітей культури”.
З цією метою учасники програми, що триває з липня 2020 по вересень 2021, створюють проекти і залучають підтримку спільнокоштом, та подають заявки на додаткове фінансування від державного фонду для втілення культурної діяльності у великих і малих містах.
"Діти Культури" – програма екосистемного впливу, що реалізується у партнерстві між УКФ та ГО Гараж Генг. В Українському культурному фонді програма буде реалізовуватись на виконання інституційної програми “Партнерські програми” відповідно до стратегії УКФ на 2019 - 2021 рр. та Фандрейзингової стратегії УКФ.
Цією програмою УКФ та ГО Гараж Генг прагнуть втілити практику фінансування культурних проектів та ініціатив шляхом краудфандингу –залучення коштів від громадян. Таким чином автори проектів, які реалізуються у сфері культури та залучають кошти спільноти, отримають додаткові можливості для реалізації своїх ідей. Проекти, які успішно залучать кошти від спільноти, претендують на отримання дофінансування від УКФ на 75%, пройшовши процедуру затвердження конкурсного відбору на УКФ. Читати детальніше на сайті УКФ.
Програма спрямована на розвиток дитячого потенціалу в культурному секторі, активне залучення дітей до культурно-мистецького життя та підтримка дитячих проектів через поєднання інструментів краудфандингу та державного фінансування.
Важливо!
Головні умови участі в Програмі “Діти Культури”: проходження онлайн навчання з краудфандингу, проведення успішної краудфандингової кампанії на платформі Велика Ідея (Спільнокошт), договір з ГО Гараж Генг, та участь у конкурсній програмі УКФ з метою отримання гранту на реалізацію проекту.
Відповідно до правил Фонду, співфінансування в рамках програми “Діти культури” є обов’язковим і має складати не менше 25% від загального бюджету проекту за рахунок краудфандингової кампанії на платформі “Велика Ідея” (але не менше 50 тис. грн).
Бюджет програми на 2021 рік – 6 млн. грн
Мінімальна сума залучена спільнокоштом – 50 000 грн
Максимальна сума гранту від УКФ – 300 000 грн
Приклади застосування принципу "25% - краудфандинг, 75% - УКФ" до співфондування проекту:
Бюджет реалізації проекту – 400 тис.
Краудфандинг 25% – залучити спільнокоштом 100 тис.грн
Від УКФ 75% – дофінансування 300 тис.грн
або
Бюджет реалізації проекту – 200 тис.
Краудфандинг 25% – залучити спільнокоштом 50 тис.грн
Від УКФ 75% – дофінансування 150 тис.грн
Долучайтесь з вашими проектом!
Продукти програми “Діти культури” :
освітня програма, серія майстер-класів, творчий курс, резиденція;
виставка (офлайн/онлайн), онлайн галерея, експозиція, інсталяція, арт-об'єкти;
фестиваль, конкурс, концерт, аудіозапис, гастрольний тур;
вистава (драматична, музична, хореографічна та ін.), циркова програма; перформанс;
телепередача, радіопередача, контент для альтернативних медіа платформ, відео-арт, нет-арт, VR/AR-продукт;
відеоролик, подкаст, відеогра, мобільний додаток;
видання для дітей, журнал для дітей (друкований або електронний), бібліотека для дітей офлайн/онлайн), настільна гра тощо;
модний показ/колекція, графічний дизайн;
дитяча майстерня, хаб;
промокомпанія.
Заявниками програми можуть бути: юридичні особи всіх форм власності та фізичі особи-підприємці, які мають на меті реалізувати проекти спрямовані на розвиток творчої особистості дітей – громадські, молодіжні та дитячі організації, громадські спілки, благодійні фонди та ін.
Бенефеціарами програми можуть бути:
діти, батьки, культурні інституції, представники секторів культури та креативних індустрій, споживачі культурного продукту;
органи публічної влади всіх рівнів, в т.ч. обласні державні адміністрації, міські управління культури, міські управління у справах сім'ї, дітей та молоді, департаменти освіти та науки, служби у справах дітей та сім'ї та інші.
Важливо!
Умовою подачі проекту на конкурс УКФ є обов’язкова участь в онлайн навчанні з краудфандингу та проведення спільнокошт кампанії на платформі Велика Ідея .
Очікувані результати програми:
Підтримано 20 проектів, які отримали співвінансування через краудфандингову платформу Велика Ідея
До реалізації проектів долучились культурні інституції, громадські організації, місцеві громади та бізнес
Створено креативні продукти, на які є попит, конкурентноздатні на ринку і містять учасницькі елементи;
Громадяни отримують кращий доступ до можливостей для дітей віком від 3 до 14 років
Довгострокові наслідки програми:
Діти мають можливість бути включеними та брати активну участь у культурному житті України.
Збільшення кількості проектів, в яких діти є авторами або безпосередніми учасниками культурно-мистецьких проектів.
Міські інновації розвиваються з урахуванням перспективи дитини і формується стале партнерство довкола цієї тенденції між владою, бізнесом та представниками культурних індустрій.
Розвиток культурних практик, ініціатив, які створюють та розвивають відносини мід дорослими і дітьми у форматах партнерства.
Ріст локальної підтримки мистецьких проектів та культурологічних програм, що сприяють розвитку сучасних навичок в дітей та формують в них життєстійкість з використанням освітніх, ігрових, мистецьких та наукових методик.
7 кроків для результативної участі в програмі "Діти Культури"
- Отримати сертифікат онлайн навчання з краудфандингу.
Додати проект на платформі Велика Ідея
Втілити успішну кампанію Спільнокошту
Пройти експертну оцінку аплікаційного пакету з УКФ
Реалізувати проект з дітьми і для дітей.
Надати звіти партнерам і подяки спільноті доброчинців.
3 модулі онлайн навчання “Майстерня Спільнокошту” та практичних тестів з навички краудфандингу для участі в програмі “Діти Культури”:
Краудфандинг як системний інструмент залучення спільноти
Комунікації залучення доброчинців для успіху спільнокошту.
Планування кампанії проекту та винагороди для доброчинців.
Загальні критерії до вибору проектів на участь в програмі “Діти Культури”
- Пропозиція проекту, його культурна цінність та соціальна актуальність.
- Компетенції команди для втілення проекту та управління публічними коштами.
- Досвід реалізації подібних проектів з результатом та обґрунтування спроможності залучати підтримку від спільноти шляхом краудфандингу
- Заплановані культурні можливості для бенефіціарів програми “Діти Культури” та метод впливу проекту на життя спільноти, міста, громади.
- Реалістичність продовження роботи проекту після завершення програми та росту залученості доброчинців проекту до його розвитку.
Для участі в Програмі “Діти культури” учасники проходять попередній відбір, який здійснюється УКФ та ГО “Гараж Генг” відповідно до Методики оцінювання відбору учасників програми “Діти культури”.
Проекти програми на Спільнокошті
Спільнокошт
Спільнокошт
Спільнокошт
Новини програми
Аналітика програми